euro J C u 'g Maak kans op een heren- of damesfiets vi e e k met de Sponsorloterij as. vrijdag 12 juni van Rabobank Moergestel en steun tevens de 100 km sponsorloop van Jan van Beers a|<a i 2 Rabobank Rabobank Gezamenlijk optreden ’Con Amore’ en het Valkenswaards Operette Gezelschap Waar blijven jullie? Ned. Vereniging Slechthorenden Weer campagne tegen de eikenprocessierups ’Com Amore’ tijdens een van haar vorige uitvoeringen in het Natuurtheater! IF geefme op "als leider flêidster Hulp: Naam: Adres: Geboortedatum: Tel.: 100 jaar Rabobank Toekomst door Samenspel De Rabobank is een bank met een idee. Het idee heet ’samenwerken’. Met wortels in de samenleving hebben wij als geen ander een traditie van samenwerken en bouwen aan relaties. Ook nu staat de bank nog steeds midden in de samenleving. Maatschappelijke uitingen nemen daarin een belangrijke plaats in. Moergestel De uitvoering bevat prachtige aria’s, gezongen door de solisten Toos van Asten (Barones), José Pijpers (Freule Lisa), John Hoepelman (Graaf René) en Theo van den Hoven (Buder Carl). Aan de kostuums en decors is door eigen le-, den met veel zorg gewerkt. Tweehonderd ver schillende kostuums maken het geheel fees telijk en kleurrijk. Samen maken we er een mooie avond van. De bijeenkomst is van 20.00 tot 22.00 uur. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: D. Smits, tel. 521 7447. Omdat de beurzen in alle EMU-landen overgaan op de euro, zal het voor Nederlandse beleggers gemakkelijker worden om (ook) naar andere dan de Amsterdamse beurzen (Amsterdam Exchanges, AEX) te gaan. De toegankelijkheid van de Amsterdamse beurzen voor buitenlandse beleggers neemt ook toe. Er zal dus meer onderlinge concurrentie komen tussen de beurzen in ’Euroland’. Dit is in het algemeen gunstig voor beleggers. De AEX ziet de toegenomen concurrentie vooral als een kans om zijn eigen marktpositie te versterken. Ik doe mee: O aan programma A (groep 1 en 2) O aan programma B (groep 3,4 en 5) O aan programma C (groep 6,7 en 8) O als hulp. Ik kan de volgende dagen meehelpen: maandagmorgen maandagmid dag dinsdagmorgen dinsdagmiddag woensdagmorgen woensdagmiddag donderdagmorgen donderdagmiddag vrijdagmorgen vrijdagmiddag. Inleveren bij Kees van de Loo, Oirschotse- weg 21. Moergestel Op vrijdag 12 juni om 20.00 uur en zondag 14 juni om 14.30 uur vindt de uitvoering plaats van ’Von Edelweiss bis Lotusblume’ door Operettevereniging ’Con Amore’ en Het Valkens waards Operette Gezelschap in het Natuurtheater te Oisterwijk. Alle staat onder muzikale leiding van dirigent Ad Verbakel, op de piano begeleid door Jetty van de Velde en Ad Marchand. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij slagerij Jan van Zon, Rootven 74, tel. 513 1769 en aan het Natuurtheater te Oisterwijk. Bij slecht weer wordt op zondagmiddag ge speeld in De Kunstkring te Oisterwijk. 4% We hebben nog niet genoeg aanmeldingen voor leiding voor de jeugdvakantieweek. We zoeken voor alle drie de programma’s nog mensen. Wil je meedoen aan het A-program- ma (groep 1-2, 1 hele dag en 4 halve dagen), aan het B-programma (groep 3-4-5, 5 hele da gen) of aan het C-programma (groep 6-7-8, 5 hele dagen) en ben je 15 jaar of ouder, geef je dan nu alsnog op als leiding voor de Jeugdva kantieweek. Dit jaar wordt die gehouden van 24 t/m 28 au gustus. Je kunt je opgeven door onderstaand strookje in te leveren bij Kees van de Loo, Oirschotse- weg 21. Voor informatie kun je bellen met Kees (513 1927) of met Geesje van den Boer (505 2345). We rekenen op jullie!!! Organisatie Jeugdvakantieweek Een volgroeide rups heeft zo’n 700.000 brand baren. Ze blijven vijf tot zes jaar actief en wor den bijna niet afgebroken in de natuur. Verder kunnen de brandbaren onder invloed van ver keer, weer en wind vrijkomen uit oude spin- selnesten, die nog altijd voorkomen in eiken bomen. Hoe voorkomt u ongemak? Vermijd elk contact met de rupsen en resten ervan, zoals vrijgekomen brandbaren en (lege) nesten. Zorg ij een bezoek aan (natuurge bieden met rupsen (of waarvan u wet dat er rupsen voorkwamen) dat armen, benen en nek bedekt zijn. Ga niet op de grond zitten. Na aanraking van de rupsen niet gaan krab ben of wrijven, maar de huid of ogen goed was sen of spoelen met water. Zonodig dienen ook de kleren gewassen te worden. De huid kan eventueel ingesmeerd worden met menthol- of kampferzalf, verkrijgbaar bij apotheek en dro gist. Klachten verdwijnen in algemeen binnen twee weken. Neem bij ernstige klachten con tact op met de huisarts. Milieutelefoon De milieutelefoon van de Provincie Noord- Brabant (073-68 12 921) staat weer open voor vragen van inwoners en recreanten uit Noord- Brabant en Limburg en andere geïnteresseer den. afd. Tilburg en omstreken Op donderdag 18 juni is het weer tijd voor de jaarlijkse bingoavond. De avond is toeganke lijk voor leden, huisgenoten of genodigden. In navolging van vorig jaar wordt er in Zuid- Nederland dit jaar wederom campagne ge voerd tegen de eikenprocessierups. Het ac cent in de voorlichting ligt op de aanwezig heid van oude brandbaren en nesten en de gezondheidsaspecten ervan. De campagne is gericht op scholen, huisartsen, vrijetijds- en recreatieve sector. Over het algemeen is de omvang van de plaag kleiner of gelijk aan die van vorig jaar. Op som mige plaatsen is echter wel een concentratie rupsen te zien. Voor de bestrijding wordt ge adviseerd geen of zo min mogelijk chemische of biologische middelen te gebruiken. Brandbaren De eikenprocessierupsen krijgen na de derde vervelling (half mei) brandbaren. Met hun weerhaakjes dringen de pijlvormige haren bij aanraking gemakkelijk in de huid, ogen en luchtwegen binnen. Stoffen die daarbij vrijko men roepen reacties op die lijken op ’allergi sche’ reacties. Bij iemand die vaker met de brandbaren in contact komt, kunnen die veel sterker zijn. Ze verschillen van persoon tot persoon. Ze verschijnen na enige uren. PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JUN11998 T

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7