1 STKEIND AUDACVX “Hoofd leeg, koffers vol en wegwezen.' 251 jaar$ r 7e Grote bazar Hogar San Pedro NW: Varken in Nederland wordt verwend Buitenschoolse opvang Mokido nu ook officieel geopend - 1998 Rabobank 4-2 55 Het Rabo Totaalpakket. Alles in één keer goed geregeld ROEF! HONKBAL 2-3 1-4 0-5 - Omdat drukwerk mooi, goed én 0-4 0-4 Kampioen! 4-0 Q betaalbaar moet zijn... Oisterwijkseweg 43 k Tel. 513 2268 Hemelvaartkamp 1998 Audacia Op de fiets, in 3 groepen verdeeld, gingen we naar ’De Bolster’ in Diessen. Eerst de slaapplaatsen in orde gemaakt en de corveelijst bekeken. Na het avondeten (panne- koeken) was de ontgroening. Nou, dat was grie zelen, die zogenaamde pieren. Daarna ’levend Stratego’, zoals op elk kamp zeer gewild. In het donker de speurtocht naar de letters ’50 jaar voetbalclub Audacia’. Zaterdagmorgan na het ontbijt wegens succes herhalen van het ’levend Stratego’. Daarna smullen van de macaroni. Zaterdagmiddag lekker gevoetbald op het veld Zaterdag 13 juni Na maandenlange voorbereiding is het dan eindelijk zover! Zaterdag 13 juni wordt in en rondom De Voorhof aan de Kerkstraat te Oisterwijk vanaf 10.00 uur voor de zevende keer de grote Hogar San Pedro Bazar gehou den. Hogar San Pedro is een medisch opvangcen trum voor de allerarmsten in Peru. Het doel is om voldoende geld bijeen te krijgen voor de meest noodzakelijke verbeteringen van het sa nitair, de keuken- en wasinrichting van het centrum. Afgaande op de ingezamelde spullen zijn de verwachtingen voor een hoge opkomst deze keer wel erg hoog gespannen. Ook voor u is er vast iets bij dat u tegen een aantrekkelijke prijs kunt kopen. Een kleine greep uit het assorti ment: meubilair, muziekinstrumenten, antiek, huishoudelijke artikelen, fietsen, curiosa, cam- pingspullen, boeken, spelen, serviezen, eigen lijk te veel om op te noemen. De kinderen, maar natuurlijk ook de ouderen, kunnen veel plezier beleven aan Brabantse spelen zoals het Rad van Avontuur. Voor deze spelen zijn aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. Verder zijn er heerlijke hapjes, zoals bijzonder belegde broodjes, loempia’s, cake en gebak. Allen hartelijk welkom op zaterdag 13 juni in en rond De Voorhof aan de Kerkstraat te Oisterwijk! vreest dat varkens die in Nederland door de te hoge kostprijs minder gehouden zullen worden, in die landen erbij komen. Daar zijn de varkens er en stuk minder goed aan toe dan in Nederland. De NW stelt voor praktische en betaalbare welzijnseisen vast te stellen die daadwerkelijk het welzijn van het varken is. De NW vreest met name dat door de invoering van verplich te groepshuisvesting zonder dat eerst een ge degen onderzoek naar de voordelen en de na delen daarvan wordt verricht, sommige eisen een verslechtering kunnen betekenen van het welzijn van het varken. De NW denkt aan problemen bij in groepshuisvesting gehouden dieren als vechten en oorbijten. Met het oog op de concurrentieverhoudin gen maar ook in het belang van het welzijn van het varken in alle EU-landen, is het verstandiger om nieuwe welzijnseisen in EU-verband af te spreken. Secretariaat: J. van Balkom, Oude Bosschebaan 22a, Biezenmortel De welzijnseisen voor varkens zijn in Neder land strenger dan in de omliggende EU-lan- den. Dit heeft de NW onlangs aangetoond in een onderzoek naar de Europese welzijnseisen. Varkens die in Nederland gehouden worden hebben meer oppervlakte tot hun beschikking, meer licht, groter oppervlakte dichte vloer en smallere spleten in de roosters. Bovendien wor den op termijn alle varkens in groepshuis vesting gehouden. Deze regels worden in Ne derland vastgesteld zonder dat daar een meer prijs voor de varkenshouder tegenover staat terwijl de kostprijs wel met 0,35 cent per kg vlees stijgt. Ook worden de eisen in Nederland eenzijdig aangescherpt zonder deze vast te stel len in overleg met de andere EU-landen. De NW is dan ook van mening dat de var kens in Nederland verwend worden. De con currentiekracht van Nederland wordt klei ner ten opzichte van het buitenland waar de varkens niet zo kostbaar verwend worden. In sommige EU-landen wordt het nieuw zo nauw genomen met de EU-eisen die veel minder streng zijn dan de voorgestelde nieu we Nederlandse welzijnseisen. De NW Uitslagen week 23: Zaterdag jongens t/m 17 jaar: TC Boemerang 2 - Stokeind 1 Zaterdag meisjes t/m 17 jaar: Stokeind 1- LTV Haaren 1 Zaterdag heren 35 TC de Wiel 1 - Stokeind 1 Zaterdag gemengd senioren: Stokeind 1 - Cash 4 TV Molenschot 1 - Stokeind 2 Stokeind 3 - TV Werkendam 2 Dinsdag dames: Stokeind 1 - Ramsdonksveer 4-2 Kampioen! Damesdubbel donderdag: Stokeind 1 - Pellikaan 1 TVBE 6 - Stokeind 2 Stokeind 3 - TVBE 11 door zijn snelheid en goede sliding kon plaat- scheidsrechter Dennis van Gorp niets anders doen dan “SAVE” te callen. De vuist was ge maakt. Ook de van een blessure terugkerende Jannis van Kerkhoven droeg zijn, steen bij, door zijn 2-honkslag kwamen Rogier Helmer en Mark Poirters over de thuisplaat, zo ook Willem en Jeroen passeerden de plaat, 5-2. Door de honkslag van Willem en agressief honklopen kwam John binnen. Het laatste punt kwam op conto van John van Esch, hij was het die Tom Salvetti binnensloeg. Scoor- der Harrie Meeuwis noteerde zodoende de eindstand van 7-2. De tijdslimiet van 2 uur maakte de wedstrijd tot een einde. Het publiek was onverzadigbaar en wilde meer. Toch ein digden het leidende tweetal van Gorp en Mas tenbroek de wedstrijd. Coach Gijs verklaarde: “We moeten nu oppassen niet naast onze schoenen te gaan lopen, anders begaan we de zelfde fout als vorig seizoen, volgende week moeten we naar Nijmegen Hazenkamp 1, daar hebben we hier thuis van verloren, dus heb ben we voor onszelf nog iets goed te maken”. in Diessen. ’s Avonds een lekker broodje met kroket of frikandel en daarna het spelcircuit, o.a. broekhangen, darten, stenen heffen en nog een paar spellen. Broodjes werden er gebakken op roosters. Gro te animo was er ook voor de verwarmde Marsh- Mellows. Zondagmorgen na het ontbijt: het onvermij delijke inpakken. Daarna de finale van het ta- feltennistoemooi wat tijdens het weekend was gespeeld en de prijsuitreiking hiervan en van het spelcircuit. Moe, maar voldaan, voorzien allemaal van een fluitje en een paar rood/wit/blauwe veters, ver trokken we naar Moergestel. Het was een reuze gezellig kamp. We willen graag iedereen: de leiders, degenen die de ba gage vervoerden, bedanken die mee hebben geholpen het kamp tot een succes te maken. De Activiteitencommissie S.V. Vanaf januari funktioneert Mokido al als bui- tenschoolseopvang voor kinderen van 4 tot 12 jaar in het complex van de Roozendries aan de Prinses Margrietstraat. Alleen de officiële ope ning ontbrak nog. Die vond afgelopen zater dag plaats met onder andere een toespraak van wethouder Will van Roessel, het onthullen van een plaquette, het oplaten van ballonnen en een spelcircuit voor de kinderen. Onder leiding van het hoofd Kindercentrum, mevrouw Koos Lichèr, is er een team van 6 medewerk(st)ers en 2 stagiaires, die deze tak van kinderopvang verzorgt. Er is plaats voor maximaal 18 kinderen en nu al is er een bezet ting van 15 kinderen. Zo gauw een kind 3 jaar is geworden mag het op de wachtlijst worden geplaatst. Het is verheugend te constateren dat de ge meente Oisterwijk (en daarmee ook Moer gestel) de financiële ruimte die het Rijk creëert ook daadwerkelijk invult. Physique Junioren A Roef! - Nuenen7-3 Met gepaste trots en fierheid verlieten de honk ballers hun heilige honkbalgrond op het sport park “Stokeind” te Moergestel. De 2 competi- tiepunten waren binnen na een spannende en enerverende wedstrijd tegen koploper Nuenen. Zij zijn het die nu de ranglijst aanvoeren. “Het hele team is de overwinnaar en uitblinker op zichzelf en op elkaar”; zo luidde de eindcon clusie van de coach. “Het blijkt eens temeer dat conditionering, concentratie en teamgeest de grondlegger is tot het succes”, zo verklaarde Gijs Hooftman dè prestaties van zijn team. Zeker 50 bezoekers waren getuige van de ver richtingen en genoten met volle teugen van de “jeugd”. Pitcher Willem Poirters liet zien de juiste vorm te hebben door 7x 3 slag en 3 honkslagen tegen te incasseren. Verdedigend hadden de Roefers het betere spel; door 2x een dubbelspel vielen de nullen als appels van de boom. Willem Poir ters en Tom Salvetti waren het die het le dub belspel lieten zien (3e inning); het 2e dubbel spel was door toedoen van de hoog op springende korte stop John van Esch waardoor M. Roelofs uit werd gecalled door de goedlei- dende veldscheidsrechter Pieter Mastenbroek en B. Jacobs door een feilloze aangooi van John op Tom Salvetti ook de dug out kon gaan op zoeken. Aanvoerder Jeroen Meeuwis liet zien dat een vangbal in het buitenveld een sensa tionele gebeurtenis is, door in een achteruit loop een ver geslagen bal te onderscheppen; het publiek was dan ook uitzinnig van vreugde. In de 2e inning kwam Nuenen op een 0-2 voor sprong door 2 veldfouten aan ROEFl-zijde. Coach Gijs en hulp-coach Maarten Hooftman waren er niet gerust op, het team moet op el kaar vertrouwen en zij pepten de mannen op. le slagman Tom Salvetti bracht door zijn honk- slag paniek in de Nuenense verdediging en 1973 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JUN11998 O 0-6 6-0 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 6373 Met het Rabo Totaalpakket kunt u eigenlijk elk moment op vakantie, zonder dat u apart een reisverzekering hoeft af te sluiten of veel buitenlands geld moet opnemen. Het pakket bevat onder andere een Gouden Rabocard waarmee u wereldwijd kunt betalen. Plus een Europas, waarmee u kunt pinnen in het buitenland. En dat alles tegen de meest voordelige koers. Bovendien krijgt u 35% kor ting op onze Doorlopende Reisverzekering. Bel gratis de Rabobank Vakantie Bestellijn: 0800-0718. Dus: alvast een fijne vakantie. Ook al moet er van alles geregeld worden voor de vakantie, veel tijd hoeft dat niet te kosten. C-J 5 MireflleSonnevelctt(34i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5