j^euro TV Het Nederlands voetbalelftal op AvanG-schoenen 1 Kennismaking met Jubileumboekje ’Met vriendelijke groet Rabobank Moergestel stelt fiets ter beschikking voor loper Jan van Beers Aanstaande vrijdag 12 juni vindt de Ra bobank Fietsdag plaats. Op deze dag dat de Rabobank officieel haar 100- jarig jubileum viert, worden alle mede werkers van de plaatselijke Rabo- banken uitgeno digd op de fiets naar hun bank te komen. Doel van de fietsdag is de betrokkenheid van de Rabobank met het fietsen te accentueren, de fiets als al ternatief vervoermiddel voor woon- werkver keer onder de aandacht te brengen en een fees telijke activiteit in het kader van het 100-jarig bestaan te zijn. Naast dit landelijke thema - het per fiets naar het werk komen van de mede werkers - zal Rabobank Moergestel die dag vooral gebruiken om een andere sportieve be zigheid te promoten, namelijk hardlopen. WOENSDAG 10 JUN11998 - 23e Jaargang - Nr. 1006 (zie pagina 7) Ger van Hest Hb Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Beelden van de Wandelavondvierdaagse vindt u op pagina 14... Rechtstreekse uitzending van de plechtige Eucharistieviering bij gelegenheid van de jubilea van Pastor H. van den Broek Schoenfabriek AvanG is weer leverancier van de schoenen voor het Nederlands voetbalelftal dat meedoet aan het WK in Frankrijk. Zes jaar geleden was AvanG ook leverancier van het voetbalelftal dat deelnam aan de Europese kampioenschap pen. Zondag 14 juni 10.30 u.: Wat betekent de komst van de euro voor de Amsterdamse beurs (AEX)? Huidverzorgingsinstituuty^^. i| n n Hest en zo is de cirkel rond. Hij is een van de jongste raads leden en heeft in de oude raad van Moergestel voor de sa menvoeging ook al vier jaren gezeten. landse schoenfabrieken op. De lijfspreuk van Antonie: ’Maak de schoen met de gedachte dat hij voor eeuwig is’ wordt door de huidige, 3e generatie van Gilsen nog steeds met dezelfde overtuigingskracht overgebracht aan de vak mensen in de fabriek. AvanG, een samenvoeg sel van de initialen van Antonie van Gils, is het bewijs dat men door geldingskracht, tradi tie en het koesteren van vakmanschap kan ko men van schoenmaker tot schoenfabrikant met internationale allure. Ad van Gils: ’Onze kwaliteit verloochent zich niet. U ziet dat onze klanten vroeg of laat kiezen voor AvanG’. Na overleg is deze keer gekozen voor een zwar te gladde schoen uit de Avang-garde lijn. Het prachtige zwarte calfs-leer en de vorm van een vierkante neus geven de schoen met zijn een voud van snit een modische uitstraling. Het puur Nederlandse AvanG is al bijna an derhalve eeuw actief in het segment voor ex clusieve schoenen. Nog steeds produceert AvanG al haar schoenen volgens niet te evena ren ambachtelijke maakwijzen in ons eigen Moergestel. Ongeveer 140 jaar geleden richtte Antonie van Gils in Moergestel één van de eerste Neder- Politieke interesse Ger heeft wat bestuurservaring zoals het werk voor de Haghorstse jongeren en lid van de OR van de CHV Zijn politieke interesse werd ech ter gewekt toen hij eens een CDA-achterban- vergadering bezocht en hem gepolst werd of hij interesse had voor eventueel raadswerk. Zijn bevestigend antwoord leverde hem met een een vierde plaats op de verkiezingslijst en daarmee ook de uitverkiezing tot raadslid. Hij denkt aan deze tijd met veel genoegen terug omdat de fractie een erg fijne groep was waar in samenwerking hoog in het vaandel stond. Antoon van Gils is zijn grote leermeester ge weest en daaraan denkt hij nog steeds met het nodige respect terug. Antoon was steeds recht door zee, informeerde de fractie erg goed en werkte nooit achter iemands rug maar zei recht in het gezicht hoe hij over iets of iemand dacht. In de gemeenteraad doet hij Toerisme Open bare Werken (TOW) en dat is ook de porte feuille die wethouder Jos Schoenmakers be heert. Opleidingen en werk Ger is geboren aan de Driehuizerweg wat op een paar honderd meter verwijderd ligt van de grens met Haghorst wat nu tot de gemeente Hilvarenbeek hoort. Hij is ook in Haghorst naar de basisschool geweest en deed de MAVO in Hilvarenbeek. Voor de HAVO ging hij naar het Heerbeeck College te Oirschot en daarna kwam hij op de MAS terecht in Boxtel. Hier na ging hij naar de HAS maar kon deze niet afmaken wegens ziekte van vader en is toen thuis op het bedrijf begonnen. Toen de grote problemen thuis over waren heeft hij een 3 maanden als bedrijfshulp gewerkt en daarna kwam hij als verkoper te werken op de servi- ce-bus met agrarische bedrijfsbenodigdheden van de CHV. Een jaar later stapte hij over naar de voorlichtingsdienst voor de rundveehoude rij ook bij de CHV is vrij snel daarna team leider geworden en sinds enige tijd verkoop leider. Hij heeft een hele fijne baan en door kruist de Kempen voor zijn werk. Hij komt onderweg nogal eens wat tegen wat ook bruik baar is voor zijn raadswerkzaamheden. Hij maakt lange dagen omdat de gemeenteraad nogal wat werk met zich meebrengt en hij ook nog thuis in de maatschap van het bedrijf zit. Vrijetijdswerk Voorzover die nog voor handen is wil hij graag tegen een balletje trappen maar zijn grootste hobby is wel de rundveebeoordeling. In 1988 is hij al eens Nederlands kampioen geweest in de klasse Roodbont. Het laatste jaar was hij Brabants kampioen Zwartbont en hij doet daarom van tijd tot tijd mee aan Kring- en Districtswedstrijden. Ook wordt hij regelma- Een groot aantal mensen heeft inmiddels het boekje besteld van onze pastor. De aanbieding van het eerste exemplaar zal zondag 14 juni a.s. geschieden door oud-parochiaan en vriend van de pastor Drs. Henk Degen. Dat zal ge beuren ’s middags aan het begin van de feeste lijke bijeenkomst in de tent op het St. Jans- plein. De boekjes zijn daarna in de tent te verkrij gen. Er zal een speciale kraam staan waar u de door u bestelde boekjes kunt afhalen. Kosten 10,- per boekje. Mocht u onverhoopt niet in de gelegenheid zijn om op 14 juni aanwezig te zijn, dan kunt u altijd nog later op de gewone openingstijden van het parochiecentrum dit boekje afhalen. tig gevraagd voor de jurering bij stamboekvee- keuringen. Natuur en landbouw In de loop van de tijd is hij zo erg veel aan dacht gaan krijgen voor bestemmingsplannen. Zowel bestaande - als toekomstige plannen. Natuur en landbouw moet samen kunnen gaan ter bescherming van ons zo dierbare milieu en dan bouwen wij zeker iets moois op voor onze toekomst en onze kinderen. De maatschappij moet eerste de achterstanden wegwerken. Nu wordt er te veel van de hak op de tak gespron gen en krijgt niet alles de volle aandacht die het verdient. Op het buitengebied moeten wij dan ook erg zuinig zijn maar dat is wel de ver antwoordelijk van ons allen en niet alleen van de mensen die daar wonen. De kosten zullen dan ook hoofdelijk dienen te worden omgesla gen. Toekomstmuziek Wij moeten met zijn alleen niet meer uitbrei den maar meer inbreiden. Opvullen van de lege plekken is een eerste vereiste en dat duurt nu nog veel te lang. Planning en aanleg van industrie-terreinen zoals in Moergestel het Plan Sonman II moeten veel sneller gaan. De industrie en de landbouw integreren zo ook beter en dat is ook weer gunstiger voor de werkgelegenheid. Dit brengt dan weer geld op en daarmee kunnen wij de milieu-eisen de baas blijven en is iedereen tevreden. Als jongere heeft hij beslist een goede kijk op dit werk maar hij beseft terdege dat dit niet door een eenling gedaan kan worden. Om alles leefbaar te houden zullen we eendrachtig moeten sa menwerken en dan kan er beslist iets moois van de grond komen. Raadswerk is dus niet alleen voor ouderen maar de jeugd zal hier ook zeker zijn steentje aan bij willen en moeten dragen Zoals u de afgelopen weken al heeft kunnen lezen in dit weekblad zal Jan van Beers op 19 en 20 juni as. in het Belgische Torhout een 100 km sponsorloop ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds gaan volbren gen. Aan de oproep tot bijdrage in deze spon sorloop heeft Rabobank Moergestel gevolg gegeven door het op touw zetten van een heuse sponsorloterij tijdens haar jubileum- dag as. vrijdag. Wat houdt de sponsorloterij precies in? Bij de ingang van de Rabobank zal komende vrijdag een stand zijn ingericht met betrekking op zowel de fietsdag als de sponsorloop van Jan van Beers. De stand wordt onder andere be mand door Jan zelf en een aantal Rabo-mede- werk(st)ers. Voor de prijs van f 5,00 kunt u een zogenaamde sponsorkaart kopen die na invul ling en betaling kans biedt op een heren- of damesfiets. Bovendien krijgt iedere deelnemer sowieso een kleine attentie. U kunt natuurlijk zo veel sponsorkaarten kopen als u maar wilt. De opbrengst van deze kaarten gaat geheel naar het goede doel dat Jan heeft gekozen. De trekking van de loterij zal door Jan zelf ver richt worden diezelfde dag om 19.00 uur. Met deze aktie hoopt Rabobank Moerges-tel een extra impuls te geven aan dit mooie initiatief van Jan. Laat ook u uw beste kant zien en koop aan staande vrijdag een sponsorkaart. En wie weet wint u nog een fiets ook. Ger van Hest (30) uit Moergestel namens het CDA lid van de gemeenteraad van de gemeente Oisterwijk. Antoon van Gils moest wegens ziekte het veld ruimen en Jos Schoen makers volgde hem op als wethouder. De opengevallen plaats van Jos in de raad werd overgenomen door Ger van Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. -5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |H JI I I Lil VI VUI Z.L/1 kjll I^OII IOLI ll Aphrodite hr—im Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1