I ’Trend’s’ ’Past to Present’: feest voor oog en oor... Oisterwijk Oisterwijk HSV ’De Rietvoorn’ Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Moergestel Bekendmaking B en W besluiten -X MOERGESTEL Anjeractie in Moergestel geslaagd Donderdag 18 juni om 19.30 uur Gemeenteraad buigt zich over voorjaarsnota, volkshuisvesting en spelen Woont u het hele jaar in een vakantiehuisje of in een stacaravan? In Moergestel In Oisterwijk Werkzaamheden bij knooppunt De Baars Maatregelen om verkeersoverlast te beperken De gemeente Oisterwijk heeft in overleg met Rijkswaterstaat gezocht naar oplossingen om de doorstroming van het verkeer weer in goe de banen te leiden. De verkeershinder is met name ontstaan door de werkzaamheden bij knooppunt De Baars en bij de afslag Berkel- Enschot. Verder zijn daarvan als oorzaak aan te wijzen de storingen bij de verkeerslichten op het kruispunt Quatre Bras. Op vrijdag 19 juni Veranderingen i.v.m. personeelsreis Niet eens met de huurverhoging PAGINA 15 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JUN11998 4 i voor de wedstrijd. Denkt u wel aan de voerbe- perkingen voor het Blekven! Op zaterdag 13 juni staat voor de korpsvissers de tweede wedstrijd op het programma. Zij vissen in Reusel van 09.00 tot 12.00 uur. Graag tot ziens aan de waterkant. ES. Momenteel wordt er door onze controleurs in samenwerking met de politie gecontroleerd. Zorg dus dat u te allen tijden uw vergunningen bij u heeft. gemeente gemeente Burgemeester en wethouders hebben in de vergadering van 2 juni 198 o.m. de volgende besluiten genomen: Huurverhoging Het college heeft de percentages huurverho ging vastgesteld voor gemeentewoningen, standplaatsen woonwagens, woonwagens en overige huurcontracten. De betrokkenen zul len uiteraard worden geïnformeerd. Groenonderhoud Het plantsoenonderhoud in Moergestel is voor 3 jaar gegund aan WSD Groen en Bouw. dit vastgesteld op maximaal 6,5%. Dit betekent dat de verhuurder een voorstel tot huurverho ging kan doen met een percentage liggend tus sen de 0 en de 6,5%. Het is aan de verhuurder om te bepalen waarom hij de huurprijs wil ver hogen. De huurcommissie heeft niet de be voegdheid om in het beleid van de verhuurder te treden. Het voorstel tot huurverhoging dient aan een aantal voorwaarden te voldoen, te weten het vermelden van de oude kale huurprijs, de nieu we kale huurprijs, het wijzigingsbedrag, de in gangsdatum en de wijze waarop u bezwaar kunt maken. Bij een huurverhogingspercen- tage van meer dan 5,5% dient dit voorstel ver gezeld te zijn van een woningwaardering. Wanneer u het niet eens bent met de huur verhoging, dan kunt u bij uw verhuurder - binnen zes weken vanaf de voorgestelde da tum van ingang van de huurverhoging - be zwaar maken op grond van onder meer de volgende redenen: 1. u bent van mening dat de gegevens met be trekking tot bijvoorbeeld de woningwaarde ring in het voorstel tot huurverhoging on juist zijn; 2. de woning vertoont ernstige gebreken en te kortkomingen. De verhuurder moet al wel op de hoogte zijn gebracht van de aanwezig heid van gebreken, zodat hij in de gelegen heid is geweest om de tekortkomingen op te heffen; 3. vormverzuim (bijv, niet tijdig voorgestelde huurverhoging). De volgende bezwaren zijn geen argumen ten om te protesteren: l.u bent van mening dat u een te hoge huur a.s. Zondag 14 juni is de 2e wedstrijd meetel lend voor het algemeen klassement. Deze wed strijd, het Koningsvissen, zal gehouden wor den op het Blekven. Aanvang van de wedstrijd is om 08.30 uur en einde om 11.30 uur. In schrijven kunt u bij J. Rokven, tel. 513 3122 of bij H. van Esch, tel. 0499-571 189 tot ’s avonds Dor de inzet van de collectanten van Harmo nie Prinses Juliana werd het mooie bedrag van 1.896,- bij elkaar gebracht. Een prachtig re sultaat, waarmee deze vereniging en diverse projecten op het terrein van cultuur en natuur behoud worden ondersteund. Langs deze weg danken wij de gulle gevers en de collectanten. U kunt ervan overtuigd zijn dat de collecteopbrengst via het Anjerfonds een nuttige bestemming krijgt. De gemeenteraad vergadert donderdag 18 juni vanaf 19.30 uur. De vergadering wordt zoals gebruikelijk gehouden in het Raadhuis aan De Lind 56. De vergadering is openbaar. Wilt u het woord voeren over onderweipen die op de agenda staan, dan kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Wilt u dan uw zegje doen? Dan moet u dat even laten weten aan de ge meentesecretaris mevrouw Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot aan het begin van de vergadering. AGENDA: Op de agenda o.a. de volgende onderwerpen: Ingekomen stukken en mededelingen Daarbij een brief met de uitspraken van de Rad van State over het bestemmingsplan ’Kom Moergestel’. Uitvoering WIW De raad wordt voorgesteld om de Stichting Pluspunt te Boxtel aan te wijzen als uitvoe ringsorganisatie voor de Wet Inschakeling Werkzoekenden die op 1 januari 1998 in wer king getreden is. Exploitatieverordening De raad wordt voorgesteld om de Exploitatie verordening gemeente Oisterwijk 1998 vast te stellen. In die verordening staan de voorwaar den waaronder de gemeente medewerking ver leent aan het in exploitatie brengen van gron den. Als u in een vakantiehuisje of stacaravan woont, dan kan de volgende informatie voor u belangrijk zijn. Het college van burge meester en wethouders heeft op 2 juni 1998 de nota ’Aanpak permanente bewoning re creatieverblijven’ vastgesteld nadat deze van 30 april tot 18 mei ter inzage heeft gelegen. Permanente bewoning Over het begrip permanente bewoning van rcreatieverblijven bestaat bij een aantal men sen onduidelijkheid. Het permanent wonen in een vakantiehuisje of in een stacaravan bete kent dat u ergens anders geen andere, legale woonruimte heeft dan uw recreatiewoning. De gemeente Oisterwijk gaat het wonen op recrea tieterreinen aanpakken met het doel om uit eindelijk het gebruik weer in overeenstem ming te laten komen met de bestemming van het recreatieterrein; namelijk recreëren. Minder Door het permanent wonen op recreatieterrei nen kunnen problemen of ongewenste situa ties ontstaan. Zo is er bijvoorbeeld minder gelegenheid voor vakantiegangers om een huisje of stacaravan te huren als deze perma nent worden bewoond. Daardoor kan elders in Oisterwijk weer behoefte aan recreatieter reinen ontstaan. Twee groepen In de aanpak voor het bestrijden van perma nente bewoning in recreatieverblijven wordt een onderscheid gemaakt tussen 2 groepen mensen. Dat zijn degenen die kunnen aanto nen dat zij voor 9 april 1998 (de datum waarop de nota ’Handhaving Ruimtelijke Ordening en Bouwen’ is bekendgemaakt) in een recrea tieverblijf woonden en de tweede groep zijn de mensen die vanaf de datum van 10 april in een recreatieverblijf wonen. Dringend De gemeente raadt eigenaren en gebruikers van een vakantiehuisje of een stacaravan drin- gehd aan om (eventuele volgende) bewoners te wijzen op het verbod om permanent te wo- De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: Spreekuur in Moergestel op maandag 15 juni op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder J. Rakhorst van 16.00-16.30 uur. Op dinsdag 16 juni is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplfUnnpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur lliciuillgcll schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 23 van 1998 is de volgende melding en aanvraag om bouwvergunning binnengekomen: het plaatsen van een tuinhuisje aan de Krijtenbogtstraat 13. VERGADERING VAN COMMISSIE VOOR DE BEHANDELING VAN BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN De Commissie voor de behandeling van bezwaar- en beroepschriften houdt op donderdag 11 juni 1998 om 19.30 uur hoorzittingen in het Raadhuis aan de Lind 56. Het volgende bezwaarschrift zal behandeld worden: 21.00 uur: Bezwaarschrift M. en J. Burgers tegen de weigering van een bouwvergunning voor een werktuigenloods aan de Kleine Locht te Moergestel. Tijdens de hoorzitting worden degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend en eventuele derde-belanghebbenden in de gelegenheid gesteld hun bezwaren of zienswijzen nader mondeling toe te lichten. In het kader van deze hoorzitting kan een ieder het bezwaarschrift en verder alle stukken die op de zaak betrekking hebben, inzien. Dat kan na telefonische afspraak met de secretaris van de commissie, de heer M. Morel, tel. 529 1274. ook voor nadere informatie kunt u bij hem terecht. nen op recreatieterreinen. Dit is in het belang van toekomstige bewoners, van eigenaren, huurders en gebruikers. Meer weten? Bij Voorlichting in het gemeentekantoor en in de bibliotheek van Moergestel kunt u een in formatieblad krijgen. Daarin vindt u een uit gebreide beschrijving over permanente bewo ning van recreatieverblijven. Oplossing in zicht Met Rijkswaterstaat is de afspraak gemaakt de verkeerslichten bij Quatre Bras aan te passen, zodat het verkeer sneller kan doorstromen. Deze tijdelijke oplossing zal begin juni plaats vinden. Verder komt er zo snel mogelijk in de loop van 1999 een nieuwe installatie. Fietspad Moergestel-Tilburg Vanwege werkzaamheden aan het knooppunt De Baars is het fietspad langs de Baksevenweg naar Tilburg al geruime tijd afgesloten. Tussen Moergestel en Tilburg maakten de fietsers daarom op dit moment tijdelijk gebruik van de Eindhovenseweg langs het Trappis tenklooster. Ook hier gaat zich echter een pro bleem voordoen, doordat de gemeente Tilburg ter hoogte van Koningshoeven riolerings- werkzaamheden en andere bestrating gaat uit voeren. Als gevolg daarvan zijn fietsers weder om genoodzaakt een andere omleidingsroute te volgen, die loopt via de Baksevenweg in Moergestel en de Zandstraat in Tilburg. De fietsers komen dan in Tilburg uit op de Oister- wijksebaan. Dansgroep ’Trend’ vierde afgelopen zaterdagavond op gepaste wijze haar 10-jarig bestaan. Zoals de titel zegt: van verleden tot nu, gaf’Trend’ een overzicht van wat men de afgelopen tien jaren op de planken had gebracht. De dames waren meer dan enthousiast en loodsten op die manier ook het publiek mee door een fijne, sfeervolle avond. betaalt ten opzichte van uw inkomen; 2. andere huurders betalen voor en soortgelij ke woning een lagere huur; 3. u vindt uw woning niet modern genoeg. Als uw verhuurder niet akkoord gaat met uw bezwaarschrift en de voorgestelde huurverho ging toch wil doorzetten, dan moet de ver huurder - binnen 12 weken vanaf de voorge stelde ingangsdatum - zijn voorstel aan de huurcommissie voorleggen met het verzoek om een uitspraak te doen over de redelijkheid van het huurverhogingsvoorstel. De huurcom missie neemt de behandeling van het geschil dan verder over. Wanneer u niet binnen zes weken - na in gangsdatum van de voorgestelde huurverho ging - een bezwaarschrift bij uw verhuurder indient en ook de vastgestelde huurverho ging niet betaalt, dan kan de verhuurder eveneens binnen twaalf weken de huurcom missie vragen om het geschil in behandeling te nemen. U kunt met vragen bij het secretariaat van de huurcommissie terecht. Het secretariaat heeft van maandag t/m vrijdag tussen 9 en 12 uur een telefonisch spreekuur, het informatie nummer is 076 - 522 5090. Hier kunt u ook standaardformulieren en brochures over het huurbeleid, huurbeschermin'g etc. aanvragen. Daarnaast is er elke donderdag op het kantoor van het secretariaat een mondeling spreekuur. Op vrijdag 19 juni houdt het personeel van de gemeente Oisterwijk haar jaarlijkse perso neelsreis. Dat heeft die dag voor u - als u con tact met de gemeente wilt - een aantal gevol gen: Gemeentekantoor gesloten Het gemeentekantoor is op vrijdag 19 juni de gehele dag gesloten Burgerzaken Voor het doen van aangiften van geboorten en overlijden is de afdeling Burgerzaken echter wel open van 9.00 tot 10.00 uur. Huisvuil In het ophalen van het huisvuil (bedrijfscon- tainers) is geen verandering. Die worden dus zoals altijd op vrijdag leeggemaakt. Informatiepunt Moergestel Ook het Informatiepunt in Moergestel is die dag gesloten. Voor alle duidelijkheid: de bi bliotheek is normaal geopend. De huurprijs mag jaarlijks worden verhoogd met een wettelijk vastgesteld percentage. Voor het huurrondejaar 1 juli 1998 tot 1 juli 1999 is U kunt hiervoor - via bovenstaand telefoon nummer - een afspraak maken. Het bezoek adres van het secretariaat is Markendaalseweg 5 7 in Breda, het postadres is postbus 1013,4801 BA Breda.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 15