GEEF ss CARA PATIËNTEN MEER LUCHT Premiesplitsing voorkomt hoge belasting op uitkering levensverzekering bij overlijden HELP HET GELUK'H HAH Rabobank _.R0 55055 4 r\du z/iu'to NATIONAAL. FONDS KINDIRHl/LP Het totale overzicht Centrale Antenne Moergestel w Moergestel 404040 Speedogroep seizoen ’97/’98 Volleyballers uit Moergestel en omstreken opgelet! a. JSP PAGINA 13 Hb Groetjes, Bart Een levensverzekering betekent financiële zekerheid voor (echt)paren. Bij overlijden kan de achterblijvende partner echter voor onaangename verrassingen komen te staan. De fiscus mag dan tot 68% van het uitgekeerde bedrag opeisen. Tenzij de partners gebruik maken van de regeling premiesplitsing. Dit is een nieuwe regeling, die vorig jaar werd aangenomen. Deze regeling geldt echter niet voor mensen die in gemeenschap van goederen zijn getrouwd. Bart van Knegsel van Rabobank Moergestel: “Premiesplitsing is bedoeld voor partners met een levensver zekering die ook uitkeert bij overlijden, een overlijdensrisico- verzekering of een hypotheek met een gemengde verzekering. Bijvoorbeeld een spaarhypotheek. Komt de verzekerde plotseling te overlijden, dan zorgt de gemengde verzekering ervoor dat de hypotheekschuld in één keer wordt afgelost.” Problemen door belastingheffing De uitkering van een levensverzekering betekent zekerheid voor de achterblijvende partner. Toch kan deze voor een onaangename verrassing komen te staan wanneer de fiscus aanklopt. Over het uitgekeerde bedrag moet namelijk belas ting worden betaald, zogenoemde successierechten. Bart van Knegsel geeft een voorbeeld: “Van een echtpaar met een spaarhypotheek komt de man plotseling te overlijden. Hij was kostwinner. De hypotheek wordt in één keer afgelost met het verzekeringsgeld. Achteraf eist de belastingdienst een groot deel van het uitgekeerde bedrag op. De gevolgen van zo’n belastingheffing zijn nauwelijks te overzien. De achter blijvende partner moet nu een nieuwe hypotheek afsluiten, of misschien zelfs het huis verkopen.” Bij premie splitsing blijft de uitkering in principe vrij van successierechten. Voorwaarden Om voor premiesplitsing in aanmerking te komen, moeten beide partners aantonen dat zij niet in gemeenschap van goederen leven. Dit kan door een samenlevingscontract, huwelijkscontract of geregistreerd partnerschap met partner voorwaarden. Een notaris stelt deze contracten op. Bart van Knegsel voegt er snel een waarschuwing aan toe: “Staat echter in zo’n contract dat premies voor een levensver zekering tot de gezamenlijke kosten behoren, dan moet de achterblijvende partner alsnog successierechten betalen. Dit geldt ook voor huwelijkse voorwaarden met een “alsof- beding” Daarbij zijn de huwelijkse voorwaarden van toepas sing zolang beide partners leven. Komt één van beiden te overlijden, dan wordt de boedel verdeeld alsof er sprake is van gemeenschap van goederen” Een echtpaar dat getrouwd is in gemeenschap van goederen, kan geen gebruik maken van de regeling premiesplitsing. Advies Bart van Knegsel raadt consumenten daarom aan hun huwelijkscontract, samenlevingscontract of geregistreerd partnerschap met partnervoorwaarden nog eens goed na te kijken. “Bij vragen of twijfels kan het beste contact worden opgenomen met de notaris die het contract heeft opgemaakt. Maar let op: aanpassen van een notariële akte brengt de nodige kosten met zich mee. De aanpassing moet wel renda bel zijn. Een notaris kan voorrekenen of de kosten opwegen tegen de baten. Voor vragen over een levensverzekering met premiesplitsing kan de consument altijd contact opnemen met onze financieel adviseur, Maarten Severijns of onze verzekeringsadviseuse Annelies Heijmans. een betere kabelstructuur uitgebreid kunnen worden. De OPTA bewaakt en regelt het door- giftebeleid vande diverse programma’s omdat deze moeten voldoen aan de doelgroepen. Dit doen zij met in de hand de Mediawet, de Tele communicatiewet en de Mededingingswet en daaraan wordt alles getoetst. Duidelijke regels Veel verzekeringsmaatschappijen bieden premiesplitsing al jaren aan. Toch keurde staatssecretaris Vermeend van finan ciën deze regeling pas vorig jaar goed. Hij stelde daarbij een aantal duidelijke regels vast. Op de verzekeringspolis moet vermeld worden dat de partner van de verzekerde de premie verschuldigd is. Dus een echt paar dat een levensverzekering afsluit, legt in de polis vast dat de man premie verschuldigd is voor zijn vrouw en de vrouw op haar beurt voor haar man. Zolang dit duidelijk in de polis staat beschreven, maakt het in de praktijk niet uit wie er werkelijk premie betaalt. 2x goud, 2x zilver en 6x brons, lx zilver en 3x brons De toekomst. Als men zo hoort wat er in de toekomst alle maal nog op ons af zal kunnen komen dan dui zelt men er van. Een feit is dat men zich vol gens de deskundigen eigenlijk nog pas in de beginperiode van de vernieuwingen bevindt. Legio mogelijkheden zitten er aan te komen maar aan alles zal een prijskaartje hangen en zodra wij als consument het wensen te betalen om het te hebben dan zullen de bedrijven het leveren en höe groter de gebruikersdichtheid hoe goedkoper een en ander zal kunnen wor den. Lokale radio en tv-uitzendingen In Oisterwijk, Heukelom en Moergestel moe ten voortaan dezelfde programma’s te zien zijn en dat was tot op dit moment niet mogelijk. Wij zijn naar Teurlings Telematica b.v. ge gaan en hebben hen gevraagd hoe het nu zit met de koppeling van deze 2 of eigenlijk 3 netten omdat men beloofd had dit vóór de festiviteiten van Pastor Herman van den Broek te realiseren. Cas Teurlings, directeur en Ton Michels bedrijfsleider kabeltelevisie ontvingen ons en vertelden dat er aan een ander nog hard wordt gewerkt en dat de fes tiviteiten van de Pastor beslist in de gehele gemeente te zien zullen zijn. Jammergenoeg nog niet live omdat de de hier voor benodigde apparatuur niet op tijd gele verd kan worden. Wel wordt het programma na uitzending in Moergestel ’ingeblikt’ naar Oisterwijk gestuurd en daar dan uitgezonden via dat Kern-net. Zelfs is hiervoor speciale ap paratuur te leen gegeven. Vanuit de Cirred-stu- dio op het Industrieterrein en vanuit ’Den Boogaard’ komen er rond september/oktober definitief zogenaamde inprikpunten om uit zendingen te verzorgen. Dan verwacht men dat de benodigde apparatuur wel geleverd zal zijn, Tweerichtingsverkeer is nog niet mogelijk. Men kan alleen zenden van Moergestel naar Oisterwijk en omgekeerd en ook niet tegelij kertijd. Palet als eigenaar van het Moergestelse net zal hiervoor toestemming moeten verlenen waaraan de leiding van Teurlings beslist niet twijfelt. Daar tegenover staat dat we halfweg het sei zoen weer een aantal nieuwe kinderen moch ten verwelkomen. Voor het seizoen hadden we een kleine prognose gemaakt. De prognose was om met 2 3 kinderen toch naar de Brabant se kampioenschappen te kunnen met 4 5 limieten. Daar zaten we flink langs, maar wel in de positieve zin! Ook zwommen een aantal kinderen van deze groep diverse districtswed- strijden en limietwedstrijden. Hierna volgen een aantal cijfers waarin duidelijk wordt wat we dit seizoen bereikt hebben met deze groep. De cijfers: In totaal werden 3 titels weggegeven aan onze groep nl. zwemmer van de maand aan Merel Thomas 2x en Mike van der Zanden. In totaal werden er 2 gouden, 3 zilveren en 10 bronzen medailles gehaald waarvan: Wendy van der Zanden T<: 0570 - 611 899 Fax:0570-645 602 GIRO DCVINTIR In het afgelopen seizoen werden ér in totaal 7 Speedowedstrijden en 1 Speedo-clubmeet gezwommen. In dit overzicht wil ik in vogel vlucht even het seizoen doorlopen. We begonnen dit seizoen met een nieuwe lei ding nl. Anja, Noortje en ik, maar ook waren er tal van mensen die hierbij geholpen heb ben. Deze mensen wil ik hierbij nog hartelijk danken. Ook hebben we jammer genoeg af scheid van een aantal kinderen moeten nemen. Wat brengt de toekomst? Men wil in de toekomst het net gaan vernieu wen door het leggen van glasvezelkabels of in dien dit dan al aan de orde is gebruik maken van de nieuwste draadloze satelietverbindin- gen. De hele branche biedt ongelofelijke mo gelijkheden op een net met telefoonverbindin gen, radio en tv, thuiswerken, computerge bruik, internet, intranet, alarmeringssystemen en verdere diensten waarvan nu misschien nog gedroomd wordt. In de toekomst zal dit ook overal via een net met onbegrensde mogelijk heden moeten lopen. Zenderkeuze geen taak van Teurlings De kernen Moergestel en Oisterwijk krijgen straks een en hetzelfde aanbod van tv- en ra diokanalen. Hiemee mag Teurlings zich niet bemoeien en men doet dan ook alleen de tech nische kant van de zaak. Soms krijgt men van aangeslotenen nog wel eens onterecht een boos telefoontje. Of er een zender af gaat of bij komt wordt bepaald door de Programmaraad die er straks zal moeten komen en waar wij als ge bruikers inspraak zullen krijgen. Nu wordt dat allemaal nog een beetje provisorisch geregeld door de aangesloten gemeenten. De doorgifte capaciteit is nu ook nog erg klein maar zal met -VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JUN11998 Op 31 maart j.l. werd door Teurlings Te lematica b.v. en de Gemeente Oisterwijk het contract voor de koop van het CAI- net Kern Oisterwijk getekend. Dit bete kende dat het net van de Kern Moerge stel in handen van Palet Kabel Commu nicatie een onderdeel van PNEM blijft en er dus twee exploitanten van één ge meentelijk kabelnet zijn. Aangezien er maar één machtiging voor lokale om roep per gemeente gegeven mag worden betekende dat ook voor MTV en LOVO dat tot een samenwerking gekomen moest worden en dit is in tussentijd ge realiseerd vandaar de nieuwe naam OHM. Merel Thomas en Mike van der Zanden lx brons. In totaal werden er 16 clubrecords verbroken en door alle zwemmers samen werden er to taal 162 PR’s gezwommen. Maar er is meer. Mike v.d. Zanden zwom 2 li mieten voor de Brabantse Winterkampioen- schappen in Vlijmen. Wendy v.d. Zanden werd uitgenodigd voor de Nederlandse Winter Speedo finales in Leiden voor de 100m rugslag. Totaal gingen er 4 kinderen naar de Brabantse Zomerkampioenschappen in Eindhoven. 1. Mike van der Zanden zwom daarvoor 6 li mieten; 2. Wendy van der Zanden zwom daar voor 3 limieten; 3. Merel Thomas zwom daar voor 2 limieten; 4. Martijn Helmer zwom daar voor 2 limieten. Wendy van der Zanden werd ook nog uitge nodigd voor de Nederlandse Kampioen schappen Speedo te Dordrecht waar ze de 50m vlinderslag zwom. In een vorige Plons heb ik al aangegeven dat deze Speedo-groep een eenheid, een team, is. Deze kinderen zijn hecht aan elkaar of je nu de beste of de mindere pakt, iedereen is wel- Op zondag 12 juli 1998 wordt er weer het 5 de openlucht recreanten-volleybaltoernooi door O. J. J. ‘t Kwartierke georganiseerd, ‘t Kwar- tierke wil dit gebeuren weer op het terrein rondom d’n Tob, Bosstraat 1b te Moergestel, laten plaats vinden. In totaal zullen er weer 4 volleybal velden wor den geplaatst. Bar en eten zullen aanwezig zijn. Inschrijf geld is f 25,= per team te betalen op de dag van het toernooi. Inschrijving vanaf nu al mogelijk bij: Peter v/d Wouw, Raamackerstraat 1, 513 2308 Bart de Laat (jr.), Tilburgseweg 13, 513 3165 (p.s.:gewoonlijk is dit toernooi rond 18:0011 teneinde, dus de WK-finale zul je niet missen!) kom in deze groep. De leiding en trainers kun nen hier alleen maar trots op zijn. Petje af voor jullie allemaal! Voor jullie vriendschap en inzet. Ik hoop dat jullie dit voortzetten in het vol gend seizoen, al zullen we sommige kinderen hierin moeten gaan missen. De groep moet helaas afscheid gaan nemen van Yvonne Tim mermans, Ilona van Delft, Susan van Berkel, Esmee de Vries, Maaike v.d. Aa, Maarten Brands en Eelco Wiersma. De Speedo-groep wenst jullie veel succes toe bij de districtswed- strijden.. Dit was voor mij in vogelvlucht het seizoen 1997/1998. De cijfers wijzen uit dat dit seizoen zeer geslaagd was. Ik hoop dan ook dat we deze weg volgend jaar kunnen doorzetten zowel in prestaties als vriendschap. Ik wens jullie allen een hele fijne vacantie toe en zie jullie graag terug in het nieuwe seizoen. V I jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 13