h I Uitnodiging Pastor van den Broek 65 jaar 40 jaar priester 25 jaar pastor in Moergestel ftto Fa U 1 f jf I 1' PROGRAMMA FEESTELIJKHEDEN ”S Ireen Stieger Jo van Os Het parochiebestuur en feestcomité. In het programma zult u ongetwijfeld het hoogtepunt herkennen in het feestelijk samenzijn in de kerk en in de lent van samenkomst op zondag 14 juni as. I ‘KERK, dat zijn we samen!’ is de titel van het symposium dat voorafgaand /g aan alle feestelijkheden gehouden zal worden. Mevrouw J. Ketelaars-van de Ven zal tijdens de vieringen in het weekend van 30 en 31 mei en 6 en 7 juni nader ingaan op bovengenoemd onderwerp. g| Vervolgens zullen twee andere sprekers later in de maand juni hun visie op dit onderwerp geven. Het laatste decennium (1988 -1998) “Dan eind jaren 80 en daarna: de tijd van de secularisatie. In de maatschappij zie je snelle technologische ontwikkelingen. Het computertijdperk doet zijn intrede, de rijkdom van de mensen neemt toe door de tweeverdieners en economisch gaat het steeds beter. Tegelijk zie je in de vergeten dat kerk dat er minder behoefte bestaat aan reflectie. Het Ik-tijdperk breekt aan en het Wij-gevoel ebt weg. De kerk loopt leeg en de religieusiteit verdwijnt, maar niet geheel. ‘Ik geloof wel, maar ik bepaal zelf wat en hoe ik het beleef. En zo gaan sommige mensen toch weer op zoek en krijg je nieuwe stromingen als New Age en het boek van James Redfield ‘Celes- tijnse belofte’ wordt in groten getale ver kocht. Ook Oibibio in Amsterdam van Ronald Heijn blijkt een gat in de markt”. De eeuwwisseling Wij willen u graag uitnodigen met ons te delen in de feestvreugde. De parochie Sint fans Onthoofding te Moergestel viert feest! ook nog niet op vooruit lopen. De vraag naar pastorale zorg is hier nog groot. Voor de toekomst kan ik slechts hopen dat het ‘wij-gevoel’ weer zal terugkeren, dat we weer meer gezamenlijk mogen op trekken. Gelukkig geniet ik een goede gezondheid en Betsy zorgt heel erg goed voor me. Eerst gaan we feest vieren op 13 en 14 juni. Het is fijn als de parochie eens feest kan vieren, want laten we niet c er ook veel dingen zijn die wèl goed gaan en waar we allen tesa- men wèl dankbaar voor mogen zijn.” En dat laatste zal iedereen kunnen beamen! “En zo sta je dan voor het jaar 2000, een tijd van een overvloed aan informatie, de tijd van het-niet-weten. De situatie in de kerk is zorgelijk. Er zijn niet genoeg pries ters meer, er zijn niet genoeg vrijwilligers meer en er zijn misschien ook niet veel kerkbezoekers meer. Bij de jongere ge neratie is er het probleem van het ont breken van elementaire kennis van wat het geloof te bieden heeft. We kunnen nog wel verschillende mooie toekomst plannen maken, maar de vraag is, - wat is in de praktijk nog haalbaar?” Op de slotvraag aan onze pastor hoe hij de toekomst ziet antwoordt hij: “Ik heb mijzelf tot het jaar 2000 aan het beleidsplan van de parochie verbonden en wel zonder arbeidstijdverkorting”!! Lachend vervolgt hij: ”Ik ben op dit mo ment de grootste vrijwilliger in de paro chie. Sinds enige tijd krijg ik namelijk AOW en ben toch nog full-time bezig! Maar wat de tijd daarna zal brengen moe ten we afwachten, ik kan en wil daar nu De aanleiding om eens samen feest te vieren is dat onze pastor HERMAN VAN DEN BROEK dit jaar 65 is geworden. 40 jaar priester is en 25 jaar met onze parochie verbonden is. h Herman Jozef, de schrijver van herderlijke brieven 3 Juni: 20.00 uur Symposium in Den Boogaard. Spreekster: mevrouw J. Vos Thema: ‘De sleutelpositie van vrouwen in de beginfase van de kerk’. 10 Juni: 20.00 uur Symposium in Den Boogaard. Spreker: Prof. Dr. P. Leenhouwers o.f.m.cap. Thema: ‘Kerk zijn in deze tijd’. 13 Juni: 18.00 uur Speciale Gezinsviering. Aansluitend kinderfeest in de tent tot 21.00 uur. 14 Juni: 10.30 uur Plechtige Eucharistieviering met medewerking van het gemengd koor ‘Cantate Domino’. 12.00 uur Vendelgroet door de plaatselijke Gilden en serenade door Muziek- vereniging 'Prinses Juliana’. Toespraak door burgemeester Drs. Y.C.ThJ. Kortmann. Aanbieding cadeau. 13.00 uur Aanvang feestelijke bijeenkomst in de tent op het St. Jansplein waarbij de jubilaris er de voorkeur aan geeft zélf rond te lopen en niet plechtig te recipiëren. 13.30 uur Aanbieding van het jubileumboekje door oud parochiaan Drs. Henk Degen. 14.30 uur Zanghulde door Zangvereniging ‘Crescendo’, gevolgd door optreden van enkele oud-parochianen. 16.00 uur Einde feestelijke bijeenkomst. MOERGESTEL-NIEUWS'JUBILEUMUITGAVE PASTOR H. VAN DEN BROEK - WOENSDAG 3 JUNI 1998 Gy J PAGINA 3 K

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7