euro 37/ TV Aphrodite Nelly Peters exposeert in Oude Kerkje Huursubsidie met spoed aanvragen! Volksfeest Biest-Houtakker Korfbalvereniging Roef! 20 jaar Streekmuziekschool houdt Open Dag Nationale Collecte voor de Epilepsiebestrijding Sponsorloop 100 km. (zie pagina 7) Commissie 50 jaar Audacia 100 KM SPONSORLOOP Adres: Ondertekening: Zijn mijn guldens na 1 juli 2002 nog iets waard? - Koninginnedag - Live: Gèssels Weekend (Ruud van de Ven en Bert Verhoeven in gesprek met Martien Oeriemans) - Rode Draad (bibliotheek) - Wè zut zên? - Uit het MTV-archief - De natuur De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. Donderdag 4 juni 20.30 u.: Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Ondergetekende steunt dit initiatief van har te. Mijn sponsorbedrag De kunstschilderes Nelly Peters-van den Berg uit Hulsel exposeert schilderwerken op 6 en 7 juni in het Oude Kerkje te Middelbeers. Voornamelijk werkt Nelly op doek en nepal- papier. Ook maakt ze mixed-media. Dit alles met acrylverf. Het werk is abstract, ruimtelijk van karakter en bijzonder kleurrijk Het Oude Kerkje is zaterdag 6 juni open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag 7 juni van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is 2,-; kinderen gratis. ji Huidverzorgingsinstituut Tel. ÖÏ3-513 1474 d Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ||j Het weekend van zaterdag 13 en zondag 14 juni is onze parochiegemeenschap in feeststemming. Daar is ook alle reden toe, want onze pastor Herman van den Broek, geboren op 27 maart 1933 en dus onlangs 65 jaar geworden, passeert nog twee mijlpalen op zijn levensweg, 40 Priester en 25 jaar verbonden aan de parochie St. Jans Onthoofding. Lees er alles over in de aparte bijlage in het hart van deze krant. Zondag 7 juni: Biest-Houtakker een paradijs voor jong en oud... Het echte Volksfeest Biest-Houtakker gaat op zondag 7 juni om 12.00 uur van start. Het on derdeel jaarmarkt met 80 tot 100 kramen opge steld in het Vossenhol is gratis toegankelijk. Wie meer wil zien en wil genieten van dit feest krijgt via een entree van 4,- p.p. toegang tot het evenemententerrein op het sportveld en directe omgeving. Voor 65-plussers geldt op vertoon van hun 65+ pas een entreeprijs van 2,-. Voor kinderen t/m 12 jaar betaalt men 1,50. Zij krijgen daarvoor wel een gratis ijsje en ranja van de tap en kunnen zij meedoen aan en gebruik maken van een groot aantal kinder- attracties. Voor de kinderen is er gelegenheid om te po- nyrijden, er is een draaimolen en er zijn mini- crossmotors, er is een kinderboerderij een bal lonnenclown en een nieuwe attractie: een hy draulisch luchtkasteel. Voor de ouderen zijn er tal van spectaculaire attracties en demonstraties, straattheater en live bands. Het Volksfeest Biest-Houtakker biedt voor elk wat wils. U heeft onlangs kunnen lezen over de aanvraag van Huursubsidie voor het tijdvak vanaf 1 juli 1998. De huurders van Woningbouwver eniging Sint Joseph die over het afgelopen jaar al huursubsidie hebben ontvangen, hebben hierover een aparte brief in de bus gehad. De woningbouwvereniging heeft de afgelopen weken de nodige mensen geholpen bij het in vullen van het formulier. Helaas heeft zij moe ten constateren dat nog slechts een deel van de huurders een formulier heeft ingediend. De woningbouwvereniging wil mensen met klem adviseren om hun formulier op zeer korte ter mijn in te dienen. Dit kan op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. De uiterste datum is don derdag 11 juni aanstaande. Op vrijdag 12 juni is het kantoor van de woningbouwvereniging gesloten. Huurders die na deze datum aankloppen krijgen in de maand juli géén huursubsidie! Vrijdag, zaterdag en zondag... Zaterdag 6 juni: een goede sound in de streektaal of eigen taal met Skik en Is Ook Schitterend! Na Rowwen Hèze in 1997 is de organisatie er ook dit jaar in geslaagd om op zaterdagavond met Skik en Is Ook Schitterend twee Neder landstalige toppers naar de Biestse feesttent te halen. De aanvang van het programma is om 20.30 uur. Kaarten 20,-) zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij alle grote VW- en Grenswissel kantoren, VVV Hilvarenbeek, Doors Popcor ner Hilvarenbeek, Cafetaria Bon Appetit Reu sel, Café Never Mind in Biest-Houtakker en Café De Klaore in Moergestel. In de uitgave van vorige week hebben we het ontstaan en de historie van korfbalvereniging Roef! nader belicht. Dit keer willen we stilstaan bij de vereniging anno 1998. Behoudens een recreantenteam kent de vere niging momenteel alleen jeugdteams en wel: Junioren A (14-18 jaar); Aspiranten C (12-13 jaar); Pupillen D (10-11 jaar); Pupillen F (8-9 jaar) en Welpen (7 jaar en jonger). Dus zoals je ziet, alle leeftijden zijn vertegenwoordigd. Wel iswaar hebben we alleen nog vrouwelijke le den, doch indien er animo bestaat kunnen in de toekomst ook jongens bij onze vereniging terecht. Niet alleen sportieve prestaties maar met name saamhorigheid en gezelligheid staan centraal binnen onze vereniging. Naast sportieve acti viteiten zoals een jaarlijks (korfbal)kamp en het clubkampioenschap strafworpen wordt onder meer een kerstviering en een vrijwil- ligersavond georganiseerd. Is je interesse gewekt of wil je zomaar eens komen kijken, dan nodigen wij je graag uit om tijdens ons jubileumtoemooi zondag 7 juni a.s. een kijkje te komen nemen op ons sportpark ’Hoog Eigen’ (naast sporthal Stok- eind). Iedereen is van harte welkom! Zaterdag 6 juni a.s. houdt de Streekmuziek school Oisterwijk e.o. haar jaarlijkse Open Dag. Vanaf 12.00 tot 16.00 uur vinden er de monstraties en uitvoeringen plaats in en rond het gebouw aan de Schoolstraat 3 te Oisterwijk (tel. 528 2753). De Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. ver zorgt de lessen in Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Biezenmortel, Udenhout en Berkel- Enschot. Nu de Streekmuziekschool onderdeel is van de Tilburgse Dans- en Muziekschool zal er ook van die school een info-stand zijn en kan er een nog groter muziek- en dansaanbod worden gedaan. Ook is de Streekmuziekschool actief bij het begeleiden van diverse muziek- en dansvere- nigingen, zoals de harmonieën, zangkoren en dansgroepen. Op de Open Dag kunt u kennis maken met het muziek- en dansaanbod en kunt u de gewenste informatie krijgen van de docenten. Enmocht na het zien en beluisteren van de diverse optredens uw enthousiasme zo groot geworden zijn om zelf te gaan deelnemen, dan kunt u zich tijdens de Open Dag al inschrijven voor het nieuwe cursusjaar. Alle medewerkers van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. nodigen u van harte uit! dl hi—im Schoolstraat 5 MOERGESTEL Van 6 t/m 13 juni zal wederom de jaarlijkse collecte voor de epilepsiebestrijding worden gehouden. Meer dan 40.000 vrijwilligers zul len met de collectebus langs de deur gaan om iedereen in de gelegenheid te stellen een bij drage an dit belangrijke werk te geven. Ook in ons dorp zal men bij u aanbellen. Voor meer informatie over de collecte kunt u contact opnemen met Sia Reyrink, Vossen- hoom 9, tel. 513 2328. Zoals u in een van de vorige uitgaven van ’Moergestel-Nieuws’ hebt kunnen lezen onder neemt Moergestelnaar Jan van Beers in Tor hout (Belgie) een 100 km sponsorloop ten bate van het Koningin Wilhelmina fonds. Velen van u hebben enthousiast gereageerd op dit bijzon der initiatief en kenbaar gemaakt dit financieel te willen ondersteunen. U financiële bijdrage kunt u op de volgende manieren kenbaar maken: - storting van een bedrag op een speciaal hier voor geopend rekeningnummer te weten: Rabobank Moergestel, rekeningnummer 13 45.46.121 ten name van SPONSORLOOP. - door invulling van onderstaand formulier en dit te deponeren in een speciaal hiervoor bij de Rabobank geplaatste collec tebus. Het door u toegezegde geld zal dan door een van onze collectrices bij u worden opgehaald. Het nut van onderzoek naar methoden om de ziekte kanker te bestrijden behoeft geen ver dere uitleg evenals de noodzaak tot begeleiden van personen die door deze ziekte getroffen zijn. HIERVOOR IS VEEL GELD NODIG Laat Jan van Beers niet in de kou staan. Bestuur Koningin Wilhelminafonds Moergestel 5.U audacIa We zitten alweer aan het einde van het voet balseizoen, maar nog steeds loper de activitei ten in het kader van het 50-jarig jubileum van Audacia door. Deze keer zijn het de Al, Cl en C2 jeugdspe lers die aan de beurt komen. Voor hen heeft de activiteitencommissie van onze jeugdafdeling iets speciaals in petto. Zoals iedereen weet, gaat het Nederlands Elftal binnenkort proberen de hooggespan nen verwachtingen waar te maken op het WK in Frankrijk. Vooraf werden en worden enkele oefeninterlands gespeeld en naar een van die oefeninterlands gaat onze Audacia- jeugd, nl. NEDERLAND - NIGERIA. Deze laatste oefenwedstrijd wordt gespeeld in de Amsterdam Arena op vrijdag 5 juni a.s. Dus voor alle jeugdspelers van bovengenoem de elftallen de volgende mededeling: Vrijdag 5 juni a.s. vertrek om 18.00 uur bij het Audacia-terrein. De wedstrijd begint om 20.30 uur en we hopen weer terug te zijn in Moergestel omstreeks 24.00 uur. We verwachten dat het voor alle deelnemers een leuke avond zal worden en... laat je zien en horen zoals het echte Nederlands-elftal sup porters betaamt. De activiteitencommissie van de jeugdafdeling van Audacia en de jeugdcommissie 50 jaar Audacia wensen iedereen een spannende wed strijd toe en een goede reis naar en van Am sterdam. WOENSDAG 3 juni 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1005 LEES ALLES OVER DE JUBILEA VAN PASTOR VAN DEN BROEK IN HET HART VAN DEZE KRANT 40 Herman Jozef, 40 jaar pastor met hart en ziel p i luiuvuiz-viyinyoinouii Moergestel nieuws

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1