5© euro Met vriendelijke groet... Herman jozef... Gemeenteraad geeft royaal krediet Rabobank Nu opgeven voor de 16e wandelavond vierdaagse Renovatie en uitbreiding zwembaden Ook bij dit onderwerp werd het college door de Raad ruim bewierookt voor de grote voort varendheid en snelheid die bij de voorberei ding van dit voorstel was betracht. Allerwege werd steun uitgesproken voor de gepresenteer de voorstellen; de WD (mevrouw Gerlach) sprak van een recreatieve impuls voor het dorp. De normale renovatie van een aantal onderde len van de beide zwembaden met toebehoren stond al vast met middelen in de begroting, te starten eind mei. Daarbij zijn nu plannen ge voegd om het bad De Leye fors uit te breiden, zodat het gebruik ervan aanzienlijk kan toene men. En samen met een particulier onderne mer komen daarbij ook nog een aantal luxe voorzieningen zoals een Turks bad en een Whirlpool. Ook hier zat het venijn van de dis cussie van een aantal zaken die te maken heb ben met de tarieven en de exploitatievooruit- zichten, en ook hier met de betrokkenheid van de OR bij dit plan. Behalve twijfels bij de op positiepartijen op deze punten was er ook nog de nodige discussie over de plannen van het college om aan De Leye verder nog op het eind van het jaar een ijsbaantje toe te voegen annex skatebaan. Het college vroeg daarvoor alvast in het besluit aan de raad een positieve grondhou ding (wat dat ook mag zijn). Jeugd- en jongerenbeleid Doden- en bevrijdingsherdenking Verbeterplan sociale zaken Muziekonderwijs Bestemmingsplan Kerkhoven Planschadevergoeding Automatisering Resterende punten Tot besluit PAGINA 7 6 Stichting Wandelavondvierdaagse Naam: Adres: Woonplaats: Tel.: Postcode: ex. van het boek 'Met vriendelijke groet... Herman Jozef'af 10,- wil graag Ook kunt u op Internet onze Eurosite raadplegen: http://www.rabobank.nl/euro of een email verzenden naar: eurodesk@rnrabobank.nl Dat is de titel van het boek dat binnenkort verschijnt in verband met de jubilea van Pastor van den Broek. In het boek staan de diverse brieven die pastor van den Broek de afgelopen jaren schreef aan bijv, jongeren, ouderen, alleengaanden enz. Daarnaast is in het boekje ’n veertigtal preken opgenomen. Het boekwerkje bestaat uit 96 pagina's, voorzien van een fraai uitgevoerde omslag. U kunt het nog bestellen voor de prijs van 10,- door onderstaande bon in te vullen en in de bus te stoppen bij het Parochiecentrum. Wees er wel vlug bij want de oplage is beperkt (wordt vastgesteld naar het aantal vooraanmeldingen). Het postadres van de Rabobank Euro Infodesk luidt: Postbus 17100 3500 HG UTRECHT Moergestel MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 ME11998 De GR van woensdag 20 mei 1998 bevatte een groot aantal onderwerpen die teza men een goed beeld schetsen van waar het bij het gemeentelijk bestuur zoal om gaat: beleid maken, plannen uitwerken en daarna de financiën beschikbaar stellen om ze uit te voeren. Dit alles dan ofwel voor de gehele bevolking of voor speciale groepen of personen. In een tijdspanne van amper 4 uur werden aldus vier plannen of beleidslijnen vastgelegd, en in een meer dan royale bui werd zo’n fl. 8 miljoen aan kredieten beschikbaar gesteld voor verschillende doelen. Het geheel werd nog opgeluisterd en omringd door enige plichtmatige of incidentele onderwerpen. bezwaar van de inspreker deelt. De medede ling van de wethouder dat er inmiddels een aangepaste verkeerssituatie is gerealiseerd ver mocht genoemde fractie niet tot wijziging van haar standpunt brengen. Al met al werden deze plannen van het col lege breed gesteund en toegejuicht en daar mee was wethouder Rakhorst uitermate con tent. Maar of het ijsbaantje er komt valt te betwijfelen gelet op de nu al geuite bezwa ren inzake de exploitatie, inzake de noodzaak de behoefte/het gebruik nader te onderbou wen, inzake de mogelijke geluids-Zlichtover- last en inzake de bestemmingsituatie ter plaatse. In laatste instantie onstond er door de inter ventie van GL (de heer Graumans) nog een grimmige discussie vanwege onduidelijkheid in de stukken omtrent de tariefstijging seizoen kaarten zwembaden; was die nu trendmatig 3% of beloopt die 30%. Later bleek dat er slechts sprake was van een trendmatige verhoging, maar toen hadden AB en GL en PvdA zich al tegen het gehele plan verklaard mede omdat de vraag naar een positieve grondhouding voor de ijsbaan in verkeerde aarde viel. De discussie op dit punt dat het voorgestelde jeugd- en jongeren beleid aller instemming heeft; dit blijkt bovendien ook het geval te zijn met alle in de voorbereiding geraadpleegde partijen. Uit het onderzoek komt naar voren dat het gebouwelijke voorzieningenniveau re delijk tot goed is. In het beleid wil de gemeen te met name het ambulante jeugd- en jonge renwerk gaan verbeteren, onder meer met meer personele inzet. In dit kader rezen nog slechts vragen over het wel of niet aanwezig zijn van de noodzaak tot het aanwijzen van een extra jongerenhangplek (JOB), en of het wel nodig is om in Demo wel of niet een blow-gedoogbe- leid te voeren, en of dit laatste nu wel of niet aanzet tot blowen. Opmerkelijk was het aantal vragen dat te maken had met de brandveilig heid met het gebouw van Demo. Uiteindelijk werd dit plan na beantwoording van de vragen van wethouder van Roessel breed gesteund, werd daartoe een bedrag gevoteerd van f 100.000 en werd uitgesproken dat er nu een goede basis ligt om verder te gaan met deze De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar ge lopen van dinsdag 2 t/m vrijdag 5 juni. Men kan zich opgeven vanaf 25 mei t/m zaterdag 30 mei elke avond tussen 18.00 en 21.00 uur en wel op de volgende adressen: Krijtestraat 17 Regenbeemdeke 7 De Stappert 49 De Hoefkens 39 Nogmaals aandacht dat zaterdag 30 mei de laatste dag van de voorinschrijving is (i.v.m. Pinksteren). Ook voor groepen kan men op elk adres in schrijven. Een groep bestaat minimaal uit 10 personen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- p.p. Bij de start is het inschrijfgeld 6,- p.p. Omdat Als u meer wilt weten over de euro en over de invoering ervan, kunt u altijd terecht bij de Euro Infodesk van de Rabobank: telefoon (030) 216 40 00 telefax (030) 216 40 50 Van het inspreekrecht werd gebruik gemaakt door de heren Verschuur en Droge. Eerstge noemde bracht met zijn interventie inzake het bevrijdingsmonument aan de Gemullehoeken- weg later bij de brief onder de ingekomen stuk ken een breed gedragen discussie op gang over de vieringen op 4 en 5 mei, alsmede over de aard en de doelstellingen die het monument dient dan wel zou behoren te dienen. Het ge heel van de raadsreacties mondde uit in de af spraak om gezamenlijk met alle organisaties van betrokkenen en de politiek nog eens te gaan overleggen over de vraag of bij het monu ment een onderscheid naar te her-/gedenken slachtoffers niet meer op zijn plaats is, en over de wijze van viering in 1999. De heer Droge gaf zijn afwijkende, deels afwijzende zienswij ze op de voorstellen tot vaststelling van het bestemmingsplan Kerkhoven dat later in be spreking zou komen. Dit alles dan gericht op het voorkomen van de vestiging of tenminste milieuoverlast van het te vestigen bedrijf Van Rijswijk. Ook in onze gemeente loopt het niet optimaal met de uitvoering van de Algemene Bijstands wet. Dat is een landelijk probleem dat zich toe spitst op de organisatie van de uitvoering en meer in het bijzonder op de rechtmatigheid en de doelmatigheid daarvan. Vanuit het Rijks- toezichtsbeleid is het voor een gemeente een absolute noodzaak om die zaak goed op orde te krijgen omdat als dat niet het geval is sancties dreigen in de vorm van terugbetaling. De ge meente heeft deze aanleiding meteen aangegre pen om de interne organisatie, die na de herin deling toch al aanleiding daartoe had gegeven, nog eens goed onder de loep te nemen. Als ge volg van het onderzoek stelt de gemeente een pakket van maatregelen ter aanpak van alle knelpunten en personele problemen voor van f350.000. Deze oplossingen hebben de algehe le steun van het personeel. Allerwegen was er in de Raad waardering voor de gemaakte duidelijke analyse, voor het in beeld brengen van de zwakke punten en voor de voorstellen tot verbetering. De enige nog resterende discussies werden ge vormd door de rol die de gemeentelijke OR hierbij had behoren te spelen, door de be pleite noodzaak om in de nieuwe opzet meer te gaan werken met cijfermatige doelstellin gen en door adequate aandacht voor manda tering op dit beleidsterrein. Wethouder van Roessel kon eenvoudig dit voorstel naar een eens-luidend besluit voeren, na beantwoording en daarmee voor het college de eerste slag binnen halen. De eigen Oisterwijkse streekmuziekschool is, mede als gevolg van de gemeentelijke herin deling, definitief ter ziele, met nog enige nood zakelijke personele uitloop. Unaniem werd uit diverse alternatieven ervoor gekozen om het muziekonderwijs voorlopig tot 2003 op te dra gen aan de Tilburgse Dans en Muziekschool. E.e.a. houdt wel in dat dit onderwijs als regel ook te Oisterwijk blijft worden verzorgd; niet de leerlingen verplaatsen zich daartoe maar de docenten. Ook hier steunde de Raad breed het college voorstel. Aandacht werd alleen gevraagd en toegezegd voor de ontwikkeling van de hoog te van de lesgelden (de lestijd word overigens wel langer per keer), voor de prijs/inhoud van het contract met de TDMS, voor de afhan deling van de bestaande gemeenschappelij ke regeling en met name voor een oplossing voor de nog zittende directeur. Tevens werd vastgesteld dat als gevolg van de hogere lesgelden automatisch het effect zal zijn dat de gemeentelijke muzieksubsidies zullen worden verhoogd. Zo mogelijk nog meer waardering dan bij de eerste twee onderwerpen was er in de Raad voor de aanpak en snelle afhandeling van het bestemmingsplan Kerkhoven. Na deze lof werd door wethouder Hora dan ook al gespro ken van een schoolvoorbeeld van een efficiënt verlopen bestemmingsplanprocedure die heeft geleid tot een nu beschikbaar actueel en flexi bel plan. De inspraakreactie van de heer Dro ge bij dit onderwerp werd uitvoerig door de verschilllende sprekers betrokken bij dit on derwerp en daarmee werd nog eens onder streept de zin en het nut van het spreekrecht. Overigens leidde dat in de besluitvorming niet tot aanpassing van het bestemmingsplan. Wel liet de fractie van AB (bij monde van de heren Smits en op ’t Hoog) aantekenen tegen het be stemde gedeelte van de hoek Kerkhovens- estraat/Veldweg te zijn, omdat zij het milieu- het inhalen dit jaar weer op dezelfde wijze ge beurt als in 1997 geven we hierbij nog een keer de starttijden op vrijdag 5 juni 1998: de 15 km wandelaars vertrekken om 17.30 uur; de 10 km wandelaars om 18.00 uur en de 5 km wande laars om 18.30 uur. De starttijden van de ie drie dagen is elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur. De organisatie heeft weer een aantal mooie rou tes uitgezet, en er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lek kers is wel alleen voor betalende wandelaars. De organisatie gaat ervan uit dat diegenen die niet bereid zijn startgeld te betalen ook zo spor tief zullen zijn geen versnaperingen aan te ne men, dit geldt zowel voor kinderen als volwas senen. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 5 juni weer veel gezelligheid op het plein. Wilt u meer informatie bel 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). werkzaamheden en voorzieningen voor jonge ren in onze gemeente. Vrijwel bij hamerslag werd ingestemd met een planschadevergoeding aan de eigenaar van een pand aan de Joannes Lenartzstraat die door bebouwing en bestemmingsplanwijziging een schadevergoeding van ruim f 16.000 tegemoet kan zien, overigens na een lange en kostbare procedure. De gemeente staat voor de noodzaak om in het kader van vervanging en vernieuwing aanzien lijke investeringen te plegen in apparatuur, ar chitectuur en netwerkaanleg. In de begroting was hiervoor al f 1,300.000 gereservereerd. De Raad stemde, zonder dat daarbij nog op de eigenlijke inhoud, essentie en noodzaak werd ingegaan, in met het voorgelegde plan dat als onvermijdelijk werd aangeduid. De enige bedenking kwam van de fractie AB (de heer Denissen) die de noodza kelijke budgetoverschrijding met ruim 50% wel erg ver vond gaan. De discussie maakte ook duidelijk dat de Raad dit soort onderwerpen eigenlijk lastig en ingewikkeld vindt, zoals de VVD (de heer Wagenmakers) dat uitdrukte, en zich daarbij graag laat leiden door gepresen teerde (externe) voorstellen. Zorg werd terecht ook uitgesproken op het punt of alle ambtena ren in het stadskantoor straks wel overweg kunnen met de nieuwe middelen. Dit leidde tot een herhaald pleidooi, onder meer van GB (de heer Oerlemans) om te komen met een nieuw PC-privé project met een instructie CD ROM en om een breed opleidingspakket te rea liseren. Al met al werd het het college niet moeilijk gemaakt om het besluit tot vervan ging en uitbreiding inzake automatisering, ter grootte van f 2,300.000 erdoor te krijgen, zij het wel als taakstellend budget. Na deze uitvoerige discussies werden de agen dapunten 11 t/m 16 als hamerstukken afge daan. De lange discussies daarvoor en de aard van deze punten maakten dit probleemloos mogelijk. Zo krijgt de gemeentelijke archief- kluis voor f 60.000 een klimaatbeheersingsin- stallatie en werd de jaarrekening van het Streekarchivariaat in het Kwartier van Oister wijk ongewijzigd goedgekeurd. Hetzelfde lot ondergingen de voorstellen om verder te gaan met de WSD Boxtel als organistie in het kader van de sociale werkvoorziening, de conceptbe- groting 1999 van de regionale brandweer, de verordening overleg lokaal onderwijs 1998 en tot slot het besluit om voor 2002 geen aanvraag in te dienen voor een nieuwe basisschool om dat er in dezen al voldoende voorzieningen zijn. Daarmee ging een lange vergadering als een nachtkaars uit. Opvallend was de unanieme steun bij alle belangrijke onderwerpen van alle fracties in de eerste termijn, en het toch berei ken van tegenstemmen bij de oppositiepartijen in tweede termijn bij een aantal onderwerpen. Ligt dat aan de profileringsdrang bij de frac- ties of bij de wijze van opereren van het college bij de beantwoording, of aan beide5 PG

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7