De consument is natuurlijk belangrijk! Lang Pinksterweekend. Bedevaart Wittem Rabobank PV ’Over Berg en Dal’ Moergestelse Kelner Race 1998 Pinkster- volleybaltoernooi in Biest-Houtakker KVO-nieuws Op tweede pinksterdag maandag 1 juni is ons kantoor gesloten. Dinsdag 2 juni zijn we u weer graag van dienst. U kunt natuurlijk 24 uur per dag gebruikmaken van de geldautomaat. Prettige pinksterdagen. Moergestel PAGINA 5 De Commissie M.K.R.1998 Hb (KVO) Mtouweo Op zondag 14 juni is de jaarlijkse bedevaart naar St. Gerardus in Wittem. Vertrek om 9.00 uur. Deelnameprijs: 25,- p./p. 14,- kinderen basisschool. Kaartverkoop t/m 27 mei bij: Mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, 5066 XN Moergestel, tel. 513 2527. Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 16 mei 1998 vanuit Creil over en af stand van 320 km. Aan deze wedvlucht namen 184 duiven deel. Ze werden gelost om 7.20 uur bij een temperatuur van 22 graden C. met noordoostenwind 4. Uitslagen: H. Schepens 1,2,3,4, 5,6,9,10,12,13,14,15, 16, 18, 20 21, 22, 23, 26, 27, 28, 32, 33, 36, 41, 44, (48 mee) M. van de Wiel 7, 11,24,25, 30 (8 mee) L. van Boxtel 8,46 (14 mee) L. Kennes 17, 31,35,45 (46 mee) A. van Hullen 19, 37, 39 (12 mee) L. van den Branden 29,40,42 (11 mee) Th. Colsen 34,43 (18 mee) J. van Drunen 38 (19 mee) (ncb) MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 ME11998 Wat was nou zo belangrijk Voorzitter Ruud van de Ven van Ondernemend Moergestel heeft in zijn vereniging een aantal stromingen zoals de Horeca, de winkeliers, de garagebedrijven, de dienstverlenende bedrij ven en nog zovelen die graag up to date willen blijven en over een aantal jaren nog willen be staan. Zij allen willen een keurige goedbelegde boterham blijven verdienen. Op 14 juli 1997 is er een eerste bijeenkomst van geïnteresseerden geweest die zich hebben afgevraagd of het win- kelbestand nou toe of af nam en of de kwaliteit zodanig was dat de verwende consument blijft komen en niet uitwijkt naar andere omliggen de plaatsen. Ook zou het belangrijk zijn om te weten of er toevloeiende koopkracht tè bespeu ren valt en wat hiervan de reden is. Onderzoek en antwoord op bepaalde vragen kan de onder nemersclub alleen maar sterker maken in zijn geheel en de afzonderlijke ondernemer in het bijzonder.. Een graantje meepikken uit de re creatieve hoek van winkelende klanten, terras sen bevolkende gasten of vakantiegangers en recreanten die hier een hapje willen eten. Om dit te bereiken dienden alle neuzen eerst de zelfde kant op te komen staan. Men ging aan de slag Een aantal leden van Ondernemend Moerge stel maar dan voornamelijk uit de dienstverle nende sector bestaande uit, Carine Gerlach, Netty Raaijmakers, Loet van Dam, Marinus Wolfs, Ton van de Sande, Jan Pijnenborg, Ruud van de Ven, Henk van Heesewijk en Leo van Geel hebben hier de schouders onder gezet en zijn met hulp van consultant Peter Marien en marketingdeskundige Jos Burgers aan de slag gegaan. Eerst werd er een plan van aanpak ge maakt. Daarna kwam de financiering van dit plan aan de beurt en voor een extra lage prijs van 75,= per deelnemer gaat men aan het onderzoek beginnen. Men wil zoveel mogelijk vragen van ondernemerszijde beantwoord zien Een 150-tal ondernemers en/of ondernemingen zijn lid van Ondernemend Moergestel. Dit is een organisatie-graad van nagenoeg 100% en dat is bijna uniek te noemen. Al vergade rend had men zich al eens afgevraagd of het belangrijk zou zijn om te weten wat de indivi duele leden over de vereniging dachten. Belangrijker was echter om te weten hoe de MOER GESTELSE CONSUMENT over de leden als ondernemer denkt. Het is van levensbelang om te weten of en hoe de CONSUMENT over de bewinkeling, het assortiment, de bereik baarheid, de klantvriendelijkheid van ondernemers en/of medewerkers en nog meer dingen denkt want de groei moet er in gehouden worden om straks niet met een terugloop te maken te krijgen met alle nare gevolgen van dien. Wij schrijven het woord CONSUMENT met hoodfletters omdat U de belangrijkste schakel in het onderzoek bent en dat het ook voor U gehouden wordt. Voor de 16e keer organiseert volleybalvere niging Bivoc in Biest-Houtakker op maan dag 1 juni, Tweede Pinksterdag, haar jaarlijk se Pinkstervolleybaltoemooi. Voor een lek ker ontspannen dagje volleyen voor recrean ten en gevorderden onder de warme junizon. Hiervoor kun je ook dit jaar weer terecht op het sportveld aan het Vossenhol in Biest- Houtakker. Het toernooi kent vier klassen. Dit jaar is er voor het eerst een nieuwe klasse, de ’sterklas- se’. Dit is een soort ’no nonsens’-poule, waarin niet gekeken wordt naar bijv, een minimaal aantal dmaes in het veld. Maar deze klasse is er ook voor teams die vanuit de andere twee klas sen, gemengd ongeoefend en vooral gemengd geoefend, willen doorstromen. Verder is er al vanaf het begin de klasse voor Biestse teams. Hiervoor hebben zich al een aantal teams op scherp gezet door te oefenen tegen de recreanten van Bivoc op vrijdag. Ook voor de jeugd is er een klasse voor jeugdspelers D en E. Liefhebbers hiervoor kunnen zich gra tis inschrijven. Naast het volleybalgebeuren zelf heeft de or ganisatie nog voor allerlei aantrekkelijke ne- venactviteiten gezorgd. Zo zal gezorgd worden voor een warme keuken, waarmee de inwendi ge mens op tijd kan worden versterkt. Omkle den en docuhen kan in de kleedkamers achter de kantine. Je kunt je opgeven tot de laatste donderdag voor de toernooidag op onderstaand adres. Het inschrijfgeld is 30,- te voldoen op de toer nooidag. Voor meer informatie kun je bellen met Ad Schepens, Vbortsepad 23 in Hilvaren- bek, tel. 505 2826 (tussen 19.00 en 20.00 uur). Uw wensen inspelen. Daarom dienen deze op merkingen of aanbevelingen duidelijk over te komen. Voor consumenten afzonderlijk kan men geen plannen opstellen maar als grote groepen duidelijk aangeven wat zij willen kan er beslist wel iets mee gebeuren en dat is voor U als consument van grote waarde. Redelijk uniek Meestal worden onderzoeken gehouden in gro tere verbanden. Nu probeert men een kleine zesduizend mensen te bereiken en met hun wensen wil men straks daadwerkelijk aan de slag gaan. Voor U als consument is het dan ook erg belangrijk duidelijk te laten horen wat Uw wensen of verlangens zijn. U zult dan in de toe komst in Uw eigen dorp meer van Uw gading vinden en minder snel naar de omgeving moe ten uitwijken. Een evenement waar ook dit jaar weer reik halzend naar uitgekeken kan worden. Er is zo’n intensief tel. kontakt geweest tussen Jurgen Snelders van de M.K.R. en Michel Pla tini van het W.K.-voetbal, dat heel West-Euro- pa ervan heeft kunnen meegenieten. Maar, het tournooi is enigszins aangepast, al moest Jur gen toch ook wat water bij de wijn doen. In een later stadium is hij nog een stapje hoger ge gaan en is met de Koninklijke Hoogheden van ons dorp in conclaaf gegaan. Ook zij waren bereid om concessies te doen en eeuwenlange tradities te doorbreken. Het Koningsschieten zal dit jaar dan ook niet op maandag plaatsvin den. Dit echter enkel en alleen onder het uit drukkelijke gebod dat de Moergestelse Kelner Race wel gehouden zal worden op 6 juli 1998. Het wordt allemaal gerealiseerd en nog voor het jaar 2000 zal deze Race op de Internationa le Wedstrijd-kalender, als klassieker vermeld staan Als je nu ,als groep, nog van enige bete kenis wilt zijn in onze dorpsgemeenschap ben je verplicht om in te schrijven bij De Brouwer, ’t Centrum of De Klaore. Doe het snel want het jubilerende Audacia zal natuurlijk trach ten om ook hiervan weer een groot feest te maken.De Rabobank, 100 jaar, zal ook in deze Race proberen de volle buit binnen te slepen. M.T.V. Stokeind zal enkele teams samen stel len welke de plank zeker niet zullen misslaan. Of er ook deelgenomen zal worden door jubi lerende bedrijven als Gebr. Janssen en Hans Kerkhof, was nog niet helemaal duidelijk bij het ter perse gaan van deze editie. Voor IEDEREEN is het niet alleen mogelijk om in te schrijven, maar ook zeer de moeite waard. Er zijn fantastische prijzen te winnen. Van de verdere ontwikkelingen zullen wij u de komende edities zeer zeker op de hoogte blij ven houden. En u kunt nu al rekenen op de nodige verras singen. Dinsdag 2 juni hou den wij een lente- wandeling op Land goed ’De Baast’. Dit is gelegen langs het kanaal tussen Oir- schot en DE Beer- zen. We vertrekken om 13.00 uur op het St. Jansplein met de fiets. Als u niet kunt fietsen en liever met de auto gaat bel dan even naar D. de Brouwer, tel. 513 1873. om er hun voordeel mee te doen. Eind oktober zal Peter Mariën met zijn onderzoek klaar zijn en kan het rapport afgerond en aangeboden worden aan Ondernemend Moergestel. Waaraan denkt men Een betere promotie van de kern Moergestel met eventueel een eigen huisstijl, een betere pro motie van de verschillende ondernemers of on dernemingen en actie-thema’s zullen straks ze ker boven komen drijven en bijdragen aan be tere verkopen en daar varen de ondernemers dan weer wel bij. Via allerlei openbare instellin gen is men de nodige desk-research (werk wat al van achter een bureau gedaan kan worden) aan het verrichten. Om een goede vragenlijst samen te kunnen stellen denkt men aan mede werking van een groep consumenten (de ’focus- group’) om daarna met het grotere veldwerk of tewel de ’field-research’ te kunnen starten. Resultaat Zodra het rapport dus rond oktober klaar is, want dat is de verwachting, zal het aangebo den worden aan het bestuur van Ondernemend Moergestel. Dan dient het nog geanalyseerd te worden en zullen er de nodige aanbevelingen volgen. De dienstverlenende club heeft hierbij haar diensten aangeboden zodat een en ander straks niet te duur hoeft uit te vallen. Wat behelst het onderzoek Een groot aantal inwoners van Moergestel krijgt in de komende maanden met het onder zoek te maken. Dat kan telefonisch, schrifte lijk of mondeling zijn. Probeert U zich er al vast op voor te bereiden wat Uw wensen, klach ten, opmerkingen en voorstellen zijn voor win kels en bedrijven in ons dorp als U hierom ge vraagd wordt. Van U hangt namelijk af of het onderzoek goed gebeurt en of er straks iets met Uw uitspraken of aanbevelingen gedaan kan worden. Voor U als consument is het dan weer belangrijk dat de winkeliers en bedrijven op

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5