euro Droomreis naar Indonesië werd nachtmerrie la >5* AUDACtA Aphrodite 1““ - Inleveren kopij i.v.m. Pinksteren... is gesloten van 1 t/m 5 juni Let op de zéér speciale ’Moergestel-Nieuws’ van volgende week...! Waar kan ik meer informatie over de invoering van de euro krijgen? De praktijk van E.J. van Delft Anjeractie 1998 Uitnodiging Sponsoravond... Een kerk die niets doet, doet er niet toe... WOENSDAG 27 ME11998 - 23e Jaargang - Nr. 1004 Laat tijdig uw medicijnen vullen Hb Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Pastor Herman van den Broek 65 jaar 25 jaar pastor in Moergestel 40 jaar priester (zie pagina 7) Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Deze week wordt de jaarlijkse Anjercollecte gehouden. De collecte wordt in Moergestel verzorgd door leden van Harmonie Prinses Juliana. Zij zullen bij u aankloppen voor een bijdrage. Samen met hen rekent het Anjer fonds op een gulle gift. Van de opbrengst van de Anjercollecte wordt 2/3 deel besteed voor de subsidiëring van pro jecten. Harmonie Prinses Juliana mag 1/3 deel voor de eigen kas behouden. De opbrengst komt voor een deel direct ten goede aan plaat selijke verenigingsactiviteiten. Geef aan het Anjerfonds en steun daarmee cultuur, natuur en het verenigingsleven. voor alle Moergestelnaren... Op maandag 1 juni, 2e Pinksterdag, organise ren de drie Moergestelse gilden het 4e Moer- gestels Durpsfist. Programma: 10.30: De drie gilden trekken op naar het St. Jansplein 10.50: Gilden komen aan op het St. Jansplein 11.00: H. Mis met ’Cantate Domino’ 11.55: Gilden gaan van de kerk naar het St. Jansplein 12.00: Welkomstwoord voorzitter en burge- meester 12.30: Oud-Brabantse koffietafel in Den Boogaard (alleen voor diegenen die in het bezit zijn van een toegangskaart) 13.30: Toespraak voorzitter en burgemeester, waarna aanvang van de Oud-Brabantse spelen 13.30: Aanvang tentoonstelling in Den Boog aard van gilden-attributen en foto’s. Tevens tentoonstelling van historische tractoren en motoren e.d. op het St. Jansplein, verzorgd door Theo Roosen 14.00: Optreden dansgroep KVO Moergestel 14.30: Optreden dansgroep gilde uit Zandho ven (België) 15.00: Optreden vendelier-roffelaar gilde uit Zandhoven (België) 15.15: Optreden dansgroep KVO Moergestel 15.45Optreden dansgroep gilde uit Zandho ven (België) 16.00: Optreden vendelier-roffelaar gilde uit Zandhoven (België) Dit alles wordt opgeluisterd door onze rond trekkende accordeonist de heer van Rooy. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wen den tot: H. Wolfs, 513 3299; J. van Elderen, 513 1923; A. Rijnen, 513 1315. Het Durpsfistcomité 1998 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Onlangs hebben alle sponsors van SV Audacia een uitnodiging gekregen voor de Sponsoravond die gehouden wordt op woensdag 3 juni a.s. Willen de sponsors die dat nog niet gedaan hebben zo vriendelijk zijn hun formulier in te leveren bij Peter Trommelen, Tilburgseweg 14 of tel. (013) 513 2201. Graag tot a.s. woensdag. Het programma is zeer de moeite waard en... u bent van harte welkom! zij zich inchecken en vlogen zij met een Fok ker 128 naar Batam een eilandengroep even onder Singapore. Terug in Singapore en Kuala Lumpur Met de bus naar de haven en boeken op de draagvleugelboot naar Singapore. Toen viel ei genlijk de spanning al een beetje van de deel nemers af omdat zij Indonesië verlieten. Met taxi’s ging het vervolgens naar de luchthaven en daar kon men zich voor de eerste keer lek ker opfrissen. Met een ingelaste vlucht van ongeveer 1 uur gingen zij naar Kuala Lumpur. Daar deed zich de vraag voor of zij een paar dagen zouden blijven of doorvliegen naar Ne derland. Zij waren toen al 42 uren in touw ge weest en uiteraard hondsmoe met daarbij nog een vreselijke hoofdpijn vanwege de dagenlan ge spanning. Uiteindelijk zijn zij nog 3 dagen in deze prachtige stad in een schitterend hotel gebleven en hebben zelfs het paleis van de sul tan nog bezocht. Ontmoeting met lotgenoten Zij kwamen hier in contact met een groep die was geëvacueerd uit Djakarta en die zich nog meer bedreigd hadden gevoeld. Deze mensen hadden ook met eigen ogen de chaos aan schouwd die er daar was na de dood van zoveel studenten en burgers. De voorruit van de bus was er zelfs uitgeschoten en men had geduren de de reis een lange tijd plat op de busvloer doorgebracht. Het vliegtuig naar Frankfurt werd genomen en vandaar kwam er een bus die het gezelschap, een ervaring rijker, een il lusie armer, naar Nederland bracht. Men was weer zielsgelukkig de kinderen in de armen te kunnen sluiten en uiteindelijk vredig in het Moergestels bed te duiken. Huidverzorgingsinstituut S Él El TB Schoolstraat f Brillen Contact lenzen De Lind 35a Olsterwijk 013-5284899 Vrijdag koopavond Voorafgaand aan de feestelijkheden rondom het jubileum van Pastor H. van den Broek zal er een symposium worden gehouden wat als titel heeft: ’Kerk, een vraag of en antwoord?’ Wat is de kerk voor mij persoonlijk? Een vraag? Ik weet eigenlijk niet goed wat ik er mee moet. Of vind ik er antwoorden en wijst het me een richting? Wat biedt de kerk mij meer dan een instituut of een gebouw? Een kerk opgebouwd uit ervaringen van vele mensen al eeuwen oud. Een kerk die ook nu nog een boodschap aan mij heeft! Het symposium bestaat uit vier thema’s, wel ke in het verlengde van elkaar een facet van de vraag zullen belichten. Programma: Weekend 30-31 mei: Mevr. J. Ketelaars-van de Ven. Thema: ’Hoe is het mogelijk dat de kerk ooit begonnen is?’ Woensdag 3 juni: Mevr. J. Vos-Otten. Thema: ’De sleutelpositie van vrouwen in de begintijd’. Weekend 6-7 juni: Mevr. J. Ketelaars-van de Ven. Thema: ’Hoe is het mogelijk dat de kerk zo geworden is?’ Woensdag 10 juni: Dhr. P Leenhouwers. The ma: ’Kerk zijn in deze tijd. De meerwaarde van ambtsdragers en leken’. - Bijeenkomsten in het weekend tijdens de weekendvieringen in de parochiekerk. Zater dag 19.00 uur en zondag om 10.00 en 11.30 uur - Bijeenkomsten op de woensdagen in Den Boogaard om 20.00 uur. Gespreksleider: Dhr. L. Segers. Frida en Ludo Claessen, Tilburgseweg 21, gingen naar Indonesië om de reis van hun leven te maken. Hun kinderen waren er met de rugzak op de schouders al eens geweest en hadden hun ouders echt over de streep getrokken om er eens te gaan kijken. Vanwege hun 30-jarig huwelijksjubileum zouden ze daarom een rondreis van 29 dagen door onze vroegere kolonie maken. Zij hadden in eerste instantie voor vertrek op 19 april gekozen maar moesten uitwijken naar 10 mei omdat die reis niet volgeboekt was en daarom werd geannuleerd. Op weg naar West Sumatra Door de reisorganisatie waren er geen proble men gemeld en in het meest ongunstige geval zou er een alternatieve reis komen. Daarom vertrokken ze op zondag 10 mei j.l. vanaf Am sterdam via Zürich, Kuala Lumpur met een overstap naar Medan. Daar stond de bus klaar naar Bogorok (West Sumatra). Onderweg al wat ellende gezien zoals verbrande huizen, schietgaten in muren van gebouwen maar toch weer niet erg verontrustend. Vooral waren er veel kleine groepjes soldaten op de been. Zij zijn daar 2 nachten in deze erg mooie streek gebleven. Twee dagen met veel regen maar toch leuk om daar een jungle-tocht onder leiding van ervaren gidsen te maken. Daarna ging het per bus naar Samosir wat op een eiland in het Toba-meer ligt. Onderweg waren rubber- en palmolieplantages alsmede prachtige bloeien de bomen en planten hun deel. Men kwam er vrij laat aan en na iets gegeten te hebben werd het bed opgezocht. Goede berichten naar het thuisfront Donderdagavond 14 mei ging er, na een dag fietsen, een fax naar zoon Stefan in Rotterdam om te melden dat de reis goed was verlopen, de omgeving waar zij zaten zo mooi en de stem ming prima was. ’s-Avonds was met de groep de afspraak gemaakt om gezamenlijk te gaan eten. De reisleidster kon niet mee omdat zij was opgeroepen om de reisorganisatie in Ne derland contact op te nemen. Om 21.00 uur kwam zij het gezelschap vertellen dat de reis afgebroken moest worden vanwege de opgelo pen spanningen. Toen dus dochter Vivian ge beld maar die was door de reisorganisatie Djo- ser uit Leiden (niets dan lof over deze mensen) al op de hoogte van hun versnelde terugkomst. Terugreis in een stroomversnelling Men vroeg zich op dat moment af of men het gezelschap wel had moeten laten gaan vanwe ge de al lopende binnenlandse problemen die best hadden kunnen uitmonden in een burger oorlog met alle gevolgen van dien. Zij zouden echter pas op 20 mei de terugreis aanvaarden dus gingen zij vrijdag in de omgeving op stap maar op half 6 zes kregen zij de melding dat zij de volgende dag per boot naar Singapore zou den vertrekken en dat zij moesten zorgen voor koekjes en water omdat de reis wel eens lang zou kunnen duren. In tussentijd probeerden zij nog wat roe- piah’s op te maken aan spulletjes en cadeaus. Vanwege de gehaastheid vergaten zij daarbij ook nog af te dingen op de prijzen. Na het avondmaal kwam zij terugwandelend naar het hotel een medereiziger tegen die hen zocht want ze moesten meteen vertrekken en aardige medereizigers hadden intussen hun koffers al ingepakt. Ongeveer 10 minuten later zaten zij op de boot naar het vaste land. Hier stond de bus klaar die hen naar het Medanese vliegveld zou brengen. Onderweg werd er amper geademd laat staan gesproken of het waren verhalen die misschien nergens op sloegen maar sommige medereizi gers extra bang maakten. De chauffeur van de bus moest onderweg om veiligheidsredenen regelmatig bellen of hij Medan wel in kon. Daar aangekomen om half drie ’s-nachts bleek het vliegveld gesloten te zijn. Toen maar een hotel opgezocht en wat gedronken en ondanks de ellende zelfs nog een uur gebridged met een stel medereizigers. Zaterdag 16 mei moesten ie De redactie Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Waarneming: HUISARTS In verband met Pinksteren dient alle kopij voor 'Moergestel-Nieuws' van komende week uiterlijk a.s. zaterdag om 12.00 uur bij ons binnen te zijn. Ook de sportverenigingen verzoeken wij hun programma vóór die tijd aan ons door te geven. Met uw medewerking kunnen wij dan, net als u trouwens, genieten van een lekker lang weekend... 3 I 5.V. -ïï Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) J-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1