^0 Oisterwijk Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel SOS-dienst Hulpcentrale Tilburg Carla, Janneke, Georgie, Ad Roef! Honkbal Milieubeheer Wet Milieubeheer Omdat drukwerk mooi, goed én betaalbaar moet zijn... Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Gemeente houdt miniconferentie voor alle binnensportverenigingen Op maandag 8 juni a.s. houdt de gemeente Oisterwijk een miniconferentie voor alle bin nensportverenigingen in de gemeente. De con ferentie is bedoeld om kennis te maken, infor matie uit te wisselen, knelpunten te inventari seren, mogelijke verbeteringen dan wel oplos singen te bedenken en vervolgafspraken te maken. Wethouder Joop Rakhorst (portefeuille finan ciën en sport) en de voorzitter van de Sport raad de heer Van Giersbergen zullen de bin nensportverenigingen tijdens deze bijeen komst te woord staan. De mini-conferentie wordt gehouden in de Raadzaal van het Raad huis aan De Lind 56 in Oisterwijk en duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Uitnodiging Alle binnensportverenigingen zijn per brief Trainer Jan Klomp zal pittige trainingen ver zorgen om iedereen klaar te stomen voor deze wedstrijd. Nog steeds hoopt coach Gijs op een volledig herstel van zijn geblesseerden. Jeroen Meeuwis loopt de deur plat van team-thera- peut, zo ook Jannis van Kerkhoven, die onder tussen de cursus van team-scoorder heeft ge volgd en geslaagd is met het cijfer 9. 2e Honk- man Mark Poirters heeft zijn geblesseerde hand zolang gekoeld dat hij in staat is om ijs ballen te gooien. De fotograaf van Uw verslag gever werd verboden om publieksfoto’s te ma ken, een mannequin van een modeblad wilde niet poseren, dat bleek in de clausule te staan van haar werkgever, waarvoor onze excuses. Zaterdag 30 mei, 13.00 uur ROEFl-Nuenen Sportpark “Stokeind” te Moergestel. B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 18 mei 1998 onder meer de vol gende besluiten genomen: Verbeterplan Sociale Zaken Het voorstel om het verbeterplan Sociale Za ken vast te stellen en een bedrag van 351.000 gulden daarvoor beschikbaar te stellen wordt ongewijzigd aan de raad voorgelegd met de aanvulling dat er bestuurlijke besluitvorming plaats zal hebben over het beleidskader waar binnen mandatering gestalte krijgt. Muziekonderwijs Het voorstel over de toekomst van het muziek onderwijs in Oisterwijk zal ongewijzigd aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Jeugd- en jongerenbeleid Het voorstel om het beleidsplan Jeugd- en jon gerenbeleid vast te stellen wordt ongewijzigd aan de raad voorgelegd met de toezegging dat de Commissie Welzijn van de voortgang op de hoogte wordt gehouden. Vervangingsoperatie automatisering Het voorstel om 1,3 miljoen gulden uit te trek ken voor de vervangingsoperatie automatise ring wordt ongewijzigd aan de gemeenteraad voorgelegd. Plan van scholen Het voorstellen over vaststellen van een plan van nieuwe scholen en stichten van een open bare school wordt ongewijzigd aan de raad voorgelegd. ’PHYSIQUE’JUNIOREN-A - Helemaal voldaan waren de honkballers van ROEF! niet; alhoewel zij een grote zege had den behaald op de Osse-Cardinals 22-7, ver diende deze wedstrijd het cijfer 6. Mede door een aantal fouten van het veld, kwamen er on nodig 7 punten binnen. Ook pitcher John van Esch gooide onder zijn nivo, ondanks de 5x 3 slag en 1 honkslag tegen moest hij zijn pitcher- plaat aan Willem Poirters overgeven; “Het is te warm”, waren de woorden van John. Volgens coach Gijs Hooftman voldoet John; “Hij heeft zijn werk goed gedaan, maar de conditionering om de wedstrijd uit te gooien is er nog niet, daar moet hij nog beter in worden”. Aan slag waren de Roeffers meester. Reeds in de le in ning liet eerste slagman Rob Hooftman een 3 honkslag noteren en waren de Cardinals ge waarschuwd. Uitblinkers aan slag waren Adriaan Knoop en Mathijs Terwindt; een 2 honkslag van Adriaan leverde 2 punten op door binnenkomst van Willem Poirters en Tom Salvetti, Mathijs had de meeste progressie ge boekt door 2x een 1 honkslag te produceren en hiermee blijk gaf het spel als bijzonder leuk te vinden, de vreugdekreten waren dan ook niet van de lucht. Hij was het dan ook die van de sportverslaggevers van de landelijke bladen een 7 kreeg toebedeeld. Coach Gijs verklaar de: “De nieuwelingen zijn geen nieuwelingen meer, zij behoren volledig tot de groep en we ten hun verantwoordelijkheden, maar we zijn er nog lang niet; ook zij moeten leren dat pres taties niet incidenteel mogen zijn, maar een structueel karakter moeten hebben; dit alles in het belang van het gehele concept”. Schijnbaar bedoeld de coach dat hij niet afgaat op een een malig presteren, maar dat zijn spelers zichzelf zodanig manifesteren en conditioneren, dat hun vaardigheidsnivo steeds bij henzelf op roepbaar wordt, dan spreekt men van profes sionalisme. Misschien wat te hoog gegrepen coach? 23 mei gaan de junioren-A naar Nijmegen Ha- zenkamp2-ROEF! Het team is reeds nu bezig met de voorbereidingen voor een trai ningskamp tegen de wedstrijd van 30 mei te gen Nuenen hun gevaarlijkste tegenstander. uitgenodigd. Mochten er binnensportvereni gingen zijn die per abuis geen uitnodiging ont vangen hebben, dan nodigt de gemeente hen bij deze uit de conferentie bij te wonen. De gemeente wil graag dat alle binnensportvere nigingen op de conferentie vertegenwoordigd zijn. Binnensportverenigingen kunnen zich voor de conferentie aanmelden bij Carliene Puttiger van de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sport (WOS) van de gemeente, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk, tel. 529 1262. PAGINA Ï1 pardoes een korting op uw toch al minimale inkomen krijgt! Wij beschikken over stan- daard sollicitatieformulieren die u zonder kos ten bij ons kunt krijgen. Wij helpen u natuur lijk ook graag bij het schrijven van een per soonlijke sollicitatiebrief. Heeft u thuis toeval lig een personal computer en een printer dan kunt bij miMax ook het standaard-formulier op diskette laten zetten en het thuis zelf be werken en uitprinten. Wel graag een 3.5-inch diskette meenemen. Stichting miMax is iedere donderdagmiddag geopend van 13.00-17.00 uur aan de Poirters- straat 5. Wij zijn de hele week telefonisch be reikbaar via ons antwoordapparaat op num mer 522 0320. Wij bellen u dan zo snel moge lijk terug. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel In Moergestel is er op 2e Pinksterdag maan dag 1 juni geen spreekuur. In Oisterwijk Op dinsdag 2 juni is er spreekuur in het Ge- meentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. Solliciteren: moet dat? Sinds 1 april 1998 is er wat veranderd wat be treft de sollicitatieplicht. Het kabinet heeft de sollicitatieplicht weer wat aangescherpt. Dit houdt in dat u als u binnenkort arbeidsloos wordt of nu al een uitkering geniet, bijv, een bijstandsuitkering of een WW-uitkering, u wat vaker moet gaan solliciteren. Daarbij moet u onder meer denken aan het schrijven van sol licitatiebrieven, u laten inschrijven bij een Uit zendbureau, ingaan op een sollicitatie-gesprek bij de werkgever waar u gesolliciteerd hebt of het doen van een ’open’ sollicitatie bij bedrij ven en/of instellingen.. Houdt u zich niet aan de verplichting die de Sociale Dienst of het GAK stelt, dan kan het gebeuren dat u op uw uitkering flink wordt gekort. Stichting miMax telt mensen, die moeite heb ben met het opstellen van een sollicitatiebrief, in de gelegenheid om dat bij ons te komen doen. Wij willen u graag helpen, zodat u niet Het kan iedereen overkomen. Je leven wordt plotseling verstoord. De wereld staat ineens stil. Je kunt het niet meer aan... Je voelt je allen met je grote of kleine verdriet, gemis, onrecht. Er lijkt niemand te zijn die aandacht voor je heeft. Toch zijn er mensen die dag en nacht bereid zijn écht naar je te luisteren. Je verdriet of gemis te delen. Begrip voor je tonen. Zonodig advies of informatie te geven. Of je in een crisissituatie hulp te bieden. Dat zijn de centralisten van de SOS-dienst. Ervaren vrijwilligers, die 24 uur per etmaal paraat staan om je telefonisch of persoonlijk hulp te bieden. Hulp met als motto: ’Een ge sprek van mens tot mens’. Anonimiteit staat hierbij voorop. Je hoeft je naam niet te noe men. De SOS-dienst van de Hulpcentrale Tilburg (Stichting Contour) is er voor iedereen die hulp nodig heeft. Een telefoontje naar 013-544 1 544 kan troost of uitzicht bieden in moeilijke situaties. Langskomen is ook mogelijk. Het adres is: St. Annaplein 21, Tilburg. w x - V 18 A MOERGESTEL Veranderingen met Pinksteren Op zondag 31 mei en maandag 1 juni is het Pinksteren. Dat brengt enkele veranderingen met zich mee: Huisvuil Op maandag 1 juni, Tweede Pinksterdag, wordt geen huisvuil opgehaald. De maandag- route wordt gereden op Pinksterzaterdag 30 mei. Zet u het huisvuil tijdig buiten? Gemeentekantoor dicht Op maandag 1 juni, Tweede Pinksterdag, is het gemeentekantoor de gehele dag gesloten. Servicepunt dicht Op maandag 1 juni, Tweede Pinksterdag, is ook het Servicepunt van de gemeente in de biblio theek van Moergestel gesloten. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 ME11998 gemeente gemeente BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnniDgen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplrlinapn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur IHulUlllgclI schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 21 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het bouwen van een woonhuis met garage op de hoek Kromweistraat/ Krijtenbogt straat; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Hoefkens 44. De volgende sloopmeldingen en -aanvragen zijn in week 21 van 1998 ingekomen: het slopen van twee vleesvarkensstallen en een veldschuur aan de Reedijk 9. AANVRAAG EN ONTWERP BESCHIKKING KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) wor den aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet be stuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ont werp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Aanvraag en ontwerp beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: Maatschap Ketelaars, voor het veranderen van een rundveehouderij en varkensmestbedrijf en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting aan de Oirschotseweg 65. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. De aanvraag en de ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 2 juni 1998 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantoor uren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college van burge meester en wethouders schruiftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn worden verzocht. AANVRAAG EN ONTWERPBESCHIKKING KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) wor den aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet be stuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ont werp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: J.A.M. van Hest, Driehuizerweg 3 voor het veranderen en het in werking hebben na die verandering van zijn rundveehouderij, varkensmestbedrijf e.d. aan de Driehuizerweg 3. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. De aanvraag en de ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 1 juni 1998 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantoor uren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. .Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college van burge meester en wethouders schruiftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn worden verzocht. w y X

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11