euro Breda’s Welvaren wordt ’dochter’ van ’t Draaiboompje |F Aphrodite Opmerkelijk initiatief verdient steun is gesloten van 1 t/m 5 juni P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN afwezig van zaterdag 23 t/m zondag 31 mei De praktijk van E.J. van Delft 16e wandelavond- vierdaagse van 2 t/m 5 juni Anjeractie 1998 |b..ï’ WOENSDAG 20 ME11998 - 23e Jaargang - Nr. 1003 Laat op tijd uw medicijnen vullen! Laat tijdig uw medicijnen vullen M.O. Onder nieuwe naam D’n Driesprong' Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wat doet de Nederlandse overheid aan de invoering van de euro? (zie pagina 7) Ben van Esch en Jan Rijnen die samen de scepter gaan zwaaien over zowel ’t Draaiboompje als ’D’n Driesprong’. Waarneming: Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 HUISARTS Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Het geruchtencircuit maakte er al langer melding van, maar vanaf maandag jl. is het allemaal definitief: de familie Rijnen van Partyboerderij ,’t Draaiboompje’ wordt de nieuwe uitbater van Hotel-Restaurant ’Breda’s Welvaren’ aan de Tilburgseweg, al zal dat zijn onder een andere naam. p Huidverzorgingsinstiti Voor de 16e Wandelavondvierdaagse, ie gelo pen wordt van dinsdag 2 t/m vrijdag 5 juni, kan men weer inschrijven voor de 5,10 en 15 km. De inmschrijfperiode is van 25 mei t/m 30 mei a.s. elke avond tussen 18.00 en 21.00 uur op de volgende adressen: Krijtestraat 17 Regehbeemdeke 7 De Stappert 49 De Hoefkens 39 Ook voor groepen kan men op elk adres in schrijven. Een groep bestaat minimaal uit 10 personen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- p.p. Bij de start is het inschrijfgeld 6,- p.p. Omdat het inhalen dit jaar weer op dezelfde wijze ge beurt als in 1997 geven we hierbij nog een keer de starttijden op vrijdag 5 juni 1998: de 15 km wandelaars vertrekken om 17.30 uur; de 10 km wandelaars om 18.00 uur en de 5 km wande laars om 18.30 uur. De starttijden van de le drie dagen is elke avond tussen 18.00 en 19.00 uur. Ook dit jaar heeft de organisatie zich voor 100% ingezet om weer mooie routes te maken. Wist u overigens dat wandelen een van de ge zondste sporten is, en wat u ook heel lang kunt blijven doen? Wilt u meer informatie bel 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Stichting Wandelavondvierdaagse aan de huidige tijd voldoen. Misschien dat in de toekomst daar weer mogelijkheden liggen, maar eerst wil men het restaurant en de zaal- gedeelte functioneel maken. Ook de dinerfunc- tie voor de bussen, zoals dat jarenlang het ge val is geweest, komt te vervallen. ’Het blijft natuurlijk altijd mogelijk om bijv, een diner te bespreken’, zegt Ben, ’maar niet meer het toe ristische menu zoals in het verleden’. Ook voor modeshows en allerlei andere activiteiten lig gen er in ’D’n Driesprong’ volop mogelijkhe den. Wat dat betreft gaat de vergelijking met ’t Draaiboompje gewoon door. Twee bedrijven onder één directie Het moge duidelijk zijn dat deze overname ,’t Draaiboompje’ ’n aantal extra mogelijkheden biedt en ook een stuk extra service naar de po tentiële of al bestaande klantenkring. ’D’n Driesprong’ wordt dus een bedrijf op zichzelf onder de supervisie van Jan Rijnen en Ben van Esch. Eerste ’partijtje’ al geboekt... Aardig om te vermelden dat tijdens ons ge sprek met Jan en Ben al telefonisch het eer ste feestje in ’D’n Driesprong’ werd bespro ken... ’n Vluchtige kijk in de overvolle agen da van ,’t Draaiboompje’ gaf dus al meteen de oplossing... Uw ’Moergestel-Nieuws’-verslaggever is ook al uitgenodigd voor een eerste etentje en heeft dat natuurlijk dankbaar aanvaard. Trouwens: ’D’n Driesprong’ beschikt ook nog over ’n tweetal appartementen die verhuurd kunnen worden. U ziet, er is weer volop beweging op de hoek Tilburgseweg, Oisterwijkseweg, Rootven, of wel ’D’n Driesprong’. Graag wensen we de familie Rijnen met al haar medewerkers van harte succes met dit nieuwe initiatief. In een later stadium komen we ongetwijfeld nog terug op een officiële opening waardoor heel Moergestel de kans krijgt om kennis te maken met deze nieuwe aanwinst. In de week van 24 t/m 30 mei wordt de jaar lijkse Anjercollecte gehouden. De collecte wordt verzorgd door enkele verenigingen uit Moergestel en Oisterwijk. Leden van deze verenigingen zullen bij u aankloppen voor een bijdrage. Samen met hen rekent het An jerfonds op een gulle gift. Met de ingezamelde gelden steunt het Anjer fonds vele initiatieven op het terrein van cul tuur en natuurbehoud. Jaarlijks verstrekt het Anjerfonds vele subsidies. Ook verenigingen uit onze gemeente hebben met succes een be roep op het fonds gedaan. Van de opbrengst van de Anjercollecte wordt 2/3 deel besteed voor de subsidiëring van pro jecten. De collecterende vereniging mag 1/3 deel voor de eigen kas behouden. De opbrengst komt voor een deel direct ten goede aan plaat selijke verenigingsactiviteiten. Geef aan het Anjerfonds en steun daarmee cultuur, natuur en het verenigingsleven. Iedereen heeft in z’n leven zo van die idealen die je eens in je leven wilt realiseren. Zo ook Moerges- telnaar Jan van Beers. Een lang gekoes terde wens ligt in het verschiet. In de nacht van 19 en 20 juni vindt in België een hon derd kilometer wedstrijdloop plaats waarin Jan zijn wens in vervulling ziet gaan. Op zich is zo’n loop als deze al een uniek gebeuren, maar het geheel krijgt een extra invulling als je hieraan een spe cifiek doel koppelt. Na overleg met het plaatselijk bestuur van het Koningin Wilhelmina Fonds (in de volksmond kankerstichting genoemd) heeft Jan, mede op grond van persoonlijke erva ringen, de nadrukkelijke wens te kennen ge geven voor dit fonds de betreffende loop te willen volbrengen. Gezien het feit dat iedereen weleens in zijn vrienden- of familiekring met deze ziekte te maken heeft gehad, lijkt het overbodig dit opmerkelijk initiatief te ondersteunen met fi nanciële steun vanuit onze Moergestelse sa menleving. Het ligt derhalve dan ook in de bedoeling van deze loop een sponsorloop te maken. In de komende uitgaven van ’Moerges- tel-Nieuws’ zullen wij u op de hoogte houden van de wijze waarop u deze financiële steun kenbaar kunt maken. Jan heeft nadrukkelijk de wens geuit het door u bijeengebracht be drag persoonlijk aan het landelijk bestuur van het Koningin Wilhelmina Fonds te willen overhandigen. Dit laatste zal op zondag 29 juni gedurende het Gèssels Weekend plaats vinden. Gezien de vele positieve reacties rekenen wij op uw steun. Wij wensen Jan veel succes bij de voorberei dingen op dit bijzonder evenement. Omdat drukwerk mooi, goed én Q betaalbaar moet zijn... Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Jan Rijnen en Ben van Esch De huidige directeur van ,’t Draaiboompje’, Jan Rijnen, en bedrijfsleider Ben van Esch gaan samen de scepter zwaaien over de nieuwe ’loot’. Binnenkort volgt de benoeming van een bedrijfsleider voor ’D’n Driesprong’, evenals de aanstelling van een chef-kok. Streefdatum waarop het restaurant, en dus ook de zaalac- commodatie, moet gaan draaien is 1 juli a.s. Liever nog eerder, maar dat ligt aan de voort gang van de wijzigingen en aanpassingen die men zowel binnen als buiten wil gaan aanbren gen. Nieuwe naam Het is niet een vooropgezet plan geweest om de naam van ’Breda’s Welvaren’ te wijzigen. ’Dat hebben we enkel en alleen gedaan om eventuele sporen vanuit het verleden uit te wis sen’, verzekerde Ben van Esch ons desgevraagd. Voorlopig wordt het pand op huurbasis betrok ken met mogelijke recht van koop op ’n later tijdstip. Verlengstuk Met ’D’n Driesprong’ heeft ’t Draaiboompje een stevige nieuwe troef in handen. Het te vaak ’nee’ moeten verkopen aan mensen in verband met te houden feestjes, bruiloften en partijen heeft de uiteindelijke doorslag gegeven, waar door ’D’n Driepsprong’ (met ’n zaalcapaciteit van 100 personen) een verlengstuk wordt van het huidige zalenbestand. De zalenfunctie blijft dus bestaan en daarnaast heeft men het restaurantgedeelte ter beschikking om er tij dens bruiloften het diner te gebruiken. Verdere uitbouw en personeel Jan Rijnen en Ben van Esch hebben duidelijk zin in de uitdaging die hen te wachten staat. Zo zal het personeelbestand (part-timers) op peil gebracht moeten worden en binnen ’n jaar hoopt men enkele full-time krachten aan het werk te hebben. In de planning is namelijk opgenomen dat het restaurant binnen niet al te lange tijd het grootste gedeelte van de week geopend is om er a la carte te kunnen eten. ’Voor een be taalbare prijs en een goed produkt, daar gaan we voor’, vertellen Jan en Ben. Ook het ter ras is in het seizoen geopend vanaf ’s-mor- gens 11.00 uur. Daar kan men tevens gebruik maken van de zgn. ’kleine’ kaart. Ook brun ches op zondag lijken in de toekomst niet uitgesloten. De hotelfunctie blijft voorlopig echter nog even buiten beeld omdat de kamers niet meer i’-* Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. d lï| 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jj

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1