=^euro Alle broodsoorten r* DEZE WEEK- Team Graaf van Ursel bezoekt Graaf Philippe d’Ursel, en een Brabantse meester in Vlaanderen Fiets - 3 - daagse: een groot succes!!! Familie Moorman wint hoofdprijs in bingo! Rabobank Dauwtrappen DENISSEN ROOTVEN 38 MOERGESTEL Helaas zijn er deze week vanwege plaatsgebrek enkele artikelen door moeten schuiven naar volgende week, waarvoor excuses. Moergestel r F...... IB* 1^ F FZ'D' PAGINA 7 Een mooie medaille verdiend na drie dagen fietsen... 198 Met ingang van de start van de Economische en Monetaire Unie (EMU) op 1 januari 1999 neemt de Europese Centrale Bank (ECB) de besluiten over het monetaire beleid. Vanaf die dag ontstaat er één geldmarkt voor alle deelnemende landen. Banken kunnen transacties met banken in andere EMU- landen binnen één dag uitvoeren. Aangezien de korte rente tot stand komt op de geldmarkt, zal deze in de hele EMU gelijk zijn. Het niveau van de lange rente (het rendement op overheidsobligaties) kan per land blijven verschillen als de EMU er eenmaal is. Die renteverschillen zullen kleiner zijn dan nu. Het wisselkoersrisico en uiteenlopende inflatieverwachtigen verdwijnen immers uit de lange rente van de deelnemende landen. Risicopremies in de lange rente, als gevolg van verschillen in de begrotingspositie tussen de EMU-landen, zullen blijven bestaan. Deze kunnen kleiner worden wanneer landen een gezond begrotingsbeleid voeren. Of de lange rente in de EMU-landen uiteindelijk ook daalt, is moeilijk te zeggen. Dit hangt ook af van andere factoren. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 ME11998 mers die de laatste dag niet gestart zijn, kun nen hun medaille ophalen bij Franky van Box tel, De Aanstede 16. Al met al een zeer geslaagd evenement. De Moergestelse fiets-3-daagse georganiseerd door ROEF! afdeling handbal zal dan ook zeker niet ontbreken op de evene menten kalender van volgend jaar. U doet dan toch ook (weer) mee. OP zondag 17 mei staat het jaarlijkse dauwt rappen van Muziekvereniging ’Prinses Julia na’ weer op het programma. We vertrekken om 6.30 uur bij Hans de Brou wer, alwaar we de reis naar Oisterwijk zullen beginnen. Na de kerkdienst in de Joannespa- rochie te hebben bijgewoond, gaan we geza menlijk ontbijten in het Oude Nest. Wanneer alle magen weer gevuld zijn zullen we onze weg terug naar Moergestel beginnen. Ook dit jaar zal deze gaan door de schitterende Oisterwijkse bossen. Uiteraard zijn alle men sen die van een flinke ochtendwandeling en muziek houden van harte welkom. De Kosten bedragen 15,- per persoon. Overhandiging van een foto van basisschool Graaf van Ursel uit Moergestel aan heer graaf Philippe d’Ursel en zijn vrouw voor hun kasteel Gruuthuse in Oostkamp. Na de pauze vindt een klassenbezoek plaats. De leraren van onze kleutergroepen nemen een kijkje in drie verschillende kleutergroepen; kleuters zitten in leeftijdsgroepen. Er is een in- stroomgroep met kleuters van tweeëneenhalf jaar. Vervolgens wordt gekeken naar een groep jongste kleuters en tenslotte bij de oudste kleu ters. In deze laatste groep worden kinderen voorbereid op het lees- en rekenproces van groep 3, of de Belgische eerste klas. Onze juf frouw van groep 3 heeft materiaal van de speel- leesset van de leesmethode meegenomen en laat de Belgische eerste klassers hiermee ken nis maken. De leraren van groep 4 tot en met 8 hebben rekenstof uit onze methode gekozen voor een rekenles aan de Belgische kinderen. Al het ver- werkingsmateriaal is in kopievorm meegeno men. De inhoud van de rekenstof sluit heel aardig aan, zij het dat in onze methode meer projectmatig gewerkt wordt. ’Keer’sommen zijn niet bekend, maar ’maal’sommen of’pro- dukt’ levert geen enkel probleem op; ofwel de tafeltjes zijn gekend. Om twaalf uur praten we na over de lessen en genieten van de warme maaltijd samen met de collega’s van de St. Pietersschool. We bieden hen lekkere koek aan van onze Moergestelse bakker voor bij de thee of koffie. Dit verzacht misschien het niet vrij zijn op deze middag. Zij moeten om half twee weer aan het werk, voor hen is deze dag helaas geen studiedag. We danken hen voor de warme ontvangst en wen sen ze tot ziens en alle goeds met het werk. De directeur en twee collega’s vergezellen ons de rest van de middag. Tegen twee uur vertrekken we naar Graaf Phi lippe d’Ursel wonend in kasteel Gruuthuse op twee kilometer van de school. We worden door het familiehoofd van het geslacht d’Ursel en zijn vrouw hartelijk welkom geheten. We bie den hen een foto van onze school aan, waar- Méér dan 160 deelnemers hebben volop geno ten tijdens de derde fiets-3-daagse. Na een zeer regenachtige dag, konden de eerste deelnemers afgelopen woensdag de fietstocht toch met droog maar fris weer rijden. Vrijdags echter was het echt genieten geblazen met zomerse temperaturen. Iedereen was vol lof over de weer zeer gevarieerde routes. Dank dan ook aan Henk Holland van de fietsersbond ENFB wel ke beide routes uitgezet heeft. Bij de pauze- plaats werd gewoontegetrouw een gratis kopje koffie, thee of fris met dagelijks een lekkere versnapering aangeboden. Dit werd deze keer mogelijk gemaakt door onze gulle sponsors; Den Boogaard, bakkerij van Hulten, bakkerij van lersel, groentehal Crisje, fruitteler Thijs- sen en Mars NV. Daarnaast ook een woord van dank voor onze overige sponsors; Rabobank, Slijterij Tn den Korenmaaier’, Frank Vogels, Copy Cat Copyservice, van Dijk Kramen en H. Kerkhof schilderwerken, zonder hun bij drage is de fiets-3-daagse niet mogelijk. Bij het grote aantal kinderen, die dit jaar mee reden, viel de mooie medaille erg in de smaak. Dit gold zeer zeker ook voor de deelnemers die zowel vorig als dit jaar mee fietsten. Deelne- teelpark. Hij is vol van de zorg voor zijn land goed. Intussen heeft zijn vrouw voor ons een heerlijk kopje koffie met koek bereid. We ver blijven kort in het kasteel en zeggen tot ziens met een verwijzing naar het 50-jarig bestaan van onze school in het jaar 2000. Vervolgens rijden we naar Brugge voor een stadswandeling onder leiding van gids Chris tine, een leraar van de St. Pietersschool. In haar vrije tijd is de officieel gids voor het Brugse VVV. Dat merken we aan haar kennis van de stad. Ze laat ons de mooiste stukjes Brugge zien in een twee uur durende rondwandeling. Een paar wat vermoeide collega’s (conditie?) haken iets eerder af bij een brouwerij. De rest komt daar weer terug na de wandeling. Om even bij te praten nemen we onze intrek in “In de ze vende hemel” en genieten van een “Straffe Hendrik” of iets fris voor de chauffeurs. Om goed half zeven vertrekken we voor de te rugreis. Die verloopt voorspoedig tot Antwer pen, waar we wegens werkzaamheden in een ontzettende file geraken. Na twee uur filerij- den kookt een auto van woede. In de linker- berm brengt onze manus van alles hem met koele-vloei-stof en olie weer tot rede. De te rugtocht wordt voortgezet. Rond half elf in het donker hebben we onze buik vol, maar niet van een geplande maaltijd; die houden we tegoed. Op de Graaf van Ursel aangekomen wensen we elkaar maar welterusten met een voldaan ge voel over het bezoek aan onze Belgische colle ga’s en Graaf Philippe. Hoofdprijswinnaar van de Jubi- leumbingo van Pastor van den Broek was de familie Moorman uit de Raamackerstraat. Naast de 300,- die ze tijdens de uitzen ding kwamen afhalen, mochten ze ook nog eens ’n minuut gratis winkelen bij en aangeboden door Jumbo Denissen. Maandagavond om 20.00 uur was het zover. Na nog een vluchtige rondkijk door de winkel gaf eige naar Rtnus Denissen even later het startschot. Toon rende de win kel door en aangekomen bij de kassa bleef de kassabon steken op ƒ217,95. Naast de 300,- een mooie afslui ting voor de hoodfdprijswinnaars. Proficiat! Op dinsdag 5 mei (bevrijdingsdag) om 07.45 uur vertrok het team van de Graaf van Ursel naar Oostkamp voor een vervolgbezoek aan onze Belgische collega’s en vrienden van de St. Pietersschool, die afgelopen schooljaar onze school hebben bezocht. Tegen 10 uur, na een heel voorspoedige reis zonder files of oponthoud, komen we aan bij de school en heet direc teur Mamix Rosseel ons welkom. Onder het genot van een kop koffie begroeten we onze bekende collega’s en maken kennis met de nieuwe collega’s van de school, die nu door de fusie van de scholen binnen het bestuur ook deel van het team uitmaken. maakt met ons een wandeling door zijn kas-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7