euro Goud in de Heuvelstraat AUDACVl Peuterspeelzaal Janneke 25 jaar!!! Aphrodite ’Gèssels Weekend’ komt eraan... Harry en Miet van de Wouw-Bruurs P. Terwindt P. Blessing-van Luijt afwezig van zaterdag 23 t/m zondag 31 mei Wij ontvangen op 16 mei het H. Vormsel WOENSDAG 13 ME11998 - 23e Jaargang - Nr. 1002 Laat op tijd uw medicijnen vullen! Harry en Miet bij hun 40-jarig huwelijksfeest. M.O. Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Heeft de invoering van de euro gevolgen voor de (korte en lange) rente in Nederland? (zie pagina 7) •4: Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Op 11 september 1998 is het 25 jaar geleden dat peuterspeelzaal Janneke het levenslicht zag. Dit gaan we natuurlijk vieren. Omdat sep tember minder geschikt is voor het vieren van dit jubileum organiseert de peuterspeel zaal een groot feest op 13 en 14 juli 1998. Dat het vooral voor de kinderen een groot feest moet worden spreekt voor zich. Al 25 jaar zetten leidsters en vrijwilligers zich in om de allerkleinsten een goed onderkomen te geven waar zij veilig kunnen spelen en zich verder kunnen ontwikkelen in een vertrouw de omgeving. De kinderen leren hier met el kaar spelen, met elkaar rekening te houden en ook wordt getracht op een pedagogische wijze de kinderen allerlei vaardigheden aan te leren. Tevens is de peuterspeelzaal voor de kinderen een opstap om alvast voorbereid te raken op de “grote school”. Middels dit schrijven willen wij u nu alvast op de hoogte brengen van dit hoogtepunt in het Moergestels peuterspeelzaalwerk. Meer over dit feest leest u over een paar we ken in dit blad. Bestuur Peuterspeelzaal Janneke gaat graag naar ’zijn’ jongens kijken. Het si gaartje smaakt hem nog uitstekend, en, zo zegt hij ’ik ga 's avonds nooit naar bed of ik moet m’n borreltje ophebben’. Moeder is de hele dag nog druk bezig. De schoondochter doet het huishoudelijke werk, maar koken doet Miet nog steeds zelf, evenals wassen en strijken en... koffie zetten voor het vele bezoek dat ze dagelijks krijgen. Daar kijkt ze ook naar uit, want gezelligheid onder het genot van ’n bèkske koffie daar houdt ze wel van. Nee, ze maken het nog steeds goed Harry en Miet, of, zoals een van de zonen het zo kern achtig kan uitdrukken: ’Zolang ons moeder blijft lopen en onze pa blijft roken, dan gaat het hier goed!’ Nou, laten we hopen dat ze daarvan nog in lengte van jaren kunnen genieten. ’Moergestel-Nieuws’ wil hen nu alvast van har te feliciteren met hun gouden feest en hen sa men met kinderen, kleinkinderen, familie, buurt, enz. een heel fijne dag toewensen. Pro ficiat! De kennismaking Eigenlijk ’n omslachtig verhaal: ’Hil de fami lie was ermee gemoeid’ zegt Harry. Zijn zwa ger zette hem op het spoor, die ’wist wel wat te zitten’. Toen Harry Miet voor de eerste keer zag was hij al dik tevreden: ze kwam juist met een emmer met 12 liter melk onder de koe van daan. En vanaf dat moment bloeide er iets tus sen Harry en Miet. Hij had er nogal wat voor over, moeten we zeggen. Anderhalf uur op de fiets naar Baarle-Nas- sau en ’s avonds natuurlijk ook weer terug. Aardige bijkomstigheid was dat ’n broer van Miet verkering kreeg met 'n zus van Harry, die kwamen elkaar meestal ergens tussen Moergestel en Baarle-Nassau tegen... Zeker mag ook niet onvermeld blijven dat Harry vanuit België nogal eens wat meebracht, ’maar nooit meer dan was toegestaan’ vertelt Harry. We zeggen dat we dat geloven... Van Heuvelstraat 26 naar 28 Op 11 mei 1948 geven ze elkaar ten overstaan van burgemeester Bardoel het jawoord in het gemeentehuis van Moergestel, ’n Dag later, 12 mei, trouwt kapelaan Hamers hen in de kerk van Moergestel. Met Belgische auto’s ging het gehele gezelschap ’ter kerke’ om na de plech tigheid het feest te vieren in de stal van de boerderij. Voor die tijd heel gebruikelijk. 4 Jaar hebben ze op nummer 26 gewoond, dan kunnen ze de boerderij op nummer 28 kopen van Ome Janus, tenslotte was Harry zijn lievelingsneef. De eerste jaren kwamen de kinderen er in redelijk snel tempo, na de eerste vier ging het wat kalmer aan. Nu heb ben ze zeven kinderen en zeven kleinkinde ren. Van de zeven eigen kinderen waren er vier jon gens. Die hebben na vaders pensionering de handen ineengeslagen en samen de boerderij overgenomen. Nu hebben ze een maatschap gevormd in een gezond en sterk gemengd be drijf. Uitslapen Wat je niet zo vaak hoort als je met mensen praat die al over een respectabele leeftijd be schikken is het woord ’uitslapen’. Harry kan dat als de beste: ’als ons moeder om 9.00 uur opstaat, blijf ik nog lekker ’n uurke liggen’ zegt ie. En gelijk heeft hij! Na het opstaan en het ontbijt is er altijd zijn krant. Hij leest ’m vaak drie keer per dag, evenals trouwens de vaklite ratuur over het boerenbedrijf. De zpnen heb ben er vaak geen tijd voor en vader tipt hen nog steeds over belangrijke ontwikkelingen die hij uit die bladen opdoet. Bij goed weer kuiert hij wat over het erf en HUISARTSEN Audacia verkent alvast de vierde klasse Zondag tegen Sarto Audacia heeft voordat een voetbalvakantie be gint Sarto(Tilburg) bereid gevonden a.s. zon dag 17 mei om 14.30 uur een wedstrijd te ko men spelen. Sarto is de kampioen van de 5e klasse D en dus ook promovendus en de kans is groot dat beide ploegen volgend seizoen in dezelfde afdeling van de vierde klasse spelen. Audacia heeft de laatste jaren op, voor haar doen en overigens erg plezierig, “vreemde” bodem gespeeld en zal nu waarschijnlijk weer met hoofdzakelijk regiogenoten worden gecon fronteerd. Het is dan ook interessant om in een wedstrijd van beide kampioenen de krachten eens te testen. 5.V. In het weekend van 28 en 29 uni vindt weer het Jaarlijks Gèssels Weekend plaats. In samen werking met Ondernemend Moergestel, win keliersvereniging Moergestel, de kasteleins en de gezamenlijke carnavalsverenigingen wordt de Moergestelse bevolking een niet te verge ten weekend aangeboden. Het geheel staat dit jaar in het teken van de opening van het St. Jansplein. In een van de volgende afleveringen van ’Moergestel-Nieuws’ zal u het gehele pro gramma van muziek en spel kenbaar worden kenbaar gemaakt, inclusief de inschrijfformu lieren voor de activiteiten op zondag alsmede de kaartverkoop voor de feestavond op zater dag. Alvast een voorproefje: Zaterdagavond - feestavond voor jong en oud met medewerking van muziekgroepen bekend van radio en tv. Zondag - ’s morgens opening plein, ’s middags activiteiten voor jong en oud. De gehele deelname op zondag is kosteloos en zal ondersteund worden met muziek en dans. Noteer dit weekend in uw agenda!!! Dennis de Laat, Roelie Ratelband, Coen van de Wouw, Anita Timmermans, Frank TiM- mermans, Saskia Willems, Inge Terwindt, Geke Denissen, Lia van Haaren, Marleen van der Aa, Rens Matheeuwsen, Ilse van Kerkoer- le, Martijn Mathijsen, Adriaan Kastelijns, San ne van den Meijdenberg, Geert Antonis, Pim van der Pluijm, Hylke Hooghiemstra, Michiel van Gestel, Wendy Denissen, Anne-Marie Smolders, Marieke van Erven, Stefan van Son, Mark van de Wouw, Ruud Heijkants, Chris van de Ven, Rob van de Wouw, Paul Welten, Eric van de Wouw, Yvonne van de Wouw, Bart Nou- wen, Mariëlle van Spaandonk en Linda van de Ven. Het eerste gouden paar van 1998 in Moergestel is woonachtig in de Heuvelstraat, om precies te zijn op huisnummer 28. Harry en Miet van de Wouw hopen op vrij dag 22 mei hun gouden huwelijksfeest te vieren. Enigszins reikhalzend kijken ze al naar de dag uit, dat ondervonden we toen we afgelopen zaterdagmiddag ’n praatje met het a.s. gouden paar gingen maken... Harry van de Wouw ’n Rasechte Moergestelse naam, en dat klopt ook precies. Harry zag het levenslicht op 1 de cember 1910 op het adres Heuvelstraat 26. Va der was landbouwer van beroep en Harry kwam als een na de oudste van acht kinderen ter wereld. Inmiddels zijn er van genoemd achttal nog slechts drie in leven, en bijzonder daarbij is dat zijn zus Corrie op 15 mei de gou den bruiloft mag vieren in haar woonplaats Berkel-Enschot. Harry ging op 5-jarige leeftijd naar school en doorliep op voorbeeldige wijze de zes lagere schoolklassen. ’Altijd een van de beste leer lingen geweest’, vertelt hij met gepaste trots. Bekende onderwijzersnamen komen natuur lijk ook weer aan de orde, zoals meester Pij nenburg, meester Mulders en meester Hert- zig. Op 11-jarige leeftijd verruilt Harry de school banken voor het werk op de boerderij thuis, waar men de zorg had over zo’n twaalftal koeien en natuurlijk de akkerbouw. Maar een ’boer’ zou geen boer zijn als er niet een neven handeltje ontstond. Met ome Janus ging Har ry zich van lieverlee bekwamen in de paarden handel. Die ome was ’Janus van Chrieste’ wel te verstaan, want zo ging dat vaak met de na men wilde men iedereen uit elkaar kunnen houden. Voor Harry was het dan ook ’Harry van Jantje van Piete van Chrieste’. Kunt u het nog volgen? Werk was er natuurlijk genoeg: 7. dagen per week, van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat, maar Harry draaide er zijn hand niet voor om. Tussendoor volgde hij ook nog een landbouw- cursus en, natuurlijk, de melkcursus. Hij was wat dat betreft de eerste leerlingen van ene ze kere meneer van lersel, en het toeval wil dat Harry’s zoon Remie de laatste leerling was van genoemde van lersel. Miet Bruurs Geen Moergestelse zult u misschien denken, en dat is ook zo. Miet werd geboren op 12 sep tember 1916 in Baarle-Nassau op het Klein Bedaf. Ze was het vierde kind in een gezin met 7 kinderen: 2 meisjes en 5 jongens. Ook haar vader had een boerderij. Toen Miet 5 jaar oud was ging ze naar de school van de Zusters Franciscanessen aan de Kerkstraat in Baarle-Hertog: België dus. Zeven jaar later ging ze naar kostschool in Duffel. Streng? Ja natuurlijk! Allemaal het zelfde uniformpje aan: blauw. Na drie jaar kwam ze thuis in het huishouden en deed ze voornamelijk licht werk op de boer derij. Wel koeien melken bijvoorbeeld, maar niet het land op. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 I jl I l-UIM VUI LUI yil lyoil IO LI LI Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. qj |iii q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |>j| oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1