euro /MTK STKEIND V KORFBAL^ Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Beste biljartliefhebbers l L.R. F.E.V.I.O.R. Wij zoeken uitbreiding voor onze commissie. VROUWEN ADVIESCOMMISSIE VOOR DE WONINGBOUW OISTERWIJK/MOERGESTEL Rabobank is een vrijwilligersorganisatie met als doelstelling een kritische blik te werpen op woningbouwplannen ten behoeve van de verbetering van de gebruikskwaliteit van de woning en de woonomgeving. Gedacht wordt aan mensen die affiniteit hebben met bouwen en wonen. Tevens zoeken wij iemand die ervaring heeft met secretariaatswerk. Bent u geïnteresseerd, neem dan contact op met: mevr. Y. Oomens, 013 - 528 4210, mevr. T. Buysrogge, 013 - 528 8001 of mevr, van Dijk, 013-513 3705. Moergestel Veranderingen in verband met Hemelvaartsdag Gemeentekantoor 2 dagen dicht Raadsvergadering verschoven Dinsdagmiddag 19 mei geen kassier en geen belastingbalie In Moergestel In Oisterwijk Commissies vergaderen op 12,13 en 14 mei Ka?/ je thuis in je sport f Moergestel Bladel 26 april: 1998 o 1973 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 6 ME11998 25-19 35-23 le prijs 33 brt 24 brt 2e prijs jp 5-1 1-3 3-3 6-0 4-2 5-1 13.00; aanw. 12.30 10.00; aanw. 9.30 10.00; aanw. 9.30 10.30; aanw. 10.00 4e prijs 5e prijs 1-4 4-1 1-4 Juist, dit zal de vaste koers moeten worden van de euro. De Ministers van Financiën hebben afgelopen weekend deze koers geprikt. De definitieve waarde wordt op 1 januari 1999, onherroepelijk, vastgelegd aan de hand van de ECU. In de ECU zitten echter ook de Griekse Drachme en het Engelse Pond. Deze laatste kan de koers nog eventueel beïnvloeden, omdat het Pond in principe nog kan bewegen. Echt definitief zal het echter op 1 januari 1999 worden. De euro: hij komt er écht aan! Uitslagen week 18 Dinsdag dames: Stokeind 1 - LTC Goirle 2 Damesdubbel donderdag: Stobblek 3 - Stokeind 1 Zaterdag jongens t/m 17 jaar: Stokeind 1 - Zandligt 1 Zaterdag meisjes t/m 17 jaar: Zandligt 1 - Stokeind 1 Zaterdag gemengd senioren: Pellikaan T. 5 - Stokeind 1 TC Baarle 7 - Stokeind 2 Stokeind 3 - Teco 3 Zaterdag heren: TV Chaam 2 - Stokeind 1 Zaterdag heren 35 Stokeind 1 - Twisselt 1 gemeente Op donderdag 21 mei is het Hemelvaartsdag. In verband daarmee is er weer een aantal ver anderingen in de dienstverlening van de ge meente. We zetten ze voor u op een rij: Op Hemelvaartsdag donderdag 21 mei en vrij dag 22 mei is het gemeentekantoor de gehele dag gesloten. De vergadering van de gemeenteraad, normaal op de derde donderdag van de maand, wordt een dag vervroegd. De gemeenteraad vergadert op woensdag 20 mei vanaf 19.30 uur. Op dinsdagmiddag 19 mei is de afdeling Be heer van de gemeente vanaf 12.30 uur de ge hele middag niet bereikbaar. Alle medewer kers van de afdeling zijn naar een bijeenkomst elders. Dat betekent dat er die middag geen kassier is om betalingsverkeer te regelen. Daarnaast zijn ook de medewerkers van de ba lie van belastingen niet aanwezig. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: Spreekuur in Moergestel op maandag 11 mei op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder C. Schoenmakers van 16.00-16.30 uur. Op dinsdag 12 mei is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. 5-0 3-2 3-2 3-10 13-3 2-3 Afgelopen Zaterdag 18 april werden in café de Klaore de finales gespeeld om de persoon lijke Moergestelse kampioenschappen. De 8 finalisten waren tot de toppen geconcen treerd om er een spannende avond van te maken. Hans Jansen en Bob de Kruif beten het spits af in de finale van de D-klasse om 25 caramboles. In het begin van de partij was het een gelijkop- gaande strijd en na 15 beurten gespeld te heb ben was er nog maar een klein verschil tussen beide biljarters. Na de 15de beurt wist Hans echter zijn beslis sende voorsprong te nemen waar Bob op dat moment nogal eens poedelde. Met een gemid delde van bijna 1 won Hans de finale in 26 beurten. Hierna kwamen Jos Swinkels en Bart Wolfs aan de beurt in de finale van de C-klasse om hun 35 caramboles te maken. Van het begin af wist Jos een voorsprong te nemen terwijl Bart niet in zijn spel kwam. Jos tikte zijn 35 caram boles in een gestaag tempo bij elkaar en na 27 beurten mocht hij zich winnaar noemen. In de finale van de B-klasse ging de strijd tus sen Cees Cornelissen en Jan van Gisbergen. Deze wedstrijd over 50 caramboles had een grillig verloop. Jan nam een kleine voorsprong maar wist Cees niet definitief van zich af te schudden. Cees wist zelfs na een zestal sterke beurten de achterstand goed te maken en liet Jan op dat moment met een verschil van 8 ca ramboles achter zich. Echter op het moment dat Cees de veilige haven in het zicht kreeg produceerde hij enkele poedels waardoor Jan alsnog terugkwam. Met een verschil van één carambole was het Jan die de finale wist te win nen. Het slotstuk was de finale in de A-klasse om 75 caramboles tussen Edwin van Hooff en Huub Lammers. In de voorronde hadden beide spelers laten zien dat ze goed aan elkaar gewaagd waren. Op deze avond was Edwin echter duidelijk te sterk voor Huub, met goed geconcentreerd spel wist hij in een vlot tempo zijn 75 caramboles bij elkaar te spelen, terwijl Huub niet echt in zijn favoriete spel kwam. Met Edwin kreeg deze klasse een verrassende doch terechte win naar. Hierna vonden de diverse prijsuitreikingen plaats, waarvoor Burgemeester dhr. Kortman zich gaarne bereid had verklaard om deze mee te verrichten. Hiervoor bedanken wij hem langs deze weg. Ook een word van dank aan de gastheren van de Klaore die ons de gehele avond voorzagen van de nodige drankjes en hapjes. Al met al kunnen we terugzien op een geslaagde avond. De komende maanden is er rond het biljarten enige stilte zodat een ieder van zijn welverdien de vakantie kan gaan genieten, maar in het najaar komen we zeker weer terug met nieuws over deze sport. De uitslagen: D-klasse Hans Jansen - Bob de Kruif 26 brt C-klasse Jos Swinkels - Bart Wolfs 27 brt B-klasse Jan v.Gisbergen - Cees Cornelissen 50-49 A-klasse Edwin v.Hooff- Huub Lammers... 75-45 Bij de clubs werd de Schouw kampioen met ’t Centrum op de 2de plaats en Rommen werd derde. Voor de dames van ’t Krijtje was er een ver dienstelijke 4de plaats, de Klaore 5de en ’t Stokske 6de. Tot volgende keer. Uitslagen: Welpen: Tuldania- Roef! Pup. F: Stormvogels - Roef! Pup. D: Roef! - Euro Girls Asp. C: Euro Girls - Roef. Jun. A: DJJ - Roef! Recr.: Volharding - Roef! Programma 9 mei: Welpen: Roef! - DSV Pup. F: Roef! - Rosoio Pup. D: Roef! - Hilko Jun. A: Roef! - WO Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- V6rgUnning6n/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplfiinffpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur IllulUlIlgCll schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 18 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het verbouwen van het pand St. Jansplein 7. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het veranderen en vergroten van een recreatiewoning aan de Zandstraat 18. Sloopvergunning is verleend voor: - het slopen van 8 stuks asbesthoudende ontluchtingskokers van een varkensstal l aan de Vossenhoorn 3. De maandelijkse commissievergaderingen worden weer gehouden. Ook deze vergaderin gen zijn openbaar. U bent van harte welkom in het Raadhuis aan De Lind 56. U kunt gebruik maken van spreekrecht. Dat betekent dat u uw mening kunt geven over de onderwerpen die behandeld worden. U hoeft zich hiervoor niet van tevoren aan te melden. Algemene Beleidszaken Deze commissievergadering staat op het pro gramma voor dinsdag 12 mei vanaf 19.30 uur. Op de agenda o.a.: het voorstel om 1,3 miljoen uit te trekken voor de vervangingsoperatie au tomatisering 1998; de gunning van de gemeen- tepagina’s en bespreking verbeteringen servi cepunt Moergestel. Financiën en Sport Deze commissie vergadert op donderdag 14 mei vanaf 20.00 uur. Welzijn Deze commissie vergadert volgende week twee keer: dinsdag 12 mei om 20.30 uur en woens dag 13 mei om 19.45 uur. Toerisme en Openbare Werken Deze commissievergadering staat gepland voor woensdag 13 mei om 20.00 uur. Ruimtelijke Ordening Op donderdag 14 mei om 20.00 uur vergadert deze commissie in de raadszaal. Helvoirt 8 maart: Dressuur: Jacqueline van Roessel, Quarel, kl. L le prijs Jacqueline van Roessel, Liza, kl. B 2e prijs Best 15 maart: Dressuur: Chantalle van Zantvoort, Jade, kl. L 2e prijs Liesbeth Broers, Kyra, kl. L2e prijs Susan v/d Horst, Pico, kl. L Petra van Gorkum, Palanz, kl. L Boxtel 29 maart: Dressuur: Chantalle van Zandvoort, Jade, kl. L 2e prijs Monique van Gurp, Fleetwood, kl. Ml2 e prijs Esbeek 5 april: Springen: Paul Donkers, Murdock, kl. B Diessen 13 april: Dressuur: Yanine Vugts, Hertog, kl. L4e prijs Danielle van Doren, Madras, kl. B 4e prijs Liesbeth Broers, Kyra, kl. B4e prijs Springen: Frans Burgers, Kristal, kl. M Vught 26 april: Dressuur: Anouk Jasperse, Kyvaso, kl. M2 2 x le prijs Springen: Paul Donkers, Murdock, kl. B3e prijs Dennis v. Mensvoort, M.Zulesi, kl. B 9e prijs Frans Burgers, Melody-Rose, kl. B11e prijs Dennis v. Mensvoort, Lyndsey, kl. B 12e prijs Paul Donkers, Livius, kl. L 4e prijs Frans Burgers, Kristal, kl. M7e prija

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7