®euro 222742 TV Todï iiiiLj eceii de 1OOO&te. ROf F! ;i Aphrodite Lekker hè? Zo’n aardbeien vlaai... P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN i.v.m. nascholing geen praktijk van 12 t/m 15 mei Boek 'Rommeldam' wordt gepresenteerd Jubileumbingo Pastor van den Broek GEMEENTE BELANGEN Tennis: Moergestel feeststad der kampioenen Uitslag Oranjeloop 1998 Fiets-3-daagse 6, 7 en 8 mei 1998 P b Punk-rock in Demo an Zaterdag 9 mei: Nationale Molendag WOENSDAG 6 MEI 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1001 (zie pagina 7) Groeten, Jaap èÖieaien - cAfoetgeste/ Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Huidverzorgingsinstituut si Op zaterdag 9 mei 1998 zal het boek ’Rom meldam, de geschiedenis van een miniatuur- stadje’ officieel en feestelijk worden uitge reikt aan de burgemeester van Oisterwijk, de heer drs. Y.C.Th.J. Kortmann. Het boek, dat is geschreven door de historicus dr. J. Cornelissen uit Dongen, is in opdracht en in eigen beheer van de Marten Toonder Verzamelaars Club uitgebracht, en beschrijft de geschiedenis van het miniatuurstadje Rom meldam dat van 1955 tot en met 1959 in het Brabantse Oisterwijk heeft bestaan. Het miniatuurstadje was een idee van de schrij ver Marten Toonder die hiermee zijn droom in vervulling zag gaan. Na bijna 43 jaar na de opening door Godfried Bomans is in een boek vastgelegd hoe het mi niatuurstadje tot stand is gekomen, hoe het park eruit zag, en hoe het uiteindelijk zijn poorten moest sluiten. De uitreiking zal om 10.30 uur geschieden in sociaal cultureel centrum ’de Kunstkring’, aan de Stationsstraat 3 te Oisterwijk. Aansluitend zal een clubdag met beurs van de Marten Toonder Verzamelaars Club worden gehouden. Op deze beurs is het boek, waarvan slechts een beperkte oplage is gemaakt, te koop voor 44,90. Het bestuur van de Marten Toonder Verzame laars Club HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK Op maandag 11 mei komt de fractie van Ge meente Belangen bijeen voor de voorbereiding van de komende commissievergaderingen. Tijdens deze vergadering zullen de agenda’s van de commissievergaderingen van dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 mei bespro ken worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage, kamer 7. Graag nodigen wij u uit om over de verschil lende agendapunten van gedachten te wisse len. Wilt u meer informatie over de agenda’s dan kunt u zich richten tot onze raadsleden Ruud Hora: 528 8526; Jan Oerlemans: 513 2239; Jac Meerbach: 528 3670; Piet Meeuwis: 528 4678 ofbij onze secretaris Frans van lersel: 528 2500. Tot maandag 11 mei. U bent van harte welkom JA' j MOERGESTEL ULJ Tel. 013-513 1474 d In aansluiting op de feestdagen naar aanlei ding van het kampioenschap van de plaatse lijke voetbalvereniging Audacia werd er we derom in Moergestel kampioenen gehul digd. In het Sportcentrum en Tennishal Stokeind vond op zondagmiddag 19 april jl. de feestelijke afsluiting plaats van het bedrij- ven/sponsor competitie 1997/1998. In totaal namen deel aan dit bijzondere ge slaagde toernooi 28 teams uit de zuid-oost bra- bantse regio. De plusminus 170 deelnemers/ sters zorgden tijdens de afgelopen natte win termaanden voor een sportieve strijd waarbij ook goed tennis kon worden aanschouwd. Het gezellig samenzijn zorgde tevens voor sfeervol le zondagmiddagen die wel eens ongemerkt het avondeten naar latere tijdstippen deed ver schuiven. Het afsluitingsfeest werd muzikaal verzorgd door Corné Wolfs die de juiste toon wist te vinden om een ieder het naar zijn zin te maken. Na de one-man show van Corné wer- Ook dit jaar was er weer volop belangstelling voor de enige jeugdwedstrijdloop in Moerge stel. Totaal liepen 118 kinderen mee in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. Op het parcours van voetbalterrein ’t Draaiboompje werd gestreden om de eerste drie plaatsen van elke categorie. Spannende loopwedstrijdjes inclusief valpar tijen en rode koppies aan de streep. Hier vol gen de uitslagen: 4 en 5 jaar meisjes: 1. Nicole Peeters; 2. Da- miënne Marcus; 3. Pleuni van Raak. 4 en 5 jaar jongens: 1. Joep Hoffmans; 2. Jorn Ketelaars; 3. Gijs van Gils (Eindhoven). 6 en 7 jaar meisjes: 1. Judith van Pelt; 2. Nina Hekker; 3. Debbie Barbe. 6 en 7 jaar jongens: 1. Mickey Touwslager; 2. Rob Kuijpers; 3. Pim Peeters. 8 en 9 jaar meisjes: 1. Inge van Velthoven; 2. Marlou van de Loo; 3. Dagmar Marcus. 8 en 9 jaar jongens: 1Joey Touwslager; 2. Paul de Groot; 3. Koen Jonkers. 10 en 11 jaar meisjes: 1Jenny van Velthoven; 2. Ilse van Kerkoerle; 3. Caro van Dijk. 10 en 11 jaar jongens: 1. Dennis de Laat; 2. Pelle Wesel; 3. Bart Roozen (Landgraaf). 12 jaar jongens: 1. Ruud Heijkants; 2. Ruud Aarts; 3. Manuel Kievit. Tot slot een bedankje voor de vrijwilligers: Bouke (de haas!), Mieke, Carolien en Nicky en Jan van d’n Draai. Tot volgend jaar en: blijf lopen! r, Op woensdag 6 mei start de derde Fiets - 3 - daagse. Gezelligheid en sportiviteit staan voor op bij deze recreatieve fietstocht. De geva rieerde routes, met dagelijks een vrije keuze uit twee afstanden15/20 of30/35 km, laten u ken nis maken met de prachtige natuur in en om Moergestel. Voor een hapje en een drankje wordt door ons bij de controle post gezorgd, met dank aan onze sponsors. Alle deelnemers ontvangen een mooie medaille. Zin om ook mee te doen? Kom dan tussen 18.00 en 19.00 uur naar het ROEF! terrein, Stokeind 13 Moergestel. De deelname kosten te voldoen bij vertrek, bedragen 8,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar 3,50. Tot ziens aan de start! den de kampioenen van de vier poules met een warm spontaan applaus gehuldigd waarbij de trotse winnaars hun blinkende eremetaal in ontvangst mochten nemen. De winnende da mes werden verrast met een fleurig boeket waarna het gezellig samenzijn werd voortge zet. De trotse winnaars van dit toernooi zijn: Kampioen poule D: team Aannemersbedrijf Gebr. Janssen II. Captain Birgitte Rossmeisl, Marjo, Dennis, Peter Janssen en Cas Horsten. Kampioen poule C: team Gebr. Janssen I Captain Paula Mannaerts, José en Bart Everts, Jos Janssen Kampioen poule B: team Wim Horvers, Elektrotechnische groot handel Tilburg Captain Wim Horvers, Riet Horvers, Clasine en Toon v. Erp, Jeanet Pijfers, Yde de Vries. Kampioen poule A: Het onoverwinnelijke viertal van Sport en Ge zondheidscentrum ’Physique’ te Moergestel o.l.v. captain Jaap de Groot met zijn teamleden Leontine van Spaandonk, Mieke de Groot en Frans Tolboom. Proficiat. a I et op: Donderdag 7 mei 19.00 uur. Een draaiende molen is telkens weer een fas cinerend schouwspel, a.s. Zaterdag is er vol op gelegenheid om molens in werking te zien. Deze dag draaien in Nederland ca. 670 molens. Een van die molens is de standerd- molen in Moergestel. De Moergestelse molen is van een respectabe le ouderdom. Het oorspronkelijke bouwjaar is niet bekend, maar moet omstreeks 1600 heb ben gelegen. De molen is een van de oudste in Nederland. Door zijn inrichting en construc tie is de molen uniek. Een bezoek aan deze molen is zeer de moeite waard. Op de molendag wordt tarwe gemalen op de molen en is er volkorenmeel te koop. De vrij willige molenaars zullen u graag het maalpro- ces uitleggen en allerlei wetenswaardigheden van de molen vertellen. Tussen 11.00 en 17.00 uur bent u er welkom. Maak van deze gelegenheid gebruik en bezoek dit fraaie monument. Buiten de Nationale Molendag is de standerd- molen op zaterdagmiddag te bezoeken als de blauwe wimpel uithangt. Vrijdag 8 mei organiseert jongerencentrum Demo weer een ouderwets Punk-Rock concert. Aantreden zullen de ’oude rotten’ van The Krab en het Zwolse trio Love Bite, dat ook al meer dan 5 jaar aan de weg timmert - en vooral veel op de weg zit -. De leden van The Krab zijn punkers in hart en nieren. De heren van Love Bite noemen zich oerrockers, wat staat voor rock ’n roll met invloeden van hardcore, metal, punk en trash. Vrijdag 8 mei dus in Demo, aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00 uur, entree 5,-. GD Laat op tijd uw medicijnen vullen! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakkeren Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Na de bingo de herhaling van de MTV- uitzending met de volgende onderdelen: Tweetal Koninklijke Onderscheidingen: Paasmarkt Hertog Janschool; Moerpop '98; Wè zut zen?; Audacia kampioen!; Herhaling Op de koffie bij... Hein Roozen; De natuur; Fiets-3-daagse en Durpsfist Gilden De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. In een rechtstreekse uitzending vanuit het Parochiecentrum trekt Pastor van den Broek zelf de balletjes in deze Jubileum-bingo met maar liefst ruim f 2.300,- aan prijzen. Ja... we kunnen het niet laten om er nog even op terug te komen, want de onafgebroken stroom van gelukwensen en complimenten aan het adres van onze redactie geeft ons graag de gelegenheid om u allen van harte te bedanken. Gelukwensen in de vorm van kaarten, bloemen, telefonisch, mondeling, zal zelfs cadeaus... ’t Zijn prachtige herinneringen aan de 1000ste uitgave van 'Moergestel-Nieuws’ vorige week. Wie weet... brengt de toekomst nog meer full-colour uitgaves want ook onze adverteerders waren enthousiast. Ook nog ’n woord van dank aan ’n tweetal collega's die we 'over het hoofd’ gezien hebben (foutje...): Marcel Mutsaers en Jeroen van den Berg. Chapeau, jongens! En tot slot dank aan al mijn collega’s die in het geheim hun felicitatie plaatsten. «c *<s r Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.ZjJi B 71 Schoolstraat 5 I a t Hl lirlizar-znrninncincti+i ii it

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1