euro Poirters RADIO TV Tijdens de Jaarmarkt zijn wij open! 21e Moergestelse Jaarmarkt: nog altijd springlevend! p 10 11 ¥B list] j Aphrodite MODEHUIS WAARDEBON 10,- KORTING Zo is er maar één! ’De Vurhaai haai wir wè!’ Herdenking oorlogsslachtoffers PV ’Over Berg en Dal’ (zie pagina 29) Welke landen nemen vanaf het begin aan de EMU deel? Let op: Woensdag 29 april 19.00 u.: - De natuur Zondag 3 mei a.s. Zondag wordt het jaarmarktseizoen traditioneel weer geopend met de Moerge stelse Jaarmarkt. Nog steeds slagen de organisatoren erin om van deze markt iets speciaals te maken. Marktkooplui en standwerkers ontwaken weer uit hun ’winter slaap’ en komen de eerste zondag van mei vol enthousiasme naar Moergestel. Lo gisch: want de Moergestelse Jaarmarkt is uniek in zijn soort, niet alleen vanwege de deelnemers, maar ook omdat het publiek er na de winterperiode weer zin in heeft. vinden. Terwijl de kinderen zich vermaken, kunnen de ouders even uitrusten en genieten van ’n drankje. Voor de innerlijke mens wordt natuurlijk ook gezorgd, want bij een Jaarmarkt horen de tra ditionele eetstandjes. Friet, vis, hamburgers, Vietnamese loempia’s, het is er natuurlijk alle maal. Dit allemaal maakt een gang op zondag 3 mei naar Rootven, Kerkstraat, Schoolstraat of Raadhuisstraat zeker weer de moeite waard. Welkom... en... veel plezier! Het vertrek is vanaf ‘t St. Jansplein om 08.30 uur. Verwachte thuiskomst om 21.00 uur. De kosten per persoon bedragen fl. 60,= (exclu sief middaglunch), die bij aanmelding moeten worden voldaan, We hebben twee bussen gere serveerd. Het maximaal aantal beschikbare plaatsen bedraagt 100. Deelname is mogelijk voor Moergestelse inwoners, die 65 jaar of ouder zijn. Voor echtparen en begeleiders geldt: als 1 van beiden 65 jaar is of ouder. Op gave tot uiterlijk 21 mei a.s. bij Piëta Vissers, Rootven 16; Cor Spaninks, Hofakker 8; Kees Jansen, Past. v.d. Boogaardstraat 2; Jo van Os, Pr. Beatrixstraat 14 en aan de bar in de Roozen- dries. Fietsen In 1997 is er door 964 personen 1951 km. ge fietst. Laat het mooi weer worden dan begin nen we op maandag 4 mei om 09.00 uur aan onze eerste lange fietstocht. Lunch-pakket meenemen. Op maandag 11 mei gaan we om 13.00 uur naar Den Bosch. In het seizoen 1997 - ’98 is er door 259 personen gewandeld. Jan van Elderen. Proficiat De S.W.O.M. en de K.B.O. wensen ’Moerge stel-Nieuws’ van harte geluk met de uitgave van de 1000ste editie en hopen nog vele jaren dit gratis weekblad te mogen ontvangen. Ook hartelijk bedankt voor het wekelijks plaatsen van onze berichten. De Lange Man steekt boven de menigte uit en dat geldt helemaal voor deze steltloper. Hij houdt de omgeving goed in de gaten. Houdt u hem ook in de gaten? a.s. Zondag op de Jaar markt... De Vurhaai is meej de ouw en de jong-ouw naor unne Brabantse naovend gewist. We wie- re gehaold en gebracht. De reis ging naor Ber- licum. Dè waar naa unne schóone naovend. We hebbe veul gelaache, veul geleerd en ók nog wè gedronken. We weten naa waorum we unne konteener heb be in plots van unne vulliuszak en waor me neer pestoor zun knêüpe aon laot naoien en waor de jong de prüime weg holden. Of dè hier in ons durp ók allemaol nog zó kunne, weet ik nie, mar ’t ging ók oover vruuger. De wiere schoon liekes gezongen en veurge- leezen oover vruuger en nouw. De bestuur- smeense van de Vurhaai waren hil kreatief ge wist om ons zonne naovend te prisenteere en kunne dan ók gerust zegge: ’De Vurhaai haai wir wè!’ Clubavond Op 1 mei is er weer een clubavond waar ge- dart, gepoold of gekaart kan worden. Zoals ge woonlijk zal het ook deze keer weer volle bak zijn. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Clubavond Op 8 mei hebben we een surprise-avond met ingehuurd barkeepers die hier speciaal voor zijn opgeleid. Deze avond zullen deze tot in de tenen gedrilde mensen D’n Tob opengooien vanaf 21.00 uur. Voorj aarsuitstapje Op 9 mei hebben we weer het jaarlijkse voor- jaarsuitstapje. Dit keer zijn we getipt om een keer naar Plaza Rockefeller in Schaijk te gaan. We vertrekken vanaf het St. Jansplein om 20.30 uur. De kosten voor de bus zijn 5,- leden en 15,- niet-leden. We vertrekken om 02.00 uur weer bij Rockefeller. Opgeven bij Bart van Korven 513 2358 of Bert-Jan Smits 513 2205. Stichting TC^elzijn C?uderen_^(oergestel (in samenwerking met K.B.O.) 65+ en K.B.O. dagtocht Zoals reeds gepubliceerd vindt de jaarlijkse 65+ dagtocht plaats op vrijdag, 29 mei a.s. en wordt gecombineerd met de K.B.O.-reis in het najaar, die daarmee vervalt. De tocht gaat naar de Hohe Mark in Duits land. Het is een bosrijk en heuvelachtig na tuurreservaat; de groene tuin van het Ruhrge- bied. Vlak over de grens bij de Poelvennsee maken we een koffie-met-gebak stop en rijden vervolgens door de Hohe Mark naar Sythen. Daar bezoeken we Princkingshof, een duizend jarig boerenfamilie bezit, uitgebouwd tot een modern E.G.-modelbooerderij met ongeveer 5000 dieren. Er is een gezellig restaurant, waar we heerlijk kunnen lunchen. Omdat de keuze er bizonder groot is, zelfgemaakt boerenbrood en vele worstsoorten b.v., bepaalt en betaalt u zelf wat u wilt gebruiken. U kunt ter plaatse geld wisselen! Terug rijden we via een mooie route naar Ke velaer. We zijn hier een uurtje vrij om rond te kijken en eventueel iets te drinken. Op Neder lands grondgebied besluiten we de dag met een gezamenlijk diner. Maandag 4 mei Zoals ieder jaar vindt op 4 mei de Nationale Dodenherdenking plaats. Daarbij sluit ook Oisterwijk zich aan. Deze keer zal de viering in het teken staan van de herdenking van de Oisterwijkse Joodse Oorlogsslachtoffers. Na afloop van de officiële plechtigheid zullen kin deren van alle basisscholen uit Oisterwijk en Moergestel witte ballonnen oplaten ter nage dachtenis aan hen die vielen. Uitnodiging en verzoek Het 4 mei-comité onder voorzitterschap van burgemeester Kortmann, nodigt iedereen uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom uit bij de viering van de dodenherdenking op maandag 4 mei 1998 aanwezig te zijn, aan vang 19.00 uur. Dit is immers een geschikt moment om even stil te staan bij alle burgers en militairen, die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, waar ook ter wereld, in het belang van het Ko ninkrijk zijn gevallen of door oorlogshande lingen en terreur zijn omgekomen. Daarnaast biedt de Nationale Dodenherdenking ook de gelegenheid zich te bezinnen op het gebeuren van alle dag en de toekomst. Het is belangrijk stil te staan bij de kwetsbaarheid van onze de mocratische samenleving. In dit licht bezien is het verzoek aan iedereen gedurende deze dag de Nederlandse vlag half stok te hangen. Met name doet het 4 mei-co- mité een beroep op de inwoners, de horeca ondernemers en de bezoekers in het centrum van Oisterwijk, ervoor te zorgen dat de Stille Tocht en de herdenkingsplechtigheid bij het monument ongestoord kan plaatsvinden. Het programma voor de dodenherdenking op 4 mei begint om 198.50 uur met een sa menkomst in de Joanneskerk aan de Lind te Oisterwijk. Om 19.30 uur start de Stille Tocht naar het herdenkingsmonument. Na afloop van de plechtigheid aldaar gaan leer lingen van de basisscholen uit de gemeente Oisterwijk aan de achterkant van het gemeen- tekantoor witte ballonnen oplaten, waaraan hun eigen wenskaartjes zijn bevestigd. Aansluitend bent u welkom in de burgerzaal van het Raadhuis aan de Lind 56, om een kop je koffie te komen drinken. Tijdens deze infor mele bijeenkomst vindt tot slot de presentatie van het boek ’Vervolgd en vergeten’ van de heer Ad van de Oord plaats. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer Will Pellis, tel. 529 1214. Over een afstand van ruim 2 kilometer hebben de 250 marktkooplieden en standwerkers weer hun plaatsje gekregen. Zorgvuldig uitgemeten en geselecteerd, want overdaad schaadt, en zo zult u geen 10 of 20 kramen vinden met dezelf de handelswaar. Steeds weer streeft de organi satie ernaar om een zo groot mogelijke ver scheidenheid aan artikelen op de markt te brengen. Dat houdt de Moergestelse Jaarmarkt jong en levendig, en dat maakt het zowel voor bezoekers als kooplieden tot een zeer interes sante markt. Geen gemakkelijke opgave trou wens, maar de organisatie schrikt niet terug voor het vele extra werk dat daarbij komt kij ken. Integendeel. Als de reacties binnenkomen op de ruim 700 uitnodigingen die zij elk jaar doet uitgaan, komt de eerste selectie op gang en tot op het laatste moment proberen de koop lieden een plaatsje op de felbegeerde Moerges telse jaarmarkt te krijgen. Ook diverse Moergestelse verenigingen laten zich graag zien tijdens de jaarmarkt. Of zij pre senteren zich of houden 'n leuke actie waarbij vaak het publiek de winnaar van is. En dan zijn er natuurlijk de kinderattracties, want, zo redeneren de organisatoren: hebben de kinderen het naar de zin dan kunnen de ouders ook genieten. In de nabijheid van de kinderattracties is dan ook altijd een terras te Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 19 april 1998 vanuit St. Ghislain over een afstand van 156 km. Aan deze wedvlucht namen 199 duiven deel. Ze werden gelost om 9.10 uur bij een temperatuur van 13 graden Celcius met zuidwestenwind 3. H. Schepens 1, 2, 3,4, 5,6, 8, 9, 13, 14, 15, 16, 17, 18,267,28,30,31,32,33,34,35,43,45,49, 50 (60 mee) M. van de Wiel 7,11,20, 22, 36, 37 (12 mee) J. van Drunen 12,24,29,40,47 (20 mee) L. Kennes 10, 19,48 (22 mee) A. Westgeest 21, 26 (19 mee) Th. Colsen 23,44 (19 mee) L. van den Branden 25, 39 (14 mee) A. van Hulten 38,42,46 (12 mee) L. van Boxtel 41 (24 mee). I I I (dames-, heren-, kinderkleding, I I PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS 1000’ - WOENSDAG 29 APRIL 1998 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Vanwege de 1000e editie van ’Moergestel-Nieuws’ bieden wij u een cheque aan t.w.v. 10,-. - Hertog Janschool (Paasmarkt) - Moerpop ’98 - Wè zot zen? - Audacia kampioen! - Herhaling Op de koffie bij... Hein Roozen Maximaal 1 bon per klant. Niet geldig op aanbiedingen. Geldig tot eind mei 1998. Tegen inlevering van deze waardebon en bij besteding van f 100,- op alle textiel ondergoed, kleinvak, enz.) steek je zo f 10,- cash in je zak! Profiteer! Elke zondagmorgen van 10.04-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en t MTV-kanaal met: de muzikale keuze van..., interviews, korte berichten, nieuwtjes, sport en vooraal veel gezellige muziek LIVE VANAF DE JAARMARKT (Café ,’t Centrum’) Tussen de programma-onderdelen door live vanuit de studio: Trekking winnaar balloloterij Koninginnedag Fiets-3-daagse Jubileumbingo Pastor van den Broek Durpsfist Gilden Herhaling van deze uitzending: zondag 3 mei om 13.00 uur en donderdag 7 mei na de bingo! De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. H H 71 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5