e Vennen Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk Verkiezingen Voetbal Zomeravondcompetitie Kinderen die van muziek houden opgelet! S.V. Roef! Honkbal ADVIESBURO VANDAM De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel I.v.m. de Dodenherdenking is er deze week geen spreekuur. In Oisterwijk Op dinsdag 5 mei is het gemeentekantoor vanwege Bevrijdingsdag gesloten. Er zijn dus ook geen spreekuren. I Gemeentekantoor op 5 mei dicht Op dinsdag 5 mei, Bevrijdingsdag, is het ge meentekantoor de gehele dag gesloten. 0-2 2- 2 0-4 3- 1 1-8 3-0 Moergestel Op woensdag 6 mei worden er verkiezingen gehouden in Nederland. Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Natuurlijk gaat u ook naar de stembus op die woensdag, of, beter gezegd: u maakt van de gelegenheid gebruik om uw stem uit te brengen. In Moergestel gaat dat per com puter. Vandaag de laatste aflevering in een ar tikelenreeks op weg naar de verkiezingen. U bent er toch ook op 6 mei? Kandidatenlijst met 22 lijsten De kandidatenlijst is de afgelopen week bij u bezorgd. Op die lijst kunt u lezen welke par tijen en welke kandidaten er allemaal meedoen aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Op die lijst ziet u maar liefst 22 partijen met elk de nodige kandidaten. Voor een aantal par tijen is zelfs meer dan één rij nodig om alle kandidaten te kunnen vermelden. Let daar op als u uw stem uitbrengt. Heeft u geen kandida tenlijst in uw brievenbus gekregen, neem dan contact op met de afdeling Burgerzaken, de heer Van Abeelen, tel. 529 1217. De lijst wordt u dan alsnog toegezonden of u kunt hem even tueel ophalen. Identiteitsbewijs U heft de oproepingskaart voor de komende verkiezingen al enkele weken in huis. Die op roepingskaart moet u meebrengen naar het stembureau waar u op woensdag 6 mei uw stem gaat uitbrengen. De voorzitter van het stem bureau kan u namelijk vragen of u zich wilt identificeren. Piektijd mijden Als u uw stem gaat uitbrengen - en natuurlijk maakt u van uw stemrecht gebruik - dan kunt u het beste niet tussen 17.00 en 20.00 uur ko men. Dat is traditiegetrouw de meest drukke B en W besluiten Servicepunt Moergestel Het college heeft besloten dat - zodra duide lijkheid over de definitieve financiering be staat - zo snel mogelijk begonnen moet wor den met de aanpassing van het Servicepunt Moergestel. Buitenschilderwerk Het college heeft ingestemd met het meerja- ren-onderhoudscontract voor het buitenschil derwerk van openbare basisschool De Kikken- duiut. De uitvoering is opgedragen aan schil dersbedrijf Kerkhof uit Moergestel. Waarderingssubsidie Besloten is een eenmalige waarderingssubsidie te verlenen aan de Stuurgroep Festival Boven al voor de organisatie van een ballon tocht voor verstandelijk gehandicapten. Uitslagen: Cafetaria Rommen - Terrasvogels De Klaore - VCH De Veerkes - Terrasvogels De Klaore - ’t Kroegske De Veerkes - Cafetaria Rommen VCH - ’t Draaiboompje Stand: 1. VCH 2. Terrasvogels 3. De Klaore 4. Cafetaria Rommen 5. ’t Draaiboompje 6. ’t Kroegske 7. De Veerkes Programma 29 april: VCH - Cafetaria Rommen Terrasvogels - ’t Kroegske De Klaore - ’t Draaiboompje De Veerkes is vrij Programma 6 mei: Cafetaria Rommen - De Klaore Terrasvogels - ’t Draaiboompje ’t Kroegske - De Veerkes VCH is vrij. Helaas moeten we soms kinderen teleurstellen dat er geen instrument in voorraad is of dat er geen plaats is op de muziekschool, omdat ze zich te laat aanmelden. Wil je voor het nieuwe schooljaar verzekerd zijn van een instrument en plaats op de mu ziekschool, word dan lid voor 1 juli 1998! Voor meer informatie kun je contact opne men met Threes Smetsers, tel. 513 1976. Zou je ook graag muziek willen maken? Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ houdt een informatie-avond voor alle kinderen en oude ren die muziek willen leren maken. Op die avond hoor je wat de vereniging allemaal doet, hoe je lid kunt worden, hoe het zit met het le nen van een instrument, wanneer je bij het opleidingsorkest mag enz. Op die avond kun je ook verschillende instru menten zien en er zelf op spelen. Heb je belangstelling? Neem je ouders mee en kom vrijblijvend kijken en luisteren op woens dag 6 mei 1998 om 19.00 uur in ’Den Boog aard’. “PHYSIQUE” JUNIOREN-A K JUNIOREN-A LATEN HUN TANDEN ZIEN! Na de nederlaag tegen het Nijmeegse Hazen- kampl met 4-8 nam coach Gijs Hooftman geen halve maatregelen; onmiddelijk na de wed strijd kondigde hij een straf-slagtraining aan. Deze extra training heeft het team geen wind eieren gelegd; de junioren wonnen hun 2e competitiewedstrijd met maar liefst 26-3. Gedreven zoals zij altijd zijn betraden zij afge lopen zaterdag 25 april de heilige grond van het honkbalveld aan het Stokeind te Moerge stel. Pitcher Thomas Salvetti hield zijn team overeind door 5x 3 slag en 1 honkslag tegen. Door een fout van 2e honkman Rogier Helmer moest men 3 punten incasseren. Maar door de teamgeest wisten de junioren het hoofd koel te houden en lieten zich niet uit het veld slaan, sterker nog, zij joegen door hun slagkracht de Rosmaalse tegenstander Knuppelaars het hele veld over. Rogier Helmer liet zien dat zijn veld- fout een eenmalige actie was en sloeg 2 honk- slagen en deed zijn aandeel in de wedstrijd door 4x de thuisplaat te passeren. Mark Poir- ters met 1 honkslag en 4 gestolen honken toon de vooruitgang; Catcher Rob Hooftman moest genoegen nemen met een 1 honkslag, maar ook hij kwam net als Mark 4x over de thuisplaat. Korte stop John van Esch kwam met 2 honk slagen en 4 gestolen honken door de strijd. Relieve-pitcher Willem Poirters liet zien de beste slagman van vorig seizoen te zijn door 4 honkslagen, zo te zien wil hij zijn prestatie eve naren. Linkshandige Tom Salvetti had met zijn 2 opofferingsslagen en 2 honkslagen een zeer verdienstelijke wedstrijd voor het team neergelegd, hij is de coming-pitcher; coach Gijs zal hem gedurende het seizoen een aantal wedstrijden laten pitchen, “Tom is de beste le honkman van de hele afdeling honkbal, maar hij heeft het in zich om straks bij de senioren een ideale pitcher te worden die 2 of 3 innin gen zijn aandeel kan geven”, waren de lovende Skeeleren met “De Vennen” Op vrijdag 1 mei a.s. om 19.00 uur starten we als schaatsclub met een nieuwe activiteit: het skeeleren. Elke vrijdag vertrekken we om 19.00 uur vanaf cafe ‘t Stokske. De skeelertraining bestaat uit 3 onderdelen: *het aanleren van het skeelerren/skaten, *het verbeteren van de tech niek en *specifiek trainen en skeeleren op een parcours van ongeveer 5 kilometer. Voor diegenen, die nog geen skaters/skeelers hebben: Sporthuis Coenraad in Oisterwijk stelt een flink aantal in-line-skates en skeelers beschikbaar om te testen, waarna je de beste keuze kunt maken om zelf aan te schaffen. Het lidmaatschap bij “De Vennen” wordt ver plicht gesteld (de basiscontributie is op jaarba sis heel laag), omdat we als vereniging een ver zekering hebben en we het skeeleren tot een verenigingsactiviteit willen maken. Als skeele- raars en skeeleraressen (wie bedenkt een beter woord) zijn we deelnemers aan het verkeer, dus... veiligheid voorop. Informatie over verdere skeelermogelijkheden op de wielerbaan in Tilburg en/of de baan in Nieuwkuik, het maken van grotere tochten, de op handen zijnde skeelerdriedaagse vanuit de Beekse Bergen en het deelnemen aan een skee- lertocht op 28 juni ter gelegenheid van de ope ning van onze vernieuwde dorpskern, volgen woorden. Nieuwkomer Thomas van de Steen uit Oisterwijk timmert hard aan zijn weg, zijn slagwerk is verbetert, met 2 honkslagen liet hij zien dat jtij er aan komt. Mathijs Terwindt kreeg dit jaar de eerste “geraakt werper”. Hij zorgde voor 3 punten. Bart Deckers uit Oister wijk moest met 1 punt genoegen nemen, Zo als alle nieuwkomers werkt hij hard aan zijn conditie en vaardigheden, dit heeft nog wel wat tijd nodig”, waren de krediet woorden van de coach. Meer bezorgd is Gijs over de blessures in zijn team; aanvoerder Jeroen Meeuwis, Adriaan Knoop en Jannis van de Kerkhoven vullen de ziekenboeg. A.s 02 mei de uitwed strijd tegen PSV “We moeten niet naast onze schoenen gaan lopen, maar de concentratie hoog blijven handhaven, want de competitie duurt nog lang”. Daarmee sloot Uw honkbal- verslaggeverhet interview af. Ophalen huisvuil Op maandag 4 en woensdag 5 mei wordt nor maal huisvuil opgehaald. periode. Als u buiten die uren kunt, dan heeft dat de voorkeur. Voor u, want u hoeft minder lang te wachten, maar ook voor de leden van het stembureau die ook buiten die piektijden kiezers graag zien komen. Vragen? Heeft u vragen over de verkiezingen of alles wat daarmee samenhangt, neem dan contact op met de heer E van Abeelen: tel. 529 1217. Stemadvies Een stemadvies voor u tot slot: Ga stemmen op woensdag 6 mei tussen 08.00 en 20.00 uur. Maak gebruik van uw recht. nog. Regen en een nat wegdek zijn onze enige spelbrekers. Nadere informatie is verkrijgbaar bij Sjefvan den Meijdenberg, tel. 513 2647. Proficiat Schaatsclub “De Vennen” feliciteert Moerge stel Nieuws met de uitgave van de 1000ste edi tie en hoopt nog vele jaren dit gratis weekblad te mogen ontvangen. Ook hartelijk bedankt voor het steeds plaatsen van onze berichten. Servicepunt gemeente op 4 mei niet bemand Het servicepunt van de gemeente (de openba re bibliotheek) is op maandag 4 mei normaal toegankelijk, maar u vindt er die dag geen ambtenaar die u eventueel service kan bieden. Spreekuur Ook het spreekuur van den lid van het college van burgemeester en wethouders gaat die dag niet door. Ontwerp Nota aanpak permanente bewoning recreatie verblijven -A Moergestel 3-7(13-2) 3-7 (6-0) 3-5 (5-3) 2-3 (8-3) 2-3 (4-3) 2-0 (1-7) 3-0(1-20) voor de aanleg het maken en/of veranderen van een uitweg (inrit) 1998’ vastgesteld. van een inrit MOERGESTEL-NIEUWS 1000’ - WOENSDAG 29 APRIL 1998 PAGINA 30 gemeente gemeente Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen .Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VOrgUnniflgOn/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mpIdinPPD kuntu 8een ^ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur iHKlUlllgCll schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 17 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: het bouwen van en berging aan d'n Duyp 7; - het bouwen van een antennemast voor telefonie aan het Stokeind; - het veranderen van een kantoor aan de Oirschotseweg 3; - het renoveren van de paardenstal aan de Herengoedstraat 2b. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - oprichten van een carport aan de Pastoor Müskenshof 9; - het oprichten van een carport aan de Oisterwijkseweg 18; - het veranderen van de woning aan de Looijakker 1; - het bouwen van een woning aan de Postelstraat 14; - het veranderen en verkleinen van een berging aan de Broekzijde 19. In december 1997 is door de gemeenteraad van Oisterwijk de beleidsnota 'Handhaving Ruimtelijke Ordening en Bouwen' vastgesteld. Omdat niet alle illegale situaties tegelijkertijd aangepakt kunnen worden, heeft de gemeenteraad besloten voor een gefraseerde thematische aanpak. Dit heeft als voordeel dat meer aandacht besteed kan worden aan de specifieke vaardigheden en kennis die voor de handhaving van dit bepaalde thema nodig zijn. Bij de vaststelling van de beleidsnota 'Handhaving Ruimtelijke Ordening en Bouwen’ heeft de gemeenteraad bepaald dat de aanpak van permanente be woning van recreatieverblijven het speerpunt van het beleid is. Derhalve dient deze nota ’aanpak permanente bewoning recreatieverblijven' te worden beschouwd als uitvoerend beleid van de nota 'Handhaving Ruimtelijke Ordening en Bouwen’. Beide nota's zijn beleidsmatig en uitvoerend met elkaar verbonden. Burgemeester en wethouders maken bekend dat het ontwerp 'nota permanente bewoning recreatieverblijven’ met ingang van 30 april tot 18 mei 1998 ter inzage ligt in hget gemeentekantoor te Oisterwijk en in de bibliotheken te Oisterwijk en Moergestel. Na vaststelling door het college is beroep niet meer moge lijk. Deze richtlijnen en technische/financiële voorwaarden bevatten voorschriften inzake aanvraag, toetsing en kostenberekening van nieuw aan te leggen c.q. veranderen van een inrit. Ter inzage U kunt de richtlijnen en technische/financiële voorwaarden inzien op het gemeente kantoor De Lind 44 te Oisterwijk, en op het servicepunt in de openbare biblio theek aan de Schoolstraat te Moergestel. Voor nadere oinformatie kunt u terecht bij de heer Albert van Oijen van de afdeling Gemeentewerken, tel. 529 1285. Formulieren ten behoeve van de aanleg of verandering van een inrit zijn verkrijg baar bij de receptie en voorlichting in het gemeentekantoor te Oisterwijk en in het servicepunt te Moergestel. Tiidpliikp vprkpprs- klein locht In verband met herbestaringswerkzamheden wordt Klein Locht vanaf 5 mei maatregelen 1998 tot en met 12 juni 1998 afgesloten voor doorgaand verkeer. Richtlijnen Burgemeester en wethouders van de gemeente Oisterwijk hebben in hun verga- dering van 7 april jl. de ’Richtlijnen en technische/financiële voorwaarden voor

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 30