euro 3 BIBLIOTHEEK IW w Wij deden onze Eerste Communie op zondag 26 april jl. stichting’openbare RONDOM DE KERK A Rabobank April doet wat hij wil! O '1* Stichting Cultureel Oisterwijk presenteert Uit het dagboek van een herder Moergestel Schrijver Ton van Reen in Bibliotheek Moergestel Sluiting bibliotheken Jaarprogramma culturele evenemen ten in Oisterwijk in 1998 Nieuwe VVV Informatiegids 1998 voor Oisterwijk, Moergestel en Heukelom Ti 45 PAGINA 29 AW Carla, Janneke, Georgie, Ad Tussen 1867 en 1870 trachtte Italië de Kerke lijke Staat te annexeren. De Paus riep de ka tholieken op te helpen dit te verijdelen. Deze pauselijke soldaten werden zoeaven ge noemd. Nederland leverde relatief een zeer “Merkwaardige voorvallen en opmerkelijke gebeurtenissen uit het Registrum Memoriale van de parochie St Jan Onthoofding in Moergestel. Van de vijftien lidstaten van de Europese Unie zullen er waarschijnlijk minder dan elf tot de EMU worden toegelaten: België, Duitsland, Finland, Frankrijk, Ierland, Luxemburg, Nederland, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Italië. De overige vier, het verenigd Koninkrijk, Denemarken, Griekenland en Zweden doen niet meteen mee. In het Verenigd Koninkrijk bestaan vooral politieke bezwaren, in Denemarken en Zweden is de publieke opinie tegen deelname. Griekenland doet niet mee omdat dit land niet aan de gestelde toelatingseisen voldoet. Deze landen kunnen later, als zij dat willen en als ze aan de eisen voldoen, alsnog tot de EMU toetreden. groot aantal. Pieter Jong uit Lutjebroek is hier van wel de bekendste. Ook Moergestel lever de zijn aandeel. Redactie: Ton van Elsdingen Sjet Nijtmans Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel Dat zouden mensen met een minmaal inko men ook wel eens willen! Echter... wat voor de meeste mensen met een hoger inkomen maar heel normaal is, gaat voor de minima niet op! Wat voorbeelden: onbeperkt boodschappen doen (zonder te moeten beknibbelen), dus... Elke dag een goed ontbijt, lunch en warme maaltijd om maar niet te srpeken over 's avonds iets lekkers bij de borrel of een glaasje bier. Gaan er duurzame gebruiksartikelen kapot, dan ligt men daar niet wakker van. Uitjes en vakanties horen gewoon bij het uitgavenpa troon, evenals kleding, feestjes en zo kunnen we nog wel even verder gaan. Voor de minima is, in plaats van een gezonde warme maaltijd, een of twee brooddagen heel normaal, m.a.w. onbeperkt boodschappen doen is er niet bij. Integendeel, er moet op de klein tjes gelet worden, dus ’s avonds geen hartige hapjes. Als mensen met een minimaal inkomen niet heel vindingrijk zijn en niet heel goed kunnen budgetteren, dan lopen ze de kans om op korte of langere termijn schulden te creëren met als gevolg jarenlange financiële zorgen extra. Als een van de duurzame gebruiksartikelen het begeeft, dan ligt men nachten wakker hoe dit weer op te lossen. Uitjes en vakanties komen vrijwel niet in het woordenboek voor, integen deel, het vakantiegeld van ongeveer 860,- heeft een totaal andere bestemming, bijv, kle ding, etc. De gaatjes vullen eigenlijk. Daarom willen de mensen van miMax de mi nima als het kan een handje helpen. Niet om ze te kunnen laten doen wat ze zouden wil len, wel om het budget iets te verruimen, door bijv, een beroep te doen op de sub- jectsubisidie, de bijzondere bijstand, het noodfonds, kwijtschelding etc. miMax is van vele markten thuis, wij gaan er voor! U kunt ons vinden aan de Poirtersstraat 5, elke donderdag van 13.00-17.00 uur. Telefo nisch zijn we via de voice-mail altijd bereik baar en laten dan zo snel mogelijk iets van ons horen. miMax: door en voor de minima! April doet wat hij wil, wij willen ons inzetten voor u! 1870. De Moergestelse zoeaven. De St. Pieterspenning is nog blijven voortdu ren. Daarenboven hebben velen vrijwillige offers opgedragen tot ondersteuning van het Pauselijk leger, want van alle steden en plaat sen stromen dappere jongelingen toe om als zoeaven naar Rome te gaan en als soldaat voor den Paus te vechten. Zelfs twee uit onze gemeente, te weten Jan Baptist van Gils en Jan Vugts. Deze laatste heeft reeds drie veld slagen bijgewoond, waarin hij er twee heeft doodgeschoten dat hij zeker weet en een sergeant doodgeslagen. Deze jongeling is een dappere held en geeft gaarne zijn leven ten besten voor den Paus. Hij is na twee jaren gezond teruggekeerd. Op donderdag 2 april was de schrijver Ton van Reen op bezoek in de bibliotheek voor alle kinderen van groep 7 van de basisscho len. Ton van Reen ontving drie groepen en steeds vertelde hij heel enthousiast over zijn leven en zijn boeken, o.a. de griezelige verhalen met heksen en vampiers in de hoofdrol. Heel boeiend kon hij vertellen over de bende van de Bokkenrijders en hoe hij tot het schrij ven van een serie boeken over deze bende ge komen was. Ook zijn verhalen over zijn nieuw ste boek ’Vlucht voor het vuur’ maakte ieder een nieuwsgierig. De kinderen hadden zich goed voorbereid op het bezoek: er waren veel boeken gelezen in de klas en er werden dan ook volop vragen gesteld. Hoe leuk het is bij een schrijver op bezoek te zijn leest u in onderstaand verslag van een aantal leerlingen van de Graaf van Ursel- school. Bezoek bibliotheek Ton van Reen Op 2 april ging groep 7 van de Graaf van Ur- selschool naar de bibliotheek. Daar was de schrijver Ton van Reen. Eerst gingen we vra gen stellen aan hem. Hij wist daar allemaal antwoord op. Hij vertelde dat hij de verhalen van zijn grootmoeder had geleerd. Hij zei ook dat kinderen soms heksen en vampiers waren, maar wij weten niet of hij dat meende. Josette en Marleen moesten naar hem toe ko men. Ze mochten voor eregast spelen, omdat ze nichtjes waren. Hij zei dat hij vroeger ook zo’n kleur haar (rood) had als zij en dat hij daar altijd mee gepest werd. Maar hij noemde hen wel de twee ’enge’ nichtjes. Ook vertelde Ton van Reen een verhaal dat hij in zijn hoofd had. Wij waren de eersten die het hoorden. Het verhaal ging over een zeemeer min waar een jongetje verliefd op was. Toen het afgelopen was, kregen we een boekenleg ger en een folder over het nieuwste boek van Ton van Reen. We vroegen ook zijn handteke ning en we kregen een boek mee dat iedereen mag lezen. Het was echt heel leuk en we hopen dat we hem nog een keer kunnen ontmoeten. Namens alle kinderen van groep 7 van de Graaf van Urselschool: Roel de Laat, Bob van Ker- koerle, Anne Jonkers, Merleen en Josette de Vries. In verband met Koninginnedag en de 5 mei- viering zijn de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel gesloten op donderdag 30 april en op dinsdag 5 mei a.s. OISTERWIJK EN MOERGESTEL MOERGESTEL-NIEUWS 1000’ - WOENSDAG 29 APRIL 1998 Deze week is het jaarprogramma van de Stich ting Cultureel Oisterwijk i.o. verschenen. Het boekje in kalendervorm bevat alle culturele evenementen die op het moment van verschij nen bij de stichting bekend waren. Concerten van SMEO, concerten op de kiosk, koren, to neelvoorstellingen in het Natuurtheater van Trappaf en de Verenigde Oisterwijkse Spelers, de operette, de musical op Durendael etc. etc. Het boekje is gratis verkrijgbaar bij: VVV Oisterwijk, de openbare bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel, het gemeentekan- toor, de Rabobank, en verder bij diverse hore cabedrijven en de erin vermelde verenigingen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Laura van der Westerlaken, tel. 521 9223. Deze week is eveneens de nieuwe Informatie gids 1998 van de VW Oisterwijk verschenen. Daarin kunnen dag- en verblijfsrecreanten, maar ook eigen inwoners, allerlei informatie opzoeken. Via het Toeristisch ABC kan men te weten ko men waar je kunt golven, een huifkar kunt huren, wat er te bezichtigen is, wanneer het markt of Kermis is, waar speeltuinen zijn, etc. Daarnaast staan alle uitgaansgelegenheden en restaurants erin vermeld, plus de leden van de Verenigde Oisterwijkse Winkeliers en Onder nemend Moergestel. De gids is verkrijgbaar bij de VW en bij toe- ristisch-recreatieve bedrijven en horecagele genheden. V

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 29