Zo maar wat reacties... IM Is kt KVO-nieuws Dagbedevaart Banneux Gilde St. Catharina Kinderhulp houdt aktieweek l S.V. Roef! Handbal Lk ..J k<^f W PAGINA 19 MOERGESTEL-NIEUWS 1000’ - WOENSDAG 29 APRIL 1998 niet goed wat ik moet zeggen over ’Moerges- Hb Hb Woensdag 6 mei is de jaarlijkse fietstocht naar de H. Eik. Vertrek om 19.00 uur vanaf het St. Jansplein. Daarna drinken we ergens koffie. Dinsdag 19 mei gaan we met de bus naar de Keukenhof. Vertrek om 9.00 uur vanaf het St. Jansplein. We zijn om plm. 21.00 uur weer thuis. Ook niet-KVO leden kunnen mee. Geef u zo snel mogelijk op bij D. de Brouwer, tel. 513 1873. Om dit te ervaren zijn wij afgelopen vrijdag de markt op gegaan en hebben een aantal mensen om hun mening gevraagd en heb ben die ook spontaan gekregen. Niet ieder een wil zomaar reageren en zeker niet als er bij verteld wordt dat ook de foto in de krant komt. Toch hebben wij een aantal leuke reac ties gekregen en die laten wij hieronder vol gen. sioen gaat, hoopt hij ze allemaal nog eens in te gaan inbinden om zodoende de Moergestelse geschiedenis bij te houden en te bewaren voor het nageslacht. Een mooi voorval: Zijn oudste zus en hij zelf hadden bij zuster Alexina in de kleuterklas gezeten. Zijn zuster wilde zo graag een foto van die zuster hebben. Na wat speur werk heeft hij dit uit zijn verzameling ’Moer- gestel-Nieuws’ edities kunnen halen en later met behulp van het klooster ook nog een bid prentje van deze zuster gekregen. Trots liet hij ons uitgave nummer één van 3 maart 1996 zien met als eerste nieuws de foto’s van de carna valsoptocht van dat jaar alsmede een medede ling van het bestuur van Crescendo. Mocht ie mand ooit nog eens iets uit de afgelopen perio de willen weten en willen zien dan is men bij Geert Spaninks na een vooraf gemaakte af spraak zeker van harte welkom. Geert Spaninks Geert, medewerker van de Posterijen en regel matig als postbezorger werkzaam in ons dorp, is geen vaste medewerker van ’Moergestel- Nieuws’. Geert is verzamelaar is hart en nieren en voor hem is de illusie van iets bewaren, wat en hoe is hem gelijk, heilig. Hij heeft een lange tijd het geschreven Moergestelse nieuws be waart in plakboeken maar persoonlijke om standigheden maakten hier een einde aan. Wel is hij misschien de enige inwoner van Moerge stel die alle 1000 edities (tenminste voor 99,8%) in zijn bezit heeft en deze ook koestert als zijn eigen ’pleegkind’. Een aantal ontbre kende nummers heeft hij indertijd na tussen komst van Martien Oerlemans nog kunnen aanvullen. Mettertijd, als hij met vut of pen- а. s. Donderdag op Koninginnedag doen er en kele teams mee aan de Meerkamp. Zorg dat je om 14.45 uur aanwezig bent op het terrein bij ’t Draaiboompje. Programma 2 mei: 10.00 MJC: Roef. - Blauw Wit 11.50 MJB: Mount. Stars - Roef! Programma 3 mei: 13.50 HES: Tornado ’70 - Roef! 11.00 DJ AElshout 2 - Roef! ll.OOJJB: Roef! - GDI 7 en 8 mei: Fiets-3-daagse. Vergeet je niet in te schrijven! Handbal is altijd raak! Maar... ’Moergestel- Nieuws’ is ook zeker altijd raak! Hartelijk ge feliciteerd met de 1000ste uitgave! tel-Nieuws’. Dat ik hem goed vind? Ja, dat is zo. Ik kan niet zeggen of ik bepaalde dingen mis. De berichten over wat er zoal te doen is oftewel de activiteiten vind ik heel belangrijk. Hij komt bij ons altijd donderdagavond maar dan wordt er echt naar uitgekeken.’ Fijne reacties zijn altijd welkom en hoort men ook graag. Positief kritische reacties hebben wij echter ook nodig om goed bezig te zijn en deze komen alleen maar de kwali teit van ’Moergestel-Nieuws’ ten goede. Dus mocht U opmerkingen hebben; laat ze ons weten en wij kunnen er ons voordeel mee doen. Wij gaan dan op weg naar de 2000ste uitgave. De dagbedevaart naar Banneux vindt plaats op 24 mei a.s. Het thema voor 1998 is: Bidden tot de H. Geest. Dan moge de H. Geest een bron zijn van in tense vreugde voor uzelf en familie en voor de wereld. Vertrek vanaf het St. Jansplein om 06.45 uur. De kosten bedragen 41,50 inch koffie en maaltijd. Opgeven kunt u zich vóór 10 mei a.s. bij Zr. Maria van Gerven, Kloosterdreef 3, 5066 AA Moergestel, Tel. 513 9320. Bij opgave dient u ook de kosten te voldoen. Zondag 26 april was het dan zover en kon ’n tevreden hoofdman van het Gilde St. Cathari na overgaan tot de prijsuitreiking. Vele gildebroeders en gildezusters, schutters en schutsters waren er op zondag 19 april al vol elan aan begonnen en het leuke van zo;n twee daagse wedstrijd is dat men bij een slechte dag of wat minder geluk altijd nog een herkansing heeft en men nog eens terug kan komen. Winnaar van het Zilveren Rad van Sint Catrien 1998 werd: Piet Mingers. Onder luid applaus mocht hij dan ook de trofee met het bijbeho rende speldje in ontvangst nemen. De voor naamste prijzen werden verdiend door: 1. Piet Mingers, O.L. Vrouw Broederschap, Oirschot 2. Annemarie Coppelmans, St. Joris, Reusel 3. Ad Aarts, O.L. Vrouw Broederschap, Oirschot 4. Ed de Laat, St. Joris, Diessen 5. Bert Vorstenbosch, O.L. Vr. en Catharina, Erp 6. M. Keysers, St. Antonius, Beers 7. Erik van Kuppevelt, St. Antonius, Beers 8. Leo Schellekens, O.L. Vrouw Broderschap, Oirschot 9. Jan van Riel, St. Joris, Oostelbeers 10. Henk Jans, St. Antonius, Beers En verder was het een genoegen dat ook het plaatselijke handbooggilde St. Sebastiaan en Barbara aanwezig wilde zijn om in een onder linge wedstrijd elkaar te bekampen. De drie eerste prijzen waren hier voor: 1Sjaak Akkermans, 2. Bart de Laat, 3. Frans van de Sande sr. Dankzij velen werd het weer een succesvol fes tijn. Frans de Koning uit het Vooskerbos wilde ei genlijk liever niet reageren omdat zijn goede buurman (Piet van Hazendonk van ’de Oisterwijker’) dit mis schien niet leuk zou vinden. Wij hebben hem kunnen overtui gen door te zeggen dat wij weliswaar concule- ga’s waren maar zeker geen vijanden. ’Ik heb beslist geen voorkeur. ’Moergestel-Nieuws’ zou ik niet willen missen. Soms is hij wat com pact, wat klein, maar ik vind dat hij er echt helemaal bij hoort. En wat jullie nu met Auda- cia gedaan hebben vind ik echt fantastisch’. Anneke van Beers van de Oirschotseweg wil de ook graag reageren op onze vraag wat zij van ’Moergestel-Nieuws’ vond: ’Goed. Ik lees hem altijd. Alles. Maar er staan ook wel eens fouten in zoals laatst van de bejaardenbond maar dat kan ook wel aan de bejaardenbond gelegen hebben. Ik lees ook meestal de kerkbe- richten of beter gezegd ik lees eigenlijk altijd alles. ’Moergestel-Nieuws’ kunnen we niet missen. Wij zijn geen Moergestel gebleven maar daar kunnen we niet over blijven knie zen. Daar schieten we niets mee op’. Zus Kouwenberg van de Oirschotseweg, aan het markten met haar kleinkind zei: ’Ja, ikweet Al zo’n 22 jaren beheerst ’Moergestel-Nieuws’ het communicatie gebeuren in ons don. Men hoort nogal eens wat mensen zeggen dat ons weekblad niet meer weg te denken is in onze gemeenschap. Soms een misverstand in de bezorging maar dan vol*t er al snel een telefonische reactie want men kijkt er elke week reikhalzend naar uit. Het Nationaal Fonds Kinderhulp, fondsen werver voor kinderen in de jeugdhulpverle ning, verwacht dat het aantal verzoeken om financiële steun het komende jaar flink zal stij gen. Alleen al voor vakanties zal dit jaar vanuit het hele land naar schatting 600.000,- aange vraagd worden. Dit is bijna 30% meer dan in 1997! Een succesvolle aktieweek - in 1998 van 3 tot en met 9 mei - is absoluut noodzakelijk. Geef daarom met gulle hand als de collectan ten bij u aan de deur komen, en geef Kinder hulp de kans om kinderen die in pleeggezin nen en/of tehuizen wonen een leuke vakantie mogelijk te maken... Een uitgave onder leiding van oprichter en vrijwilliger Thieu Thissen met belangeloze medewerking van onder andere Ad de Beer, Corrie Freyse, Lies van den Meijdenberg, Har ry van Boxtel en een aantal anderen. De ‘Ge- stelse’ werd groter en groter en het werk voor de vrijwilligers liep uit de hand. Daarom moest gekozen worden voor samenwerking met een ander blad en dat werd de Hilverbode. Achter af gezien wat dit een miskleun want het aange leverde nieuws werd steeds minder en de ach terpagina van de Hilverbode werd dan ook steeds kleiner. Jammergenoeg ging het met veel werk veroverde terrein in korte tijd verlo ren. Toen kreeg Martien Oerlemans het idee om een en ander nieuw leven in te blazen en ver scheen op 3 maart 1976 nummer 1 van ’Moer gestel-Nieuws’, een uitgave van Buro ’76. Dit is in de loop van de tijd, met vallen en opstaan, uitgegroeid tot een volwaardig weekblad zoals U het nu kent. Vanwege de duizendste editie hebben wij voor U een aantal medewerkers en stimulators van het eerste uur opgezocht en laten hen graag hun zegje doen. Johan Ligtvoet De eerste voorzitter, dat is hij ook nog lang gebleven, van de Re dactieraad. Met Janus Jonkers, Harrie Wolfs. Jacques Stroucken, Jan van Velthoven en zeker niet te vergeten Louis van den Meijdenberg zijn zij de stuwende krachten achter ’Moer gestel-Nieuws’ ge weest. Regelmatig kwamen zij bij elkaar om de loop er in te houden en stonden zij de redactie met raad en daad bij. Ondertussen was hierbij ook Annie van Dijk-Ketelaars gekomen als se cretaresse en na een zeer drukke beginperiode ging het geheel goed lopen en kwam er voor de redactieraad minder werk aan de winkel. De zorg voor de krant bleef bij hen echter bestaan en op de voet door iedereen gevolgd. Eddy Hurkmans Vanaf het begin toog Eddy er ‘s-zaterdags met de fiets op uit om voor de advertenties te zor gen en dat doet hij nog steeds en nog steeds op de fiets ook. Het kost hem een drie tot vier uren werk per week. In het begin moest hij hier en daar ook nog wel eens advies geven over advertentie-op- maak maar dat was geen probleem; Eddy komt uit het ’druk kerswereldje’. Tussen 1978 en nu zijn er nogal wat bedrijven en dus adverteerders verdwenen en ook weer bijgekomen. Sommige winkels, zo herinnert hij zich, zijn wel 3 a 4 keer van eige naar of branche veranderd. Als hij eens, om wat voor reden ook, verstek moet laten gaan dan werd er gevraagd: ’Waar is Eddy. Toch niet ziek?’ Het werk op zich is echter erg leuk en hij hoopt dit nog jaren te kunnen blijven vol houden. Albert van der Werf Hij was een van de eer ste verslaggevers en la ter ook lid van de Re dactieraad. Albert, ge boren en getogen Til- burger, kwam in 1964 in Moergestel op het gemeentehuis te wer ken als leerling ge meenteambtenaar. In 1967 trouwde hij en kwam in de Gezwiene Waai te wonen. Als ambtelijk secretaris van een gemeentelijk overlegorgaan kwam de gemeen schap al gauw in op de hoogte van zijn secreta riële kwaliteiten. Hij begon dan ook vrij snel als secretaris bij de Harmonie Prinses Juliana en later bij de MTV Stokeind. Ook is hij een lange tijd jeugd-voorzitter geweest bij Auda- cia. Hij bood toen aan om iedere week voor een verslag van het eerste elftal te zorgen en dit doet hij nog steeds en exclusief voor ’Moergestel- Nieuws’. Verder coördineert hij de verslagen van de gemeente raad die bij toerbeurt gemaakt worden door leden van de diverse politieke partijen zoals Paul Gerlach (WD), Gerard Poppelaars (Al gemeen Belang), Harry van Boxtel (Gemeente Belangen) en hijzelf voor het CDA. Zo kan de objectiviteit gemakkelijker bewaard worden. In den beginne... Ja natuurlijk, ooit is ’Moergestel-Nieuws’ begonnen. Op 3 maart 1976 viel het start schot. Toen kwam de eerste editie uit. Nou ja ‘editie’ was dan wel een groot woord. Ter grootte van een dubbel A4-tje met wat tekst en advertenties is het begonnen en nu ligt hier dan de duizendste uitgave in fiill-color voor Uw neus. Het eerste Moer- gestels nieuws kwam een aantal jaren via de Moergestelse Courant wat destijds een uitgave was van Nico van deKwartel. Toen dit blad niet meer kwam verscheen een tijdje daarna de eerste “Gestelse”. CDA Tweede Kamerlid Gerd Leers uit Goir- le, druk bezig met de verkiezingscampagne, kwam toevallig als eer ste langs om nog wat gemaakte foto’s van de weekmarkt daarvoor af te geven. Hij kende ’Moergestel-Nieuws’ wel maar zag het niet iedere week omdat hij in Goirle woont. Wij waren echter wel blij met zijn reactie: ’Van harte proficiat met het duizendste weekblad wat uitgegeven is. De ma nier waarop jullie de mensen weten te berei ken daar kan ik alleen maar jaloers op zijn en dat zou ik ook wel willen. Zo moet ik, denk ik, ook de mensen vanuit de politiek bereiken, dicht bij de mensen staan, praten over de pro blemen waar zij echt mee bezig zijn. Ik kan al leen maar zeggen: Proficiat en ga zo door, vele jaren nog’. Jos Essing uit de wijk Oistelvoirtjes. ’Ik vind ’Moergestel-Nieuws’ een geweldig blad. Ik heb het van het begin af aan mee mogen ma ken. Alleen vind ik dat sinds wij bij Oisterwijk horen het iets achteruit is gegaan. Er staat min der in. Als ik dat ver gelijk met de andere bladen dan staat daar meer in. Dus daarom worden wij weer op een bepaalde manier gediscrimineerd. Waarom moeten er drie Oisterwijkse bladen zijn en maar 1 Moergestels blad met soms hetzelfde nieuws?’ Wim van Dijk van de Vonderhof is erg tevre- j yt’_i.:: j L nieuws wat er in staat van zijn gading. Maar dat komt misschien door zijn nog jonge leef tijd, ’Wat er meestal in staat is goed. Soms mis ik nogal eens wat nut tigs. Ik ben er erg tevre den over.’ Wat aan nut tigs hij soms mist schoot hem niet direct te binnen maar hij wil de nog wel kwijt dat hij ’Moergestel-Nieuws’ niet wilde missen. den over ’Moergestel-Nieuws’. Niet altijd is het r i I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 19