BAKKERIJ KOUWENBERG Vier generaties Drabbel Opdat we niet vergeten 1 1\ 10 'Mei: 'Moederdag, - Taartendag! Cadeau pastor Blijven gedenken en vieren. Feest bij de E.H.B.O. Maak moeder eens blij met een heerlijke hazelnoot- progrestaart van ouderwetse kwaliteit! Bel: (013)5424177 of (013)5437500 De herinnering aan de belofte Gewijzigde data 7 PAGINA 17 MOERGESTEL-NIEUWS NR. 1000’-WOENSDAG 29 APRIL 1998 Het feestcomité Bestuur E.H.B.O. St. Christoffel Op 30 oktober 1994 was het feest in Moergestel: herdenken van 50 jaar bevrijding. Een aantal van onze bevrijders was op deze dag in ons dorp aanwezig om de feeste lijke herdenking mee te maken. Moergestel werd bevrijd op 25 oktober 1944. Het monument bij de Reusel van generaal Barber getuigt daarvan. Schotse bevrijders hebben bij de herdenking van 50 jaar bevrijding een krans gelegd bij de onthulling van het monument. Enige tijd geleden werd u een acceptgirokaart aangeboden om u de mogelijkheid te geven mee te doen met het gemeenschappelijk paro- chiecadeau voor de pastor. Velen hebben daar inmiddels gebruik van ge maakt en natuurlijk kunt u nu nog steeds van In ’Moergestel-Nieuws’ is rond die herdenking heel wat geschreven. Een paar citaten naar aan leiding van het bezoek van de Schotten op die gedenkwaardige zondag. ’Generaal Barber en naar ik aanneem ook het Moergestelse pro gramma bleek zoveel aantrekkingskracht op de Schotse veteranen te hebben, dat Moergestel op het laatste moment twee bussen kreeg toe gewezen.’ ’Op het Rootven ter hoogte van ’Het Stoom' rijden we op de staart van de optocht. Ik stel voor om uit de bus te gaan en wandelend ach ter de optocht aan te sluiten...’ ’Met enige verbazing zie ik, dat ze zich voor de bus op stellen en gaan marcheren...’ ’Een Schotse vertelt me, dat ze trots zijn hier te mogen zijn; als bevrijders willen ze binnen marche ren, niet als oude mannen.’ Bij het officiële programma bij het Sint Anto- niushuis en het monument van Barber wordt het volgende opgetekend. ’Soms zie je een en keling wegdromen, terugdenken, de emotie na zovele jaren.’ Tijdens het spelen van ’Scottish the Brave’ neuriën ze mee...’ ’De veteraan naast me zegt me, dat generaal Barber een heleboel voor hem betekend heeft...’ ’Barber, symbool van vrijheid voor Moergestel...’ Twee vetera nen gaan naar Barber en leggen een krans aan zijn voeten.’ Hebt u een party of gezellig feestje? Voor elke gelegenheid maakt Bakkerij Kouwenberg prachtige taarten op bestelling. deze mogelijkheid gebruik maken. Maar wel licht is het voor u ook goed om te weten dat er tijdens het grote feest op 14 juni in de tent op het St. Jansplein een brievenbus zal staan waar u desgewenst ook nog uw bijdrage in kunt de poneren. Het is maar dat u het weet - en niet vergeet! 'Als het monument wordt overgedragen aan de gemeente, de gemeenschap, merkt een op: dat is goed, jullie moeten er allemaal sa men voor zorgen.’ 'Terug in de bus horen ze welk aandenken ze krijgeneen kleine ge neraal Barber.’ Op zo’n dag als 30 oktober 1994 is er voldoen de enthousiasme om te beloven de herinnering levend te houden. Velen hebben dat wellicht gedaan, ook ik. Maar wat komt ervan terecht en hoe ga je dat doen. Het monument van Bar ber zou toch meer moeten zijn dan een stand beeld, dat daar toevallig staat. Voor diegenen in ons dorp die een persoonlijke herinnering hebben aan oorlog en bevrijding zal het passe ren van het monument steeds herinneringen oproepen. In de afgelopen jaren was regelma tig in het dorp te horen: waarom doen wij niets aan herdenken? Heeft Moergestel eigenlijk niet de plicht het vuur, dat ontstoken is op 30 oktober 1994 brandend te houden? Zijn we dat niet aan onze bevrijders en onze kinderen ver plicht? En als je dan weet, dat een aantal Schot se bevrijders intussen al een hernieuwd bezoek hebben gebracht aan het monument... Nieuw leven geven aan gedenken en vieren. ’Dat is goed: jullie moeten er allemaal samen voor zorgen...’ In de afgelopen tijd sluimerde er iets om het vuurtje niet te laten doven. Nu is er een ini tiatief genomen om rond het monument van Barber een jaarlijkse herdenking te gaan houden. Het plan wordt op hoofdlijnen van daag aan alle inwoners van Moergestel in deze publikatie weergegeven. De herdenking krijgt het karakter van geden ken en vieren. Gedenken van de droeve ge beurtenissen van de oorlog en vieren van de bevrijding en onze vrijheid in deze tijd. Hier bij zal speciaal aandacht gegeven worden aan de Moergestelse situatie. Er is gekozen om de viering op 25 oktober, de daadwerkelijke be vrijding van ons dorp, te houden, of op een dag zo dicht mogelijk in die buurt. Hiermee kan geen probleem ontstaan rond de officiële vie ring van 4 en 5 mei op het niveau van de ge meente. Bij de herdenking worden in elk geval de basisscholen betrokken. De kinderen krij gen een lesbrief en informatie, opdat ze weten en niet vergeten. Tevens wordt het monument geadopteerd; voor dit eerste jaar gebeurt dat door basisschool de Graaf van Ursel. Over de inhoud van de herdenking wordt na der gepubliceerd. Over de plannen is offici eel contact geweest met het gemeentebe stuur. Op dit moment is een zestal Moerge- stelnaren bezig de plannen verder gestalte te geven. We hopen erin te slagen om de herinnering aan hen die zich hebben ingezet voor onze vrijheid levend te houden. Namens de werkgroep i.o. Jan Geerts Vorige week woensdagavond 22 april zijn in aanwezigheid van leden, LOTUS-mensen, be stuur, kaderinstructeur Will van Rooij en echt genote, docent-arts R Terwindt en echtgenote en burgemeester Kortmann, onder het genot van een kopje koffie, de diploma’s van onze geslaagde cursisten uitgereikt. De namen van hen zijn: Wilbert Boogaers, Marijke Broekhui zen, Arie van den Burg, Cisca Dries, Bert van Korven, William Manders, Maud van de San- de, Maria van de Sande-van de Wouw, Marij Siegers, Erwin Smetsers, Berry Smolders en Nico Weerden burg. Daarna hebben we onze jubilarissen gehuldigd voor hun inzet voor de vereniging, namelijk Hans Berenschot en Jack Wouters voor 10 jaar E.H.B.O. Frans Grimminck kon helaas niet aanwezig zijn, maar ook voor zijn 10-jarig lid maatschap is hij alsnog gehuldigd. Verder wa ren er nog Will van Oudheusden 15 jaar), Ger tie van Gisbergen (25 jaar en 24 jaar secreta resse). Alsnog allemaal gefeliciteerd en bedankt voor jullie inzet. Onder het genot van een drankje en ’n hapje hebben we die bijzondere avond afgesloten. Daar de cursus reanimatie geen doorgang kan vinden is het programma gewijzigd: 7 mei is er geen oefenavond 14 mei oefenavond 28 mei herhaling reanimatie Gediplomeerden en jubilarissen van de EJLB.O.-vereniging St. Christoffel met kader-instructeur Will van Rooij, docent-arts P Terwindt en )un* oefenavond. burgemeester Kortmann. Bestuur E.H.B.O. St. Christoffel Met de geboorte van Daan Drubbel hebben we dit keer weer eens vier generaties in mannelijke lijn. In het midden zien we overgrootvader Mart Drubbel (92) die woonachtig is in Den Haag. Links opa Jaap Drubbel (67) uit de Heuvelstraat; rechts vader Martijn Drubbel (33) en de jong ste spruit is Daan bij overgrootvader op schoot. Daan is 2 maanden jong... ww«w -tas»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 17