redactie en medewerkers van ’Moergestel-Nieuws’ met de uitgave van de 1.000e editie. Rabobank Moergestel feliciteert Éénmalige jubileumbingo met vier hoofdprijzen ROf F! Donderdag 7 mei 19.00 uur Rabobank Onthulling gedenkteken op Bevrijdingsplein Moerpop ’98 Gratis openbaar vervoer van GroenLinks Schoolkorfbaltoernooi SV Roef! geslaagd Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. De Rabobank is een bank met een idee. Het idee heet ’samenwerken’. Met wortels in de plaatselijke samenleving hebben wij als geen ander een traditie van samenwerken en bouwen aan relaties. Ook nu staat onze bank nog steeds midden in de samenleving. Culturele uitingen zoals een eigen lokale nieuwsvoorziening nemen daarin een belangrijke plaats in. Pastor van den Broek komt zelf de bingogetallen trekken... Moergestel Donderdag 7 mei om 19.00 uur rollen de bingoballetjes weer over het MTV- scherm. In één uitzending wordt een voor de bingo recordbedrag aan prijzen weggegeven. Met name speciaal voor de mensen uit het zgn. ’buitengebied’ is er een extra hoofdprijs beschikbaar gesteld op de lotnummers die aan het eind van de uitzending getrokken worden. Dus is het voor hen ook de moeite waard om loten te kopen... Op 4 mei om 16.00 uur In het bijzijn van genodigden en andere be langstellenden zal op maandag 4 mei de jeugd- gemeenteraad op het Bevrijdingsplein in Oisterwijk het gedenkteken onthullen van de Gebroeders Schut. Dit zal een plechtige ge beurtenis zijn, die om 16.00 uur gaat plaats vinden, ruim voorafgaande aan de officiële do denherdenking. Beeldengroep Dit gedenkteken is een beeldengroep ter her innering aan de Gebroeders Schut, die als ver zetshelden zijn gefusilleerd. Het is gemaakt in opdracht van wijlen de heer Theo Schut, zoon van een van de broers. De maker is beeldend kunstenaar Van Ernst uit Oirschot. Het beeld is in brons en stelt een moederfiguur voor, die een beschermende arm om haar kinderen heenslaat. Daarmee heeft Theo Schut eer wil len betuigen aan zijn moeder, de verzetswedu- we. Haar man en zijn broer hadden in de buurt van de Kampina Hei onderduikers onder gebracht. Daarvoor zijn zij bij Hoeve Balsfoort kort voor de bevrijding door de Duitsers ver moord. Aan dit tragisch lot herinnert ook een plaquette in het Mariakapelletje aan de Oisterwijkseweg. Voor de onthulling is er een bijeenkomst in wijkcentrum ’Pannenschuur’, Lavendel 9, waarna gezamenlijk wordt vertrokken naar het Bevrijdingsplein. Een beetje aan de late kant, maar nog net op het randje van de maand april dit kleine nabe richt van organisatie MOERPOP ‘98. Het mini - popfestival MOERPOP ‘98, wat in het weekend van 3 t/m 5 april heeft plaatsge vonden in d’n Tob in Moergestel, kan wat het enthousiasme van de bezoekers en de organi satoren in samenwerking met O. J. J. ‘t Kwar- tierke en Scouting St. Jan betreft, rekenen op een volgende editie MOERPOP ‘99. Zoals gewoonlijk bij een eerste keer.loopt niet alles vlekkeloos, maar er kan met trots gezegd worden dat MOERPOP ‘98 een duidelijke muzikale en culturele bijdrage is voor al wat er binnen Moergestel zoal in het jaar wordt ge organiseerd. Vooral voor de jeugd van jong tot oud heeft dit festival een duidelijke stempel achtergelaten. MOERPOP heeft laten zien en horen wat er zoal leeft op muziek en theater gebeuren bij de hedendaagse jeugd. Geen grote namen en dure bands, maar beginnende bandjes uit de regio van Moergestel of elders uit Nederland die op deze wijze de kans krijgen zich te tonen. Dat is ook wat MOERPOP voor staat Nog even wil de organisatie MOERPOP, OJ.J ‘t Kwartierke en Scouting St. Jan iedereenbe- danken voor hun inzet en bijdrage die het tot stand brengen van dit festival hebben moge lijk gemaakt. Zeker ook niet te vergeten de sponsers: autogarage Moorman, autorijschool kenteken beiden uit Moergestel en belasting- advieskantoor Abacus uit Hilvarenbeek. Organisatie MOERPOP feliciteert ’Moer gestel-Nieuws’ met de 1000 ste editie en be dankt de redactie voor alle bijdragen voor MOERPOP ‘98! GroenLinks heeft tijdens de campagne voor de Kamerverkiezingen een investeringsplan ge publiceerd onder de naam ’Voorrang voor openbaar vervoer’ waarin met name de ver schraling van het openbaar vervoer op het plat teland aan de kaak wordt gesteld. Om hieraan een einde te maken wil GroenLinks 8 miljard investeren in openbaar vervoer en de tariefstij- gingen een halt toeroepen. Ook bepleit Groen Links betere overstapmogelijkheden van bus naar trein. De afdeling GroenLinks Oisterwijk wil op haar campagnedag zaterdag 2 mei aanslui ten bij deze landelijke ideeën van Groen Links. Naast de campagnekraam in de Dorpsstraat laat GroenLinks daarom een heuse lijndienst rijden. Op zaterdag 2 mei is er gratis openbaar ver voer tussen Moergestel en Oisterwijk. Vanaf 10.00 uur ’s morgens vertrekt er op het hele uur vanaf het St. Jansplein een bus via de Reu- selhof, Kloosterlaan, Stanislaus, gedeeltelijk langs de route van de buurtbus richting Oister wijk. Vanaf 10.30 uur wordt via de omgekeer de route teruggereden naar het St. Jansplein. De verdere vertrektijden vanaf het St. Jans plein: 11.00 uur, 12.00 uur, 13.00 uur, 14.00 uur, 15.00 uur, 16.00 en 17.00 uur. Vanaf het Oister- wijkse station vanaf 11.30 uur tot 17.30 uur. De stopplaatsen van de buurtbus en van de BBA worden op de route benut. Op de overige plaatsen kunt u de bus met handopsteken la ten stoppen. De bus kan benut worden om fa milie te bezoeken, de trein te nemen of een bezoek aan de GroenLinks kraam in de Dorps straat te brengen. tate Domino’ en diverse personen uit de paro chiële werkgroepen die deze taak op zich heb ben genomen. Mocht u de verkopers missen, en wilt u toch meespelen dan kan dat uiteraard. U kunt lo ten kopen bij Slijterij ’In den Korenmaaier’; Jumbo Denissen; Super van Balkom; Ka- doshop Broers en Chris van den Bijgaart Fotografie. Bewoners van ’De Reuselhof en Huize ’Stanislaus’ kunnen bij de receptie van hun ’eigen huis’ terecht. Met name de al eerder genoemde bewoners van het buitengebied sporen we deze keer extra aan om mee te spelen. Ga donderdag 7 mei in het dorp op visite bij familie of kennissen en doe mee met de bingo. Speel mee en draag daarmee bij aan het prach tige feest van onze pastor in het weekend van 14 en 15 juni. Donderdag 7 mei MTV-Bingo -19.00 uur. Ongeveer 90 schoolkinderen hebben deelgeno men aan het schoolkorfbaltoernooi dat jaarlij ke rondom Pasen door Korfbalvereniging Roef! wordt georganiseerd. Door leerlingen van de lagere scholen uit Oisterwijk is, on danks een hernieuwde oproep van de organi satie, evenals vorig jaar nauwelijks interesse ge toond. Dit is erg jammer temeer daar het de mogelijkheid biedt om eens met een minder bekende sport kennis te maken. Het ondanks het slechte weer weer talrijk op gekomen publiek heeft de 17 aanwezige teams naar hartelust zien spelen. Een gezellig toer nooi, waarbij de wisselbekers voor zowel de onderbouw als bovenbouw gewonnen zijn door de Graaf van Ursel. Daarnaast is aan alle deel nemers een diploma en tevens, in verband met het 20-jarig bestaan, een aandenken in de vorm van een button uitgereikt. Uitslag onderbouw: 1. Graaf van Ursel 5; 2. Graaf van Ursel 4; 3. Hertog Jan 4. Uitslag bovenbouw: 1. Graaf van Ursel 7; 2. Graaf van Ursel 10; 3. Hertog Jan 5. Door korfbalvereniging Roef! wordt daarnaast aan zowel meisjes als jongens de mogelijkheid geboden om, vooruitlopend op een eventueel lidmaatschap, een zestal weken mee te trainen. Heb je interesse, bel dan C. Schilders (513 2326) of B Vrijhoeven (513 3455) of kom ge woon op maandagavond (vanaf 17.00 uur) naar ons sportpark. Vier hoofdprijzen Door de fantastische medewerking van de Moetgestelse ondernemers liegt het prijzen pakket er dit keer niet om. Zo staat er voor de bingowinnaar niet alleen de hoofdprijs van 300,- te wachten, maar daar bovenop mag hij/zij 1 minuut gratis win kelen bij en beschikbaar gesteld door Jumbo Denissen. De tweede prijs is eveneens een geldbedrag van 300,-. Verder zijn er prijzen van 200,-; ƒ100,-; 75,-; 50,-en 25,-. Tenslotte is er (naast een gfoot aantal waar debonnen t.w.v. minimaal 25,-) nog een extra hoofdprijs van 300,- op de lotnum mers, beschikbaar gesteld door Donkers Au toschade. Dit prijzenpakket is slechts éénmalig beschik baar, omdat de opbrengst voor een bijzonder doel is. Zoals u weet wordt in het weekend van 14 en 15 juni het Jubileumweekend van Pastor van den Broek gevierd. Een driedubbel jubileum eigenlijk, want Pastor van den Broek is afgelo pen maand 65 jaar geworden; dit jaar is hij 40 jaar priester en als zodanig alweer 25 jaar werk zaam in Moergestel. Om de kosten van het feest te kunnen beta len (o.a. een ontmoetinsmiddag voor de ge hele gemeenschap) is er een beroep gedaan op de MTV-Bingo, en omdat het slechts één trekkingsavond betreft, werd besloten het prijzenbedrag op te voeren. Loten te koop a 5,- U zult begrijpen dat door het prijzenbedrag een aanpassing nodig was van de verkoopprijs van de bingoloten. Ook al omdat mensen die verstoken blijven van de TV-uitzending, met name dan de be woners van ons buitengebied, toch mee kun nen spelen om een prijs van 300,- in de wacht te slepen. Voor deze gelegenheid is de prijs daarom vast gesteld op 5,- per lot. Maar het prijzenbedrag liegt er dan ook niet om! De bingo-uitzending komt rechtstreeks tot stand door een schakeling tussen de studio van MTV en het Parochiecentrum. Pastor is zelf bingogast Natuurlijk speelt Pastor van den Broek zelf een hoofdrol in de uitzending: hij trekt de balle tjes en ontvangt de hoofdprijswinnaars natuur lijk graag zelf in het Parochiecentrum tijdens de TV-uitzending. Deze week mag u de verkopers bij u aan de deur verwachten: leden van het kerkkoor ’Can- Fiets - 3 - daagse 6, 7 en 8 mei 1998 Moergestel De eerste deelnemers hebben zich al ingeschre ven voor de Fiets - 3 - daagse. Ook zin om mee te doen?. Schrijf dan voor uiterlijk 2 mei in. Uw deelname kaart ligt dan bij de start al klaar zodat u direct kunt vertrekken. Kosten 7,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar 3,00. Het inschrijfgeld te samen met uw naam, adres en geboortedatum inleveren bij Franky van Boxtel, De Aanstede 16, Moer gestel, tel 013-513 3103. Even de feiten op een rij: Starten tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf het ROEF! terrein, Stokeind 13 Moergestel. Dagelijks vrije keuze uit twee afstanden, 15/20 of 30/35 km. Bij controle post gratis koffie of fris met con sumptie. Na afloop een mooie medaille voor elke deelnemer. Inschrijven bij vertrek kan uiteraard ook, houdt u echter wel rekening met eventueel extra oponthoud. De deelnamekosten bedra gen in dat geval 8,50 per persoon en voor kin deren tot en met 10 jaar 3,50. Voor de komende maand mei - ‘98 elke zater dag avond vanaf20:00h open avond met eigen muziek of DJ’s, mits er iets anders wordt geor ganiseerd dan wordt dit vooraf vermeld in de plaatselijke nieuwsbladen. O. J. J. ‘t Kwartierke feliciteert de redactie van ‘Moergestel -Nieuws* met de 1000 ste editie en bedankt de redactie voor alle bijdragen om trent ‘t Kwartierke in de voorgaande edities. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS 1000’ - WOENSDAG 29 APRIL 1998 i V Iw jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11