^AUDACfa 2 audacIa RONDOM DE KERK Voetbal: Zomeravondcompetitie (jouden Vtiendeu K.V.O.-nieuws PV ’Over Berg en Dal’ Beste biljarters Wie een hart heeft, collecteert. Kampioenschap is beloning voor standvastig beleid VIDO-inloopmiddag 17.45 17.45 3-1 3-2 0-2 Op donderdag 23 april hebben we ’n uitwisse ling met de dames van de K.V.O. Oisterwijk. We vertrekken met de fiets om 13.00 uur op het St. Jansplein en zijn om plm. 16.30 uur weer terug. Het zal ’n gezellige middag wor den. Als er iemand mee wil en niet kan fietsen dan wordt er vervoer gezorgd. Even doorgeven bij D. de Brouwer, tel. 513 1873. Maandag 27 april kun je vanaf 13.30 uur stek jes ruilen bij Mariet van Laarhoven, Oirschot- seweg 3. Alle soorten planten zijn welkom! Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 4 april 1998 vanuit Strombeek over een afstand van 93 km. Aan deze wedvlucht namen 133 duiven deel. Ze werden gelost om 08.00 uur bij een temperatuur van 8 graden Celcius met zuid-zuid-westenwind. J. van Drunen 1, 31 (12 mee) M. van de Wiel 2,3,11,14,25 (14 mee) H. Schepens 4,8,9,12,15,16,2122,26,28 (35 mee) L. Kennes 5,6,7, 10, 13,27, 33, 34 (22 me) A. van Hul ten 17,19 (12 mee) Th. Colsen 18,23, 30 (12 mee) L. van Boxtel 20,24, 29, 32 (18 mee) 14.30 12.00 12.30 11.30 10.00 12.00 12.30 10.00 10.00 - Asmi Assurantiën - De Kring Interieurbouw - Vingerhoets Automobielbedrijf - Dhr. J. Huisman ..8.30 11.00 ..9.30 ..9.30 ..9.45 10.30 10.45 11.00 10.15 10.45 10.45 11.30 18.00 17.45 18.00 17.45 10-0 10-0 12-1 5-4 2-5 3-3 4-8 1-7 3-1 1-2 5-0 0-18 11-0 Aanw.: ...13.15 ...13.15 ...11.15 ...12.00 ...11.30 9.15 2- 1 4-7 3- 2 2- 3 3- 1 v 1 SV A kele “vreemgangers” keerden op hun schreden terug en er werd waargemaakt wat Jan Habra- ken in een interview met deze krant al zei: “een elftal maakt uiteindelijk zelf uit of het bij el kaar blijft”. Daarvoor moeten echter door de vereniging wel de voorwaarden geschapen worden en daarin is Audacia geslaagd. Waarom nu wel en vorig jaar niet In een nabeschouwing over het vorige seizoen kwam ik tot de conclusie dat Audacia nog ach- terhoedeproblemen kende. Het elftal kreeg te veel doelpunten tegen, wat zich toen wreekte in de na-competitie en dat is nu wel anders. Audacia heeft niet alleen de meeste doelpun ten vóór, maar ook de minste tegen!! Het was net dat steuntje in de rug dat Audacia nodig had voor het behalen van dit succes. Toekomst Zeker in het amateurvoetbal is vrijheid blij heid. Het zou echter prachtig zijn als de huidi ge selectie nog minstens een jaar bij elkaar blijft. “Wie zaait moet oogsten” is het gezegde. Wat in enkele jaren zorgvuldig is opgebouwd moet toch haar vervolg krijgen. Het is mijn stellige overtuiging dat nu deze “barrière” is genomen er nog verdere successen in het ver schiet liggen. Het bekertoernooi heeft het be wijs geleverd goed mee te kunnen. Selectie en Audacia van harte proficiat. Albert van der Werf Uitslagen maandag 13 april 1998 Audacia 1 - SCMH 1 Audacia 2 - RWB 2 Audacia 8 - Tuldania 4 Programma zondag 19 april 1998 Audacia 1 - DVG 1 Willem II 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Nevelo 3 Were Di 2 - Audacia 4 Audacia 5 - Riel 2 Hieronymus 4 - Audacia 6 Audacia 7 - Nevelo 5 Audacia 8 - Hilvaria 5 Spoordonkse Boys 7 - Audacia 9 Dames Audacia 1 vrij AUDACIA JEUGD Uitslagen junioren: Audacia Al - Hieronymus 1 WSC 3 - Audacia BI SC ’t Zand 3 - Audacia B2 Audacia Cl - Oirschot 2 RKDVC 4-Audacia C2 Uitslagen pupillen en meisjes: Audacia Dl - Nijnsel 1 Baardwijk 1 - Audacia D2 VCB 2 - Audacia D3 Audacia El - Oirschot 2 Audacia E2 - RKDVC 4 SC ’t Zand 8 - Audacia E3 Beerse Boys 7 - Audacia E4 Audacia F1 - Oirschot F1 Hilvaria 4 - Audacia F2 NOAD 2 - Audacia F3 Audacia F4 - Oirschot 4 Audacia F5 - Ons Vios 3 Audacia meisjes - Riel meisjes Programma zat. 18 april Audacia Al - SC ’t Zand 2 RWB 1 - Audacia BI Neo ’25 1 - Audacia B2 Audacia Cl - Hilvaria 2 JPS 1 - Audacia C2 Audacia Dl - NOAD 1 De afgelopen week werden de beslissingen in de persoonlijke competitie geforceerd, zodat de 8 finalisten verdeeld over de 4 verschillende poules bekend werden. Op de laatste avond in de A-poule bij café de Kloare was er toch nog enige spanning aanwe zig. In de eerste wedstrijd van de avond gaven Huub Lammers en Martien v.d. Aker elkaar geen strobreed toe, ze eindigden allebei met 75 caramboles. In de 2de wedstrijd stond er voor Edwin v.Hooff een goed resultaat voorop, en hij speelde een goede partij tegen Hans Op ‘t Hoog, in 25 beurten won hij zijn wedstrijd. Ook Martien had geen moeite om Hans zijn zesde nederlaag toe te brengen en won in 23 beurten. Hierdoor werd de laatste wedstrijd tussen Huub en Edwin zeer belangrijk, Edwin moest namelijk minimaal 72 caramboles maken. Bei de spelers gingen in een goed tempo gelijk op naar de 75 caramboles, toch kreeg Huub nog kans om zijn clubgenoot Martien aan een fina leplaats te helpen, omdat Edwin in de laatste fase van de partij enkele poedels maakten. Pre cies op tijd vond hij het goede gevoel terug zo dat ook deze wedstrijd in een gelijkspel ein digde. Voor Martien was dit jammer omdat hij met het beste gemiddelde de finale net mis liep. Huub en Edwin mogen op de finale avond uit maken wie daadwerkelijk de sterkste is van deze klasse. De halve finale in de B-poule die gespeeld werd bij café ‘t Centrum kende een spannend ver loop. In de eerste partij ging Bart Dobbelsteen voort varend van start tegen zijn clubgenoot Jan van Gisbergen. Bart won deze partij met 5 caramboles verschil. Ook Jan Timmermans wist zijn eerste partij van de avond te winnen tegen Cees Cornelis sen met een verschil van 6 caramboles. In de 3de wedstrijd van de avond liep Bart te gen een nederlaag op tegen Cees met 13 caram boles verschil, terwijl ook Jan T. een mindere partij speelde tegen Jan v.G. en verloor met 15 caramboles verschil. Jan v.G. hield zijn goede vorm vast en won ook zijn 3de partij van de avond tegen Cees met 5 caramboles verschil. Hierdoor werd de laatste wedstrijd van de avond er een voor de eer. De beide biljarters in deze wedstrijd Jan T. en Bart konden hun verlies in de vorige wedstrijd niet meer goed maken ten opzichte van Jan v.G. en Cees. Jan T. won deze partij met een verschil van 1 carambole van Bart. Hierdoor werden de 2 groepswinnaars uitge schakeld en dit mag toch wel een kleine ver rassing heten te zijn. Jan van Gisbergen werd winnaar met Cees Cor nelissen op een 2de plaats, Bart Dobbelsteen eindige als 3de terwijl Jan Timmermans hek- kesluiter werd in deze halve finale poule. Bij café ‘t Stokske werd de halve finale in de C- poule gespeeld. Hier ging Bart Wolfs goed van start in zijn partij tegen Gerard van Eindho ven, maar door enkele onnodige missers ver loor hij toch nog met 1 carambole verschil. Jos Swinkels had in de 2de partij geen moeite met Marcel Oerlemans en boekte een ruime overwinning. Marcel belust op revanche maakte het Gerard in de 3dc wedstrijd zo moeilijk, en won met ruim verschil. Jos wist daarna zijn wedstrijd tegen Bart in een overwinning om te zetten, maar Bart kwam maar weer niet al teveel caramboles tekort (3). In het onderling treffen tussen de biljarters van ‘t Centrum werd duidelijk dat Bart net een maatje te groot is voor Marcel. Bart stelde door deze zege zijn finaleplaats veilig. Gerard deed in de laatste partij tegen Jos nog wel een verwoede poging om er een goed re sultaat uit te halen, maar met een kleine over winning zat er voor hem niet meer in dan een 3de plaats in de eindstand. Omdat Jos in zijn laatste wedstrijd 4 carambo les liet liggen werd Bart winnaar in de poule en mag hij voor de 3dc keer deze competitie te gen Jos in de finale aantreden. De laatste halve finale was in de D-poule en die vond plaats in café ‘t Centrum. Het was Hans Jansen die het spits afbeet tegen Karei v.d. Boom, Hans bereikte als eerste de vereiste 25 caramboles, terwijl er Karei 8 tekort kwam. In de volgende wedstrijd begon Bob de Kruyf in een goed tempo tegen Gerrit Vermeulen. Bob won de wedstrijd en Gerrit maakte 12 ca ramboles. Nadat Karei zijn 2de wedstrijd van de avond tegen Gerrit in winst had omgezet (Gerrit maakte 13 caramboles) vond het onder ling treffen tussen Hans en Bob plaats. Hans stak in een bloedvorm en won deze wed strijd in 18 beurten (zeer goed voor deze klas se) terwijl Bob eindigde op 19 caramboles. In de laatste wedstrijden wist Gerrit de eer toch te redden door zijn partij van Hans te winnen, maar Hans stelde zijn finaleplaats veilig met het behalen van 21 caramboles. Hierna moesten Karei en Bob uit gaan maken wie de 2de finalist werd, het onderlinge ver schil was slechts 1 carambole in het voordeel van Bob. Karei startte het beste, maar nadat Bob zich hervonden had ontstond er een span nende partij. In het laatste deel van de partij gingen er verschillende goede ballen verloren terwijl de sfeer steeg, uiteindelijk wist Bob te winnen en Karei behaalde 23 caramboles. Hierdoor plaatste Bob zich voor de finale. De finale-avond vindt zaterdag 18 april a.s. plaats in café de Klaore, aanvang om 20.00 uur. Iedereen die de biljartsport een warm hart toe draagt is hier natuurlijk van harte welkom. Tot volgende keer. Waar we het hele seizoen naar hebben toegeleefd, het kampioenschap van Au dacia, heeft nu haar beslag gekregen. Uitgerekend in het jubileumjaar (vijftig jarig bestaan) is het dan eindelijk gelukt om na vele jaren weer een treetje hoger te gaan voetballen. Destijds werd al voorspeld dat het een lange weg zou worden om het verloren terrein terug te veroveren. Audacia ging terug naar de toen nog Brabantse Bond (nu vijfde klasse KNVB) en heeft zich daarin kunnen handhaven, ook al dreigde er wel eens degradatie. Zeg maar de laatste vijf jaar tekende er zich een tendens af dat de kwaliteit omhoog ging en dat daardoor promotie tot de reëele mogelijkheden ging be horen. Zonder de rest van de vereniging iets tekort te doen kreeg “het eerste” van het be stuur meer aandacht. Daarbij werd het niet overdreven gekoesterd in de zin van spelers koste wat het kost behouden en “vreemdelin gen” aantrekken, neen, er werd voor gewaakt dat de sfeer goed bleef en dat dat de basis moest zijn voor een gezonde beleving van de sport. Deze standvastigheid heeft zich bewezen. En- Elke eerste en derde dinsdag van de maand van 14.30 tot 15.30 uur, is er een inloop-middag voor vrouwen in de overgangsfase, waar je te recht kunt met al je vragen. Herkenning, erkenning, ondersteuning en aandacht in deze fase, hebben een positieve uitwerking. Een ervaringsdeskundige is aanwezig. De eerstvolgende inloopmiddag is dinsdag 21 april in het wijkgebouw Loven-Besterd, Koe straat 164 te Tilburg. Park De Horion, eerste verdieping zaal 2. Voor informatie: 456 2738 en/of 542 6591. GFC ’93 1 - Audacia D2 Nevelo 4 - Audacia D3 Audacia El - Nemelaer 2 Audacia E2 - Were Di 1 Uno Animo 3 - Audacia E3 SC ’t Zand 15 - Audacia E4 Audacia Fl - Longa 1 RKTW 3 - Audacia F2 Beerse Boys 4 - Audacia F3 Audacia F4 - Nevelo 4 Audacia F5 - Oirschot F5 Audacia meisjes - Beerse Meisjes Programma maandag 22 april: RKDVC 4 - Audacia E2 Programma dinsdag 21 april: Audacia El - Beerse Boys 2 Programma woensdag 22 april: Audacia E2 - SSC ’55 2 Audacia Fl - Were Di 1 Sarto 8 - Audacia F3 Audacia F4 - Hilvaria 5 VOAB 5 - Audacia F5 Programma donderdag 23 april: Oirschot 2 - Audacia El Voorwedstrijd Zondag 19 april is er weer een voorwedstrijd: Audacia D2 - DVG D2; aanvang 13.00 uur. Uit het dagboek van een herder “Merkwaardige voorvallen en opmerkelijke gebeurtenissen" uit het Registrum Memoriale van de parochie St Jan Onthoofding in Moergestel. Uitslagen: Alles werd afgelast Programma 15 april: De Klaore - VCH De Veerkes - Terrasvogels Cafetaria Rommen - ’t Kroegske ’t Draaiboompje is vrij Programma 22 april: De Klaore - ’t Kroegske De Veerkes - Cafetaria Rommen VCH - ’t Draaiboompje Terras vogels is vrij 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 15 APRIL 1998 PAGINA 6 AW 18.00 De volgende bedrijven/personen dragen bij aan de sponsoring van ’50 Jaar Audacia’: 18.00 1853. Gebeurde er een wonder in Moerges tel? Op heden, 8 december 1853 is hier in het liefdehuis een miraculeuze genezing ge schied door de voorspraak van Onze Lieve Vrouw. Zekere zuster van Liefde met de naam zuster Maria Huberta van den Heuvel, geboren te Tilburg, sedert 9 jaren in het klooster, was hier naar toegekomen om te komen sterven, als zijnde geen hoop van beeter te worden. Hare ziekte was eene uittering en heesheid, zoo- dat de doctor zeide dat er geen hoop was te kunnen herstellen. Zo was deze zuster op de ziekenkamer, alwaar ik sedert 6 maanden hare biecht hoorde omdat zij niet naar de ka pel kon komen. Zij kon ook zondags niet naar Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os Ireen Stieger Peter Vertieijen Ad Wolfs Harry van Boxtel Het jubileumcomité wil hen hartelijk danken. Wilt u zich ook aansluiten t bij onze ’Gouden Vrienden’, neem dan contact op met Peter Trommelen, tel.(013)513 2201. de kerk of de kapelmis komen, zoodat zij de H. Communie altijd op de ziekenkamer moest ontvangen. Dit duurde ruim een half jaar, tot dat haar eindelijk een flesje water werd toe gezonden uit de fontein te La Salette, in Frank rijk ontsprongen bij de verschijning van Onze Lieve Vrouw aan twee kinderen. Dit water hebbende begint de zuster een no veen met alle hare medezusters, 35 ingetal, en neemt alle dagen eenige druppels van dat water. Deze noveen begon 6 dagen vóór de feestdag der Onbevlekte Ontvangenis van Maria. En wat gebeurt er? In de eerste daagen wordt hare heesheid beter en begint helder te spreken en blijft altijd vol betrouwen. Den negende dag komt, het was de feest dag van de Onbevlekte Ontvangenis van O.L.V.. Zij bevindt zich 's morgens niet wel, doch na voorbereid te zijn komt de priester op de ziekenkamer haar de H. Communie brengen en ziet.... wat wonder! Nadat zij Je zus, hare bruidegom, met zooveel gods vrucht en betrouwenheid had ontvangen, gevoeld zij eenige verandering in hare gestel tenis. Zij staat op, gaat naar de kapel en blijft daar totdat de mis geëindigd is, dan werpt zij zich voor den troon van Maria om haar te be danken voor de wonderlijke genezing. Ja, zij was genezen. Zij gaat naar beneden om met hare medezusters te ontbijten, terwijl alle medezusters uitriepen: 'Zr. Huberta is ge nezen". Zij loofden God en verheffen de groote macht en goedheid van Maria. Den dag daarop is haar doctoor ontboden - Dr. Bolsius - en hij die eerst verklaard had dat hare kwaal ongeneeslijk was, verklaart nu dat zij genezen is en dat hare genezing boven natuurlijk is geschied. Nederlandse^/Hartstichting vrienden van de hartstichting Giro 300, Den Haag Pastoor van Dooren legt vast wat hij van dicht bij heeft meegemaakt. Een wonderbaarlijke genezing? Hij maakt er verder geen gewag meer van.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 6