WIEKENTKUNST MOERGESTEL Noninqinneoa t Koning.. Zo is er maar ééni Wiekentkunst: cultureel evenement voor en door heel Moergestel nu een feest. 6/ theater poppen I i e Witte D e Korte inhoud: Willemien heeft eindelijk haar zwemdiploma gehaald. Als ze in zee wil gaan zwemmen, merkt ze dat daar allerlei geheimen zijn. Rabobank Moergestel Weer druk programma bij ’De Vurhaai’... Op de laatstgehouden bestuursvergadering is het activiteitenprogramma voor de komende weken vastgesteld. Er staat nogal wat te gebeu ren en onze leden worden daarvan via een uit gebreid programma-overzicht op de hoogte gesteld. DE URHAA1 Opgeven voor deelname is nog steeds mogelijk Wiekentkunst in het weekeinde van 10 en 11 en maandag 12 oktober wordt een zeer groot evenement. De culturele manifestatie ‘voor en door’ Moergestel heeft veel weerklank ge vonden en krijgt steun uit alle hoeken van de Moergestelse samenleving. Het evene ment wordt bijvoorbeeld door de Rabobank ondersteund in het kader van de eeuwfeest viering van deze organisatie. Voor deelname aan Wiekentkunst hebben zich reeds vijftien Moergestelse kunstenaars, amateurs en pro fessionals, opgegeven. Het is nog steeds mogelijk zich voor deelname in te schrijven. Wiekentkunst is een breed opgezette culturele manifestatie met de nadruk op kunst. In feite is het de erfopvolger van het befaamde Moer gestel Creatief, tijdens welke plaatselijke kun stenaars hun werk aan de inwoners van Moer gestel toonden. De nieuwe manifestatie onder scheidt zich daarvan door veel meer - culturele - activiteiten dan enkel kunstexposities. De exposities zijn op liefst negen lokaties te bezichtigen Zelfs heeft de organisatie van Wiekentkunst toestemming gekregen werken te exposeren in de gangen van het Stanislaus- klooster. Dit is een prachtig voorbeeld van het streven van Wiekentkunst om werkelijk heel weer aan. En als u opent, wordt het helemaal Gemullehoekenweg 147, Oisterwijk, 5285934 Woensdag 22,29 april en zaterdag 25 april om 14.30 uur: ’De geheimen van de zee’. Leeftijd vanaf 4 jaar. Toegangsprijs 5,- p.p.; voor kinderfeestjes groepskorting. Reserveren gewenst! Rabo JonqerenRekenii.., boGk cadeau met mooie kleurenfoto's, uitleg kdOOSmet zichten krijgt Schooten, Paul Spapens en Leon Verhoeven. Namens de scholen verlenen medewerking Marion Helmer, Marijke van den Hurk en Barend Doedee, namens de kerk Corrie op ‘t Hoog-Basemans en voor de begeleiding van uit de Rabobank tekent Marco van Herck. Binnen het comité is Eddie Hurkmans de man die de deelname coördineert. Geïnteresseerden kunnen zich bij hem opgeven. Schroom niet met hem eens een keer contact op te nemen. De drempel is écht laag en het is zonder meer het overwegen waard mee te doen aan deze gro te culturele manifestatie. Enkele kunstzinnige vormen waarmee inwoners van Moergestel meer kunnen doen zijn keramiek, fotografie, beeldhouwen, film, video, schilderijen, teke nen, muziekgezelschappen. Het gaat in feite om alles waaraan een meerwaarde door het in dividu is toegevoegd. Het is echter zeker niet de bedoeling allerlei soorten van hobby’s bij elkaar te brengen die op een hobbybeurs thuis horen. Informatie en inschrijven bij Eddie Hurk mans, Hogenackerstraat 1, 5066 XS Moer gestel. Telefoon 513 2135. 'et schmink bij een Rabo JongerenRekening. Bezoekerscentrum Oisterwijk Tentoonstelling macrofotografie in bezoekerscentrum Oisterwijk In bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten is tot 24 april werk te zien van de fotografe Elly Bazelmans. Elly Bazelmans is een fotografe, die haar in spiratie vindt in de natuur en natuurlijke ma terialen. Door middel van dichtbijfotografie, geeft zij op een heel eigen manier vorm aan de schoonheid en de kracht van bloemen en plan ten. De laatste jaren heeft zij een geheel eigen stijl ontwikkeld. Uitgaande van experimenten met planten, bloemen en hun sappen, komt zij tot kleurrijke, transparante, abstracte beelden. De foto’s van Elly Bazelmans zijn min of meer abstracte belden, waarin bloemmotieven vaak nog net herkenbaar zijn. Het zijn sterke com posities met een verfijnde poëtische uitstraling. Elly Bazelmans onderzoekt in haar werk ver schillende grensgebieden: nl. die tussen her kenbare en abstracte verbeelding en tussen fo tografie en beeldende kunst. Daarbij verkent zij, waar het stijl betreft, het grensgebied tus sen impressionisme en expressionisme. Openingstijden Het bezoekerscentrum Oisterwijk is geopend van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toe gang is gratis. Activiteiten bezoekerscentrum In bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten worden de komende weken di verse activiteiten georganiseerd. Zondag 26 april: Enkele bestuursleden bren gen het gebruikelijke bezoekje aan de Eerste Communicanten van ’De Vurhaai’. Zondag 26 april 20.00 uur: Speciaal voor onze gepensioneerden en VUT-ters: een Brabantse Avond in Berlicum. Daar treden die avond op de groep ’Gère Gedaon’ en Henri de Booij met louter Brabantse liedjes. Zaterdag 9 mei: Onze ’mannelijke’ bestuurs leden zullen ’s avonds rond de klok van 19.00 uur weer de traditionele roos bezoergen bij onze moeders i.v.m. Moederdag. Datum nog niet bekend: Er wordt op dit mo ment druk gesleuteld aan een zgn. ’Gezins-/ Familiedag’: een dagje uit voor het hele gezin waarbij de nadruk ligt op activiteiten voor de kinderen. Datum nog niet bekend: Halfjaarlijkse leden vergadering in ’De Bosfazant’. Aanvang 20.30 uur. U ziet: ’De Vurhaai’ heej nogal wè...! Moergestel bij dit evenement te betrekken. Daar zijn nog een paar andere aansprekende voorbeelden van te geven. Alle drie de basis scholen doen mee met projecten waaraan nu al gewerkt wordt. De jongeren van ‘t Kwartierke zijn van partij, evenals de individueel deelne mende ouderen. Werk van deze groepen van letterlijk alle leeftijden komt te hangen in de eigen omgeving. Dus: in de scholen, in ‘t Kwartierke en in De Roozendries. Andere locaties waar geëxposeerd wordt zijn de bibliotheek, het parochiecentrum en in een ruimte in het voormalig gemeentehuis die door Christ van den Bijgaard ter beschikking is ge steld. Naast deze exposities van onder andere schilderijen, sculpturen en beeldhouwwerken komt er een flink aantal activiteiten die cultu reel Moergestel op een zeer verrassende manier belichten. Ze zijn zo opgezet dat ze voor jong en oud interessant zijn om te bezoeken of om aan deel te nemen. Een voorbeeld daarvan is de wandelingen die de heemkundekring tij dens Wiekentkunst organiseert langs de be langrijkste cultuur-historische monumenten in Moergestel. Het is een wandeling van de heemkundekring, dus grote deskundigheid en een toegankelijke manier van vertellen en uit leggen zijn verzekerd. Dat Wiekentkunst brede steun krijgt, blijkt onder meer uit de sponsoring door het be drijfsleven, dat werkelijk met gulle hand geeft. Zonder deze positieve bejegening zou Wiekentkunst niet mogelijk zijn geweest. Datzelfde geldt voor het werk van de werk groep die tekent voor de organisatie. De werkgroep wordt gevormd door Huub van Elderen, Jan van den Hurk, Eddie Hurk mans, Ria Roosen-Basemans, Hennie van - „.Igc. U krijgt een Karten Op 17 april gaan we weer racen op een of ande re kartbaan. Degene die dit al ooit meer ge daan hebben zullen zeker meegaan. Dus als je ook mee wilt, dan moet je je zo snel mogelijk opgeven. Dit geldt voor iedereen. Opgave in D’n Tob of bij Bart van Korven: 513 2358 of Bert-Jan Smits: 513 2205. We vertrekken om 20.00 uur bij D’n Tob. Chipsavond Op 24 april hebben we een chipsavond. Op deze avond gaan we weer 'een kraak zetten’. We hebben de halve groothandel weer leeggeladen om die hongerige koppen op de avond te stil len. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Voorj aarsuitstapje Op 9 mei hebben we weer het jaarlijkse voor- jaarsuitstapje. We weten nog niet waar we naar .toe zullen gaan maar als je een leuke grote dis co weet, waar niet iedereen elke week komt, kom gerust even naar D’n Tob om dat door te geven. komt er ien tips. En een SClITIinl™ 5 kleuren. De vro ijke gezichten krijgt u er gratis bij. Kom snel langs. PAGINA 5 I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 APRIL 1998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5