RÓ6F! MODESHOW QQO Ook bij ons heeft de lente zijn intrede gedaan... LONG LIFE LEDEREN BANKSTEL I Vanwege hetsê^^~jZrT—-- de absolute «-s— k p op de VL|urpijl: I - *e primeur voor Nederland! Het Tristar massagematras met liefst 6 massagepunten Hoge deelname borstonderzoek Speedo: de laatste wedstrijd Gouden medaille voor Sanne van den Meijdenberg Fiets - 3 - daagse help vluchtelingen overleven ZOA^ NU JAN MICHIELS V» COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 heid. Het bevolkingsonderzoek naar borst kanker heeft als voordeel dat afwijkingen vroe ger opgespoord kunnen worden en dat er daar door meer kans bestaat op een minder ingrij pende en borstbeparende behandeling. Toch kan het gebeuren dat er tussentijds en knobbeltje ontstaat. Het blijft daarom verstan dig dat vrouwen in de periode tussen twee on derzoeken alert zijn op veranderingen aan de borsten. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Informatiepunt Borstonderzoek: tel. 463 4538. Voor een goede zit: 21/2-2-zits 5.895,- fauteuil 2.225,-. In div. kleuren leverbaar PAGINA 3 In programma 4 zwom alleen Mike v.d. Zan den van jaargang ’87. De 100m vlinderslag is voor hem geen probleem Zijn tijd 1.37.2, een verbetering van 5.3 seconden en een 4' plek. In programma 5 waren van jaargang ’86 2 deel nemers van OZC’57 vertegenwoordigd. Mei- ke v.d. Aa en Susan van Berkel moesten de 800m vrije slag zwemmen. Een hele opgave zou je zeggen maar niets was minder waar. Meike finischte als 1T in een prima tijd van 14.05.5. Haar tussentijden van zowel de 100m, 200m en 400m waren allemaal goed voor PR’s Susan deed het zelfs nog beter met een 6e plek en een prima tijd van 13.28.4. Goed voor een nieuw clubrecord.en haar tussentijden van zowel de 200m en 400m waren ook goed voor PR’s. In programma 7 zwom Wendy v.d. Zanden als enige van OZC de 50m vlinderslag jaargang ’88. Dit deed ze prima met een tijd van 0.43.5. Goed voor een nieuw clubrecord. Een verbe tering van 0.6 seconden. Het oude stond overi gens al op haar naam. Ze werd 2C op deze af stand. Goed voor een zilveren medaille. In programma 9 kwamen de volgende zwem mers van OZC in actie: Charlotte Wagemans, Carlijn v. Oort, Lonneke Helmer en Merel Enige tijd geleden heeft het borstonderzoek plaatsgevonden. Omdat nu de resultaten be kend zijn, worden de inwoners daarvan op de hoogte gesteld. In totaal hebben 2.409 vrouwen van 50 tot 69 jaar deelgenomen an het borstonderzoek. Dart is een opkomstpercentage van 83%. Samen met de vrouwen die al onder controle zijn voor hun borsten in het ziekenhuis wordt nu bijna 86% van de vrouwen uit de doelgroep periodiek op borstkanker onderzocht. Dinsdag 12 mei in Partyboerderij ,’t Draaiboompje’ Kaarten a f 12,50 (incl. 2 consumpties hapjes) verkrijgbaar bij Vivace. U kunt ook reserveren: (013) 513 3152. Het belooft weer een reuze gezellige avond te worden. Onze speaker is Frank Ashtonen zang????? De pauze zal deze keer verzorgd worden door 'n jeugdige zanger (Viva Holiday). Onze collectie bestaat uit leuke, betaalbare mode, badmode en nachtkleding. Tot ziens! lid Sanne van den Meijdenberg veroverde met overmacht de gouden medaille in de categorie Meisjes B en mag zich een jaar lang Geweste lijk Kampioen noemen. Sanne van harte gefe liciteerd met het behalen van deze titel. Ook de andere Vennen-schaatsertjes lieten zich van hun beste kant zien. Bijzondere vermelding verdient Adriaan Kastelijn die bij de Jongens B met een achterstand van slechts 0,1 seconde op nummer 3 keurig vierde werd. Hieronder volgen de klasseringen van al onze deelnemer- tjes: Jongens F: Jelmer van der Steen 4e; Meisjes E: Jolien van den Meijdenberg 6e, Lie- ke Biemans 7e; Meisjes D: Nikki de Kort 7e, Imke van der Steen 9e, Marloes op ‘t Hoog 10e, Eva Haans He, Anne van Dijk 13e; Jongens D: Jelmer Hooghiemstra 11e, Thijs de Vries 12e; Meisjes C: Noortje van Kollenburg 10e; Jongens C: Hylke Hooghiemstra 9e; Meisjes B: Sanne van den Meijdenberg le, Jes ke de Vries 5e, Inge Terwindt 9e, Saskia Wil lems 10e; Jongens B: Adriaan Kastelijn 4e, Rens Ma- theeuwsen 17e; Meisjes A: Anouk van den Meijdenberg 5e; Jongens A: Remco Bruurs 9e. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 APRIL 1998 Op 29 maart heeft de speedo-wedstrijdploeg van OZC’57 zijn laatste wedstrijd gezwommen. Zwembad Arkendonk te Oosterhout was onze gastheer. Door het zware programma was het team toch een beetje uitgedund. In programma 1 zwom alleen Wendy v.d. Zan den van jaargang ’88. De 200m wisselslag was voor haar geen obstakel. Ze eindigde als 2e maar werd door een diskwalificatie naar de voorlaatste plaats verwezen. Haar tijd van 3.25.7 was goed voor een nieuw clubrecord. In programma 3 zwom alleen Merel Thomas van jaargang ’87. De 100m vlinderslag zwom ze perfect. Ze verbeterde haar PR met 11.4 se conden. Haar tijd 1.43.8 en een bronzen me daille. Te gebruiken op bed, in de tuinstoel of °p de bank... Op vrijdag 20 maart namen 20 jeugdschaatser- tjes van Schaatsclub “De Vennen” deel aan het Gewestelijk Kampioenschap schaatsen. In ver schillende leeftijdscategorieën streden 150 jeugdschaatsertjes uit geheel Noord-Brabant en Limburg om de titels. Nadat elk deelnemer- tje 2 afstanden geschaatst had, werd een eind klassement opgemaakt waarna de snelste 3 schaatsertjes per categorie een gouden, zilve ren en bronzen medaille ontvingen. Vennen- Thomas. Ze zwommen de 100m vrije slag in de jaargang ’87. Charlotte had haar dag niet, maar ze werkte keihard om een goede tijd neer te zetten. Haar tijd 1.56.3 was goed voor de 16e plaats. Carlijn van Oort kreeg een duwtje voor het zelfvertrouwen van de coach. (4 banen borstcrawl meisje). Met een tijd van 2.00.0 een zeer goede prestatie. Een verbetering van haar oude tijd 2.16.2, met maar liefst 16,2 seconden, plaats nr. 18. Lonneke Helmer krijgt de smaak te pakken. Zij zwom een kleine 10 seconden van haar PRaf. Haar oude tijd stond op 1.45.1, haar nieuwe tijd 1.35.5. Goed voor een 13c plaats. Merel had haar zinnen gezet op de Bra bantse limiet van 1.25.0, maar ze had haar krachten verspeeld op de 100m vlinder. Haar tijd 1.26.6 was goed voor een 4e plaats. In programma 10 kwamen de volgende zwem mers van OZC in actie. Voor de jongens jaar gang ’87 zwommen Janco Berkens, Martijn Tobé, Martijn Helmer, Roel van Rijn, Sander Mols en Mike v.d. Zanden. In de eerste serie hadden het de begeleiders en coach het ontzet tend druk, omdat alleen OZC-zwemmers in het water lagen. Martijn Tobé zwom een prima PR 1.46.9. Een verbetering van 4.8 seconden, 16' plek. Ook Sander zwom naar een nieuw PR 2.07.1. Een verbetering van 3.5 seconden. 17e- plek. Roel van Rijn heeft wat moeite om de vorm vast te houden, nog harder trainen jon gen dan komt de rest vanzelf. Zijn tijd 1.41.2 goed voor een 15C plaats. Janco, die voor de eer ste keer meeging deed iedereen verbazen. Zijn tijd 1.29.8 was goed voor een 13e plaats. Hier mee heeft hij zijn plaats in het team duidelijk afgedongen. Prima gedaan jongen, proficiat! Martijn Helmer vindt het maar niets, om op één afstand uit te komen op de Brabantse kam pioenschappen. Zijn tijd 1.26.8, een PR van 10.4 seconden. Nog een stukje jongen dan ben je er. Mike v.d. Zanden zwom een goede wed strijd, maar zijn PR-tijd haalde hij niet, maar zijn tijd van 1.17.6 was goed voor een bronzen medaille. Vol trots ging hij naar huis, de eerste van het seizoen is binnen jongen! De coach en begeleiders waren dik tevreden. Bart, Anja, Noortje Vijfentwintig vrouwen ontvingen het bericht dat iets afwijkend was gevonden. Zij kregen het advies contact op te nemen met de huisarts. De huisartsen hebben deze vrouwen opgevan gen, uitleg gegeven en doorverwezen naar het ziekenhuis voor nader onderzoek. Bij hoeveel vrouwe daadwerkelijk borstkanker is vastge steld is op dit moment nog niet bekend. Ervaring leert dat dit bij ongeveer de helft van de doorverwezen vrouwen is. Bij een groot ge deelte van deze vrouwen is, door het borston derzoek, borstkanker in een vroeg stadium opgespoord. In deze gevallen kan volstaan wor den met een minder ingrijpende behandeling. Voor het welslagen van het borstonderzoek is het van belang dat veel vrouwen elke twee jaar blijven deelnemen aan het onderzoek. In juli 1999 start de vierde ronde. Wij hopen dat dan ook weer veel vrouwen gehoor geven aan de uitnodiging. Met dit borstonderzoek krijgen vrouwen van 50 tot 69 jaar meer zekerheid over hun gezond- Rug- of spierklachten’ Dan moet u dit matras eens proberen! 6, 7 en 8 mei 1998 Het is bijna zover en dan gaat, inmiddels voor de derde keer, de Moergestelse Fiets-3-daagse van start. Vanaf woensdag 6 mei drie avonden lang volop fietsplezier voor jong en oud. Ook als u slechts één of twee avonden kunt of wilt meefietsen, bent u van harte uitgenodigd mee te doen. Elke route brengt u via rustige en lan delijke gelegen fietspaden naar de mooiste plekken van Moergestel en omgeving. Speciaal voor de kinderen en minder geoefende fietsers is er een 15-20 km route samengesteld. Zij die graag langer genieten van de mooie natuur is er een langere route van 30-35 km. Starten is dagelijks tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf het ROEF! Terrein, Stokeind 13 Moer gestel waar tevens het eindpunt is. Voor de korte route is er eenmaal en voor de lange rou te zelfs tweemaal een controle post waar men, bij een kopje koffie of limonade en een versna pering, op adem kan komen. Ook ditmaal is dit geheel gratis, met dank aan onze sponsors. Bovendien ontvangen alle deelnemers een mooie medaille als herinnering aan deze Fiets- 3-daagse. De kosten voor deelname bedragen bij voorin schrijving slechts 7,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar 3,00. De voorin schrijving loopt tot uiterlijk 2 mei, lever hier voor het inschrijfgeld te samen met een briefje met uw naam, adres en geboortedatum in bij Franky van Boxtel, De Aanstede 16 Moerge stel, tel 013-5133103. Bij de start ligt uw deelname kaart dan al klaar en kunt u direct vertrekken. Inschrijven bij vertrek kan uiteraard ook, de deelname kosten bedragen dan 8,50 per persoon en voor kin deren tot en met 10 jaar 3,50. Doe ook mee en schrijf vandaag nog in! Rootven 35B - Moergestel DAMESMODE VANAF MT. 42 T/M 60 ZORG (kleine modelwijzigingen voorbehouden) *■4" Giro 550 Tel.: 055 3663339 vluchtelingen^"

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 3