euro De l,OOOe Over twee 'Moergestel Nieuws' weken... Aphrodite K' --' 'WpHk p r* r Groot Moergestels Durpsfist Na 24 jaar een nieuw kampioenschap Lenteconcert gemengd zangkoor ’Crescendo’ IVN Vroege vogelwandeling Moergestelse Clubkampioenschappen Judo 1998 B WOENSDAG 15 APRIL 1998 - 23e Jaargang - Nr. 998 (zie pagina 7) was zelfs goed keeperswerk van Alex van Roes- Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wat zijn de voordelen van de EMU? ’Zo moet het’ wilde Jan Habraken zeggen toen hij in de laatste minuut van de wedstrijd éérst nog een mannetje en de keeper op het verkeerde been zette, alvo rens de bal onberispelijk binnen te schieten. Daarmee maakte hij een eind aan een wedstrijd die tegen de verwachting in toch nog moeilijk was voor Audacia. We zaten eigenlijk wel op dat doelpunt te wachten. Het stond weliswaar 2-1, de bloe men en de champagne waren al in gereedheid gebracht, maar volledig zeker kon Audacia nog niet zijn. Pas in de laatste minuut absolute zekerheid Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht. Audacia maakte haar bekende vlotte start en in de achtste minuut van de eerste helft was het Leon Verhagen die een zodanige inzet ver richtte dat de verdediging inclusief de keeper WOENSDAG 29 APRILr 1998 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Voor nadere inlichtingen kunt u zich wen den tot: H. Wolfs, tel. 513 3299; J. van Elde- ren, tel. 513 1923 of A. Rijnen, tel. 513 1315. er geen raad mee wist: 1-0. Jan Habraken straalde de gehele wedstrijd uit een taak te ver vullen te hebben: Audacia helpen aan een kam pioenschap. In de 16 minuut was hij bijzonder gretig om een actie van Corné Zoontjens af te ronden en alhoewel hij er twee keer over moest Op 2e Pinksterdag 1 juni a.s. Het is nog geen 7 weken en we zijn al aan het Durpsfist toe. En wel op 2e Pinksterdag 1 juni a.s. Vele leden zijn al hard aan het werken zodat velen op die middag hieraan mee kunnen doen en genieten. Er zal ’n 15-tal spellen aanwezig zijn, zowel voor groot als klein. Tevens zal, in de middag, ons collegagilde uit Zandhoven (België) zorgen voor volksdansen, roffelaar en vendeliers. Ze zullen meerdere demonstraties laten zien. Ook de dansgroep van KVO Moergestel zal met dansen het publiek vermaken. De tentoon stelling van oude motoren e.d. zal ook aanwe zig zijn. Dit wordt verzorgd door Theo Roosen. Voor de tentoonstelling in Den Boogaard van gildeattributen en oude gildefoto’s doen wij een oproep aan alle mensen die eventueel nog oude gildefoto’s hebben om deze ter beschik king te stellen. De Gildemis, die om 11.00 uur begint, wordt verzorgd door ons kerkkoor ’Cantate Domino’. Aansluitend is er om plm. 12.30 uur een Bra bantse Koffietafel in Den Boogaard waaraan iedereen (ook niet-leden van de drie gilden) die in het bezit is van een kaart mee kan doen. Deze kaarten zijn te koop bij Slijterij ’In den Korenmaaier’ en bij de drie gilden voor 17,50 per stuk. Zoals we al eerder publiceerden heeft het Durpsfist als doel als gemeenschap onder el kaar te zijn. Daarom hopen we ook dat velen buiten de gilden deel zullen nemen aan deze Brabantse Koffietafel. Over het Durpsfist zelf zullen nog nadere me dedelingen volgen. Reserveer alvast in uw agenda 1 juni a.s. doen stond het wel 2-0. SCMH (Mariaheide) besloot echter om er geen slachtpartij van te maken en vermande zich kranig, zo zelfs dat zij in de dertigste minuut via Patrick Fransman iets tegen kon doen: 2-1. Bij Audacia slopen daarmee wat onzekerheden en misverstanden in de ploeg en eigenlijk wer den er geen echte kansen meer geschapen. Er Op zondag 19 april a.s. is het weer zover: het jaarlijkse Lente-concert van de zangvereni ging “Crescendo”. Ook dit jaar belooft het weer een zeer afwis selend concert te worden. Naast het optre den van zangvereniging “Crescendo” treden ook op het gemengd zangkoor “Zang en Vriendschap” uit Diessen en uit ons eigen dorp de band “Clappop”. De dirigent van “Crescendo” heeft een vrolijk lenteachtig repertoire uitgekozen. Het koor zingt o.a. uit de opera Faust van Gounod - De Wals en van de Amerikaanse componist het prachtige nummer - ‘s Wonderful. Het Diessens gemengd zangkoor, dat 38 leden telt en in het jaar 2001 haar 50-jarig bestaan zal vieren, heeft een mooie staat van dienst. “Zang en Vriendschap” heeft al eens een prachtige tweede prijs behaald in de afdeling Uitmun tendheid op het Bonds Concours te Ouden- bosch. Zij brengen o.a. nummers uit Les Mi- sérables en de West Side Story. Ook het Moergestelse orkest “Clappop” zal borg staan voor een mooi stukje muziek, zij verzorgen ter afwisseling twee optredens met o.a.nummers als Memories, May Way, La Bam ba, Rock Around the Clock en nog veel meer. U ziet het, er is voor elk wat wils. Daarom zou ik iedereen willen uitnodigen om zondag 19 april naar “Den Boogaard” St Jansplein te Moergestel te komen. Het begint om 14.00 uur, zorg dat u tijdig aanwe zig bent, want het belooft wat. De toegang is gratis Zondagochtend 19 april om 7.00 uur start er vanaf het einde van de verharde Posthoornse- weg, bij het begin van het fietspad te Oister- wijkeen vroege vogelwandeling. IVN gidsen nemen u mee naar een tocht over de Kampina. Op het ogenblik zijn de wulpen daar volop te horen en met een beetje geluk en mooi weer kunt u ook de veldleeuwerik z’n baltsvlucht zien en horen maken. Fitis en Tjiftjaf zijn ook weer terug en laten zich duidelijk horen. Nu er nog niet zo veel bladeren aan de bomen zitten, hebben we veel kans deze en andere zangvogels te zien. Een verrekijker is daarbij een handig hulpmiddel. Wilt u meer over vogels te weten komen, loop dan zondag mee. Dat is het vroege opstaan ze ker waard. Denk aan warme kleding. Deelna me is gratis. a.s. Zondag 19 april is het weer zover.. Dan strijden de judoka’s van Judovereniging St. Jan in de verschillende leeftijds- en gewichtsklas- sen om de hoogste eer. Ook dit jaar is er weer en stijlprijs beschikbaar voor de judoka die het mooiste, beste en tech nisch meest verzorgde judo laat zien. Boven dien wordt bekend gemaakt wie de wisselbe- ker dit jaar in de wacht heeft gesleept. Deze beker is voor de judoka die op toernooien de meeste ereplaatsen heeft weten te behalen. Ook de resultaten van de clubkampioenschappen Nog slechts twee weken en ’Moergestel-Nieuws’ valt voor de 1.000e keer in uw brievenbus. Natuurlijk zit aan dit jubileumnummer een extra tintje. Op dit moment wordt er binnen de redactiegroep over de inhoud van het nummer gedacht. Mochten er onder onze lezers ech ter ideeën of wensen zijn, laat het ons dan even weten. Wilt u zelf wat schrijven (bijvoorbeeld in de vorm van een gedicht) dan mag u dat natuurlijk ook insturen. Voor onze adverteerders die nog niet gerageerd hebben: dat moet u beslist doen en luister dan eens naar wat voor aanbieding wij u doen... éénmalig!!! De 1.000e ’Moergestel-Nieuws’ verschijnt op woensdag 29 april. sel voor nodig om SCMH van de gelijkmaker af te houden. Maar dan was er dan eindelijk de verlossende treffer Audacia proficiat. Q 7U Schoolstraat van a.s. zondag tellen hiervoor nog mee. Ouders, broertjes en zusjes, opa’s en oma’s en andere belangstellenden zijn van harte welkom om onze judoka’s aan te komen moedigen. We wensen alle judoka’s veel succes en plezier en zien u graag zondag 19 april om 9.00 uur in Sportcentrum Stokeind. q Af *4. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond. Audacia proficiat! Tel. 013-513 1474 j! 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.jjj I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1