korfbalW kW je thuis in je sport f Je bromfietsverzekering: zó geregeld bij de Rabobank ^terpoZ/j Vlooienmarkt PTT harmonie Tilburg Oisterwijk Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oldtimerbeurs Informeer bij de Rabobank I 19.30 20.00 Op je toekomstige autoverzekering tot 15% korting Snelle schadeafhandeling: 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar Eén jaar schadevrij rijden: 10% korting Programma 16 april: Recr.: Roefl - Meervogels Programma 18 april: Pup. F: Roef! - DDW Pup. D: Roefl - Vessem Asp. C: Roefl. - DDW Jun. A: Roefl - Omhoog10.30; aanw. 10.00 Programma 22 april: Recr.: Rosoio - Roefl Op zondag 19 april organiseert de PTT Har monie Tilburg op het parkeerterrein van het Voorsorteercentrum PTT Post aan de Ring- baan Noord 105 te Tilburg van 9.00 tot 16.00 uur Tilburgs bekendste en gezelligste vlooien markt met in totaal 120 kramen. Er is voldoende parkeergelegenheid aan de Ringbaan Noord maar vooral ook aan de ach terzijde van het gebouw aan de Goirke Kanaal dijk waar tevens ook een ingang is. B en W besluiten Renovatie gebouw De Krekul Aan Gebr. Janssen Moergestel BV is opdracht verstrekt overeenkomstig de offerte het ge bouw aan de Nic. van Eschstraat 30 waarin De Krekul is gevestigd aan te passen en te renove ren. Het aanpassen van de elektrische installa tie is opgedragen aan Tuerlings BV en het aan passen van de centrale verwarming aan Van Velthoven Kruyssen. Woonwagen Besloten is om een woonwagen aan ’t Brieltje onder voorwaarden te huur aan te bieden. Te vens is de huurprijs vastgesteld. Schooltoemooien Besloten is om de gemeentelijke sportvelden, sporthal De Leye, het verharde Taxandria handbalveld en sporthal Stokeind diverse data beschikbaar te stellen voor schoolvoetbal- en handbaltoernooien en de kosten als ’subsidie’ voor rekening van de gemeente te nemen. stemdistrict worden getoond. Ook hier geldt: niet meer dan 2 volmachten. Voorkeurstem uitbrengen? U kunt op 6 mei uw stem uitbrengen op de lijsttrekker van de partij van uw keuze, maar u kunt ook uw voorkeurstem uitbrengen op een kandidaat die lager op de lijst staat. Bij de Tweede Kamerverkiezingen heeft het uitbren gen van een voorkeurstem meer effect dan in het verleden. Vroeger had een kandidaat 50% van de kiesdeler nodig om in de Tweede Ka mer te komen. Nu is dat 25% geworden. Voor alle duidelijkheid: de kiesdeler is het aantal uitgebrachte stemmen gedeeld door het aantal beschikbare kamerzetels. Vragen? Heeft u vragen over de verkiezingen of alles wat daarmee samenhangt, neem dan contact op met de heer P van Abeelen: tel. 529 1217. Volgende week: Informatie over de kandidaten en de stembu reaus. Aan de gedecoreerden in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom 30 april 1998 Het gemeentebestuur van Oisterwijk nodigt alle mensen uit Oisterwijk, Moergestel en Heu kelom, die een Nederlandse Koninklijke On derscheiding hebben ontvangen, uit om op donderdag 30 april a.s., Koninginnedag, om 11.00 uur in het Raadhuis aan de Lind 56 een toast uit te brengen op Hare Majesteit. Tevens zal er door Asterius om 11.30 uur een aubade gebracht worden aan de gedecoreerden. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 20 april op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder C. Schoenmakers van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 21 april is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. Verkiezingen Op woensdag 6 mei worden er verkiezingen gehouden in Nederland. Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Natuurlijk gaat u ook naar de stembus op die woensdag, of, beter gezegd: u maakt van de gelegenheid gebruik om uw stem uit te brengen. In Moergestel gaat dat per com puter. In de komende weken kunt u op deze pagina alles lezen over de Tweede Kamer. Over hoe en waar u uw stem kunt laten horen... want u bent er toch bij op 6 mei? U kunt een ander voor u laten stem men U wilt graag op 6 mei uw stem uitbrengen maar om welke reden dan ook kunt u zelf net naar het stembureau. Als u dat nu reeds weet, dan kunt u gebruik maken van de mogelijkheid om bij volmacht te laten stemmen. Een ander stemt dan voor u. Die ander moet wel op 24 maart jl. als kiezer geregistreerd staan. Zo kunt u toch uw stem laten horen. Dat kan op 2 ma nieren. Oproepingskaart overdragen U kunt op uw oproepingskaart een andere kies gerechtigde machtigen om namens u uw stem uit te brengen. Dat moet die kiezer dan gelijk tijdig met zijn/haar eigen stem doen in zijn ei gen zelfde) kiesdistrict. Een kiezer mag ech ter niet meer san 2 volmachten aannemen. Schriftelijk aanvragen U kunt ook tot uiterlijk 22 april a.s. een ver zoekschrift indienen om een andere kiezer uw stem te laten uitbrengen. Daarvoor zijn spe ciale formulieren gemaakt. Die kunt u krijgen bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente. De gemachtigde krijgt - als het verzoek om bij volmacht te mogen stemmen wordt ingewil ligd - een volmachtbewijs. Dat moet dan aan de voorzitter van het stembureau in het eigen 10.00; aanw. 9.30 10.00; aanw. 9.30 11.30; aanw. 11.00 gezin zich prima vermaken want ook het Au- tomobielmuseum, Minitron en het leukste Autopretpark, met de Verkeerstuin, Jeepbaan, Kartbaan, Ferraribaan, Big Wheels, etc. zijn geopend. De Lente Oldtimerbeurs is zaterdag 18 en zon dag 19 april open van 10.00-17.00 uur. Entree prijs: 19,50 voor volwassenen en 17,50 voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Verandering in de openstelling van het gemeentekantoor op donderdagavond Elke donderdagavond is zoals bekend het ge meentekantoor tot 19.00 uur geopend. U kunt dan terecht bij de receptie, bij de afdeling Bur gerzaken en bij de Voorlichting. Met ingang van komende donderdag 16 april komt er een verandering. De medewerker Voorlichting zal niet meer aanwezig zijn. Uit tellingen is gebleken dat er tijdens de avondopenstelling op donderdag geen behoefte is aan algemene informatie over de gemeente. Veel mensen komen die avond voor en meer specifieke behandeling. Ze wil len een paspoort, een rijbewijs, of uittreksel uit een van de registers bijvoorbeeld. Bij balie 4, de afdeling Burgerzaken, is het elke donderdagavond en regelmatig gaan en ko men. Bij Voorlichting waren er echter nauweli jks klanten. Reden waarom het college besloot om een einde te maken aan de beschikbaarheid van de voorlichter op donderdagavond. Tijdens de normale openingstijden van het gemeentekantoor kunt u normaal bij de afde ling Voorlichting terecht. Zaterdag 18 en zondag 19 april Autotron Lente Iedereen heeft ze: lentekriebels. De één stort zich op de schoonmaak, de ander maakt plan nen om de buitenboel van een nieuwe verflaag- je te voorzien. Er zijn ook mensen die, zodra de natuur begint uit te lopen, een onweerstaan bare drang voelen om er met hun oldtimer op uit te trekken. Vaak moet er nog wel wat aan het pronkjuweel worden gesleuteld aan de vooravond van het nieuwe seizoen. Reden waarom Autotron al vele jaren lang een Lente Oldtimerbeurs houdt. Dit jaar staat het evene ment in het weekend van 18 en 19 april op de rol. De uitlaat liet vorig jaar al een afwijkende brul horen en blijkt na en nadere inspectie aan ver vanging toe te zijn en in het glas van de linker koplamp zit en fikse scheur. Gelukkig biedt de Autotron-beurs steeds weer uitkomst, want de onderdelen die vervangen moeten worden zijn in negen van de tien gevallen altijd in Rosma len te vinden. Op circa 350 tafels liggen de meest uiteenlopende onderdelen, boeken, mi niaturen, enz. uitgestald. Een lust voor het oog. Tijdens de Lente Oldtimerbeurs kan het hele PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 APRIL 1998 QB gemeente gemeente 00 p. In week 15 van 1998 zijn de volgende aanvragen om sloopvergunning ingekomen: het verwijderen van asbesthoudende golfplaten van de schuurtjes behorende bij de woningen Past. Janssenstraat lc, 3, 5, 8,10,12; - het verwijderen van asbesthoudende golfplaten van de schuurtjes behorende bij de woningen Van den Boogaardstraat 4, 10, 12 en Burg. Maeyerstraat 15; - verwijderen van asbesthoudende golfplaten behorende bij de woningen Huys- ackerstraat 19 t/m 31 en Kruysackerplein 5. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: het uitbreiden van de woning Allemansven 2; - het vernieuwen en verplaatsen van een garage aan de Burg, van Heeswijkstraat; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Burg, ter Veerstraat 20; - het vernieuwen en veranderen van een kap van een bijgebouw aan de School straat 73. Met de volgende melding is ingestemd: - het oprichten van een overkapping aan de Huysackerstraat 3. j BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VOrgUnningBO/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplfiinopn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur iiiciuiiigcn schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 15 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het bouwen van een woning met garage aan de Kromweistraat.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11