p r u FR®w-s Kennismaking met... tikke gaaf' Beste biljarters Oecumenische Viering op zondag 19 april Vrijwilligerswerk in de vakantie... iets voor jou? een nieuwe fiets voor mijn 1e communie PAGINA 9 8 1 Geldig t/m Mei 1998. Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Nu bij alle jeugdfietsen een fotocamera voor éénmalig gebruik kado Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013)513 24 66 b.g.g. Tel.: (013) 513 38 13 Omdat drukwerk mooi, goed én betaalbaar moet zijn. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL ^RIJWIELHANDEL Rootven 66 Moergestel tel: 013 - 513 14 35 mKrébouw.. Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen Carine Gerlach-Aijer (45) het nieuwe raadslid uit Moergestel. Zij heeft de moeilijke taak om Marijke van den Boogaard-Van Poppel op te volgen die op 1 januari j.l. zo plotseling overleed en in alle geledingen maar zeker in die van de WD een grote leemte achter liet. Als raadslid zal zij zeker anders optreden dan haar voorgangster maar zij heeft nog een vol jaar, tot aan de komende verkiezingen in 1999, om zich waar te maken. Op de 2de speelavond in de A-klasse bij café de Klaore deed Huub Lammers goede zaken, hij won zijn 2 partijen van deze avond tegen Edwin en Hans en nam daardoor de leiding in deze poule. Martien v.d. Aker die zijn eerste partij nog wel in een goed gemiddelde won, liet in de 2de par tij tegen Edwin nogal wat caramboles liggen waardoor hij zelfs zakte naar de 3de plaats in de poule. Edwin van Hooff verloor zijn 1ste wedstrijd van Huub, maar liet in de 2de onderling con frontatie met Martien duidelijk zien-dat hij nog niet uitgeschakeld was, hij won deze partij met ruim verschil. Voor Hans Op ’t Hoog is er geen eer meer te behalen na wederom 2 dikke nederlagen. De stand in de poule na 4 wedstrijden is nu: 1. Huub Lammers39.1 punten 2. Edwin van Hooff35.9 punten 3. Martien van de Aker35.3 punten 4. Hans Op ’t Hoog22.6 punten Op Maandag 6 april zal de definitieve beslis sing vallen welke 2 spelers zich plaatsen voor de finale. In de B.2-poule bij eethuis Rommen viel de beslissing voor de biljarters welke zich plaats ten voor de halve finale. Jan Timmermans werd 1ste in de poule na 4 gewonnen wedstrij den. Hij werd op de voet gevolg door Jan van Gisbergen die 3 wedstrijden won en alleen ver loor van Jan Timmermans met 1 carambole verschil. Gert Rijnen werd na een goede start en 3 ge wonnen wedstrijden 3de in de poule, alleen de onderlinge wedstrijd tegen Jan Timmermans ging met 7 caramboles verloren zodat Gert net tekort kwam voor een halve finaleplaats. Frans Lauterbach eindigde hier als 4de met 3 Binnenkort wordt er weer een oecumenische viering gehouden. Deze keer op verzoek van velen op een zondag en wel op 19 april a.s. om 16.30 uur in de kerk van de Protestantse Ge meente Oisterwijk aan de Kerkstraat. Het thema van deze dienst is: ’Verzoening’. Dit sluit aan op de vorige viering in de derde week van januari van dit jaar en wijst vooruit naar de Kerkendag die dit jaar op zaterdag 25 april in Kampen plaatsvindt. Ook deze dienst is voorbereid door de oecu menische werkgroep ’Erediensten’ van de Raad van Kerken Oisterwijk. Degenen die het leuk vinden om de samenzang te ondersteunen zijn vanaf 16.00 uur welkom. Na afloop van de dienst wordt koffie en thee geschonken en is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten. Indien u zich alsnog voor de Kerkendag op 25 april in Kampen wilt opgeven, dan kan dat tot 11. april. Waarschijnlijk is er in uw Parochie of Gemeente informatie aanwezig, maar u kunt zich ook wenden tot de Raad van Kerken Oisterwijk, tel. 0411-623014. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 APRIL 1998 verloren en 1 gewonnen wedstrijd en Jan Scheepens werd hekkesluiter in deze poule met 4 verloren wedstrijd. Op Vrijdag 3 april wordt de halve finale in de B-poule gespeeld tussen Bart Dobbelsteen; Cees Cornelissen; Jan Timmermans en Jan van Gisbergen. Bij café ’t Centrum viel afgelopen Vrijdag de beslissing welke 2 biljarters naar de halve finale van de C-klasse zouden gaan. Helaas sneuvelden de 2 dames die in deze poule speelden. Ondanks het feit dat Eugenie v.Herck geen moment haar normale speelniveau haalde kwam zij, na een remise en een verliespartij met 1 carambole, maar net 3 caramboles tekort. Voor Lia Biesheuvel.was het een moeilijke op gave om nog een halve finale plaats te halen, in een meer spannende dan goede wedstrijd ver loor zij met 8 caramboles verschil van Gerard van Eindhoven. Gerard ging als groepswinnaar met een onge slagen status naar de halve finale. De tweede halve finalist werd Marcel Oerlemans, hij wist de onderlinge confrontatie met Eugenie in zijn voordeel te beslissen, waardoor hij niet meer te achterhalen was. Op Woensdag 8 april zal de halve finale in de C-klasse bij ’t Stokske gespeeld worden, voor deze wedstrijden hebben zich geplaatst: Jós Swinkels; Bart Wolfs; Gerard van Eindhoven en Marcel Oerlemans. De 2 beste uit deze strijd spelen de finale die op Zaterdag 18 april bij de Klaore plaatsvind. Ook viel de beslissing in de D.2 poule bij bar de Schouw. Hier was ook Bob de Kruif niet te verslaan in zijn derde wedstrijd en zodoende werd hij ongeslagen 1ste in de poule. John Ligtvoet had hier de kansen voor de 2de halve finaleplaats nog in eigen hand maar op deze avond wilde het niet zo vlotten met John, hij verloor 2 wedstrijden afgetekend en werd uiteindelijk laatste in de poule. Omdat Hans Jansen wat beter op dreef was met 1 gewonnen wedstrijd en een kleine nederlaag tegen Bob wist hij zich als 2de voor de halve finales te plaatsen. Bram de Rooy die zijn laat ste poule wedstrijd nog afgetekend van John wist te winnen werd zodoende toch nog 3de in de poule. Op vrijdag 10 april zal de halve finale in de D- klasse bij ’t Centrum gespeeld worden, de vol gende 4 biljarters hebben zich hier voor ge plaatst: Karel v.d. Boom; Gerrit Vermeulen; Bob de Kruif en Hans Jansen. Zij is geboren en getogen in Heukelom omdat haar opa indertijd neerstreek in Oisterwijk en de familie is blijven werken en wonen in de omgeving. Zij trouwde 20 jaren geleden met Paul Gerlach en sindsdien wonen zij in de Krijtenbogtstraat in Moergestel. Na haar middelbare school deed zij een collocium doctum om aan de toenmalige Katholieke Hogeschool in Tilburg de studie Sociale Zekerheidswetenschappen te kun nen gaan studeren. Dus wat sociale verzekeringen en meer uitkeringen en arbeidsrecht betreft maakt men haar nage noeg niets wijs ondanks de ingewikkeldheid van de materie. Een 12-tal jaren heeft zij in de buitendienst van de Bedrijfsvereniging Detam gewerkt om later over te stappen naar het Hoofdkantoor te Utrecht. Hier kreeg zij ook de kans bestuurs- ervaring op te doen omdat zij toen deel ging uitmaken van de Ondernemingsraad. Dit was geen sinecure omdat de grote reorganisaties van het sociale verzekeringswezen op dat mo ment in volle hevigheid begonnen. Na deze uitdaging vertrok zij naar Arnhem en kreeg hoofdzakelijk te maken met de Arbo-wet (Arbeidsomstandighedenwet). Haar man Paul runt een Adviesbureau om grotere bedrijven en Gemeente-instellingen in de ruimste zin des woord van advies te die nen en werkt vanaf de lokatie Tilburg. Het kantoor aan huis wordt sinds kort door Cari ne ’bevrouwt’ of ’bemenst’. Met de laatste opmerking dient men voorzich tig te zijn want ook zij maakt deel uit van de Emancipatieraad Oisterwijk/Moergestel in op richting. Voorheen was zij ook al redelijk fana tiek bezig met het Vrouwenoverleg Moergestel. Politiek wordt door haar interessant gevonden en is beslist niet ingegeven vanwege een aantal jaren wethouderschap vanhaar man in Moer gestel. Besturen vindt zij belangrijk omdat men kan meewerken aan de opbouw van een gemeenschap of tenminste met visie en beleid daar zijn of haar haar stempel op kan drukken. In Nederland is er nou eenmaal geen enkele mogelijk van doordrukken van de eigen me ning omdat er door de veelheid van partijen steeds naar compromissen gezocht dient te worden. Ook dan is het een uitdaging om poli tiek bezig te zijn en om zoveel mogelijk van de eigen inbreng te laten meespreken in de besluitvorming. Zij is lid van de landelijke po litieke partij VVD omdat zij plaatselijke poli tieke partijen niet ziet zitten vanwege hun functioneren in een te kleine ’omgeving’. Lan delijke partijen houden veel meer overzicht op landelijke -, provinciale - en gemeentelijke si tuaties en hebben daardoor ook meer body om te ’regeren’. Men kan toch plaatselijk denken ondanks het aanhangen van een landelijke par- Schennispleger Woensdagmiddag 1 april werd op twee plaat sen in Moergestel en man in een auto gezien die zichzelf zat te bevredigen. In beide geval len waren voorbij fietsende kinderen onge vraagd getuige van dit gebeuren. De tot nu toe onbekend gebleven man pleegde de feiten on der meer op de Broekzijde. De geschrokken kinderen konden slechts een vaag signalement van de man en zijn auto geven. Wel staat min of meer vast dat het om en kleine, rode, perso nenauto gaat. De man had zijn auto langs de weg geparkeerd en wachtte totdat de kinderen passeerden. Frontale aanrijding en botsing in Biest-Hout- akker Op zondagmorgen omstreeks 10.00 uur reed een 29-jarige vrouw uit Rotterdam met haar vriend in een personenauto frontaal tegen een boom op de Hakvoortseweg. De brandweer werd gewaarschuwd, doch ter plaatse bleek dat hun komst niet noodzakelijk was. De beide inzittenden werden licht gewond. Hun voer tuig werd echter totaal vernield. De brandweer heeft het wegdek schoongespoten. De oorzaak van het ongeval lag in het feit dat beiden niet hun volledige aandacht bij het verkeer had den... Op de Akkerstraat vond ’n uurtje later een frontale aanrijding plaats tussen twee auto’s. Een 59-jarige bestuurder uit Biest-Houtakker en zijn 60-jarige vrouw reden met hun auto over de Akkerstraat en sloegen op een gegeven moment linksaf. De bestuurder had daarbij de uit tegenovergestelde richting komende bestel auto, bestuurd door een 28-jarige man uit Don gen, niet gezien met de frontale aanrijding als gevolg. Eerste hulp werd verleend door perso neel van twee ambulances en een traumaheli copter. De vrouw bleek niets te mankeren, de man had een wond aan zijn been en miste een voortand. De bestuurder van de bestelauto had zijn been gekneusd. Zijn passagiere raakte niet gewond. Beide voertuigen waren total loss. Ook hier moest de brandweer eraan te pas ko men om de weg weer begaanbaar te maken. Onverbeterlijke oplichters weer actief De inmiddels alombekende en gouden bergen belovende oplichters uit het verre Nigeria zijn weer actief in het bedrijfsleven. Een bedrijf uit Hilvarenbeek ontving afgelopen week weer een brief van een zekere Mr. Kadir Idris uit Lagos- Abuja. Deze belooft bedrijven een winst van zo’n 20 procent als hij gebruik mag maken van de bedrijfsrekeningen. Hij wil hierop grote sommen geld (miljoenen dollars zelfs...) voor een beperkt tijd storten. Na opname wordt het bedrijf vorstelijk beloond voor de bewezen diensten. Het is overduidelijk dat men mis bruik wil maken van de bedrijfsrekeningen. De politie waarschuwt bedrijven dan ook, wellicht ten overvloede, om hieraan geen enkele mede werking te verlenen. Al jaren geeft de Vrijwilligerscentrale (onder deel van Stichting Contour) informatie aan met name jongeren over mogelijkheden voor vrijwilligerswerk m de vakantieperiode. In sa menwerking met Stichting Internationale Vrijwilligersprojecten worden er twee informa- tie-avonden georganiseerd en wel op dinsdag 12 mei en 16 juni. Belangstellendeo,kunnen van 19.00 tot 21.00 uur bij de Vrijwilligerscen trale (St. Annaplein 21) binnenlopen om eens te kijken wat voor mogelijkheden er allemaal zijn. Er zijn allerlei mogelijkheden waarop je je va kantie door kunt brengen. Lekker luieren op het strand bijvoorbeeld en een bezoek brengen aan de plaatselijke disco. Maar als je dat al een aantal keren gedaan hebt, krijg je misschien zin in iets anders. Vrijwilligerswerk in de zomermaanden is een goed alternatief. Denk bijvoorbeeld aan het verrichten van renovatiewerkzaamheden, meehelpen bij een internationaal openlucht festival, het aanleggen van een natuureduca- tiepad in een natuurreservaat of het organise ren van sociaal-culturele activiteiten in een vluchtelingencentrum. Heb je belangstelling? Loop dan eens bin nen tijdens een van de informatie-avonden. Stichting Contour, St. Annaplein 21, Tel. 543 45 72. V jongerenwerk moergestel Programma voor de maand april: - op alle zaterdag avonden open avond vanaf 20:00h met eigen muziek of DJ’s, mits er een optreden van band of andere ac- tieviteit wordt georganiseerd dan wordt dit vooraf apart vermeld. - laatste zondagmiddag in april vanaf 14:00h computerclub (met eigen PC spelletjes e. d. EXTRA MEDEDELING: er kan nog steeds worden opgegeven voor bus vervoer naar PAASPOP in Schijndel 12 april (eerste paasdag) bij Bart de Laat (jr.). Tel. 013- 5133165. Kosten f 15,- p.p. heen en terug. Ver trek van cafe de Klaore te Moergestel om 13:00h en vertrek festival 01:00h. Wel zelf voor kaartjes zorgen! tij. Dat dit de WD is geworden was niet zo vreemd omdat de liberale idealen haar het meest aanspraken en het particulier initiatief steeds hebben gesteund. Volgens haar krijgt je in de politiek niet steeds volledig je zin en daar om zullen teleurstellingen ook niet vreemd zijn. Maar zoals Carine zelf zegt is niets mense lijks haar vreemd en zal zij de komende tijd heus wel eens fel reageren om toch niet alles direct over haar kant te laten gaan. Zij krijgt in ieder geval ruimschoots te tijd zich in te werken in de ’drie-mens-fractie’ van de Raad. Wij wensen haar in ieder geval veel succes toe en zijn ervan overtuigd dat zij de Moergestelse belangen (of zo U wilt: de belangen van Oister- wijk-Zuid) niet uit het oog zal verliezen. Hb

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9