euro AUDACÏA Jaarlijkse collecte In Memoriam Hein Roozen PV. ’Over Berg en Dal’ GEMEENTE BELANGEN Leden blijven Thuiszorg Midden-Brabant massaal trouw e Vennen Rabobank 0-2 i -1 0-1 0-6 1-2 1 -0 1-6 5-4 4-0 Tussen 12 en 18 april 1998 wordt de jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Gehandicap ten (Sporten helpt - helpt sporten) gehouden. Ik wens alle collectanten veel succes! Mia van de Laak Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 28 maart 1998 vanuit Duffel over een afstand van 70 km. Aan deze wedvlucht namen 138 duiven deel. Ze werden gelost om 10.20 uur bij een temperatuur van 12 graden Celcius met zuidoostenwind 3. L. Kennes 1,6, 15, 17, 19, 24 (22 mee) A. van Hulten 2,9, 16, 31, 33, 34 (21 mee) H. Schepens 3, 5, 7, 8, 11, 23, 27, 30, 32 (24 mee) Th. Colsen 4,13,20,22,25,26,28,35 (12 mee) J. van Drunen 10,18,29 (18 mee) M. van de Wiel 12,14,21 (16 mee) 14.30 12.00 10.00 10.00 ..8.45 ..9.30 Omdat drukwerk mooi, goed én ..9.30 .9.30 ..9.15 10.45 11.00 11.00 10.45 10.45 11.30 3-6 1- 2 0-7 2- 4 0-0 ^Moergestel Moergestel 7 5.V. A HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK Q betaalbaar moet zijn. Oisterwijkseweg 43 M Tel. 513 2268 ADVIESBURO^- VANDAM J eugdkampioenschappen Schaatsclub “De Vennen” Volgens traditie sloot Schaatsclub “De Ven nen” op zondag 22 maart j.l. het schaatsseizoen 1997/1998 af met een uitstapje naar de over dekte kunstijsbaan in het Belgische Lotnmel. Tijdens dit uitstapje werd door maar liefst 52 schaatsertjes gestreden om het clubkampioen- schap voor jeugdleden t/m 12 jaar. In 3 ver schillende leeftijdscategorieën was de titel clubkampioen van “De Vennen” te verdienen. Na de spannende wedstrijdjes ontvingen alle deelnemertjes een traktatie. Toen de kinderen dit op hadden kon eindelijk begonnen worden met de prijsuitreiking. Omdat meedoen be- langrijker is dan winnen, kregen alle deelne- Op dinsdag 14 april houden wij onze maande lijkse vergadering. Tijdens deze vergadering zal de agenda van de raadsvergadering van 16 april behandeld worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage, kamer 7. Graag nodigen wij u uit om over de verschil lende agendapunten te discussiëren en om tot een afgewogen beslissing te komen. Wilt u meer informatie over de agenda dan kunt u zich richten tot onze raadsleden Ruud Hora: 528 8526; Jan Oerlemans: 513 2239; Jac Meerbach: 528 3670; Piet Meeuwis: 528 4678 of bij onze secretaris Frans van lersel: 528 2500. Tot dinsdag 14 april. U bent van harte welkom! Uitslagen zondag 5 april 1998 Audacia 1 - Nijnsel 1 Nemelaer 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Helvoirt 2 SVSSS 3 - Audacia 4 Audacia 5 - WSC 7 Audacia 6 - Velocitas’31 4 Audacia 7 - SVSSS 7 Audacia 9 - RKDSV 5 Dames SVSOS 1 - Audacia 1 Programma 13 april (2' Paasdag) Audacia 1 - SCHM 1 Audacia 2 - RWB 2 Audacia 8 - Tuldania 4 AUDACIA JEUGD Uitslagen junioren: Audacia Al - Oirschot 2 VOAB 3 - Audacia BI Audacia B2 - RWB 2 GSBW 2-Audacia Cl Nevelo 2 - Audacia C2 Uitslagen pupillen: Audacia Dl was vrij Audacia D2 0 Riel 1 Audacia D3 - EDN ’56 1 Beerse Boys 2 - Audacia El SSC ’55 2 - Audacia E2 Audacia E3 - Longa E3 Audacia E4 - Berkdijk 2 Were Di 1 - Audacia F1 Audacia F2 - EDN ’56 1 Audacia F3 - Sarto 8 Hilkvaria 5 - Audacia F4 Audacia F5 - VOAB 5 NOAD-meisjes - Audacia meisjes Programma zaterdag 11 april Audacia Al - Hieronymus 1 WSC 3 - Audacia BI SC ’t Zand 3 - Audacia B2 Audacia Cl - Oirschot 2 RKDVC 4 - Audacia C2 Audacia Dl is vrij Baardwijk 1 - Audacia D2 VCB 1 - Audacia D3 Audacia El - Oirschot 2 2-10 6-5 3-7 4-1 8-1 1-11 1-1 1-8 6-0 0-10 3-6 1-5 Aanw.: ...13.30 ...13.15 ...13.15 ...12.00 ...11.45 Audacia E2 - RKDVC 4 Sc ’t Zand 8 - Audacia E3 Beerse Boys 7 - Audacia E4 Audacia F1 - Oirschot 1 Hilvaria 4 - Audacia F2 NOAD 2 - Audacia F3 Audacia F4 - Oirschot 4 Audacia F5 - Ons Vios 3 Audacia meisjes - Riel meisjes Foto’s maken... In verband met het 50-jarig bestaan worden er van alle elftallen en zeventallen foto’s gemaakt voor het jubileumboek. Zaterdag 1 april zijn de volgende groepen aan de beurt: Audacia Al, Audacia Cl, Audacia El, Audacia E2, Audacia Fl, Audacia F4 en Auda cia meisjes. Lijsten loterij Willen de Junioren en Pupillen de intekenlijs ten vóór donderdag 9 april inleveren bij Peter Trommelen of Nico Oerlemans? Aan alle pupillen van de Dl, D2 en D3 en hun begeleiders In het kader van 50 jaar Audacia willen we met jullie een dagje naar DE topclub van het zui den gaan. Wat gaan we zoal doen? We willen beginnen met een bezoekje aan de training van de selectie op ’De Herdgang’ tus sen 11.00 en 12.00 uur. Daarna gaan we gezel lig met elkaar een hapje eten in Eindhoven en om 14.00 uur worden we in het PSV-stadion verwacht voor een rondleiding. Daar krijgen we van alles te zien: waar de VIP’s van de club naar de wedstrijd zitten te kijken, de prijzen- kasten, de ruimtes van de spelers zoals het krachthonk, de kleedkamers en niet te verge ten de ’badkamer’... (als het zo bij Audacia nog eens zou kunnen...). Tot slot drinken we nog iets in Café-Brasserie van Breukelen (je weet wel, genoemd naar die beroemde PSV-keeper). We gaan donderdag 16 april, in de Paasvakan tie. Als de training doorgaat, en dat weten we pas enige dagen tevoren, vertrekken we om 10.30 uur bij Audacia. Gaat de training niet door, dan vertrekken we om 11.30 uur. Natuur lijk horen jullie dit op tijd. Rond 16.30 uur zijn we dan weer terug in Moergestel. Denk eraan je op te geven vóór zaterdag 11 april bij je leider of bij Mieke Hooghiemstra, Griete Veldeke 5. We rekenen erop dat jullie allemaal meegaan! Tot dan! De Activiteitencommissie Onzekerheid over wisselkoersen leidt bij zwakkere munten altijd tot een hogere rente. Beleggers willen nu eenmaal compensatie voor het risico dat een munt minder waard wordt. In de EMU- landen zijn de onderlinge wisselkoersen vast en kan de rente dus lager zijn dan de gemiddelde rente voor het gehele EMU- gebied op dit moment. Daarnaast zal een gezond begrotingsbeleid ook bijdragen aan een lagere rente. Tenslotte zal de euromarkt veel groter zijn dan de markt voor guldens of Duitse Marken. De Europese markt wordt doorzichtiger en de internationale handel wordt omvangrijker. Dat zal meer beleggers aantrekken. Ook zal een groter deel van onze handel in euro’s kunnen worden afgerekend in plaats van bijvoorbeeld in dollars. Zeker in combinatie met een onafhankelijke Europese Centrale Bank zal dit leiden tot een stabiele munt waar veel vraag naar is. Dat kan een neerwaarts effect op de rente hebben. Het is vooralsnog echter moeilijk te zeggen of de rente in de EMU hoger of lager zal zijn, omdat dit ook van andere factoren afhankelijk is. Nu wij stilstaan bij het overlijden van Hein Roozen, gaan onze gedachten terug naar zijn leven. Daarin had de brandweer een centra le plaats verworven. Hei is begin 1956 bij de brandweer van Moergestel gekomen en heeft daarvan tot eind 1993 deel uitgemaakt. Dat is een periode van 38 jaar, voorwaar geen kleinigheid om dat erbij te doen naast je dagelijkse beslommeringen. Dit zegt waarschijnlijk nóg meer, als u weet dat hij gedurende 23 jaar de functie van commandant bekleedde. Aanvankelijk was het pionieren bij de brandweer, maar hij heeft er mede voor kunnen zorgen dat de uitrusting van de Moergestelse eenheid goed op peil kwam. Voor zijn langdurige en intensieve inzet heeft hij maatschappelijke erkenning gekregen in de vorm van een ere teken. Bij gelegenheid van zijn afscheid heeft hij de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in ont vangst mogen nemen. Voor Hein was de afscheidsbijeenkomst op 10 december 1993 zo indrukwekkend, dat hij regelmatig de behoefte had de beleve nissen van toen via zijn video terug te zien. Zelfs onlangs nog kon hij daar van genie ten, maar inmiddels was zijn sterke lichaam zo door een onmenselijke ziekte geteisterd, dat zijn wilskracht verdere afbraak niet kon tegenhouden. Hein heeft echter net zo lang en nadrukkelijk zijn stempel op de brand weer en zijn omgeving gedrukt, dat wij hem voorgoed in herinnering levendig zullen houden. De persoon Hein Roozen was een man die in zijn eigen moers taal, het Moergestels dia lect, sappige en met plastische opmerkin gen amusant wist te vertellen. Het was een genot om dat te hebben mogen meemaken en tegelijkertijd besef je nu dat met zijn heengaan ook een stuk Moergestels dialect als cultuur is weggestorven. Ook zullen wij Hein in zijn brandweeruni- form voor de geest blijven halen als een rondborstig man, keurig geplooid, de pet strak op het hoofd, een witte sjaal om en de handen op de rug. Dat was Hein in ’rust stand’. In die houding kon je hem ook als burger vaak zien staan op de stoep voor zijn woning aan het Rootven. Uiterlijk heeft hij vaak de schijn over zich gehad, alsof niets of niemand hem kon de ren. Toch was zijn hart niet altijd zo groot als hij zelf deed vermoeden. Hij had dan ook alles van een mens in zich. Degenen die hem beter kenden weten, dat hij er moeite mee had zijn diepste gevoelens te tonen. Hij was geen groot spreker, maar kon zich wel bedienen van gespierde taal, die de grond onder je voeten deed branden. Maar over het algemeen liet hij zich zien als een nuchter, zakelijk en bovendien gezellig per soon, die ook wel eens zijn twijfels kende. Het commandantschap bij de brandweer was voor hem een uitdaging om van men sen van allerlei pluimage een eenheid te smeden, teneinde wélk karwei dan ook af doende te kunnen aanpakken. Zelf was hij een behulpzame man, die ook buiten de brandweer om iedereen ’uit de brand’ wilde helpen. Maar nu heeft het noodlot hem achtervolgd en is alles voorbij. Wat overblijft zijn de dankbare herinneringen en die zullen wij koesteren. Wij zijn en blijven hem dank ver schuldigd voor alles wat hij voor de brand weer en de medemens heeft betekend. Hein zal bij iedereen die hem van nabij ge kend heeft een leegte achterlaten. Hopelijk kunnen zijn vrouw Riet en kinderen plus kleinkinderen voldoende kracht vinden om het verlies draaglijk te maken. Will Pellis Brandweer post Moergestel mertjes een prijsje in de vorm van een herin- neringsstandaardje. Voor de drie snelste schaatsertjes per categorie was er een prachti ge beker en een bosje bloemen. De prijzen wa ren geschonken door Groentehal “Crisje”, en de bloemen waren beschikbaar gesteld door Bloemisterij Wim Willems. Crisje en Wim har telijk dank voor jullie spontane gift. Hieronder volgen de 3 snelste deelnemertjes per categorie: t/m 8 jaar: 1Jelmer van der Steen; 2. Erik van de Ven; 3. Natalie Willems. 9 en 10 jaar: 1. Thijs de Vries; 2. Jelmer Hoog hiemstra; 3. Imke van der Steen. 11 en 12 jaar: 1. Adriaan Kastelijn; 2. Sanne van den Meijdenberg; 3. Rens Matheeuwsen. Het door Thuiszorg Midden-Brabant ontwik kelde ledenconcept, dat overigens uniek in Nederland is, werpt nu al zijn vruchten af. Sinds 1 januari 1998 heeft Thuiszorg Midden- Brabant er 2.000 nieuwe leden bijgekregen. Vanaf die datum wordt onderscheid gemaakt tussen mensen die pas kort lid zijn en mensen, die al langer lid zijn. Met andere woorden: Thuiszorg Midden-Brabant beloont leden trouw. Vanaf 1998 biedt deze thuiszorgorgani satie haar leden ook een aantal extra diensten aan, in aanvulling op de via de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) gefinancier de zorg- en dienstverlening. Het besluit daartoe is genomen op basis van de uitkomsten van een marktonderzoek bij een representatieve steekproef uit de 85.000 huis houdens die lid zijn van Thuiszorg Midden- Brabant. Uit dat onderzoek is gebleken dat er behoefte bestaat aan garantie op zorg, alsmede aan aanvullende dienstverlening. Alleen voor (trouwe) leden De van overheidswege beschikbaar gestelde fi nanciële middelen zijn niet voldoende om aan de sterk stijgende zorgvraag te kunnen vol doen. De garantie op zorg en de extra dienst verlening die Thuiszorg Midden-Brabant biedt, speelt daarop in en is slechts beschik baar voor leden. Daarbij geldt dat leden die lan ger lid zijn meer rechten genieten dan leden die nog maar kort lid zijn. (Trouwe) Leden hebben een streepje voor... Met ingang van 1998 kent Thuiszorg Midden- Brabant drie categorieën leden. A-leden (kor ter dan 5 jaar lid) hebben recht op het basis pakket dat onder meer omvat: gratis aanvul lende kraamzorg, waarin de reguliere financie ring niet voorziet, gratis gebruik van het spreekuur voor opvoedingsvragen, 50% kor ting op het cursusgeld van de postnatale gym nastiek. Met het lidmaatschap wordt trouwens ook geld bespaard, want leden krijgen korting op aankopen in de Thuiszorgwinkel. B-leden (langer dan 5 jaar lid en korter dan 10 jaar lid) kunnen ook rechten doen gelden op aanvullende intensieve thuiszorg. C-leden tenslotte (langer dan 10 jaar lid) krij gen, als de urgentie daartoe aanleiding geeft, naast de voorzieningen uit het A- en B-pakket, garantie op verpleging en verzorging (garantie op huishoudelijk werk kan niet geboden wor den). In de komende jaren gaat Thuiszorg Midden- Brabant leden nog meer bieden. Daarbij gaat het onder meer om het aanbod van een voor delig check-up-programma (periodiek gezond heidsonderzoek) en de ontwikkeling van aan vullende woon-zorg-services (boodschappen dienst, pedicure aan huis etc.). Lid worden is heel eenvoudig Het enige dat mensen hoeven te doen is bellen met de Zorgcentrale van Thuiszorg Midden- Brabant (0900-8806). Voor 1998 bedraagt de contributie slechts 24,- per huishouden. De jaarlijkse, door de overheid vastgestelde toe- gangsbijdrage voor zogenaamde AWBZ-dien- sten wordt door Thuiszorg Midden-Brabant, in opdracht van de overheid, geïnd en bedraagt 55,-. PAGINA 7 I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 APRIL 1998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7