OPEN DAG a.s. 2e Paasdag open vanaf 11.00 uur Poirters BIBLIOTHEEK stichtingripenbare Wij gaan ook eieren zoeken. 1 Rabobank Voetbal zomeravondcompetitie Tevreden bewoners in de meergeneratie- woningen 1 aanpassing van de LEEFBAAR GROEN 0-0 4-0 8-0 MODEHUIS Nieuwe top-thema collecties Sinds 1 april jl. beschikken de bibliotheken van Moergestel en Oisterwijk iedere weer over een nieuwe Top-thema collectie. De collecties be staan uit 25 zeer fraaie en kostbare boeken over één onderwerp. Vandaar de naam Top-thema collectie. De collecties blijven een halfjaar inde bibliotheken en worden daarna vervangen door andere collecties. In Moergestel gaat de Top-thema collectie over tuinieren. In Oisterwijk is het onderwerp design en ar chitectuur. Kenmerkend voor de boeken uit deze collec ties is dat ze veelal niet te vinden zijn inde door snee collectie van de bibliotheek. Dit omdat het hier vaak om zeer kostbare werken gaat. Door een dergelijke collectie te huren zijn wij in staat u toch met deze boeken kennis te laten maken. Presentatie kunstwerken In de maand april is in de bibliotheek van Oisterwijk een presentatie te zien van kunst werken die gemaakt zijn in de creatieve werk plaats Collis te Berkel-Enschot. De mensfiguurtjes en beelden die u aantreft, zijn gemaakt door Ine van den Heuvel. Zij wil elke figuur, elk beeld, laten leven en vaak zijn eigen gevoelens in de karakters neergelegd. Ook ziet u werken van plantaardig/natuurlijke materialen, soms gecombineerd met ’n hoofd je van porselein. Deze zijn gemaakt door Ine van den Heuvel en Chris Jongeneel samen. Bibliotheken gesloten Op vrijdag 10 april a.s. (Goede Vrijdag) sluiten de bibliotheken om 16.30 uur. Maandag 13 april (Tweede Paasdag) zijn de bi bliotheken de gehele dag gesloten. De atelierwoningen staan aan de Nic. van Eschstraat. De meergeneratiewoningen staan aan het Icarusplein en de Nic. van Eschstraat in Oisterwijk en aan ’t Vunderke in Moerges tel. De resultaten van het onderzoek Uit het onderzoek blijkt dat vrijwel alle bewo ners tevreden zijn met hun woning. Men waar deert de rust in de woonomgeving en de goede bereikbaarheid van alle voorzieningen. Alleen de bewoners van de woningen aan het Icarus plein vinden de afstand tot de voorzieningen (winkels, bibliotheek) een minpunt. Vooral de slaap- en de badkamer beneden worden hoog gewaardeerd. De bewoner aan de Nic. van Eschstraat zijn zeer te spreken over de geluidsisolatie van de woningen: ondanks de nabijheid van de spoor lijn ondervindt men nauwelijks overlast. Jam mer vindt men het dat de wasmachine-aanslui- ting op de eerste verdieping zit. Veel bewoners vinden de slaapkamer beneden aan de krappe kant, een ander minpunt is de inpandige keu ken in de woningen aan de Nic. van Eschstraat. Een laatste nadeel is dat het toilet op de bega ne grond alleen via de slaapkamer bereikbaar is. Uit het onderzoek blijkt dat de woningen zeer geschikt zijn voor ouderen en gehandicapten. Voor huishoudens met kinderen zijn de wo ningen aan de krappe kant. Voor Sint Joseph is de conclusie dan ook dat dit woningtype zeker in de toekomst opnieuw gebouwd zou moeten worden, bij voorkeur op een locatie die niet te ver van het centrum af ligt. Op basis van het onderzoek doet de VAC een aantal aanbevelingen. Daarbij ligt de nadruk op het verbeteren van de minpunten ten aan zien van de afwerking en de plattegrond. Sint Joseph is blij met deze kritische noten. Voor de woningbouwvereniging levert het onder zoek aan schat aan waardevolle informatie op die gebruikt kan worden bij het ontwikkelen van nieuwe bouwplannen. Het ligt dan ook voor de hand dat in de toekomst vaker gebruik zal worden gemaakt van de diensten van de VAC. Uitslagen: Terrasvogels - De Klaore ’t Draaiboompje - ’t Kroegske V.C.,H. - De Veerkes Cafetaria Rommen was vrij Programma 8 april: ’t Kroegske - V.C.H. De Veerkes - ’t Draaiboompje Cafetaria Rommen - Terrasvogels De Klaore is vrij. 1 ■4 Woningbouwvereniging Sint Joseph heeft een onderzoek laten doen onder de bewoners van de 20 zogenaamde meergeneratiewonin gen in Moergestel en Oisterwijk. Sint Joseph was zeer benieuwd naar het oordeel van de bewoners over dit unieke woningtype. Het onderzoek is uitgevoerd door de Vrouwen Adviescommissie (VAC). Afgelopen donder dag 2 april heeft de VAC het eindrapport aan geboden aan de directeur van Sint Joseph, de heer Hulsbosch. Wie is de VAC? De Vrouwen Advies Commissie adviseert de gemeente en de woningbouwvereniging over bouwplannen en over plannen met betrekking tot de woonomgeving. De VAC let in het bij zonder op de eisen die de gebruikers aan een woning of de woonomgeving stellen. De afge lopen jaren heeft de VAC meerdere malen ad vies uitgebracht over de nieuwbouwplannen van Sint Joseph. De inbreng van de VAC heeft meerdere malen tot een bouwplannen geleid. De VAC onderzoekt ook of woningen, wanneer ze een tijdje bewoond zijn, wel tegemoetkomen aan de wensen van de gebruikers. Van de ken nis die dit soort onderzoek oplevert, maakt Sint Joseph dankbaar gebruik. Wat zijn meergeneratiewoningen? Woningbouwvereniging Sint Joseph heeft de laatste jaren een aantal meergeneratiewonin gen gebouwd. Dit zijn woningen die naast de woonkamer en een keuken ook een slaapkamer en een badkamer op de begane grond hebben. Daardoor zijn de woningen bijzonder geschikt voor ouderen en voor mensen met een handi cap. In het onderzoek zijn ook twee ’atelierwonin gen’ betrokken. Dit zijn woningen met twee kamers op de begane grond, een woonkamer en een keuken op de eerste verdieping en een ruime atelierruimte op de tweede verdieping. Dinsdag 14 april komt het CDA bijeen om de raadsvergadering van donderdag 16 april door te praten. De agendapunten omvatten o.a. het vaststellen van de jaarrekening over 1997; vast stellen economisch actieplan; voorstel tot aan- en verkoop van grond. Bent u geïnteresseerd in een van de onderwer pen of het fractiewerk van het CDA, dan bent u van harte welkom. De CDA-fractie bespreekt op 14 april de stukken van de raadsvergade ring in het Raadhuis aan de Lind in Oister wijk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De WD nodigt de ach terban en geïnteresseer den uit voor de fractie vergadering van 14 april 1998 om 20.00 uur in het Raadhuis aan de Lind in Oisterwijk. Op de agenda staat onder meer de behandeling van: a) Vaststelling van de jaarrekening van de gemeente Oisterwijk 1997; b) Vaststelling van het Economisch actieplan voor de gemeente Oisterwijk; c) Verkoop van gronden; d) Vaststellen van de bouwverordening van de gemeente Oisterwijk e) Wat verder ter tafel komt. Het faxnummer van de WD fractie is: (013) 513 3951 Het e-mail adres is: gmcbv@worldonline.nl Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met Joost Wagenmakers, tel. 513 6059 of Carine Gerlach-Aijer, tel. 513 2595. OISTERWIJK EN MOERGESTEL Op zaterdag 11 april zijn wij gewoon geopend van 9.30 - 12.30 uur. Vanaf dinsdag 14 april zijn we u graag weer van dienst. Wij wensen u prettige paasdagen! Op 10 april (Goede Vrijdag) en 13 april (Tweede Paasdag) is ons kantoor gesloten. Uiteraard kunt u wel 24 uur per dag gebruikmaken van de geldautomaat. Moergestel PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 APRIL 1998 fi fK MO£RGg$m HtUKCLOM O*. k

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5