euro Tweede Paasdag dan maar Mevr. J. van Erve Stuurgroep ’Behoud Den Boogaard’ biedt haar rapport aan 8 jl Aphrodite Jl P Dagboottocht Zonnebloem Flessenactie Hertog Jan loopt als een trein Het wilde, maar hoefde (nog) niet Zit uw hart zeker op de juiste plaats? Loterij rond ’Festival Bovenal’ WOENSDAG 8 APRIL 1998 - 23e Jaargang - Nr. 997 (zie pagina 7) Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! ’GESPECIALISEERD’ KINDERFYSIOTHERAPEUTE Welke invloed heeft de euro op de rente? Frans Tekath: ...bekeken doelpunt... Gevestigd per 1 april 1998: Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Pr. Beatrixstraat 23a 5066 BB MOERGESTEL Tel. (013)5131624 in het hart, want enige jaren terug had hij, sa men met ouders, het speeltoestel geplaatst. Nu mocht hij het weer afbreken dus, niet omdat het versleten was, maar omdat het toestel niet meer voldeed aan de nieuwe veiligheidsnor men. Thuis kampioen tegen Mariaheide Voor 2e Paasdag staat een inhaalwedstrijd op het programma en bij winst is Audacia niet meer in te halen. Ik durf dit boude kopje neer te schrijven omdat niemand in het Audacia- kamp daaraan twijfelt (al kun je het niet zéker weten). Gunstige omstandigheden die mee kunnen werken zijn een tegenstander (SCHM), waarvoor niets meer op het spel staat en waarvan steeds ruim is gewonnen, niet af hankelijk van de concurrentie (DVG speelt niet) en het is (nog) niet de laatste kans. Span doeken, feestkledij, toeters en bellen zijn wel kom. Audacia Nijnsel1-1 We moesten erop voorbereid zijn dat afgelo pen zondag reeds het kampioenschap zou wor den behaald, maar dan moest theorie praktijk worden en dat wil in de sport niet vaak lukken. Audacia moest winnen (deed dat niet) en DVG punten laten liggen (deed dat niet) en in zo’n scenario worden dikwijls niet de beste wed strijden gespeeld. Dat hebben we niet uit ei gen ervaring (het is lang geleden dat Audacia kampioen werd) maar daarvoor putten wij uit een algemeen sportverschijnsel. De wil om te winnen verkrampt de ploeg, de tegenstander wil geen slachtoffer zijn, het pechduiveltje zit op de lat, het sterkste elftal kan niet opgesteld worden en de verwachtingen zijn te hoog ge spannen. Al deze ingrediënten speelden zon dag een rol in de wedstrijd tegen Nijnsel, een ploeg die bovendien nog vocht voor een theo retische kans om degradatie te voorkomen. Paal en lat Dat het frame van de doelen uit holle buizen bestaat hebben de toeschouwers goed kunnen horen; in de eerste helft was het tot vijfmaal toe dat de lat dat geluid liet horen en in de tweede helft werd vastgesteld dat ook de paal niet massief is, maar wel van voldoende sterk te om doelpunten te voorkomen. Het was al leen de spanning die de wedstrijd boeiend maakte, want van goed voetbal was geen spra ke. Héél even leek de ban gebroken toen Frans Tekath in de tweeëntwintigste minuut van de tweede helft een doelpunt maakte. Velen hiel den het op een fout van de keeper maar ik houd ’De Zonnebloem’ organiseert op dinsdag 2 juni haar regio nale boottocht. Aan deze dag mogen 45 gasten uit Moerge stel deelnemen. Dus vol is vol! Vertrek per bus om 7.30 uur vanuit Stanislaus en om 7.45 uur vanuit De Reuselhof. Daarna gaan we naar Waalwijk waar we om 9.00 uur op ’onze’ boot gaan. De route is nog een verrassing. Op de boot be ginnen we met een kopje koffie met iets lek kers. Omstreeks 12.00 uur dineren we met z’n allen, ’s Middags nog een kopje koffie met ’n verrassing. Ondertussen is er vermaak en mu ziek. Rond 17.00 uur zijn we terug in Waalwijk waar de bus klaarstaat om ons weer naar huis te brengen. De kosten voor deze volledig verzorgde dag bedragen 40,- p.p. Plastic flessen voor een speeltoestel Ruim een maand geleden kreeg Mathé Rijnen, adjunct directeur van de Hertog Janschool, de opdracht van zijn directeur om het grote speel toestel wat bij de school stond, maar in stuk ken te zagen. Dat deed hij met de nodige pijn het op een uiterst bekeken inzet, een mix van een schot en een lob: 1 - 0. De euforie was slechts van korte duur want drie minuten later was het alweer gelijk; een kleine onachtzaam heid stelde Frank v.d. Linden is staat om 1 -1 aan te laten tekenen. In de resterende vijfen twintig minuten drong Audacia nog wel stevig aan en kon van grote pech spreken toen een fraaie actie van Corné Zoontjens tegen de paal belandde, doch daar stond tegenover dat ook Nijnsel enkele fraaie kan sen op een overwinning liet liggen. Het gelijkspel was dan ook terecht. Van 19 t/m 25 april: Ze komen weer bij u langs, de collectanten van de Nederlandse Hartstichting, voor het goede doel. Wij hoeven u niet meer te vertellen dat het geld, dat in heel Nederland in deze week wordt ingezameld, wordt gebruikt voor het onderzoek naar en bestrijden van hart- en vaat ziekten. Landelijk staan de Moergestelnaren bekend als gulle gevers, dus laten we dit zeker zo houden! Als de collectant met de bekende bus aan uw deur komt, geef voor dit goede doel! Voor twee straten, De Hoefkens en de Van Rijckevorsellaan hebben we door omstandig heden geen collectanten. Wie uit deze straten zou ons willen helpen? Het kost u maar ens in het jaar enkele uurtjes... Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de Nederlandse Hartstichting, Marijke Russ-van Mooktel. 513 2245 Mieke de Laat-Kennistel. 513 219 senactie. Een heel eenvoudige actie. Elke don derdag brengen de kinderen een plastic fles mee naar school. Al deze flessen worden inge leverd bij Jumbo Denissen. Op die manier brengt dat elke week een leuk bedrag op. Jum bo Denissen verdubbelt elke maand de op brengst van de beste week van die maand. Dat was voor enkele van onze jongste leerlin gen een goede reden om eens stevig op pad te gaan. Mieke en Linda Verhagen, Joost Don ders, Mariska en Nick Machielsen en Moniek, Paulien en Michel Jans trokken de wijk in met hun grote bolderkar. Ze belden net zo lang aan tot hun hele bol derkar vol zat. Ruim 100 flessen hebben ze bij elkaar gebracht. Daarbij nog de weekop- brengst van de hele school en dat nog eens verdubbeld door Jumbo Denissen. Dat tikt aan. Op deze manier komt dat speeltoestel er zeker... De Stuurgroep ’Behoud Den Boogaard’ heeft op dinsdag 7 april jl. haar rapport aangeboden aan het Stichtingsbestuur van ’Den Boogaard’ en aan de verantwoor delijke wethouder van de gemeente Oisterwijk, de heer W. van Roessel. Op initiatief van 'Ondernemend Moergestel’ werd een stuurgroep gevormd om de mogelijkheden te onderzoeken tot behoud van ’Den Boogaard”als gemeenschaps huis voor de kern Moergestel. Aan de oproep om zitting te nemen in de Stuurgroep gaf een aantal mensen gehoor van uit diverse geledingen: het Stichtingsbestuur, de gemeente en ’Ondernemend Moergestel’. In overleg werd besloten om een extern voorzit ter te vragen die aan het onderzoeksproces lei ding kon geven. Hiervoor werd benaderd de heer Drs. H. Voorhuis, als mentor verbonden aan de stichting ’Klein Nood’, een stichting die adviserend en ondersteunend werkzaamheden verricht voor bedrijven in het Midden-en Kleinbedrijf. Directe aanleiding voor het formuleren van de Stuurgroep lag in het feit dat het Stichtingsbe stuur geen mogelijkheden meer zag de exploi tatie van ’Den Boogaard’ op de huidige voet voort te zetten. De Stuurgroep heeft de gemeente bij de for matie in kennis gesteld van de oprichting en voor zichzelf de datum gesteld van 1 april 1998 om uiterlijk op deze datum de conclusies en aanbevelingen te rapporteren. De kern van de aanbevelingen is als volgt: Aanpassing en verbouwing van ’Den Boo gaard’: integratie van de bibliotheek en een hernieuwde opzet van ’De Cambrinus’ als café/brasserie, met behoud van de podium- functie in de grote zaal van ’Den Boogaard’. Een dergelijke doorstart geniet de voorkeur van de Stuurgroep. Het voorste gedeelte, ’De Cambrinus’, kan worden verhuurd, de bibli otheek wordt gesitueerd in het linkse gedeel te van het gebouw, de grote zaal blijft volle dig in tact, terwijl ook de huidige vergader zaaltjes beschikbaar blijven voor de plaatse lijke verenigingen. De huurder van ’De Cam brinus’ kan tevens als beheerder van het to tale gebouw optreden. Verkoop van ’Den Boogaard’ aan een pro jectontwikkelaar onder restrictie van het behoud van de podiumfimctie voor de kern Moer-gestel en eventueel met integratie van de bibliotheek. De bouw van ’n zestal appar tementen op en/of om ’Den Boogaard zou tot de mogelijkheden behoren. •Doorstart met schuldsanering van ’Den Boogaard’ met een exploitatie opo non-com- merciële basis, behoort volgens de stuur groep niet tot een van de te realiseren opties. Verder doet de stuurgroep een dringend be roep op het gemeentebestuur Oisterwijk om alles in het werk te stellen om voor de kern Moergestel een gemeenschappelijke ont moetingsplaats - bij voorkeur ’Den Boo gaard' - te behouden. Degenen die graag aan deze boottocht willen deelnemen, kunnen zich aanmelden vóór 15 april a.s. bij Ida van Laarhoven, De Stappen 17513 3635 Mia van de Laak, Rootven 54513 3717 Willeke de Laat, Pr. Christinastr. 5 513 2531 Marie-Louise v/d Wijdeven, Mispelbos 10 513 3569 R 71 Schoolstraat q Huidverzorgingsinstituut Op Koninginnedag 30 april vindt ’s avonds het inmiddels bekende ’Festival Bovenal’ plaats. Deze avond stijgen er nabij ’t Draaiboompje zo’n 15 heteluchtballonnen op. Deze ballonnen worden bemand door geestelijk gehandicap ten, en daarnaast is er nog ’n aantal ballonnen beschikbaar waarvan de plaatsen zullen wor den verkocht aan degenen die maar mee wil len. Er is echter nog ’n andere mogelijkheid om een vlucht per heteluchtballon mee te ma ken. Op diverse plaatsen in Moergestel (herkenbaar aan het raambiljet) kunt u ’n lot kopen voor de prijs van 2,50 per stuk. Dat lot gaat mee in een loterij waarvoor gratis ballonvaarten be schikbaar worden gesteld (één voor Oisterwijk en één voor Moergestel). Voor wat betreft Moergestel heeft de trek king van deze ballonvaart plaats op zondag woensdag 29 april rechtstreeks in de uitzen ding van MTV rond de klok van 19.00 uur. De werkelijke waarde van uw gekocht lot voor 2,50 kan dus oplopen tot de hoofdprijs die een waarde vertegenwoordigt van 300,-! Doen dus en pak die kans! Er ontstond op de speelplaats een grote lege plek. Toen het toestel weg was, bleek eigenlijk pas hoezeer het gemist werd. De ouderraad van de Hertog Jan is niet van plan om deze situatie lang zo te laten. Er wer- A W" Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. iel. 013-513 14/4 n Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G Z.) ||j oer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1