-- n KORFBAL^ kW je thuis in je sport l Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk Heitje voor een karweitje Le Petit Palais ’exposeert’ in Oude Kerkje Smeer ’em en dan pas weg Moergestel t Graag tot ziens en/of horens! MOERGESTEL e 1 1 Uitslagen: Welpen: Roef1. - Spoord. Girls Pup. F: Eruo Girls - Roef! Pup. D: Rosoio - Roef! Asp. C: Vessem - Roef! Jun. A: Meervogels - Roef Programma 9 april: Recr.: Roef! - Euro Girls De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kemen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel In Moergestel is er i.v.m. 2e Paasdag geen spreekuur. In Oisterwijk Op dinsdag 13 april is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. Donderdag 16 april om 19.30 uur Raadsvergadering Voor onderdelen uit de agenda verwijzen we u naar ’Moergestel-Nieuws’ van vorige week. Tijdelijke verkeers maatregelen Bestemmings plannen Het is weer bijna Pasen en dus hebben de kin deren weer een week vakantie. Maar in deze week zitten de kinderen van de Esta’s niet stil. Nee, dan komen ze weer bij de mensen langs om een karweitje op te knappen. Misschien komen ze ook bij u, dus verzin maar alvast wat taken, zoals de stoep vegen, de hond uitlaten, de afwas doen, enz. En natuurlijk zullen zij dat doen in ruil voor een ’heitje’, kortom voor wat geld. U laat ze toch niet in de kou staan? Groeten, de Esta-leiding ALGEMEEN BELANG Op dinsdag 14 april komt ónze fractie om 19.00 uur bijeen in kamer 8 (bovenste verdieping) van de Raadhuis aan de Lind 56 om de agenda van de raadsvergadering van 16 april door te spreken. Zeker zo belangrijk is het om van u als belang stellende burger te vernemen hoe u de toe komst van de gemeente Oisterwijk (kernen Heukelom, Moergestel en Oisterwijk) ziet. In een open discussie met u willen wij zaken voor de toekomst helder in beeld krijgen. Uw visie is doorslaggevend en de politiek al proberen uitvoering te geven aan uw gedachten omtrent de toekomst van uw woon- en leefge meenschap. Schroom daarom niet uw partij ’mee te blazen’. U bent van harte welkom op dinsdag 14 april. U kunt ook telefonisch contact opnemen met onze fractie, t.w. Noud Smits (513 1694), Ferry Pörtzgen (521 7217), Hans Denissen (513 1836), Daniella Hulskes (528 5795) of Theo op ’t Hoog (513 2398). Tijdens het Paasweekeinde op 11,12 en 13 april exposeren de leden van de Valkenswaardse Schildersclub hun schilderijen en aquarellen in het Oude Kerkje van Middelbeers. ’Le Petit Palais’ wordt geleid, of liever, begeleid, door Antoon Baeten. Er zijn meer dan vijftig werken in olieverf, aquarel en acryl. De openingstijden zijn op zaterdag 11 april van 13.00 tot 17.00 uur, op zondag 12 en maandag 13 april van 11.00 tot 17.00 uur. Iedereen is welkom; de toegangsprijs is 2,- p.p.; kinderen gratis. 0-19 .4-4 4-0 .7-0 7-3 ROEF! HONKBAL JUNIOREN-A Bijna is het dan zover; de honk- balcompetitie gaat weer begin nen. Zoals U weet beste lezers van deze rubriek, bent U gewend aan het junioren team van onze Moergestelse vereniging ROEF! Ook dit jaar staan zij weer paraat om zich fier te verdedigen en hun mannetje te staan als het gaat om de slagkracht. Trainer Jan Klomp heeft wonderbaarlijk werk verricht om de pas inge stroomde junioren klaar te stomen; natuurlijk missen zij nog de massiviteit en routine. Maar gebleken is dat hun inzet en mentaliteit het sterkste onderdeel zal zijn van hun optreden, daarnaast zullen de vaardigheden snel groeien om zodoende hun positie binnen het team ren dabel te laten zijn. Even voorstellen: Jannis van Kerkhoven, Thomas v/d Steen, Bart Deckers en Adriaan Knoop allen uit Oisterwijk, Mat hijs Terwindt en Mark Poirters uit Moergestel zijn de nieuwelingen. Zij worden opgenomen door de oudere junioren te weten: Jeroen Meeuwis (aanvoerder), Rob Hooftman, John van Esch, Thomas Salvetti, Willem Poirters en Rogier Helmer. De selectie telt 12 man. Coach Gijs Hooftman is positief gestemd na de oefen wedstrijden. ’De nieuwelingen moeten nog veel leren, maar ze zijn leergierig, dat siert hen! We hebben een zware competitie voor de boeg, met verenigingen uit Nijmegen (Hazenkamp), PSV-Eindhoven, Nuenen, Orioles-Veghel, Knuppelaars-Rosmalen, Cardinals-Oss. We zullen hard moeten werken aan de slagkracht en routinematige zaken in het veld, ik ver wacht dan ook van iedereen 100 inzet.’ De eerste competitie wedstrijd wordt in Nij megen (Hazenkamp) gespeeld, deze gerenom meerde vereniging heeft 2 junioren-A teams in de competitie vertegenwoordigt. De junioren zullen hun huid gelijk duur moeten verkopen en de concentratie zal hoog moeten zijn. De eerste thuiswedstrijd is op 25 april, de thuisba sis van de junioren het sportpark ’Stokeind’ te Moergestel om 13.00 uur. Toegang is natuur lijk gratis! Tegenwoordig nemen mensen steeds minder tijd om rustig te ontbijten. Veel mensen slaan het ontbijt over. Uit onderzoek is bekend dat vooral schoolkinderen vaak niet ontbijten. Maar goed ontbijten is erg belangrijk. Ons lichaam heeft ’s nachts gerust en is toe an nieu we energie. Die energie maakt dat u uw werk goed aankunt, dat uw humeur beter is, dat u op sportief gebied meer prestaties levert en dat uw kinderen op school beter presteren. Ook voorkomt het dat u veel tussendoortjes gaat eten, war veel vet en/of suiker in zitten. Voor een goed ontbijt zijn een paar spelregels belangrijk: Eet vooral koolhydraten. Die zitten bijv, in bruin brood, Brinta, havermout of muesli. Eet veel granen en vezels. Granen en vezels zitten in bijv, volkorenbrood, roggenbrood, Brinta, muesli, groente en fruit. Drin veel, het liefste melk, vruchtensap of thee. Melkprodukten mogen niet ontbreken, bijv, een glas halfvolle melk of een schaaltje magere yoghurt. Ontbijt gevarieerd: eet zowel granen (met vezels), melkprodukten en eventueel en stuk fruit of glas vruchtensap. Ook kunt u een drinkontbijt eten, daarin zit alles wat u nodig hebt. Een gezond ontbijt hoeft dus niet veel tijd te kosten. Wees matig met vet en suiker. Dus neem ’s ochtend voordat u de deur uitgaat even de tijd om te ontbijten. Je maakt meer van de dag met een goed ontbijt! Servicepunt is op 2e Paasdag dicht Normaal gesproken is op maandagavond in de openbare bibliotheek van Moergestel het Ser vicepunt van de gemeente geopend. Op Tweede Paasdag maandag 13 april is het Servicepunt uiteraard niet geopend. Op Goede Vrijdag is het servicepunt, net als de bibliotheek, om 16.30 uur gesloten! Verkiezingen Op woensdag 6 mei worden er verkiezingen gehouden in Nederland. Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Natuurlijk gaat u ook naar de stembus op die woensdag, of, beter gezegd: u maakt van de gelegenheid gebruik om uw stem uit te brengen. In Moergestel gaat dat per com puter. In de komende weken kunt u op deze pagina alles lezen over de Tweede Kamer. Over hoe en waar u uw stem kunt laten horen... want u bent er toch bij op 6 mei? Wat is de Tweede Kamer? De Tweede Kamer, die 150 leden telt, is in Ne derland erg belangrijk. De Tweede Kamer houdt zich met alle mogelijke onderwerpen bezig die u rechtstreeks raken, zoals bijvoor beeld de economie, het verkeer, de veiligheid, het milieu, de positie van ouderen, kunst en cultuur, onderwijs enz. Beleid maken in Nederland Het is eigenlijk niet zo moeilijk om aan te ge ven hoe dat gebeurt. De Regering en de Twee de Kamer samen bepalen het beleid in Neder land. De Regering bestaat uit de koningin en de ministers en ministers kunnen zich door staatssecretarissen laten bijstaan. Ministers en staatssecretarissen samen noemen we kabinet. De controle op de Regering wordt uitgeoefend door de volksvertegenwoordiging of parle ment, of, zoals het officieel heet, De Staten Generaal. De Staten Generaal bestaat uit de Eerste en de Tweede Kamer. De Tweede Ka mer bepaalt samen met de Regering het beleid en controleert de Regering. Samen met de re gering en de Eerste Kamer is de Tweede Ka mer de wetgever in ons land. Meestal gaat het zo: een of meer ministers stel len een wet op, bespreken die in het kabinet en leggen het wetsvoorstel dan aan de Tweede Kamer voor. Soms neemt de Tweede Kamer ook zelf het initiatief en dient een wetsvoorstel in. In die Tweede Kamer - u kunt dat vaak op televisie zien of via de speciale Tweede Kamer lijn op radio horen - wordt er over die wets voorstellen van gedachten gewisseld. De Twee de Kamer kan wijzigingen in het voorstel aan brengen. Een wet is aanvaard, als zowel de meerderheid van de Tweede Kamer als de meerderheid van de Eerste Kamer het met het wetsvoorstel eens is en de koningin en de ver antwoordelijke minister(s) hun handtekening hebben gezet. Wie mag er stemmen? Iedereen die mag stemmen krijgt vanzelf de oproepingskaart in de brievenbus. Voor de Tweede Kamerverkiezingen mag iedere Neder lander die 18 jaar of ouder is en niet uitgeslo ten is van het kiesrecht, zijn of haar stem uit brengen op 6 mei. Volgende week: In de komende weken wordt in deze rubriek nog aandacht besteed aan o.m. zelf stemmen of iemand machtigen; en voorkeurstem uit brengen; stembureaus langer open; het stelsel van evenredige vertegenwoordiging en het ant woord op de vraag wie er kandidaat zijn voor een plaats in de Tweede Kamer. Bouw- aangevraagde bouwvergunningen en meldingen Verandering in de openstelling van het gemeentekantoor op donderdagavond Elke donderdagavond is zoals bekend het ge meentekantoor tot 19.00 uur geopend. U kunt dan terecht bij de receptie, bij de afdeling Bur gerzaken en bij de Voorlichting. Met ingang van komende donderdag 16 april komt er een verandering. De medewerker Voorlichting zal niet meer aanwezig zijn. Uit tellingen is gebleken dat er tijdens de avondopenstelling op donderdag geen behoefte is aan algemene informatie over de gemeente. Veel mensen komen die avond voor en meer specifieke behandeling. Ze wil len een paspoort, een rijbewijs, of uittreksel uit een van de registers bijvoorbeeld. Bij balie 4, de afdeling Burgerzaken, is het elke donderdagavond een regelmatig gaan en ko men. Bij Voorlichting waren er echter nauwe lijks klanten. Reden waarom het college be sloot om een einde te maken aan de beschik baarheid van de voorlichter op donderdag avond. Tijdens de normale openingstijden van het gemeentekantoor kunt u normaal bij de afde ling Voorlichting terecht. PAGINA 11 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 8 APRIL 1998 i i t t n r t t MOLENSTRAAT MOERGESTEL In verband met werkzaamheden wordt de Molenstraat tussen de waterhoef- straat en Den Oudenhof op woensdag 15 en donderdag 16 april 1998 voor het verkeer afgesloten. gemeente gemeente HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK BUITENGEBIED OISTERWIJK - DEEL MOERGESTEL’ Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken ter voldoening aan het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 maart 1998 in gewijzigde vorm vastgestelde bestemmingsplan 'Buitengebied Oisterwijk, deel Moergestel' met ingang van dinsdag 14 april 1998 gedurende vier weken voor een ieder tijdens openingsuren ter inzage ligt bij de afdeling Voorlichting in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk, alsmede in de Openbare Bibliotheken aan de Schoolstraat 37 te Moergestel en de Distelstraat 1 te Oisterwijk. Het bestemmingsplan heeft betrekking op het buitengebied van de voormalige gemeente Moergestel met inbegrip van de grenscorrecties die zich als gevolg van de gemeentelijke herindeling van 1 januari 1997 daarin hebben voorgedaan en uitgezonderd het landgoed 'De Hooge Braaken’ en de inmiddels in het be stemmingsplan 'Kom Moergestel’ opgenomen gronden grenzend aan de Sonman en de Scheerman. Ten opzichte van het ter visie gelegen hebbende ontwerp bestemmingsplan is door de gemeenteraad in het vastgestelde bestemmingpslan een aantal wijzigingen aangebracht in zowel de toelichting, de voorschriften als de plankaart. Degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad heeft kenbaar gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruinmtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kan gedurende bovenge noemde termijn van vier weken schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen ge noemd bestemmingsplan bij Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, Postbus 90151, 5200 MC 's-Hertogenbosch. Dezelfde bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen die de gemeenteraad bij de vaststelling van het plan daarin heeft aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen ff? PIdinpp n u ®een ^ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur iiiciuiiigcn schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 14 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het bouwen van een serre aan de woning Rootven 59; het vergroten van de boerderij aan de Oirschotseweg 26. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het plaatsen van een tuinhuisje en een windscherm aan de Oirschotseweg 5; - het uitbreiden van een woning aan de Mispelbos 28. Met de volgende melding is ingestemd: - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Hoefkens 2.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11