De l.OOO. 'Moergestel Nieuws' Wui r w - - CZI1 i stichting’openbare BIBLIOTHEEK Teksten aanleveren op diskette... 11 Zo is er maar één! Graaf van Ursel scoort in penaltybokaal Festival Mundial 1998 Wie een hart heeft, collecteert. Programma Koninginnedag weer rond... Een schone kerk... Kunst °P de w Bienekebolders t—J WOENSDAG 29 APRILz- 1998 MISSIE r ONTWIKKELING VREDE Giro 300, Den Haag Nieuwe activiteiten en Festival Bovenal OISTERWIJK EN MOERGESTEL Boekendienst aan huis van de Open bare Bibliotheek Bibliotheken gesloten r.. w MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 APRIL 1998 PAGINA 10 I. In de loop van de week komt er bij onze redactie nogal wat tekst binnen. Mensen die die teksten maken beschikken veelal over een computer, ’n Kleine moeite is het dan om de tekst even op ’n diskette te zetten (WP of Word). Wanneer dat mogelijk is beschikken wij graag over de diskette waarop de tekst staat die u gepubliceerd wilt zien. U kunt de diskette na publicatie weer ophalen (zet er wel even uw naam op!). Bedankt voor uw medewerking, want het scheelt ons in het weekend vaak enorm veel werk... In de eredivisiewedstrijd van Willem II tegen FC Utrecht van vorige week was de Graaf van Ursel te gast om met twee leerlingen in de rust deel te nemen aan de penaltybokaal van Wil lem II. De Graf van Ursel won het onderling Wederom doen we een oproep om ideeën voor de speciale 1.000e ’Moergestel- Nieuws’ aan ons door te spelen (Oisterwijkseweg 43, tel. 513 2268). Hebt u een speciaal iets, in de vorm van bijv, een gedicht, een leuk verhaaltje of een bijzondere foto, dan houden we ons graag aanbevolen. De komende week komt de redactie weer bijeen om te praten over de inhoud van het jubileumnummer. Onze adverteerders zijn inmiddels (of worden komend weekend) op de hoogte ge bracht van een heel speciale aanbieding. Aan hen zouden we willen zeggen: laat spoedig iets van u horen. Het aanbod is éénmalig en alleen bestemd voor de jubi- leumeditie... De eerste schapen zijn al over de dam... Nederlandse vrienden van Na de opleving vorig jaar zal het elfde Festi val een aantal nieuwe impulsen krijgen door deelname van een aantal nieuwe landelijke organisaties. Vanaf zondag 7 juni a.s. tot en met zondag 21 juni staat Tilburg ’bol’ van dit Festival. Op het programma zullen wij in een aantal ar tikeltjes nog terug komen. De stichting DOEN, Bilance, Novib, Amnesty Internatio nal en ASN Bank gaven al eerder acte de pre sence maar nu zullen ook Unicef en de FNV voor het eerst een prominente rol gaan spelen. Hiermede wordt het draagvlak voor Festival Mundial als landelijk platform voor interna tionale samenwerking nog verder versterkt. Ook is het artistieke concept verbreed. Het doel van het geheel is om op een aangena me wijze kennis van, begrip over en de waar dering voor andere culturen te bevorderen. De combinatie van vooraanstaande wereldmuziek, informatie, amusement en exotische eten le nen zich daar prima voor en dat is vroeger reeds bewezen. Tijdens het slotweekend ver wacht men een 175.000 mensen en zoals steeds is de toegang ook nu weer gratis. De zigeuner cultuur wil men uit de anonimiteit halen en daar begint men met een Internationaal Gipsy- festival. Ook de 50e verjaardag van de “Uni versele Verklaring van de Rechten van de Mens” is een belangrijk thema gedurende de festivaldagen. Ook gaat men voor optredens een vijftal wijken van Tilburg in met een rei zend podium om wijkbewoners op een onge dwongen manier kennis te laten maken met andere culturen via wereldmuziek. Ook de KinderMundial staat weer op het programma en wel op zondag 14 juni 1998. Ook zijn een aantal vernieuwingen doorgevoerd waarop wij nog terugkomen. Zeker is het de moeite waard de data reeds in Uw agenda te noteren want het beloofd zeer zeker de moeite waard te wor den. Hb Op de foto staan behalve de schutters, scheidsrechter en keeper Giedus van Roozendaal (geheel rechts). Clubavond Op 10 april hebben we weer gewoon een club avond. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Karten Op 17 april gaan we weer racen op een of ande re kartbaan. Degene die dit al ooit meer ge daan hebben zullen zeker meegaan. Dus als je ook mee wilt, dan moet je je zo snel mogelijk opgeven. Dit geldt voor iedereen. Opgave in D’n Tob of bij Bart van Korven: 513 2358 of Bert-Jan Smits: 513 2205. Chipsavond Op 24 april hebben we een chipsavond. Op deze avond gaan we weer ’een kraak zetten’. We hebben de halve groothandel weer leeggeladen om die hongerige koppen op de avond te stil len. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Voorj aarsuitstapje Op 9 mei hebben we weer het jaarlijkse voor- jaarsuitstapje. We weten nog niet waar we naar toe zullen gaan maar als je een leuke grote dis co weet, waar niet iedereen elke week komt, kom gerust even naar D’n Tob om dat door te geven. 'Hartstichting de hartstichting gen/afbeeldingen/ideeën rondom het gegeven Kunst. Successievelijk zal de school vol komen han gen met kunstwerken van uiteenlopende aard. Echte kunstenaars zullen de school gaan bezoe ken en kinderen reizen naar de ateliers van kunstenaars uit de omgeving. Het is heel goed mogelijk dat u de komende periode in het dorp hier iets van gaat merken. Eén van de activiteiten voor de kinderen is het lopen van een beeldenroute door Moergestel, Oisterwijk en Tilburg. Tentoonstellingsruim tes als de bibliotheek, gemeentehuis en ons ei gen schoolgebouw zullen open worden gesteld zodat ook u deelgenoot wordt van dit bijzon dere project. In dit najaar zal er lokaal een vervolg aan dit thema worden gegeven via de Wiekentkunst. Bent u geïnteresseerd of denkt u zelf een kunst zinnige bijdrage te kunnen leveren, neem dan zo snel mogelijk contact op met de Bieneke- bolders. En wederom is Oranjecomité Moergestel, onder voorzitterschap van Trees Verhoeven, er weer in geslaagd een bijzonder program ma samen te stellen voor Koninginnedag 1998. Donderdag 30 april zal het oranjezonnetje hopelijk weer volop schijnen en zullen velen deelnemen aan de activiteiten die er georga niseerd worden. Nieuw: Meerkamp Uiteraard zult u binnenkort op de hoogte ge bracht worden van het totale programma, ’n Programma dat zoals gebruikelijk begint met een H. Mis om 9.30 uur in onze parochiekerk. Nieuw in het middagprogramma is een Meer kamp waaraan wordt deelgenomen door een zestal Moergestelse verenigingen die op spor tieve wijze zullen gaan strijden om de prijzen. Deze Meerkamp wordt, zoals het bijna totale programma, gehouden op de voetbalvelden nabij ’t Draaiboompje. Ook ’Festival Bovenal’ ’s Avonds rond de klok van 18.00 uur begint het spectaculaire gebeuren ’Festival Bovenal’ weer. Het is op dit moment nog niet precies bekend hoeveel ballonnen er opstijgen, maar een aantal van vijftien is al definitief. Naast de geestelijke gehandicapten nemen ook particu lieren plaats in de heteluchtballonnen. Zo’n ballonvaart is te koop óf zelfs te winnen in een loterij die door het Oranjecomité is opgezet (zie artikel elders in dit blad). Uiteraard komen we in latere uitgaves van ’Moergestel-Nieuws’ nog uitgebreid op het uitgebreide programma terug! treffen met 4 tegen 2 benutte penalties van De Bienekebolders. Manuël haalde de maximale score van drie uit drie. Met vier uit zes staat de Graaf van Ursel op de gedeelde eerste plaats in de seizoensranglijst. Met nog drie rondes te spelen is de kans om in de prijzen te vallen aan zienlijk. Wist u dat de bibliotheken van Moergestel en Oisterwijk een boekendienst aan huis hebben voor iedereen die niet in staat is om zelf de bi bliotheek te bezoeken? Voor wie? Deze boekendienst is bestemd voor iedereen die graag leest en die niet zelf naar de biblio theek kan komen door langdurige ziekte, han dicap of ouderdom bijvoorbeeld. Wat houdt dat in? Als u te kennen geeft van de boekendienst aan huis gebruik te willen maken, komt een mede werker van de bibliotheek bij u op bezoek. In dit gesprek wordt uitgelegd welke mogelijkhe den de bibliotheek biedt. U kunt dan vertellen wat u het liefste leest. Daarna wordt u door gaans éénmaal per 3 weken door steeds dezelf de vrijwillige medewerker, die de boeken voor u gaat ruilen, bezocht. Wat kunt u lenen? Er zijn allerlei boeken: avonturenromans, de tectives, streekromans, hobbyhoeken, boeken over andere landen, handwerken, kunst, na tuur, enz. Voor hen die wat slechter gaan zien zijn er boeken in grote letterdruk. Wat kost het? Voor de boekendienst aan huis hoeft men niet meer te betalen dan de gewone abonnements kosten en het leengeld. BOEKENDIENST AAN HUIS, MIS SCHIEN IETS VOOR U? Voor meer informatie of om uzelf aan te mel den als deelnemer kunt u bellen met Jolanda Jansen, tel. 513 2243. Op vrijdag 10 april a.s. (Goede Vrijdag) sluiten de bibliotheken om 16.30 uur. Maandag 13 april (Tweede Paasdag) zijn de bi bliotheken de gehele dag gesloten. In het voorjaar slaat de grote schoonmaak woede toe. En dan is het ook tijd om onze mooie kerk weer eens op te frissen en schoon te maken. Dat gebeurt door vrijwilligsters en -ers. Er is gesopt, geboend, geschrobd, gedweild. Van boven naar beneden, van links naar rechts. Hoog, en nog hoger in de wenteltrap van de toren, laag en nog lager in de kelder van de sacristie. Het altaar, de banken, de doopvont en de beelden en de sacristie. En gepoetst is er ook. De kandelaars, het wierookvat, al het koper werk en wat er ook maar voor in aanmerking kwam is onderhanden genomen. Het ziet er allemaal weer geweldig uit, maar dat ziet u wel met Pasen. Natuurlijk moest er ook wat gebuurt worden en dat kon in het parochiecentrum onder het genot van een kopje koffie en een heerlijk wor stenbroodje. Zo’n veertig mensen hebben hier aan meege werkt en ik wil hen dan ook hartelijk danken voor hun geweldige werklust, hun inzet en vooral voor de bereidheid om aan deze grote schoonmaak mee te werken. Ik zie jullie regelmatig het hele jaar door maar het liefst zie ik jullie toch zo tegen Pa sen. Allemaal heel erg bedankt. ler Kunstliefhebbers opgelet! Op de Bienekebol ders werken kunstenaars vanaf vier jaar t/m zestig jaar de komende weken aan een kunst project. De kinderen kunnen zich in de eerste twee weken oriënteren op verschillende vra- Vorige week vond u in ’Moergestel-Nieuws’ een vastenzakje, dat gebruikt kan worden voor de bliksemactie, de huis-aan-huiscollecte op donderdag 9 en vrijdag 10 april. In verschillende berichtjes in ’Moergestel- Nieuws’ hebben wij u op de hoogte gebracht van onze Vastenaktieproject van dit jaar: het recht op land en onderwijs voor Tupinikim- en Guarini-indianen in Brazilië. Door uw bijdrage helpt u de mensen in Brazi lië in hun ontwikkeling. M.O.V.-groep Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 10