Boer vindt vliegtuig DONKERS Autoschade audacIa ’f i Nieuwe motto 1999: ’Gaon zóas ge zèt’! Schoolstraat 60, MOERGESTEL, Tel. (013) 513 3537 DONKERS Foto’s maken Winst in competitie en eervol afscheid van bekertoernooi AUDACIA JEUGD Audacia Dl speelt voorwedstrijd Opgeven nieuwe jeugdleden Zege is voor Audacia voldoende PAGINA 9 0-0 11.00 9.30 Anco Gerritsen: bij deles blijven 14.30 12.00 12.30 12.00 10.00 10.00 12.30 10.00 10.00 9.15 8.30 9.30 9.30 .2-4 15-0 24 .0-0 .4-2 7-1 - AUTOSCHADE Opgeven kun je doen bij N. Oerlemans, tel. 513 1283. In verband met het 50-jarig bestaan worden er van alle elftallen en zeventallen foto’s gemaakt voor het jubileumboek. Zaterdag 4 april zijn de volgende groepen aan de beurt: Audacia D2, Audacia E3, Audacia E4, Audacia F3, Audacia F5 en de Audacia meis jes. Uitslagen junioren: Gloria UC 1 - Audacia Al Audacia Bl - WSC 3 Oirschot 2 - Audacia Cl ASudacia C2 - Nevelo 2 Audacia Dl - Zouavia 1 Beerse Meisjes - Audacia Meisjes er iets mee in de optocht, enz. Uiteindelijk kwam de goedkeuring. Bij de bekendmaking zei Martien Oerlemans (al vijf jaar juryvoorzitter) dat wat betreft het ingeleverde motto ’de aanhouder’ blijkt te win nen, want het nu gekozen motto werd al drie jaar op rij ingestuurd door winnares Mieke van Ven-Timmermans, Rootven 65. Zij mocht uit handen van Rien Op ’t Hoog de prijs in ont vangst nemen: een Belgisch bakske'bier. Na dit officiële gedeelte werd de avond nog tot in de kleine uurtjes voortgezet. Het was er geze- lig... ES.: De prijswinnares ontdekte bij thuiskomst dat uit het ’bakske bier’ één flesje witbier ge stolen is... Wil de ’eerlijke jatter’ dit terugbe zorgen bij de eigenaresse? Hij/zij hoeft zich niet bekend te maken, zet maar aan de voor deur... In de spannendste wedstrijd van dit seizoen tegen hoofdklasser WSC op donderdag 19 maart heeft Audacia eervol afscheid moeten nemen van het bekertoernooi. Als vooraf was voorspeld hoe het scenario voor Audacia in dit toernooi eruit zou zien, dan denk ik dat zij meteen een overeenkomst zou hebben gete kend. Wat hebben we van Audacia kunnen ge nieten tot en met het laatste fluitsignaal en vele (ook nieuwe) toeschouwers hebben kunnen vasstellen dat alle publicaties rondom haar unieke bekerprestaties nergens overdreven waren. Ook nu weer tegen WSC toonde Auda cia geen enkele schroom. WSC kon weliswaar een hoger tempo draaien en de balcirculatie was daardoor sneller dan bij Audacia, doch Audacia stelde daar een grote inzet en tech nisch kunnen tegenover; er werden ruim vol doende persoonlijke duels gewonnen om vol ledig in de wedstrijd te blijven. Zonder ande ren iets tekort te willen doen (iedereen was voortreffelijk) waren er bij Audacia twee spe lers, die een extra pluim verdienden. Mark 0-2 afgelast 4-1 3-1 2-1 1 - 1 9-1 1 - 1 4-0 Comé Zoontjens: voortreffelijke wedstrijd Audacia - TGG3-0 Wat er afgelopen zondag op het programma stond was natuurlijk van een heel andere orde. Dit was een wedstrijd die gewonnen moest worden van een “angstgegner” om de kam- pioensaspiraties in stand te houden en omdat het een inhaalwedstrijd was zou de stand in de klasse 5 E ook visueel aantrekkelijker worden (vier punten voorsprong in plaats van één). Dat het een angstgegner was bleek wel uit de eerste helft. In tegenstelling tot bijna alle an dere wedstrijden kon Audacia ditmaal niet de kracht opbrengen om vanaf het begin het ini tiatief te nemen. Gelukkig was spoedig duide lijk dat TGG ook niet in staat was om de wed strijd te “maken” en geen doelkansen kon scheppen. Allengs werd duidelijk dat Audacia wel over dat vermogen beschikte en dat een doelpunt de ban zou breken. Op slag van rust viel dat doelpunt. Jan Habraken nam een cor ner die door Leon Verhagen met het hoofd werd beroerd en vervolgens voor het hoofd kwam van de mee opgekomen Max van Al- phen en dan is het raak: 1-0. Er moest tot de drieëntwintigste minuut van de tweede helft gewacht worden tot de defini tieve bevrijding kwam. Frans Tekath speelde zich op rechts vrij en uit diens voorzet werd de bal ingezet door Rob van der Heijden die de bal via een kluts in het net zag verdwijnen: 2 - 0. De Bosschenaren waren toen rijp voor de slacht, maar Audacia besloot om de wedstrijd rustig uit te spelen en voegde allen in de laat ste minuut nog een treffer toe. Invaller Ralf Kreijveld kwam op rechts vrij en behield het overzicht om Frans op maat te bedienen. Die vond het voldoende om een “aaitje” te geven omdat de verdediging inclusief de keeper op het verkeerde been stond: 3-0. Programma jeugd zaterdag 4 aprilAanw.: Audacia Al - Oirschot 213.30 VOAB 3 - Audacia BI 13.30 Audacia B2 - RWB 213.30 GSBW 2 - Audacia Cl12.00 Nevelo 2 - Audacia C212.15 Audacia Dl is vrij Audacia D2 - Riel 1 Audacia D3 is vrij Beerse Boys 2 - Audacia El SSC ’55 2 - Audacia E2 Audacia E3 - Longa E3 Audacia E4 - Berkdijk 2 aanwezig i.v.m. een schijnaanval op de silo’s) op de A58 richting Eindhoven te plaatsen. Om files te voorekomen zal het verkeer richting Tilburg vanaf 18.00 uur stilgelegd worden. Om met de startsnelheid van zo’n 190 km. per uur de weggebruikers richting Eindhoven niet on nodig in gevaar te brengen, zullen deze door de Rijkspolitie gesommeerd worden om plank gas te rijden. Vanwege de te verwachten grote toeloop en het riante uitzicht vanaf het viaduct zullen op de uiteinden daarvan kassa’s worden geplaatst waar men tegen betaling van vijf gulden een entreebiljet kan bekomen. De opbrengst, zo heeft men ons verzekerd, zal geheel ten goede komen aan het behouden van ’Den Boogaard’. Om Titanic-achtige taferelen te voorkomen wordt iedereen wel verzocht aan zijn kant van het viaduct te blijven staan en niet met het vliegtuig mee te lopen. Dat is overigens wel toegestaan over de parallelwegen langs de A58, waarbij u, en dat is nou mooi, bij het motel in Eindhoven een kopje koffie zal worden aange boden door Donkers Autoschade. Zondag al kampioen??? In theorie zou Audacia zondag kampioen kun nen worden. Er zijn voor Audacia nog 4 wed strijden te spelen en 12 punten te behalen en DVG nog 3 wedstrijden met 9 punten. DVG. heeft 9 verliespunten meer dan Audacia. Als DVG zondag punten laat liggen tegen TGG (wat geen utopie hoeft te zijn) en Audacia wint van Nijnsel (thuis om 14.30 uur!!!) dan is een kampioenschap daar. De eerste voorwaarde is dus dat er van Nijnsel gewonnen wordt en daar zal Audacia nog de nodige inspanning voor moeten leveren. Nijnsel is in degradatienood en in Nijnsel is Audacia niet verder gekomen dan een gelijkspel. Reden genoeg om de gang naar de Molenstraat te maken. Groot was z’n verbazing toen boer J.W. te M. (Jan Wolfs te Moergestel, red.) zater dagochtend bij het betreden van zijn landerijen aan De Sonman een vliegtuig op zijn grasland ontdekte. Bij nadere inspectie, daarbij als rechtgeaarde Moergestelse agrariër zijn riek slechts gebruikend om op te leunen en mee te wijzen, ontdekte hij in de cockpit de onfortuinlijke piloot, die hem met een hartelijk ’guten Morgen, Herr Bauer’ begroette. Nadat de heer Wolfs hem had uitgelegd dat hij geen bouwer maar boer was, stelde de vlieger zich voor als Herr Rudy Dunckers, afkomstig uit Focwa, een klein Duits stadje vlak bij de Poolse grens. Vervolgens verklaarde hij tijdens een routinevlucht de weg (de lucht?) te zijn kwijtge raakt en veronderstelde, waarschijnlijk door de aanwezigheid van het vliegtuig van Donkers Were Di 1 - Audacia F1 Audacia F2 is vrij Audacia F3 - Sarto 810.45 Hilvaria 5 - Audacia F411.00 Audacia F5 - VOAB F510.45 Noas meisjes - Audacia meisjes11.00 Zondag 5 april spelen onze Dl pupillen en voorwedstrijd tegen Nijnsel Dl. Deze wed strijd begin om 13.00 uur. Nog steeds kun je lid worden van SV Audacia. Ben je 5 of 6 jaar, dan mag je al meetrainen of op zaterdagmorgen mee voetballen. Vooral voor Audacia F5 komen wij nog talent tekort. Maar ook voor ons meisjesteam dat op zater dagmorgen voetbalt kunnen wij nog nieuwe leden gebruiken. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 APRIL 1998 Kogels was een waar struikelblok voor de te genstander en Corrié Zoontjens was een alles- kunner. Zowel achterin (rechts) als later op het middenveld (door de wissel met Erik Schelle- kens kwam dat zo uit) straalde hij de onverzet telijkheid van Audacia uit en gaf op beide po sities ook nog aanvallende impulsen. Wedstrijdverloop. Het eerste halfuur had Audacia nodig om zich op haar tegenstander in te stellen, maar door slecht richten van de WSC-voorwaartsen, goed ingrijpen op het laatste moment van de verde diging en goed keeperswerk van Alex van Roessel werd er geen schade geleden en zelfs wist Audacia enkele keren het doelgebied van WSC te verkennen. In de vijfendertigste mi nuut moest er het negeren van het buitenspel- signaal door de scheidsrechter aan te pas ko men om WSC op 1 - 0 te brengen en even leek het erop dat Audacia zou bezwijken onder deze teleurstelling. Zij vermande zich echter op tijd en op slag van rust mocht er een vrije trap wor den genomen. In plaats van recht op doel werd de bal door Frans Tetath subtiel afgespeeld en via Jan Habraken kwam hij terecht voor de voeten van Rob van der Heijden die (met rechts!!!) de bal in de touwen joeg: 1-1. Twee minuten na de hervatting kwam WSC weer gelukkig aan de leiding. Ik denk door onervarenheid met een lichtwedstrijd verkeek de Audacia-verdediging zich op een scherp genomen corner, die de doellijn bleek te heb ben gepasseerd: 2-1, maar ook na deze teleur stelling werden de ruggen weer gerecht en er ontspon zich een zeer boeiend voetbalgevecht. In de zeventiende minuut kon ook Frans Te kath de onverzettelijkheid van Audacia tot uit drukking brengen. In één actie won hij eerst de kluts met een verdediger en vervolgens met de keeper: 2-2. Vijf minuten voor tijd had Corné helaas niet het overzicht dat hij zichzelf in goede scoringspositie had gemanouvreerd en de bal toch nog afgaf, maar dat zij hem ver geven. Zo kwam het einde van de wedstrijd met een gelijke stand en moest volgens de regels van dit toernooi het nemen van strafschoppen de beslissing brengen en daarin was WSC het ge lukkigst (5 - 4). Een dergelijk einde is nooit bevredigend maar heeft als voordeel dat de wedstrijd in de herinnering blijft hangen als niet verloren. Jongens proficiat. Ofwel ’gaan zoals je bent...’, dat werd de win naar afgelopen zaterdagavond bij de motto- verkiezing in het overvolle café ,’t Draai- boompje’. De jury, bestaande uit de drie prinsen Carna val: Jan Zoontjes, Rien Op ’t Hoog en Toon Moorman, bijgestaan door een neutrale voor zitter in de persoon van Martien Oerlemans, had het er niet écht moeilijk mee. Het achteraf winnende motto kreeg van elk van de drie prinsen een stem, enkele andere motto’s haal den er twee. In totaal werden liefst 54 motto’s ingeleverd. Vervolgens wordt bij de besluitvorming uit voerig gediscussieerd over wat de mogelijkhe den zijn met het motto: ’klinkt’ het, kan men Autoschade, hier met een vliegveld van doen te hebben. Nadat Herr Dunckers door de heer Wolfs en de inmiddels tientallen bijeenge- stroomde nieuwsgierigen uit de cockpit was geholpen en zijn vliegtiuig inspecteerde, wa ren zijn eerste woorden ’Schade, Schade’. De heer Wolfs merkte op dat Donkers Autoscha de dat wel op zou lossen. En inderdaad, na enkele dagen door dit plaat selijke schadebedrijf verwend te zijn, staat de tweepersoons Cesna op dit moment weer als nieuw op dezelfde plaats in de wei van de fa milie Wolfs, van waaruit hij vanavond rond 19.00 uur op een teken van burgemeester Kort- mann weer richting Duitsland zal vertrekken. De plaatselijke tandarts J.S., in bezit van vlieg brevet en vliegtuig, zal de sympathieke Duit ser tot aan de grens begeleiden. Omdat opstijgen vanaf het weiland te riskant is, is door burgemeester en wethouders, in overleg met de basis Gilze-Rijen, besloten het vliegtuigje met een Apache-helikopter (toch 5.V. Uitslagen zondag 29 maart 1998 Essche Boys 1 - Audacia 1 Audacia 2 - RWB 2 Sc ‘t Zand 3 - Audacia 3 Audacia 4 - Viola 4 Jong Brabant 5 - Audacia 5 Audacia 6 - Sarto 11 SVSSS 6 - Audacia 7 SVSOS 2 - Audacia 8 Audacia 9 - Hilvaria 6 Dames Audacia 1 - SDO’39 1 Programma zondag 5 april 1998 Audacia 1 - Nijnsel 1 Nemelaer 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Helvoirt 2 SVSSS 3 - Audacia 4i... Audacia 5 - WSC 7 Audacia 6 - Velocitas’31 4 Audacia 7 - SVSSS 7 RKDSV 4 - Audacia 8 Audacia 9 - RKDSV 5 Dames SVSOS 1 - Audacia 111.00 Essche Boys - Audacia0-2 Op weg naar het kampioenschap mag Audacia natuurlijk geen steekjes laten vallen, zeker in wedstrijden waarin een zege wordt verwacht zoals afgelopen zondag in Esch. De tegenstan der kan geen prijs meer halen en is veilig voor degradatie. Zij toonde geen inspiratie om van de koploper te willen winnen, maar had wel de instelling om zich niet naar de slachtbank te laten voeren. Stel daar tegenover dat winnen voor Audacia voldoende was, dan krijgt de wedstrijd al gauw het karakter van een ver plicht nummer en blijft alleen de zege nog maar in de herinnering. Van spektakel en goed voetbal was dan ook geen sprake en aanvoer der Anco Gerritsen moest Audacia bij de les laten blijven om minstens de overwinning te bewerkstelligen. Tenslotte vielen er twee doel punten, die er de oorzaak van waren dat er toch nog enige opwinding in de wedstrijd was. In de drieënveertigste minuut van de eerste helft nam vanaf links Gregor Janssen een van zijn bekende verre ingooien, waarbij de bal te recht kwam op het hoofd van Rob van der He ijden, die de bal doorkopte naar Frans Tekath, die zich ophield aan de rechterkant van de 16- meter en met een koel schot de bal in de uiter ste verre hoek werkte: 0 -1. In de zevende mi nuut van de tweede helft was er een ver door gevoerde combinatie van Audacia, die uitein delijk Jan Habraken vrij voor de keeper bracht: 0 -2. Dat was het dus. Van echt enig aandringen was van beide ploegen geen sprake meer en de wedstrijd ging als de bekende nachtkaars uit.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9