ROOF! WOENSDAG 1 APRIL EXTRA HOOFDPRIJS en... 3 RIJTJES GRATIS! BIJ S.V- AüDACIfl Wij gaan ook eieren zoeken. r a om 20.30 uur in de kantine Rabobank I S.V. Fiets-3-daagse: 6, 7 en 8 mei Lentewandeling IVN Opbrengst kledingactie Familie- volleybaltoernooi Toneel, zang, dans, musical, operette in Oisterwijk! De koffie, en uiteraard vele mooie andere prijzen, staan klaar!!! De derde Fiets-3-daagse in Moergestel komt eraan. De routes worden momenteel uitgezet in de mooie en zeer gevarieerd omgeving van Moergestel. Bent u ook benieuwd waarheen deze u dit jaar brengen? Zorg dan dat u ook mee kunt doen en noteer de data alvast. Dan bent u verzekerd van drie mooie, sportieve maar vooral gezellige avonden. Ook als u niet alle drie de avonden kunt, bent u van harte uitgenodigd om op de voor u wel beschikbare dagen mee te doen. Iedere in schrijver ontvangt tevens een mooie herinne ring. De Fiets-3-daagse start op woensdag 6 mei en loopt tot en met vrijdag 8 mei. Verdere bijzonderheden ten aanzien van deel name zullen we u ter zijner tijd geven. Heeft u vragen dan kunt u terecht bij S.V Roef!, F. van Boxtel, tel. 513 3103. Zondag 5 april kunt u weer wandelen met na- tuurgidsen van IVN afd. Oisterwijk e.o. Er wordt gestart om 14.00 uur vanaf café ,’t Stokske’. De wandeling gaat over het landgoed ’De Oude Hondsberg’, eigendom van de Stichting Bra bants Landschap. Dit gebied wordt doorsne den door het riviertje de Reusel. Oostelijk hier van liggen landbouwgronden en houtwallen. Westelijk vindt u het lager gelegen rietven en moerasbos. Een afwisselend gebied dus, en daardoor en grote variatie aan planten en die ren. Met de lente duidelijk aanwezig is het nu volop genieten. Dus wilt u er helemaal uit, kom dan zondag a.s. naar ,’t Stokske’. Deelname is gratis. De onlangs gehouden kledinginzameling is weer geweldig geslaagd, liefst 2100 kg kleding is er bij elkaar gebracht. Namens ’Mensen in Nood’ onze hartelijke dank voor uw medewer king. Mocht u niet in de gelegenheid geweest zijn om op te ruimen of was u het vergeten? Zoals u weet kunt u het hele jaar door kleding, dekens, gordijnen, enz. bezorgen bij: Mevr, van Esch, Schoolstraat 46 of bij Mevr, van Oort, Stokske 1, tel. 513 1389. Doe even de moeite om het te bezorgen, het is nog steeds hard nodig! Haghorstse Volleybalclub (HAVOC) Het is weer zover! Je kunt je weer inschrijven voor het jaarlijkse familie-volleybaltoernooi van HAVÓC dat dit jaar voor de 19e keer wordt gehouden. Het toernooi vindt plaats op sport park ’De Haan’ in Haghorst op zondag 17 mei a.s. Alleen gemengde teams kunnen inschrijven voor deelname. Stel een team samen van b.v. collega’s, vrienden, familieleden, buurtbewo ners... en meld je bij ons aan. Er wordt gespeeld in de klassen ’geoefend’ en ’leken’. Voor de jeugd is er de gelegenheid in te schrijven voor jeugdteams tot een leeftijd van circa 18 jaar en mini teams voor de kinderen van de basisschool. Aan vang van de eerste wedstrijden is om 9.30 uur en ca. 17.00 uur zijn de laatste wedstrij den. Er wordt sportief gestreden tussen de teams in de diverse klassen om de wisselbeker en het wordt zeker weer net zo gezellig als voorgaan de jaren. Bovendien is er een aandenken voor elk team. Inschrijven is mogelijk tot 26 april a.s. Voor inlichtingen en/of inschrijvingen bel513 3412 of 505 2930. met Johan van Oosterhoud De Pinksterbloem 139 April is de bloeimaand van de Pinksterbloem. De plant, violet of wit, is beschermd. In herin ner me, toen ik mijn jeugd in Barendrecht doorbracht, dat de begrasde dijken vol ston den met Pinksterbloemen. Dat is helaas niet meer het geval. De Pinksterbloem loopt terug doordat er minder grassoorten in de weilan den zijn. Ook de sterke bemesting speelt een rol. De Pinksterbloem is daardoor-bij de be schermde planten ingedeeld. Toch kunnen we genieten van weilanden met veel Pinksterbloe men en wel op die plekken, die zijn beschermd en waar nog veel soorten gras groeien en waar bovendien niet wordt bemest. Zo zag ik in De Brand een weiland met veel Pinksterbloemen en Madeliefjes. Tegenover dat veld zag ik een weiland met niet alleen Pinksterbloemen maar ook met bloeiende Paardenbloemen. O, wat mooi en ik keek er geruime tijd naar. De Pinksterbloem is een echte weideplant. Groeien ze aan de waterkant dan hebben ze vaak grote bloemen. De Oranjetip is een van de vlindersoorten die er vroeg in het voorjaar op uittrekt. Het man netje van deze witte vlinder is herkenbaar aan de fel gekleurde oranje punten aan de voorste vleugels. Het vrouwtje is wit, heeft op de voor ste vleugels donkere stippen en een donkere vleugelrand. De Oranjetip is een trouwe bezoe ker van de Pinksterbloem waar hij van de zaad- doosjes eet. Ook bezoekt hij look zonder look. Een andere bezoeker van de Pinksterbloem is de aardhommel, die een van de bekendste hommelsoorten is. Deze hommel is heel actief en verzamelt stuifmeel. Programma 1998 Deze week verschijnt het jaarprogrammaboek- je van de Stichting Cultureel Oisterwijk i.o. (SCO). Alle bij het secretariaat van de stich ting culturele evenementen voor 1998 staan er in opgenomen. Het boekje heeft de vorm van een kalender en kan opgehangen worden. Alle concerten, to neelvoorstellingen e.d. vanaf 1 april a.s. staan erin, met de datum, plaats en tijd van de uit voering plus een korte programmabeschrij ving, soms voorzien van een foto van de uitvoerenden. Er werden 4.000 exemplaren gedrukt. De boek jes liggen bij de VW, de bibliotheek, het ge- meentekantoor, de streekmuziekschool, de Rabobank, horeca- en recreatieve bedrijven, wijkcentra en diverse winkels. Bovendien zijn ze te verkrijgen bij de erin opgenomen vereni gingen en het secretariaat van de SCO via Lau ra van der Westerlaken, tel. 521 9223. Op zaterdag 11 april zijn wij gewoon geopend van 9.30 - 12.30 uur. Vanaf dinsdag 14 april zijn we u graag weer van dienst. Wij wensen u prettige paasdagen! Op 10 april (Goede Vrijdag) en 13 april (Tweede Paasdag) is ons kantoor gesloten. Uiteraard kunt u wel 24 uur per dag gebruikmaken van de geldautomaat. Moergestel I föSSKi PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 APRIL 1998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5