euro TV audacTa I 'Wat ik zeggen wil’ Tekst op diskette aanleveren... De nieuwste CD van FRANS BAUER: I Wenda Welten 5e bij Kür op Muziek op Indoor Brabant HSV ’De Rietvoorn’ Luuk van de Wiel van HSP Roef! naar Japan Paasactiviteit Audacia ’Als je heel erg verliefd bent....’ Herinnering! WOENSDAG 1 APRIL 1998 - 23e Jaargang - Nr. 996 (zie pagina 7) IH Huidverzorgingsinstituut r van 44.95 voor Vanaf donderdag bij ons verkrijgbaar: Leidt de EMU tot meer werkgelegenheid? Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! voor alle F-, E3- en E4-pupillen Donderdag 2 april 20.30 u.: Scouting (Bevers); Wè zut zen?; Sport (hockey); Ouderen in beweging (poppen maken); Countrydansen; De natuur; Introductie Moerpop ’98; Herhaling Op de koffie bij... Joop Deelman De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. 9 yy Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Rootven 10, 5066 AW Moergestel Tel. (013)513 18 89 Beste mensen... World Children’s Baseball Fair (WCBF) 1 Moergestel 35 Alléén donderdag, vrijdag en zaterdag! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakkeren Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013)5132268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. We hebben we al vaker om gevraagd: om tekst aan te leveren op diskette. U bespaart ons daarmee veel werk. Als aanleverbestanden beschikken we graag over WP 5.1 (of lager) en Word. Bij laatstgenoemde vragen we u weg te schrijven als WP doe. U kunt uw diskette bij ons redactieadres inde bus stoppen, en na plaatsing weer ophalen. Zondag 5 april is het dan alweer zover: de eer ste wedstrijd van het seizoen voor onze vereni ging staat voor de deur. We vissen om de Bondsbeker. Als lokatie voor deze wedstrijd is gekozen voor de Reusel, exacte lokatie ont vangt u ’s morgens voor de wedstrijd in het clublokaal. Deze wedstrijd wordt gevist van 8.30 tot 11.30 uur. U kunt inschrijven bij J. Rokven, tel. 513 3122 en H. van Esch, tel. 0499 - 571 189. Deze wedstrijd telt mee voor het Algemeen Klasse ment. Het inschrijfgeld kunt u voldoen ’s morgens voor de wedstrijd bij voomoemde heren in café ’De Klaore’. Wij wensen iedereen die deelneemt aan deze wedstrijd een prettige en visrijke dag toe. Luuk van de Wiel is een van de vijf geselecteerde kinderen uit Nederland die uitge nodigd is om van 31 juli t/m 8 augustus deel te nemen aan de ’9th World Children’s Baseball fair’ te Shizuoka City in Japan. 5.V. In het kader van 50 Jaar Audacia organiseert de Activiteitencommissie van Audacia op vrij dag 3 april een extra activiteit voor onze F-, E3- en E4-pupillen. Wat het gaat worden vertellen we nog niet, maar je moet uiterlijk om 17.00 uur aanwezig zijn in de kantine. Let op het volgende: Je hoeft van tevoren thuis niet te eten; Doe geen goede of mooie schoen aan; Zaklamp meebrengen; Je mag verf, stiften en kleine verfkwasten meebrengen. Voor de ouders laten we weten, dat de kinde ren om 20.30 uur weer opgehaald kunnen wor den in de kantine. ffl Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j ’Basalt’ is het verhaal van vier vrienden die sa men een band vormen. Tijdens een repetitie blijkt een van de muzi kanten alleen maar oog te hebben voor zijn geliefde. Dit zorgt ervoor dat de repetitie niet echt verloopt zoals het moet en dat brengt hun vriendschap aan het wankelen. ’Basalt’ word uitgevoerd door de groep BLIK SLAG. In de voorstelling vormen zij theater en muziek tot een geheel. Hierbinnen gaan Zuid-Amerikaanse muziek, Afrikaanse ritmes en de Franse muzette een wonderlijk verbond aan. Dit gebeurt op zowel tradionele als on-tra- dionele instrumenten. Weleens iemand zien flirten met een contra bas, ruzie zien makem op trommels, een Hol landse mars horen spelen tijdens een Brazili aanse ritme In ’Basalt’ gebeurt het. Er wordt gevochten en gelachen en nog veel meer! Te zien bij Moerpop ’98 vanaf 14:00h, voor kinderen vanaf 8 jaar, tot 12 jaar gratis Afgelopen zondag 22 maart was het zover dat Wenda een kur op muziek op Indoor Brabant ging rijden. Na vele uren van trainen en voor bereidingen, het samenstellen van een mu ziekband, kon ze haar kunnen vertonen. De eerste stappen in de losrijhal van de Bra- banthallen waren wat nerveus. Onder het toe ziend oog van vader en moeder en met techni sche begeleiding van Sjef op ‘t Hoog, van Ma nege ‘t Wit Paardje te Haghorst, begon de com binatie na een tijdje lekker ontspannen te lo pen. Een fotograaf van een bekend paarden- blad was druk in de weer om foto’s van Wenda te maken. Dan was het zover, als vijfde deelne mer moest ze aantreden in de dressuurpiste. Er was veel publieke belangstelling. Door het applaus schrok de pony nogal, dit was hij niet gewend. Toen de muziekband startte werd de pony weer rustig en bp muziek van Abba ge speeld door een orkest reed Wenda met Blue Boy heel ontspannen haar proef. Ze had zelf wel wat kriebels in de buik, maar alles liep per fect. De internationale jury, dezelfde jury’s die ook de professionals jureren, gaven voor het galopgedeelte hoge punten en ook voor de to tale artistieke prensentatie scoorde ze heel goed. Dit kwam dan ook tot uitdrukking in de 2e plaats op dat moment die ze kon behouden totdat de laatste drie deelnemers, alle normaal een klasse hoger startend als Wenda, gereden hadden. Uiteindelijk werd ze 5e met een score van 68,45%. Na afloop kreeg ze zeer veel com plimenten. De rubriek werd gewonnen door Marjolein de Haas uit St. Oedenrode. Zoals u al eerder in ’Moergestel-Nieuws’ hebt kunnen lezen organiseert basisschool Hertog Jan op zaterdag 4 april een Paasmarkt. De markt wordt gehouden aan de Duyvekotstraat 19 en de opbrengst zal geheel ten goede komen aan de nieuw aan te schaffen speeltoestellen. De markt is van 11.00 uur tot 15.00 uur en de toegang is gratis. U komt toch ook??? Graag tot zaterdag 4 april! jl I iuiuvuiluiyulyonloon Aphrodite Van de andere kinderen die in Weert zijn ge weest haalden Niels Meeuwis en Teun Arts, beide van de honkbal aspiranten van Roef, het tot de laatste vier bij de verkiezing van de ’most valuable catcher’ (M.V.C.). Dit mag ook gezien worden als een bijzondere prestatie en een feli citatie waard. Duidelijk is in ieder geval ook geworden dat we voor wat betreft de opleiding van de jeugd binnen HSP-Roef! op het goede spoor zitten. Het WCBF is voor het eerst in 1990 in Los Angeles in Amerika gehouden. De jaren daar op heeft het evenement zich verplaatst naar Japan. Het WCBF is opgericht door twee van de allergrootste honkballers te weten Hank Aaron (USA) en Sada Haru Oh (Japan). Het gaat de World Children’s Baseball Fair (WCBF) om promotie van de honk- en soft- balsport bij de jeugd, internationale vriend schap: ’goodwill and understanding’. Dit wordt gerealiseerd d.m.v. een programma waarin het honk- en softbal centraal staat. Daarnaast is er nog een aantal andere activi teiten zoals zwemmen, een bezoek aan een Ja panse honkbalwedstri jd en een Japanse school, sightseeing, enz. Er zijn maar liefst kinderen uit 27 verschillende landen uitgenodigd en Nederland is dus met vijf kinderen onder lei ding van Michel Aussems van de KNBSB ver tegenwoordigt. Voor het zover is moet er natuurlijk wel het een en ander aan voorbereiding gebeuren. Zo is er op 13 april een kennismaking en een ontmoeting met de kinderen die vorig jaar in Japan zijn geweest. Die kunnen natuur lijk veel vertellen over de reis en het land, de plakboeken laten zien en allerlei vragen beantwoorden. Verder zijn er voor het ver trek nog een aantal trainingen en een eten tje gepland om elkaar beter te leren kennen om zo met een hechte club richting Japan te vertrekken. Het is natuurlijk ook voor HSP Roef! groot nieuws dat een jeugdlid hiervoor geselecteerd is. Ook het feit dat vorig jaar een drietal pupil len zijn geselecteerd voor het rayonteam be wijst dat we ook in een dorp als Moergestel honk- en softbaltalent hebben die door inzet en een goede begeleiding nog ver kunnen ko men. Ook dit jaar zijn weer een tiental kinde ren opgegeven om deel te nemen aan selectie- trainingen voor de rayonteams van aspiranten en pupillen en we hopen natuurlijk dat een aantal van hen erin slaagt een selectie af te dwingen. Luuk heeft, als pitcher, met een tiental andere pupillen en aspiranten van de honkbaltak van Roef! deelgenomen aan de pitcher- en catcher school in Weert. Deze school, opgezet door de KNBSB, probeert door extra begeleiding van de kinderen en het daarbij horend kader (trai ner en coaches) het spelpeil te verhogen. Door de trainers van deze pitcher- en catcher school wordt uit de ongeveer 50 deelnemende kinderen een pupil geselecteerd op basis van leergierigheid, hard werken en natuurlijk ta lent. Vanuit het hele land worden zo 5 kinderen geselecteerd en Luuk was uiteindelijk in Zuid-Nederland de gelukkige. Zijn broertje Stijn van de Wiel was eigenlijk de eerst ge selecteerde maar die is met zijn 9 jaar nog iets te jong om alleen mee naar Japan te gaan.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1