KORFBAL^ w Oisterwijk Oisterwijk Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel S.V. Roef! Handbal 0-8 4. 8. 4. Stemmen in een stembureau naar keuze Stemmen bij volmacht 1. B. 6. 1. 1. wachten tot de takkenronde. U kunt het gehe le jaar door snoeihout (tegen betaling van 10,- per m3) afleveren op de milieustraat van het Kringloopbedrijf aan de Veldweg 6 te Oister- wijk. Wet milieubeheer Bouwplan ter inzage 8-2 14-6 20-3 18- 12 13-8 19- 18 11-11 29-14 8-6 B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 24 maart 1998 o.m. de volgende besluiten genomen: Avondopenstelling Met ingang van donderdag 16 april zal de voor lichter tijdens de avondopenstelling van het gemeentekantoor tot 19.0 uur niet meer aan wezig zijn. Burgerzaken blijft wel geopend tot 19.00 uur. Ook de receptie blijft tot dat tijdstip aanwezig. Restauratie toren Het college heeft besloten om aan het parochie bestuur van St. Jans Onthoofding medewer king te verlenen bij het aanvragen van Rijkssubsidie voor de restauratie van de toren. Besloten is ook om de gemeenteraad voor te stellen een deel van het stadsvernieuwings fonds beschikbaar te stellen. De commissie Ruimtelijke Ordening zal over dit onderwerp worden geïnformeerd. De zaalcompetitie zit er weer op. Het laatste weekend heeft iedereen zijn beste beentje voor gezet. Alle wedstrijden gewonnen en een ge lijkgespeeld. Een leuke afsluiting voor ieder een en zelfs weer een kampioen Uitslagen: GJD: Roefl - Were Di MJB: Roef! - Elshout JJB: Roef! - Havedo MJC: Roef! - EMZ DJA: Roef! - Olympus HES: Roef! 2 - Blauw Wit 2 DAS: Roefl. - Were Di HESRoefl 1 - Avanti Recr.: Roefl - DESK Veel succes in de veldcompetitie! Programma 5 april: 12.00 HES: RoeP. - White Demons Handbal is altijd raak! De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 6 april op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder C. Schoenmakers van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 7 april is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y. Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. Met de ’takkenronde’ binnenkort van uw grof snoeihout af Heeft u grof snoeihout (dus geen complete co niferen, dikke stammen met een grotere dia meter dan 12 cm e.d.), waarmee u geen weg weet, dan is de ’takkenronde’ dé manier om van dat grof snoeihout af te komen. In samenspraak met de gemeente Oisterwijk en het Kringloop bedrijf Oisterwijk heeft het gemeentebestuur besloten, om tweemaal per jaar grof snoeihout op te halen bij mensen die zich daarvoor aan melden. Maar houd er rekening mee dat alles wat in de mini-container kan, zoals bladeren en takjes, normaal via de huisvuilroute in de bruine mini-container moet worden aangebo den. Hoe aanmelden? Mensen die na het snoeien hun grof snoeihout kwijt willen, kunnen dat vanaf dinsdag 31 maart tot en met dinsdag 14 april 1998 melden bij het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Dat kan telefonisch via het volgende nummer van het Kringloopbedrijf: 0900-8212248. Wanneer ophalen? De ’takkenronde’ wordt in Moergestel gereden op donderdag 23 april 1998. Wel aanmelden De ophaalronde van het snoeihout moet ge pland kunnen worden. Daarom is het verzoek te melden dat u snoeihout kwijt wilt. Als u dat meldt, dan kan er zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Aanmelden kan alleen bij het Kring loopbedrijf Oisterwijk (zie boven). Hoe aanbieden? Heeft u gemeld dat u grof snoeihout wilt aan bieden, dan moet u daarvan handzame pakket ten maken. U kunt die pakketten langs de rand van de weg leggen. Daar wordt het keurig op gehaald. De mensen van de ophaalwagen we ten immers dankzij u melding vooraf precies waar ze moeten zijn. Let op: u mag maximaal 1 m3 aanbieden!!! Zelf brengen U hoeft met u vrijkomend snoeihout niet te PW je thuis in je sport f Uitslag: Welpen: Roefl - Tuldania Programma 4 april: Welpen: Roefl - Spoord. Girls.... 13.00; aanw. Pup. F: Euro Girls - Roefl. 11.00; vertrek 9.45 Pup. D: Rosoio - Roefl 11.00; vertrek 10.00 Asp. C: Vessem - Roefl 11.00; vertrek 10.00 Jun. A: Meervogels - Roefl 10.00; vertrek 9.00 Moergestel PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 APRIL 1998 2. 3. 5. 7. 2. 3. 2. A. A. B. gemeente gemeente gemeente De voorzitter van Oisterwijk maakt bekend dat het bij de a.s. verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal op woensdag 6 mei 1998 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. SCHRIFTELIJKE AANVRAAG Bij Afdeling Burgerzaken van deze gemeente zijn kosteloos formulieren ver krijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag (dus uiterlijk 22 april 1998) voor de verkiezing, door de kiezer worden ingediend bij de burgemees ter van de gemeente, waar hij/zij op 24 maart 1998 als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart ge steld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. MONDELINGE AANVRAAG De kiezer dient daartoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing, de oproepingskaart over te leggen bij Bureau Verkiezingen van zijn/haar woonplaats, dus uiterlijk 1 mei 1998. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart ge steld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Afdeling Burgerzaken, op het gemeen tekantoor Oisterwijk, De Lind 44. De voorzitter voornoemd, drs. Y.C.Th.J. Kortmann^ Bouw- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnnmgen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplfiinffpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur lllciuillguil schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 13 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragèn om bouwvergunning binnengekomen: het plaatsen van een tuinhuisje aan de Burg, ter Veerstraat 20; - het verbouwen van de woning Huysackerstraat 4; - het bouwen van een loods aan de Industrieweg 17; - het plaatsen van een terrasoverkapping aan de Huysackerstraat 3; - het bouwen van een vleesvarkensstal en loods aan de Reedijk 9; het vernieuwen van een berging aan de Schoolstraat 73; - het verbouwen van een woning aan de Tilburgseweg 10. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het vernieuwen van een bedrijfsruimte aan de Heuveldwarsstraat 2. Vergunning is verleend voor: - het gedeeltelijk slopen van een bedrijfsruimte aan de Heuveldwarsstraat 2. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aan vraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergun ning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (be schikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - M.C. van de Loo, voor het veranderen van een vleesvarkenshouderij, tuin bouw- en akkerbouwbedrijf en gewasbestrijdingsbedrijf en voor het in werking hebben na die verandering van die onderdelen van de inrichting waarmee de verandering samenhangt, tevens om ontheffing voor het lozen van koelwater in de bodem ten behoeve van de in de aanvraag bedoelde Groen Labelstal- systeem. De inrichting is gelegen aan de Vinkenberg 12 te Moergestel. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 6 april 1998 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor te Oisterwijk. De stukken kunnen welke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van een spoed eisend belang een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, overeenkomstig arti kel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. De voorzitter van Oisterwijk maakt bekend dat het bij de a.s. verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal op woensdag 6 mei 1998 een kiezer is toegestaan bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. MACHTIGING DOOR SCHRIFTELIJKE AANVRAAG Bij de Afdeling Burgerzaken van deze gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing (dus uiterlijk 22 april 1998) door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op 24 maart 1998 als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op 24 maart 1998 (dag van de kandidaatstelling) als kiezer zijn geregistreerd. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De volmachtstem. dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproe pingskaart aan die kiezer over te dragen. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op 24 maart 1998 (de dag van de kandidaatstelling) in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. Een volmachtge- ver is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Afdeling Burgerzaken, het gemeente kantoor Oisterwijk, De Lind 44. Het volgende bouwplan ligt met ingang van maandag 6 april 1998 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn VOORNEMENS BOUWVER GUNNING TE VERLENEN voor: - het vergroten van een recreatiewoning aan de Zandstraat 18 te Moergestel. Oisterwijk, 27 maart 1998.^y 12.30

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11