De LOGO, 'Moergestel Nieuws ^Jeuro ’n Nieuwe mijlpaal bijna bereikt... Eindelijk de eerste prijs Rabobank Wf/j Ook zo’n fijne carnaval gehad? In Memoriam Toon Pruissen Een basisschool kiezen? Neem er de tijd voor! Zonnewende Ensembleconcours Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel I f PAGINA 7 I WOENSDAG 29 APRILr 1998 Moergestel Een basisschool kiezen voor uw kin deren doet u niet zo maar een, twee, drie... Nog slechts enkele weken en ’Moergestel-Nieuws’ valt voor de 1,000e keer in uw brieven bus. Natuurlijk zit aan dit jubileumnummer een extra tintje. Zoals bijvoorbeeld de ’kop’ die gaat veranderen, en krijgen de koppen van de artikelen een ander lettertype. Op dit moment wordt er binnen de redactiegroep over de inhoud van het nummer gedacht. Mochten er onder onze lezers echter ideeën of wensen zijn, laat het ons dan even weten. Wilt u zelf wat schrijven (bijvoorbeeld in de vorm van een gedicht) dan mag u dat natuurlijk ook insturen. Voor onze adverteerders herhalen we de actie van dit Lentenummer; zij kunnen tegen 'n heel aantrekkelijk tarief 'n halve pagina advertentie plaatsen. De 1.000e ’Moergestel-Nieuws’ verschijnt op woensdag 29 april. In Moergestel In Oisterwijk W I Het winnende team van ’Europrof’... legenheid ’gebombardeerd’ tot projectleidster), Annemarie Ransijn, Suzanne Kipping, Fran- cien van den Oever en Apollonia Kolkema. Wilt u de winnende montage gaan zien (be staande uit 5 kilo chocolade) dan kan dat op woensdagmiddag 25 maart van 16.00-1S.00 uur in Conferentieoord Zonnewende aan de Tilburgseweg waar Europrof is gevestigd. U bent er van harte welkom! Kaarten: voorrondes 10,- (incl. luncht); fi nale 7,50 (incl. consumptie). Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal van Conferentieoord Zonnewende. In een Europese Verordening zijn de regels vastgesteld voor omrekening van de nationale munt naar de euro. Wanneer de omwisselkoers op 1 januari 1999 is vastgesteld, zal de waarde van de gulden, uitgedrukt in euro’s, zes cijfers bedragen: één voor en vijf achter de komma. Bijvoorbeeld: 1 euro 2,18546 gulden. Ook voor andere Europese valuta geldt dat de gehele omrekening altijd moet worden gedaan op basis van de koers in zes significante cijfers. Het omrekenen van guldens naar euro’s moet ook geschieden met cijfers achter de komma. Als de berekening eenmaal is gemaakt, kan het eindbedrag worden afgerond tot twee cijfers achter de komma. Dus E 3,57882 wordt E 3,58. Vanaf 9.00 uur tot 17.00 uur kunt u rustig bin nenlopen om eens een kijkje te nemen in onze scholen, terwijl ze volop in bedrijf zijn. U kunt bij het team met al uw vragen terecht en u krijgt op deze manier ook mooi de gelegenheid om een indruk van het gebouw met al zijn mogelijkheden op te doen. Om u nog een duidelijke beeld te geven van de manier van werken van deze scholen kunt u ook ’s avonds op deze scholen terecht. Op de Graaf van Ursel kunt u op dinsdag 24 maart terecht om 19.00 uur. Op de Hertog Jan bent u van harte welkom op maandag 16 maart vanaf 19.00 uur. Mocht u op deze dagen al kunnen besluiten naar welke school uw kind gaat, dan kunt u vanzelfsprekend ook meteen inschrijven op de door u gekozen school. Wij willen u graag de gelegenheid bieden om uw schoolkeuze verantwoord te maken. U bent van harte welkom op de Open Dag! Graaf van Ursel - Hertog Janschool Wij in ieder geval wel! En waarom komt dat? Simpel, omdat wij, en natuurlijk ook andere carnavalsorkesten, zor gen voor extra feestvreugde en gezelligheid. Want zeg nu zelf: zonder muziek zou carnaval niet echt carnaval zijn. Regeren is vooruitzien en daarom denken wij als (s)Taporkest D’Ambiejans al weer aan het volgende seizoen. Om dan nog beter voor de dag te kunnen ko men, hebben wij de intentie om ons orkest wat uit te breiden met diverse muzikanten in in strumenten. We zijn daarom op zoek naar gezellige mensen die en instrument bezitten en die rondom car naval fijn bezig willen zijn met muziek. Voor alsnog stellen wij geen eisen aan uw mogelijk heden, maar een beetje kunnen blazen en mu ziek lezen zou ons wel erg goed uitkomen. Aan de volgende instrument-uitbreidingen zit ten wij te denken: bas, trompetten, trombo nes en saxofoons. Wij repeteren het gehele jaar door, behalve in de vakantiemaanden, op maandagavond vanaf 20.00 uur. Interesse? Bel dan voor informatie: 06- 53284150 (Dion van Gorp). Sinds 1976 was Toon bij ons in dienst, begon nen als stratenmaker en de laatste 7 jaar als chauffeur van de veewagen. Toon was daardoor ook een begrip binnen de gemeente. Hij stond bekend als een harde werker, voelde zich verantwoordelijk voor een schoon Oister- wijk en deed zijn werk met veel plezier. Dit straalde hij ook uit naar zijn collega’s. In november 1997 werd hij ernstig ziek. Hij bleef echter optimistisch en vol goede hoop op genezing. Wij zijn dan ook erg geschokt dat hij nu toch nog zo plotseling, in de nog veel te jon ge leeftijd van 44 jaar is overleden. Wij zullen ons Toon herinneren als een hard werkende, vriendelijke collega en wensen zijn vrouw en dochter alle sterkte toe. Namens de gemeenteraad van Oisterwijk, Namens het college van burgemeester en wet houders, Namens het personeel van de gemeente Oister wijk, de secretaris, mw H.F. van Breugel de burgemeester, drs. Y.C.Th J. Kortmann Het maken van keuzes, daar staan we eigenlijk allemaal dagelijks voor. Vele van die keuzes maken we zonder al te veel problemen. Wat eten we vandaag? Waar gaan we in het weekend naar toe? Welk TV-pro- gramma kijken we vanavond? Enz. Andere te maken keuzes leven ons aanmerke lijk meer problemen op. Kopen we een huis of huren we een huis... Waar gaan we op vakan tie... Schaffen we ja of nee een nieuwe auto aan ennaar welke basisschool sturen we onze kinderen straks? Een keuze maken in verband met dat laatste onderwerp is zeker geen eenvoudige. Waar schijnlijk vond u het sturen van uw kind naar de peuterspeelzaal al een hele verandering. Straks moet uw kind naar de basisschool en is die verandering waarschijnlijk nog veel ingrij pender. We zeggen nadrukkelijk ’moet’, want we ken nen in Nederland de leerplichtwet en dat bete kent dat er een moment komt waarop u ver plicht bent om uw kind op een basisschool in te schrijven. Vroeger leverde dat niet echt veel problemen op. Naar welke school uw kind ging stond al vrijwel vast. Gelukkig is dat tegenwoordig an ders. U, als ouder, kiest voor uw kind. Daarom wilt u er natuurlijk zo zeker mogelijk van zijn dat u de beste keuze maakt en daarom is het belangrijk dat u goed wordt geïnformeerd over de verschillende scholen. We willen u graag een handje helpen bij het maken van keuze. Op dinsdag 24 maart bent u de gehele dag welkom op de Katholieke Basisscholen ’De Graaf van Ursel’ en ’Her tog Jan’. Op 21 en 22 maart en op 5 april a.s. vindt in Conferencieoord Zonnewende voor de twee de maal het Zonnewende Ensemblecon cours plaats. Dit concours, georganiseerd door Stichting Soka in nauwe samenwerking met Stichting Jong Muziektalent Nederland, is uniek in Nederland. Het concours is bedoeld voor instrumentale ensembles van drie t/m negen deelnemers, de bezetting is vrij. Er zijn drie leeftijdscate gorieën: gemiddelde leeftijd t/m 14, t/m 17 en t/m 21 jaar. De deelnemers zijn leerlingen van muziekscholen, privé-docenten en vooroplei dingen van conservatoria. Het concours is uniek in Nederland, zowel door de diversiteit aan ensembles die kunnen meedoen als door de variëteit in leeftijdscategorieën. Er hebben zich tien ensembles uit het gehele land aange meld, waaronder uit Tilburg, Veghel en Ge- mert. De ensembles worden beoordeeld door een zeer vakkundige jury, bestaande uit muziekpe dagogen met (inter)nationale reputatie. De jury zal worden voorgezeten door Guus Smeets, bekend als voorzitter van jury’s en exa mencommissies in binnen- en buitenland. Het pedagogisch element staat bij het concours centraal. De deelnemers kunnen een gesprek met de jury hebben en krijgen na afloop een juryrapport. Het Zonnewende Ensembleconcours is mede mogelijk gemaakt door financiële steun van Prins Bernhard Fonds, VSB Fonds, Janivo Stichting, Stichting Boschuy- sen en Yehudi Menuhin Schoolfonds. Zowel voorrondes als finale van het concours zijn voor het publiek toegankelijk. De voorrondes vinden plaats op zaterdag 21 en zondag 22 maart; finale op zondagmiddag 5 april. Aanvang: zaterdag 11.30 uur; zondag 12.15 uur. Voor 5 april wordt de aanvang nog bekend gemaakt. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: Spreekuur in Moergestel op maandag 16 maart op het informatiepunt in de Openba re Bibliotheek: Wethouder J. Rakhorst van 16.00-16.30 uur. Op dinsdag 17 maart is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burg. Y Kortmann van 11.00-12.00 uur. Wethouders J. Rakhorst, R. Hora, W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00- 12.00 uur. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 1998 Voor de vijfde keer nam Europrof dit jaar deel aan de internationale wedstrijd voor chocola- teriemontages in België. Deelnemers waren 15 hotel- en patisseriescholen uit 8 verschillende landen. Wellicht herinnert u zich de tweede prijs in 1996 - een chocolade montage van de Elfste dentocht.. Dit jaar was het thema de architec tuur. De deelneemsters kozen voor een replica van een maquette naar een ontwerp van Pieter Post, dezelfde bouwmeester die Huize ten Bosch ontwierp. De bouwwerken van Post hebben in belangrijke mate bijgedragen tot de vorming van de typische Nederlandse classi- sistische architectuur. Europrof - Europese professionele opleidingen - verzorgt met name beroepsopleidingen in de horeca. De leerlingen kunnen SVH en Europ- rof-certificaten halen. Deelname aan dit soort internationale wedstrijden is een van de extra’s van Europrof. Maar de Europese gerichtheid van deze opleidingen krijgt vooral vorm dank zij de buitenlandse stages en uitwisselingen. De leerlingen kunnen een maand stage lopen in een hotel of restaurant in een ander Euro pees land, en andersom zijn leerlingen van el ders welkom bij Europrof. De winnende chocolade montage werd ge maakt door Ineke van den Oever (voor de ge- W1!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7