I k Beregeningsverbod van grasland in juni en juli 1998 opgeheven Oisterwijk Oisterwijk Fictieve akkoord verklaring Verkeers maatregel Wet milieubeheer Wet milieubeheer Sociale Zaken is donderdagmiddag dicht Slowakije en Tsjechië vragen ander reispapier voor 15-jarigen Moergestel 22 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 1998 PAGINA 23 >P Jt rundvee- en mestvarkensbedrijf Donkhorst 5 te Moergestel 13 april 1993 lie >te ok )’s or iet er en et- ön las erf Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant gaat het verbod dat geldt voor het beregenen van grasland in de maanden juni en juli tus sen 11.00 en 17.00 uur voor 1998 intrekken. Doordat een groot aantal landbouwers gaat deelnemen aan het project ’Beregenen op Maat’, voor een meer effectieve en efficiënte wijze van beregenen, en waterschappen de slootpeilen aanpassen, vindt het college het verantwoord het verbod voor het beregenen gemeente gemeente •or ok en .ia en li- le, iet n >e in n et in le m x g- ir ar at :n 1- :n Burgemeester en wethouders maken bekend dat op de melding voor het bou wen van een erker aan de Herengoedstraat 2 niet tijdig is gereageerd. Er is derhalve een fictieve akkoordverklaring ontstaan. Dit houdt in dat degene die het bouwwerk heeft gemeld, zonder toestemming van burgemeester en wethou ders kan gaan bouwen. Omdat het kan zijn dat u door het bouwen van genoemnd bouwwerk in uw belang wordt getroffen, bestaat de mogelijkheid om tegen deze fictieve akkoord verklaring binnen zes weken een bezwaarschrift in te dienen bij het college, post bus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Deze termijn begint op de dag na de datum van deze bekendmaking. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunht u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. overdag in de maanden juni en juli voor dit jaar op te heffen. De regeling voor het beregenen in 1998 luidt in grote lijnen als volgt: voor diegenen die beschikken over een vergun ning voor het onttrekken van grondwater met de mogelijkheid tot graslandberegening, blijft het verbod op het beregenen van grasland van 1 januari tot 1 juni onverminderd van kracht. Na 1 juni echter, gelden er voor de rest van het jaar geen beperkingen voor het beregenen van grasland. De overige in de vergunningen op genomen regelingen blijven van kracht. Eind dit jaar zal worden besproken welke regels voor het beregenen van grasland voor het jaar 1999 van toepassing zullen zijn. ONTWERPBESCHIKKING Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer C.W.J.P. de Laat, Hild 9, voor het oprichten en in werking houden van een inrichting voor het houden en verhandelen van 150 schapen. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te weigeren. Wel kan vergunning verleend worden voor het fokken en verhande len van 35 schapen en 70 lammeren aan de Hild 9. Hiertoe is een ontwerp beschikking opgesteld. De aanvraag en de ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 23 maart 1998 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 tot 16.00 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wort iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge danwel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn worden verzocht. GEWIJZIGDE ONTWERP-BESCHIKKING KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aan vraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergun ning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (be schikking). Aanvraag en gewijzigde ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: de heer H.W.L. de Bresser voor het veranderen van een pluimveehouderij met slachtkuikens gelegen aan Vossenhoorn 13. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. BESCHIKKING KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aan vraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergun ning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (be schikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - Fina Nederland B.V., Nieuwe Havenstraat 2 te Voorburg, voor het verande ren van een tankstation en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting gelegen aan de Rijksweg A58 te Moergestel. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 23 maart 1998 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor te Oisterwijk. De stukken kunnen welke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van een spoed eisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, overeenkomstig arti kel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplflinffPn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze binnen 2 weken, bij voorkeur inuiuillguii schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 11 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Oirschotseweg 5; - het vergroten van de kuikenstallen aan de Heuvelstraat 16; - het bouwen van een berging/sauna aan de Past, van den Boogaardstraat 27; - het uitbreiden van de recreatiewoning aan de Zandstraat 18. Aanvrage om sloopvergunning is ontvangen voor: - het verwijderen van asbesthoudende ontluchtingskokers van de varkensstal aan de Vossenhoorn 3. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Met de volgende melding is ingestemd voor: het uitbreiden van een berging aan De Lathouwer 19. JAARMARKT MOERGESTEL In verband met het organiseren van een jaarmarkt hebben wij besloten over te gaan tot het nemen van de volgende verkeersmaatregelen welke gelden op zondag 3 mei 1998 van plm. 04.00 uur tot plm. 21.30 uur: Afsluiting voor al het doorgaande verkeer van: Rootven; Kerkstraat; St. Jansplein; de Tilburgseweg vanaf het Rootven tot de Krijtenbogtstraat; de Oirschotseweg vanaf de Stappert tot de Heili genboom; de Oisterwijkseweg vanaf het Rootven tot aan de Industrieweg nabij de aansluiting Akkerweg; de Schoolstraat vanaf de kruising Scheerman; de Aanstede vanaf de kruising Industrieweg. Tweezijdig parkeerverbod van: de Kloosterlaan vanaf de Raadhuisstraat tot aan de Kloosterdreef; de .Postelstraat vanaf de Raadhuisstraat tot aan de Bosstraat. Omleidingen: van Tilburg naar Oirschot: vanaf de Tilburgseweg via de Akkerweg, Oister wijkseweg, Waterhoefstraat, Stokske, Heiligenboom naar Oirschotseweg; van Oirschot naar Tilburg: vanaf de Oirschotseweg via Heiligenboom, Stokske, Waterhoefstraat, Oisterwijkseweg, Akkerweg naar Tilburgseweg. Op donderdag 26 maart kunt u vanaf 13.00 uur niet bij de afdeling Sociale Zaken in het ge meentekantoor terecht. De medewerk(st)ers van de hele afdeling zijn dan afwezig. Zij zijn naar een informatiebijeenkomst buiten het ge bouw. U kunt die middag geen contact krijgen met de afdeling. Zowel de loketfunctie als telefo nisch contact is die middag niet mogelijk. Op vrijdag 27 maart is alles bij de afdeling So ciale Zaken weer normaal. Mensen die op vakantie gaan in Tsjechië of Slo wakije of bijvoorbeeld in Oostenrijk op vakan tie gaan en daar een uitstapje naar tor willen maken, kunnen voor onaangename verrassin gen komen te staan. Tsjechië en Slowakije ei sen namelijk een eigen paspoort voor perso nen vanaf 15 jaar. Bent u van plan naar die landen te gaan, zorg dan dat iedereen vanaf 15 jaar een eigen pas poort heeft. Het kan een hoop narigheid voor komen. ONTWERP-BESCHIKKING (gedeeltelijk intrekken vergunning) KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken beschikken meestal over een vergunning op grond van de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergunning op grond van de Wet milieubeheer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve besluit. Ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders zijn van plan om de volgende vergunning gedeeltelijk in te trekken: - De heer A.J. van de Wouw, Donkhorst 5 te Moergestel. Aard inrichting Adres inrichting Datum vergunning: Inhoud en reden van de ontwerp-beschikking: gedeeltelijke intrekking van de milieuvergunning in verband met het verplaatsen van de ammoniakrechten naar het bedrijf aan Donkhorst 5a te Moergestel. De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 23 maart 1998 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iederen bij het college schriftelijke bedenkingen indienen tegen de beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 23