audacia f LF wv li ASPr Korfbaldames Asp. C Kampioen Beste biljartliefhebbers Concert in Oude Kerkje Moergestels Gregoriaans Koor zingt in Abdij Koningshoeven Tentoonstelling 4-1 14.30 12.30 10.00 12.00 1-3 0-3 6-2 4-3 3-3 Dirk van Abeelen: ...terug van blessure... 12.30 10.00 ..8.45 10.00 ..9.30 .9.30 10.15 10.45 10.45 10.45 10.45 10.15 11-2 0-7 1-10 2-1 1-4 .2-2 10-1 6-0 3-3 3-5 4-0 0-1 Morgen, donderdag 19 maart voor beker tegen hoofdklasser WSC in Waalwijk Voor de afwerking van het bekertoernooi heeft de KNVB voor de laatste 16 deze week een pro gramma vastgesteld en het behoeft geen ver bazing te wekken dat nu een “hele grote jon gen” staat te wachten, het hoogste wat in theo rie mogelijk is. Niemand minder dan WSC is de tegenstander, thans virtueel koploper in de hoofdklasse B. WSC won de laatste bekerstrijd van Dongen, een tweedeklasser. Het Brabants Dagblad schreef daarover dat dat zeer geflat- Nu de carnavalsdagen al weer enige tijd voor bij zijn, is in Moergestel de start gemaakt met de persoonlijke kampioenschappen 1998. De 31 deelnemers zijn verdeeld in 4 verschil lende klassen op basis van hun gespeelde ge middelde in de clubkompetitie. Klasse A - gemiddelde hoger dan 2.00 spelen hun partijen over 75 caramboles. Klasse B - met een gemiddelde tussen de 1.50 en 1.99 spelen 50 caramboles. Klasse C - met een gemiddelde tussen de 1.00 en 1.49 spelen 35 caramboles. Klasse D - met een gemiddelde tot 0.99 spelen 25 caramboles. In de A-klasse zijn 4 deelnemers die in een hele kompetitie strijden om de 2 finale plaatsen. In de klasse B t/m D zijn er 2 poules waarvan de nummers 1 en 2 overgaan naar een halve finale poule, in deze halve finale plaatsen zich de nummers 1 en 2 voor de finale. Deze finales zullen plaatsvinden op Zater dag 18 april in café de Klaore. Als eerste ging van start poule B.l in café ‘t Stokske. De 5 biljarters uit deze poule speel den ieder 2 wedstrijden op deze avond, en het was Bart Dobbelsteen die beide wedstrijden wist te win nen. In de strijd om de 2de plaats zijn er nog 3 bil jarters in de race, Cees Cornelissen, Wim de Kruyf en Johan Oerlemans wonnen allen 1 wedstrijd. Hun 2de wedstrijd ging verloren maar het onderling verschil is dusdanig klein dat er nog een spannende 2de avond volgt. Voor Christ v.d. Aker is het een moeilijke zaak na 2 verloren wedstrijden om nog een halve finale plaats af te dwingen. In poule B.2 die in eethuis Rommen gespeeld wordt, zijn er nog 4 biljarters in de race om de 2 halve finale plaatsen. Jan Timmermans, Jan van Gisbergen en Gert Rijnen hebben uit hun eerste 2 partijen de maximale score weten te halen. Frans Lauterbach staat op korte afstand van deze 3 heren, na 1 gewonnen en 1 verloren wedstrijd. De rol van Jan Scheepens lijkt hier uitgespeeld na 2 verloren wedstrijden is zijn achterstand bijna niet meer goed te maken. In bar de Schouw ging poule C.2 van start, waarin Ban Wolfs zijn eerste 2 wedstrijden won in een voor deze klasse niet voor mogelijk ge houden gemiddelde. Hij maakte zijn 2 wed strijden tot 35 caramboles uit in respectieve lijk 9 en 8 beurten. Ook Jos Swinkels wist hier 2 wedstrijden win nend af te sluiten. Voor de overige 3 biljarters in deze poule Martin Op ‘t Hoog, Monique Wolfs en Theo Scheepens is het een bijna on mogelijke opgave om nog tot een halve finale plaats te komen. In de komende weken wordt u verder over het verloop van deze wedstrijden op de hoogte ge houden. Tot volgende keer. Zondag thuis tegen TGG Kon tot nog toe het competitieschema worden gevolgd, door de vele afgelastingen moet de KNVB nu gaan improviseren en worden de programma’s een mengeling van inhalen en het schema. Zo staat er voor zondag “inhalen” op het programma voor Audacia en wel thuis tegen TGG uit Den Bosch. Deze tegenstander is nu middenmoter geworden, maar behoort nog steeds in het rijtje fysiek sterke tegenstan der, waarvan Audacia het moet hebben van het technisch en takties surplus. Makkelijk gewon nen is er nog nooit door Audacia van deze ploeg. Uw steun is weer van harte welkom. Op zondag 22 maart concerteert het Kempisch Kamerkoor in het Oude Kerkje te Middel- beers. Het Kempisch Kamerkoor bestaat uit 28 le den, gerecruteerd uit alle Kempengemeenten. Een blazersensemble, dat voor deze gelegen heid is samengesteld uit 2 zinken en 2 renais sance trombones, begeleidt het koor en zal daarnaast ook een eigen bijdrage leveren aan het concert. U bent van harte welkom! Aanvang 12.00 uur. Toegangsprijs 5,-. Beide buitenlandse exposanten kunnen niet op de tentoonstelling aanwezig zijn. Jammer voor al voor de Koerd Hikmut Younis die met zijn gezin in Amsterdam verblijft. Nadat hij in 1993 naar Nederland was gevlucht, kon hij met veel moeilijkheden in een aantal keren zijn gezin naar Nederland overbrengen. Na enkele vruchteloze pogingen, onder levensgevaar, om ook zijn bejaarde moeder daarna uit Irak mee te nemen, lukte hem dat bij de derde poging. Ze verblijft nu in Turkije, maar werd daar blind. Hij is nu in Turkije om haar aan haar ogen te laten opereren en te laten genezen. Dat alles kost hem natuurlijk handenvol geld, en het zou daarom fijn zijn als op de tentoonstel ling enkele van zijn werken verkocht zouden worden. Op de foto zien we een aquarel van Hikmut Younis, getiteld ’The old treasure of Love’. De expositie is open op vrijdag, zaterdag en zondag, telkens van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Kinderen tot 12 jaar heb ben alleen toegang onder begeleiding. Uitslagen zondag 15 maart 1998 WHV 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Sarto 2 Desk 3 - Audacia 3 Audacia 4 - Sarto 4 Sarto 6 - Audacia 5 Audacia 6 vrij Oisterwijk 4 - Audacia 7 Spoordonkse Boys 5 - Audacia 8 Audacia 9 - SVSSS 9 Dames Audacia 1 - TSC 2 Programma zondag 22 maart 1998 Audacia 1 - TGG 1 Audacia 2 vrij Audacia 3 - Viola 3 Audacia 4 vrij Audacia 5 - Zouavia 2 Audacia 6 vrij Audacia 7 - Nemelaer 5 Audacia 8 - Spoordonkse Boys 6 Audacia 9 vrij Dames Audacia 1 - SET 1 Audacia houdt goed vol WHV - Audacia1-3 Er kon weer eens voor de competitie gespeeld worden en meteen betrof het een belangrijke wedstrijd tegen WHV (Wij Houden Vol) in Loosbroek, een ploeg die het gezien de stand op de ranglijst Audacia nog moeilijk zou kun nen maken op haar weg naar het kampioen schap. Iedere wedstrijd is natuurlijk nu van belang en Audacia wil het met overtuiging doen. In deze wedstrijd moest de vraag wor den beantwoord of de gebroeders Oscar (lang durige blessure) en Max (schorsing) van Alp- hen wel gemist konden worden en daar kan positief op worden gereageerd. Dirk van Ab eelen was weer hersteld van een blessure, Mark Kogels was weer betrouwbaar en Leon Verha gen voldeed aan de verwachtingen. Vanaf het begin nam Audacia weer het initia tief en in een hoog tempo golfden de aanvallen op het vijandelijke doel. De tegenstander kon alleen inhoud aan haar naam geven door stug te verdedigen, waarin hun keeper een grote rol speelde. In die eerste helft bleef daardoor de “schade” beperkt tot het ene doelpunt in de twintigste minuut. Leon Verhagen kon naar de achterlijn en uit diens voorzet schoot Frans Tekath binnen, doch de keeper parreerde prachtig, maar tegen de inzet van Jan Habra- ken uit de rebound had hij geen verweer: 0-1. In de tweede helft bleef Audacia druk houden en het kon niet anders of er zouden meer bres sen geslagen worden. Dat gebeurde tweemaal binnen de minuut, dit keer niet uit vloeiende aanvallen, maar uit het laten vallen van steek jes door de tegenstander. Eerst was het in de vijftiende minuut Frans Tekath die alert rea geerde op een misverstand in de achterhoude en vanuit een moeilijke hoek de bal in het dak van het doel plaatste en even daarna onder schepte Jan Habraken een slordige pass en ging op snelheid rechtstreeks naar het doel waar hij de keeper kansloos liet: 0-3. Het was nu zaak de wedstrijd rustig uit te spe len en daarin slaagde Audacia, al mocht WHV vijf minuten voor tijd nog wat terugdoen: 1-3. het voordeel van ROEF! In de tweede helft werd de score groter door opnieuw doelpunten van Anita en Sanne. Ook het tweede aanvalsvak wist nu echter te scoren door doelpunten van Carlijn, Mariëlle en Lia door goede assistentie van Anne. Het werd een 15-3 overwinning voor ROEF!. Proficiat Ani ta, Sanne, Saskia, Ingrid, Geke, Lia, Anne, Mariëlle, Carlijn en ook Meike, die helaas niet aanwezig kon zijn vanwege ziekte. Wij willen hierbij alle supporters bedanken die met ons zijn meegegaan voor de enthousiaste ondersteuning aan de zijlijn. We bedanken ook Piet van de Schoot voor het maken van foto’s en uiteraard Bloemisterij Wim Willems voor de mooie bloemen. 5.V. Het Moergestels Gregoriaans Koor (MGK) luistert op zondag 22 maart om 11.00 uur de mis op in het Trappistenklooster te Tilburg. Dit is op zich een bijzondere gebeurtenis, omdat de paters normaal altijd zelf de Gre goriaanse gezangen verzorgen. De leden van het MGK uit Moergestel be schouwen de uitnodiging om in de Abdijkerk van Koningshoeven te komen zingen dan ook als een eer. Tevens is het een erkenning voor de manier waarop zij uiting geven aan het aloude en bijna nog alom bekende Gregoriaans en deze mooie gezangen in stand proberen te hou den. Een aantal monniken zal zondag zelf echter niet aanwezig zijn, in verband met een kort verblijf in Frankrijk vooreen jubileumviering. De Trappisten gedenken a.s. weekend het feit, dat hun orde van Cistenciënzers 900 jaar gele den is gesticht in het plaatsje Citeaux in de buurt van Dijon. Mooie bijkomstigheid is dat het MGK zelf dit jaar haar derde lustrum viert en toevallig zijn ontstaan ook in Frankrijk heeft gevonden. Dit koor is namelijk in juni 1983 gevormd uit een kleine groep enthousiaste liefhebbers van het Gregeoriaans, en reisde toen af naar het dorpje Vërpel in de Franse Ardennen om voor de eer ste keer het Gregoriaans ten gehore te bren gen. De liefde en waardering voor deze eeuwenou de Liturgische Gregoriaanse zang vormt nu al 15 jaar de basis van het MGk uit Moergestel. Daarnaast proberen de leden zoals het hoort het nuttige met het aangename te verenigen door er een Bourgondische inslag in te hou den. Het koor staat gedurende al die jaren onder deskundige leiding van de heer Cas van Hou- tert. Mocht u zich hierbij in de nabije toekomst willen aansluiten of wilt u het Moergestels Gre goriaans Koor beluisteren, dan bent u zondag 22 maart om 11.00 uur van harte welkom. Meer informatie kunt u verkrijgen onder te lefoonnummer (013) 513 3274. Nog t/m zondag 29 maart a.s. zal er in het heemcentrum ’In de Drye Swaentjes’ te Oister wijk, De Lind 42, een tentoonstelling worden gehouden van diverse exposanten. Er zijn werken te zien van Ryszard Bialek (et sen en iconen); Oily Copal (textielsculpturen); Ardi van Elsdingen (beeldende keramiek); Ton van Elsdingen (kleurenfotografie); Gerry Maas (textielsculpturen) en Hikmut Younis (olieverf en aquarellen). Zaterdag 7 maart streden de asp. C van ROEF! om het kampioenschap in hun klas se. Hoewel het kampioenschap vanwege het riante doelsaldo eigenlijk al binnen was, wil den we het overwicht ook in punten uitdruk ken. Daarvoor was minimaal een gelijkspel nodig. De wedstrijd werd tegen DSV in Diessen ge speeld. In het begin waren de dames misschien wat gespannen, waardoor de start van ROEF! wat gehaast was. De eerste doelpunten vielen m.n. door Anita en Sanne, waarbij zowel In grid als Geke mooie ballen hebben aangege ven. Door het tweede aanvalsvak werd er in de eerste helft niet gescoord. Vele pogingen, waar onder hele mooie van Saskia, zijn op de rand van de korf gestrand. De ruststand was 6-1 in teerd was en Dongen in het veld zeker niet de mindere was. Audacia weet inmiddels wat win nen is van tweeklassers (Longa, RKTW) en zou dus in staat kunnen zijn om een redelijke tegenstand te bieden. Voor de liefhebbers en de nieuwsgierigen: de wedstrijd vindt plaats op het trainingsveld (lichtwedstrijd) van WSC in Waalwijk te vin den tegenover het RKC-stadion. Aanvang 19.30 uur. AUDACIA JEUGD Uitslagen: DESK 1 - Audacia Dl Audacia D2 - Baardwijk 1 Audacia D3 - VCB 2 Audacia El - Hilvaria 1 Audacia E2 - JPS 1 Oirschot 4 - Audacia E3 Sarto 12 - Audacia E4 Audacia F1 - Beerse Boys 2 Oirschot 2 - Audacia F2 Oirschot 3 - Audacia F3 Audacia F4 - Nemelaer 3 Audacia F5 - Uno Animo 2 Uitslagen junioren: Oirschot 2 - Audacia Al0-8 Audacia Bl - VOAB 32-0 Audacia B2 - SC 't Zand 34-3 Audacia Cl - GSBW 26-0 Audacia C2 - RKDVC 43-1 Programma zaterdag 21 maartAanwezig: Gloria UC 1 - Audacia Al 13.15 Audacia BI - SC ’t Zand 213.30 Audacia B2 - SC Capelle 113.30 VIOLA 1 - Audacia Cl11.45 Audacia C2 - SVSOS 1 12.00 Audacia Dl - Ons Vios 19.15 Audacia D2 - Heusden 19.15 Audacia D3 zie bij H. de Brouwer Hilvaria 1 - Audacia El JPS 1 - Audacia E2 Audacia E3 - Oirschot 4 Audacia E4 - Sarto 12 Beerse Boys 2 - Audacia F1 Audacia F2 - Oirschot 2 Audacia F3 - Oirschot 3 Nemelaer 3 - Audacia F4 Uno Animo 2 - Audacia F5 Nemelaer meisjes - Audacia meisjes tëO Mbs- i» Pf Mn PAGINA 22 2-6 1-0 4-1 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 1998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 22