Honderdjarige Rabobank maakt projecten bekend stichting’openbare BIBLIOTHEEK Schoolkorfbaltoernooi S.V. Roef! Geslaagd Wandelavond- vierdaagse ’98 De eerste voorbereidingen van de Avondvierdaagse van 1998 zijn al weer begonnen. Deze wordt gelopen van dinsdag 2 juni t/m vrijdag 5 juni 1998. Cursus borstvoeding geven Moergestel trio slaat slag in Oisterwijk! Paddenoverzetactie groot succes De Bienekebolders zet de deuren weer open! 20 M.O. Tot ziens in de bibliotheek! Inschrijfformulier Naam: Adres: Groep: School: Te: Samen in een team met: Voor eind maart opsturen naar S.V. Roefl, p.a. Burg. Maeyerstraat 9, 5066 VL Moergestel. Hoi, leerlingen van alle basisscholen in Moer gestel en Oisterwijk! Willen jullie wel eens deelnemen aan en sport die wat minder bekend is dan biedt korfbal vereniging Roefl jullie de mogelijkheid. OP woensdag 15 april a.s. organiseert deze vereni ging namelijk wederom haar jaarlijkse School- korfbaltoemooi in sporthal Stokeind. Via deze weg willen we jullie, meisjes van groep 2 t/m groep 8 en jongens van groep 2 t/m groep 5 de mogelijkheid bieden om in te schrijven. Deze inschrijving kan individueel of samen met vriend(innet)jes plaatsvinden. Door de organisatie zullen, zoveel mogelijk per school, de teams worden samengesteld. Het is altijd heel erg gezellig en tevens krijg je een leuk aandenken, dus: DOE MEE! Op het onlangs gehouden Staatsexamen Ne derlands als 2e taal slaagde onze dorpsgenote Mevr. Amira Mandic-Femovic. Zij is afkom stig uit Bosnië. Hartelijk gefeliciteerd! Wij vragen belangstellenden deze dat alvast te reserveren. Tevens vragen wij de besturen van verenigingen en de directies van de scholen om op deze data geen activiteiten te organiseren, om iedereen in de gelegenheid te stellen aan deze wandelingen deel te nemen. De Stichting probeert weer mooie routes uit te zetten, en zij hoopt dat het evenals voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avon den worden. Bij deze 16e Wandelavondvier- daagse probeert de organisatie en nieuw tra ject uit. Mocht dit lukken dan hoort u dat nog van ons. De voorinschrijving is in de periode van 25 t/ m 30 mei a.s. Het inschrijfgeld bedraagt nog steeds 5,- p.p. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Hoewel het geven van borstvoeding aan een pas geboren baby heel natuur lijk is, gaat het vaak toch niet helemaal vanzelf. Als he goed geïnfor meerd bent is de kans op slagen van de borst voeding groter. Daarom organiseert de Vereni ging Borstvoeding Natuurlijk informatieavon den. Op deze avonden die in huiselijke kring wor den gehouden, wordt steeds een thema bespro ken, en is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen, lenen van boeken, kopen van fol ders en het zien van kolven. Binnenkort start een nieuwe serie avonden met de volgende the ma’s: 1. Waarom borstvoeding en hoe werkt het; 2. Borstvoeding in de praktijk; 3. Proble men voorkomen en verhelpen; 4. Overgaan op vaste voeding en kolven. De avonden kunnen in serie maart ook afzonderlijk worden bijge woond., De avonden zijn bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in borstvoeding: zwangeren, maar ook partners zijn van harte welkom, voe dende moeders en medewerkers inde gezond heidszorg. De toegang is gratis, maar er wordt wel een bijdrage gevraagd voor koffie en thee. De avonden worden gehouden op 26 maart, 2, 16 en 29 april, telkens om 20.00 uur. Voor meer informatie en aanmelding kun j contact opnemen met Helma van Heumen, Torentjeshoeve 8 (bij het Trappistenklooster). Tel. 543 0753. Op 8 maart jl. hebben we met de afdeling start- nummers een districtwedstrijd gezwommen in zwembad de Leye te Oisterwijk. De wedstrijd- groep werd aangevuld met een aantal zwem mers uit de speedogroep. Uit Moergestel de den de volgende zwemmers mee: Roel van Rijn, Lonneke Helmer, Mike v.d. Zanden, Martijn Helmer en Wendy v.d. Zanden. De af standen waren de 100m rugslag en de 100m schoolslag. Roel had niet zijn dag, maar zijn inzet was goed. Goed geprobeerd jongen, volgende keer beter. Met Lonneke ging het wat beter, zij vestigde 2 PR’s en ook haar prestaties worden steeds be ter. Haar broer Martijn, die met de clubkam- pioenschappen een Brabants limiet op het oog had, ging voortvarend van start op de 100m rugslag en zwom hier een dikke PR op. Maar op de 100m schoolslag was het zover. Met een tijd van 1.42.6 vestigde Martijn een Brabants limiet, de eerste is binnen en een derde plaats. Op de 100m rugslag pakte Wendy haar 2' Bra bantse limiet met een tijd van 1.30.4. Hier heb je lang tegenaan zitten hikken meisje, maar nu heb je die ook in je zak. Deze tijd was overi gens ook goed voor de eerste plaats en voor een nieuw clubrecord. Het oude was al van Wendy en stond op 1.34.5. Mike vond dat hij nog niet genoeg afstanden kan zwemmen op de Brabantse, daarom pakte hij op de 100m rugslag ook de vereiste limiet hiervoor., zijn tijd 1.33.4. Het was overigens het 5' limiet die hij voor dit seizoen behaalde en een derde plaats. In totaal werden er 4 Brabantse Limieten ge zwommen. De 4e was voor Merel Thomas uit Oisterwijk op de 100m schoolslag. Wij als begeleiders zijn zeer dik tevreden met deze prestaties. Bart, teamleider; Rolandtrainer Ook de doelgroepen werden daarbij onder de loupe genomen, en dat alles leidde tot de vol gende projecten: De pleinactiviteiten (21 juni 1998) met daar aan gekoppeld (in overleg met ToerMee) een fietstocht. 'n Jaarlijks terugkerende Vrijwilligersprijs De Jeugdvakantieweek (in de vorm van het beschikbaar stellen van een Rabobank-per- soneelslid als begeleider tijdens de week) Wiekentkunst (’n meer dan uitgebreid kunstobject waarbij heel Moergestel zal wor den betrokken) Het organiseren ven diverse workshops ’n PC-project voor bijv, de basisscholen van Moergestel ’n Bedrijfsontwikkelingsplan voor agrari sche ondernemers 'n Marktonderzoek naar klantengedrag (wat wil men in Moergestel of waaraan bestaat be hoefte) Het begeleiden en ondersteunen van een Eindejaarsconcert door plaatselijkse muzi kanten en muziekverenigingen in de breed ste zin van het woord. De komende periode zullen wij u via ’Moer- gestel-Nieuws’ in samenspraak met Rabo bank Moergestel graag op de hoogte houden van de uit te voeren of uitgevoerde plannen, ’n Prachtig initiatief is geboren... Twee jaar geleden ontdekten twee mensen dat er veel dode padden op de Rosepdreef lagen en meldden dit in het Bezoekerscen trum. Samen met het IVN heeft Natuurmonumen ten de paddenwerkgroep ’Op pad voor de pad’ opgericht. Binnen het IVN zijn toen mensen gezocht die dit project coördineren en uitvoe ren. Om te voorkomen dat padden de weg overste ken en worden doodgereden zijn er schermen langs de weg geplaatst. De padden zoeken dan een uitweg en vallen in de emmers, die langs het scherm staan. De vrijwilligers van het IVN zetten de padden ’s morgens de weg over en tellen ze, zodat we precies weten waar de mees te padden willen oversteken. In de emmers zitten stokjes, zodat muizen die in de emmers vallen kunnen ontsnappen. De stokjes moeten dus in de emmers blijven staan. Vorig jaar wisten we nog niet precies waar de padden overstaken. Toch hebben we toen 250 padden levend overgezet. Door dit jaar de schermen te plaatsen waar vorig jaar veel dode padden lagen, zijn er nu al 1200 padden levend overgezet. Op bijna alle wegen rond de Oisterwijkse ven nen worden zo nu en dan ook nog dode pad den gesignaleerd. We willen deze laatste we ken van de paddentrek nog even een beroep doen op de automobilisten. Rijd niet harder dan 30 km per uur, anders worden de padden door de zuigkracht van de auto’s alsnog ge dood. Voor meldingen of vragen over de pad dentrek kunt u altijd contact opnemen met het Bezoekerscentrum, tel. 521 9209. Afgelopen maandagavond maakte Ra bobank Moergestel de projecten bekend die zij in haar jubileumjaar wil onder steunen. ’n Aantal indieners van verzoe ken om hulp waren naarde bijeenkomst gekomen die werd geleid door Rabome- dewerker Bart van Knegsel. Hij legde uit op welke punten was gelet om tot een zo evenwichtig oordeel te komen en, dat vooral, of de ingediende verzoeken overeen kwamen met de ideeën die de Rabodirectie er mee voor ogen had. Niet meteen financiële steun werd bedoeld, maar veeleer het ondersteunen met bijv, ken nis, netwerken en fysieke faciliteiten. Maxi maal 5 projecten was het doel, maar het wer den er uiteindelijk 9. Dat de projecten lokaal georiënteerd moesten zijn en bijv, ook het al gemeen belang dienen mocht wel duidelijk zijn. Uw kind wordt tussen augustus 1998 en juli 1999 vier jaar en bereikt daarmee de leeftijd waarop het kan worden toegelaten tot de ba sisschool. Door middel van dit schrijven wil len wij u informeren over het openbaar onder wijs in zijn algemeenheid en de openbare ba sisschool ’De Bienekebolders’ in het bijzonder. Daarnaast willen wij u op de hoogte brengen van de mogelijkheden om onze school te be zoeken tijdens de informatieavond en de open dag. Basisschool kiezen? Let eens op het Open baar Onderwijs! Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit één bepaalde opvatting of levensovertuiging gege ven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht be steed aan alle waarden, zoals die in de Neder landse samenleving voorkomen, zonder dat er een bepaald onderscheid gemaakt wordt. Openbare scholen bieden de ouders de moge lijkheid om hun kinderen lessen in godsdienst- of humanistisch onderwijs te laten volgen bin nen de normale schooltijd. Verderwordt er les gegeven in kennis van allerlei wereldgodsdien sten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spre ken. Naast deze algemene kenmerken van openbare scholen, verschilt de uitwerking per openbare school. Veel scholen hebben moder ne inzichten in hun onderwijssysteem opge nomen. Zo heeft ’De Bienekebolders’ gekozen voor een specifieke manier van opvoeding en onderwijs door het toepassen van principes van ’het ervaringsgericht onderwijs’ (EGO). Betrokkenheid; het criterium voor goed on derwijs! Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoe ken die uitnodigend gericht zijn ingericht. Kleuters kopen rijst en macaroni in de win- kelhoek. Er wordt geteld en gewogen. In de lees-schrijfhoek zijn kinderen woorden aan het oefenen met flanelbordletters. In de boven bouw zijn kinderen in de rekenhoek aan het uitrekenen hoeveel financiële schade de boe ren in Brabant hebben geleden ten gevolge van dc varkenspest. Kinderen worden steeds uit genodigd plannen te maken en deze uit te voe ren. Er wordt geleerd uit activiteiten, materia len en boeken, maar de opgedane kennis wordt ook toegepast. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luistert en praat met kinderen. Hij weet wat er in de kinderen omgaat, over legt met kinderen en collega’s en komt met een aanbod, zodat er elke dag iets uitdagends te beleven valt. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren krijgen een duidelijke structuur aangeboden, krijgen speciale aandacht en een aangepast pro gramma. Kinderen zitten met rode oren te werken, kun nen in de pauze niet stoppen en zijn vol over gave bezig. Spelen en weken met betrokken heid zorgt voor optimale ontwikkeling en le ren. Kinderen die snel kunnen, mogen snel gaan; kinderen die moeite hebben, krijgen extra hulp; en kinderen die zich normaal ont wikkelen doen dat vanuit hun belangstellings- wereld. Binnen het ervaringsgericht onderwijs krij gen kinderen de kans om initiatieven te ne men, bedenken ze zelf en samen met anderen oplossingen, leert het kind zich te interesseren in andere mensen en de wereld, voelt het kind zich gewaardeerd en doet het de dingen met plezier. Informatieavond en open dag Kiezen kunt u het beste als u zich laat infor meren door gesprekken aan te gaan met ande re ouders en zeker ook door de aanwezige scho len te bezoeken. Daarom organiseren wij voor u een informatieavond én een open dag. U kunt van beide of van en van de twee mogelijkhe den gebruik maken. Ze hebben echter iedere een verschillend karakter en sluiten op elkaar aan. De informatieavond is bedoeld om in alle rust kennis te maken met het gebouw, de men sen en de manier van werken. Het team een aantal ouders van de ouderraad en de mede zeggenschapsraad zijn aanwezig om u een inleiding te geven op ons onderwijs, om u rond te leiden en met u persoonlijk in gesprek te gaan. De volgende dag staan de deuren van de school voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwezig die u opvangen, een kopje koffie aanbieden en eventueel uw kinderen opvangen. Een groepje leerkrachten en de directeur zijn beschikbaar voor een rondleiding door de groepen en een persoonlijk gesprek. U kunt tijdens het bezoek aan de groepen zien hoe de kinderen spelen en werken, sfeer proe- OISTERWIJK EN MOERGESTEL Maart: Videomaand in de bibliothe ken van Moergestel en Oisterwijk In de maand maart zetten de bibliotheken van Moergestel en Oisterwijk de collectie video banden extra in de picture. De gehele maand namelijk kunt u drie video’s voor de prijs van twee lijnen. Zowel in Moergestel als in Oister wijk vormen videobanden sinds enkele jaren een vast onderdeel van de collectie. In beide bibliotheken vindt u een groot aantal jeugd films zoals: de Aristokatten, 101 Dalmatiërs, Free Willy, Bassie en Adriaan, Toy Story, De tasjesdief, Het zakmes. Voorts beschikken de bibliotheken over verfilmingen van de bij kin deren heel geliefde serie Kippenvelboeken en verfilmingen van prentenboeken, Walt Dis- neyfilms, etc. Ook voor volwassenen heeft de bibliotheek films, o.a. Three men and a baby, Dumb Dumber, Honey, I shrunk the kids, Look who’s talking, verfilmingen van boeken, b.v. The Firm, Dances with wolves, Noth without my daughter, Jane Eyre, Oeroeg, Rain Man. Afhankelijk van het soort video betaalt u 1,50 (informatieve video’s), 3,- (recreatieve video’s) of 5,- (voor videobanden die in de top-30 staan). De videobanden worden voor 1 week uitgeleend. En in de maand maart kunt u dus 3 videobanden voor de prijs van 2 lenen. ven en aan het einde van de rondleiding in ge sprek gaan met kinderen van de bovenbouw. Van hen verneemt u wat ze van de school vin den, hoe ze leren en vooral wat ze allemaal ge leerd hebben. U krijgt ook te horen hoe de kin deren van ’De Bienekebolders’ het doen in het voortgezet onderwijs en hoe de resultaten zijn. De informatieavond wordt gehouden op maandag 23 maart a.s. op school aan de Bos straat 1 van 20.00 tot 22.00 uur. De open dag wordt gehouden op dinsdag 24 maart a.s. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnenwandelen tussen 9.00 en 12.00 uur en 12.30 en 14.30 uur. Daarna kunt u te recht tot 19.00 uur voor een rondleiding, aan melding of persoonlijk gesprek. Aanmelding Mocht u besluiten uw kind op onze school aan te melden dan kan dat door tijdens de infor matieavond of op de open dag een inschrijffor mulier mee te nemen. U vult het formulier thuis in en geeft het op een later tijdstip op school af. U kunt de aanmelding ook op de open dag afwerken. Samen met een u ten dien ste staande ouder of leerkracht kunt u het for mulier invullen. Verder kunt u op elke werk dag uw kind op school komen aanmelden. Er is altijd iemand aanwezig die u te woord kan staan. Wenst u een persoonlijk gesprek bij de aanmelding dan kunt u het beste een afspraak maken met de directie. Van harte welkom aan de Bosstraat 1 Bestuur, ouders, kinderen en team van openbare basisschool ’De Bienekebolders’. PAGINA 21 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 1998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 21