Falinö Boetiek Bonita Kennismaking met 5 Heerlijke krentenbollen KOUWENBERG BROOD-EN BANKETBAKKERIJ ’n Heerlijke perenvlaai ’n Eigengebakken cake 095 095 E95 fri De nieuwste voorj aarscollectie is binnen! ’Veerkes’ presenteert: TOADSTOOL heeft oog voor mode... Mossenexcursie Drempelvrees Wenda Welten naar Indoor Brabant nu Tot ziens bij Met de bekende merkkleding van: Dutch Festoon Falino Moment by Moment QS Correl Jonny Q. Mystique opent uw ogen Rootven 9, Moergestel Tel. (013) 513 3664 Vrijdag koopavond Lekker eten bij het ontbijt: ELKE WEEK: WEEKENDRECLAME. Dit weekend: Lekker bij de koffie: (6 personen) Lekker smullen bij de thee: NU V NU VB PAGINA 19 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 1998 k 18 “1 Hb. Telefoon 013-5424177 Telefax 013-5437500 Hoevenseweg 55 U kunt ook in het komende jaar weer genieten van onze VERSE produkten, die u tevens GRATIS aan huis bezorgd krijgt. Dat is pas service!!! Wat heeft uw bezorgbakker u zoal te bieden: Heerlijke peperkoek Lekkere verse broodjes Eierkoeken Krentenbollen Bolussen Briossen Worstenbroodjes enz. enz. Slaapmossen, levermossen, topkapselmossen... een paar termen die u uitgelegd worden tijdens de mossenexcursie van IVN afd. Oisterwijk e.o. op zondag 22 maart. Tijdens de excursie komt een loupe goed van pas. En omdat er meer stilgestaan wordt dan gelopen is warme kleding erg belangrijk. Deel name is gratis en er wordt om 14.00 uur ver trokken vanaf het Bezoekerscentrum in Oister wijk. Leren om met oppositie te werken. Het raadswerk bevalt hem ook goed. Opposi tie is hard nodig om ‘wakker te blijven’ want dat is per slot van rekening de kracht van de democratie. Ook moet oppositie zeker niet op de man of vrouw gespeeld worden. Fouten worden er altijd gemaakt en daar dienen zowel oppositie als regeringsfracties alert op te rea geren om erger te voorkomen. Zo erg als hij er in het begin tegenop zag zo veel valt hem het wethouderschap nu mee. Wij wensen hem in ieder geval voor de toekomst een fijne job toe waarin hij nog veel ‘wijze’ be slissingen kan en mag nemen. Jos Schoenmakers (59) de nieuwe wethouder met Openbare Werken, Toerisme en Milieu in zijn porte feuille. Hij nam deze portefeuille over van Toon van Gils die om gezondheidsredenen jammergenoeg moest afhaken. Na wat gehakketak van politieke zijde, maar beslist niet op de persoon gericht, werd Jos Schoenmakers namens het CDA gekozen als wethouder en sinds dinsdag 24 februari 1998 completeert hij het college van B&W. Hij wordt door burgemeester Kortmann en collega wethou ders erg goed opgevangen en de inwijding voor het ‘be- stuurspluche’ verloopt erg collegiaal en soepel. ge meiden die weten wat mooie muziek is. De dames zijn al geruime tijd met muziek bezig. Margreet won zelfs in 1995 het Singer-Song writer-Festival in Nijmegen. De muziek bracht hen bij elkaar door een ont moeting bij het popcollectief regio Oss. Daar werkte Emily als vrijwilligster terwijl Margreet er met haar band kwam repeteren. Deze ont moeting heeft geleid tot het vormen van het prima duo dat TOADSTOOL nu vormt. De dames zijn inmiddels het stadium van alleen gouwe ouwe covers voorbij en zullen dat op Vrijdag 20 Maart a.s. bewijzen in Herberg “De veerkes”. TOADSTOOL zal deze avond optreden met grotendeels melodieus eigen werk. De meesle pende akoestische ballads op hun laatste Demo klinken in elk geval veelbelovend. De dames zijn in ieder geval van plan de top te halen en op de weg daarheen van elk optreden een fan tastische ervaring te maken. Noteer daarom Vrijdag 20 Maart in uw agen da: TOADSTOOL in de “Veerkes”. De entree is GRATIS! De laatste tijd worden de hitparades bestormd door vrouwelijk talent. Anouk, Natalie Im- bruglia en Alanis Morissette zijn enkele namen waar geen enkele hedendaagse muziekliefheb ber om heen kan. Binnenkort wordt daar mis schien nog een naam aan toegevoegd: TO ADSTOOL. TOADSTOOL bestaat uit Mar greet de Jonge en Emily van Orsouw; twee jon- Immense gebouwen met automatische glazen schuifdeuren bewaakt door camera’s. Steeds groter, hoger, moderner en duurder. Ambtena ren zitten achter dikke glazen ramen waaron der een schuifloket, zodat zowel voor diegene achter het loket zit als voor hen die er voor staan persoonlijk contact heel afstandelijk wordt. Het wordt steeds moeilijker om zo’n gebouw te betreden. Ben je eenmaal binnen dan wordt je van het kastje naar de muur gestuurd. Eén loket voor dit en tien andere loketten voor dat. Het millenium nadert. Is onpersoonlijkheid de nieuwe trend voor de volgende eeuw? Is het niet logisch dat steeds meer mensen afhaken, die de drempel van de high-tech maatschappij niet meer willen of kunnen betreden? Denk aan de ouderen, gehandicapten, mensen uit het buitenland, laaggeschoolden e.a. De regels worden onder andere voor deze mensen steeds ingewikkelder, terwijl de wetgeving achter loopt ten aanzien van maatschappelijke situa ties. Een jungle van regels en wetjes, waardoor het recht steeds meer in het gedrang komt. Stichting miMax heeft tot één van haar doelen gesteld om mensen een pad te wijzen in de jungle van sociale wetgeving, zonder poes-pas, zonder loket, maar wel heel persoonlijk. Als u interesse heeft kom dan gerust langs bij miMax. Wij hebben geen drempel, maar wel een luisterend oor. U kunt iedere donderdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur bij ons terecht, Poirtersstraat 5. De rest van de week zijn wij bereikbaar via de voi ce-mail: tel. 522 0320. Eindelijk is het zover dat Wenda Welten, 12 jaar oud, met haar pony Blue Boy, categorie C (tot 1.37 m), aanstaande zondag 22 maart op Indoor Brabant in Den Bosch haar rijkunst kan vertonen. Zoals bij ongeveer iedere wed strijd zal zij ook hier het moeten opnemen te gen een 12-tal deelnemers die een aantal jaren ouder zijn met pony’s in de categorie D en E (van 1.37 tot 1.56 m). Ze neemt deel aan de ru briek vrije kür op muziek voor pony’s. Deze begint zondag om 10.00 uur en zij zal als 5e deelnemer startten. Afgelopen winter heeft ze ook al deelgenomen aan een tweetal wedstrijden kür op muziek, in Overasselt en in Dromen en behaalde op beide wedstrijden een zeer nette derde plaats. Echter deze wedstrijden werden verreden in een rij- bak van 20 bij 40 meter. De afmetingen van de rijbak bij Indoor Brabant zijn 20 bij 60 meter zodat hiervoor een nieuwe proef en muziek sa mengesteld moesten worden. Wenda heeft deze proef en de muziek samen met haar vader sa mengesteld onder technische begeleiding van Sjef op ’t Hoog van manege ’t Wit Paardje te Haghorst. Als de spanningen voor haar en/of de pony niet te hoog oplopen is de verwach ting dat ze een mooie proef zal verrijden. Afge lopen zondag heeft ze tevens deelgenomen aan de Nederlandse Kampioenschappen van de NKB te Wanroy waar ze een zeer verdienstelij ke 10e plaats behaalde. Geen Moergestelse wethouder meer. Vanaf die datum zit er echter geen Moergestel- naar meer in het college van B&W. Hij ziet hierin geen enkel probleem voor de kern Moergestel. Wethouder Schoenmakers kent door zijn bestuurlijke ervaring onvoorstelbaar veel mensen uit Moergestel en niet alleen uit de agrarische sector en dat heeft hij nog eens gemerkt tijdens de carnavalsdagen door een aantal keren in Moergestel te verkeren. Daar om zal de Kern Moergestel bij het Gemeente bestuur beslist niet achterop raken. Schoenma kers is niet direct een ‘gepokt en gemazeld po litiek dier’ want hij zit pas 2 jaar in de Gemeen teraad namens het CDA. Hij heeft echter al wel een politieke ervaring van 20 jaar als deelne mer aan het commissiewerk voor de raad. Hier van heeft hij alle commissie al eens gehad be halve de commissie financiën. Dit heeft hij nooit geambieerd omdat hij in zijn bedrijf al werk genoeg van doen had met financiële be slommeringen en dit niet nog eens extra op zijn bord wilde hebben van gemeentewege. Tuinbouw trok hem erg aan. Geboren en getogen in Oisterwijk op een boe renbedrijf zou het normaal geweest zijn dat hij na de Landbouwchool in het bedrijf van zijn vader zou komen. Hij wilde echter beslist geen boer worden en volgde daarom veel cursussen in het tuinbouwvak-gebied. Indertijd liet hij zelfs een goede baan lopen die hij kon krijgen bij de Landbouwvoorlichtingsdienst en daar over was vader niet erg te spreken. Nee, hij moest en zou tuinder worden en is dat ook ge worden. Nu is hij zelf bezig zijn bedrijf over te dragen aan zijn zoon Mare en daarom kon hij de fiill-time job van wethouder op zich nemen. Hierover is wel nagedacht en Jos stond beslist niet te dringen omdat het weer heel iets anders is dan hij gewend was. Politiek was vroeger een hobby van hem maar nu is het een beroep ge worden. Weliswaar voorlopig voor ruim 1 jaar omdat er dan weer verkiezingen zijn en je weet maar nooit of je daarna nog terug mag komen. Veel bestuurservaring. Hij heeft ook jarenlang in het Parochiebestuur, het CDA-bestuur, bestuur van Ouderen en in agrarische commissies gezeten zoals in de Commissie Ruimtelijke Ordening van het Landbouwschap. Laatstgenoemde commissie heeft mede de aanzet gegeven tot het Streek plan. Hij begint echter na deze aanloopweken het werk steeds leuker te vinden zeker omdat het ‘thuisfront’ en de eigen politieke partij er achter staan. Dat is beslist noodzakelijk anders komt er vermoedelijk weinig van terecht. Op de dag dat wij hem spraken had hij net bezoek gehad van twee kleinkinderen. Die moeten toch ook langzamerhand weten wat opa over dag doet. Aan de opmerking van sommigen dat hij nu ‘op een rijdende trein is gesprongen’ wil hij wel kwijt dat bij een beginnende raadspe riode van vier jaar de treinook al in beweging is dus een tussentijdse wethoudersvemieuwing is toch niets aparts. Levensritme veranderd. Als je veel verkeert of verkeert hebt in allerlei bestuursfuncties betekent dat ook dat je van veel dingen ook sneller op de hoogte bent. Te vens betekent het dat je ook veel meer uren maakt dan normaal maar dat hoort er nou een maal bij en dat heb je maar te accepteren. Voor heen kon hij in het bedrijf alles goed plannen maar dat ligt nu wel wat anders in dit werk. Een fijne samenwerking is vereist. Hij probeert zich in zijn nieuwe functie joviaal maar zakelijk op te stellen voor iedereen zoals hij vroeger ook al gewend was. Het overleg en de samenwerking met zijn collega’s in B&W is hem heel tot op heden erg goed bevallen en het werken met ambtenaren en het hiermee ge paard gaande overleg komt hem eveneens pret tig over. Zijn stelregel is dan ook: ‘te blijven zoals je bent, maar het wel aanpassen aan de cultuur van je (werk)omgeving’. Via zijn secre taresse is hij veel te weten gekomen van de ge bruiken in het Gemeentehuis en hieraan heeft hij zich ook zo goed mogelijk aangepast. Het liefst wordt hij nog steeds met zijn voornaam aangesproken, ook op kantoor, alhoewel er al wat oudere mensen zijn geweest die ‘meneer de wethouwer’ gebruikten wat door hem niet op prijs werd gesteld. Gewoon ‘Jos’ bevalt hem dus het beste. De ambtenaren waar hij regel matig mee dient te werken mogen hun opbou wende kritiek op hem rustig spuien en zij moe ten er ook tegen kunnen dat door hem kritiek wordt gegeven op hun werk. Je krijgt dan vol gens hem een fijne open werksfeer en dat is voor iedereen goed.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 19