1 Korenaar brengt geluk Ondeugende meisjes en sprookjesachtige dromen MODE Speedo deel 6 Bazar Hogar San Pedro Emancipatieraad i.o. een van VASTENACTIE 1998 IV OPGEVEN BIJ BART DE LAAT, TEL. 513 3165. BETALEN IN BUS, VOL=VOL Recht op land en onderwijs voor Tupinikim- en Guarani-Indianen in Brazilië. de een Als MISSIE f ONTWIKKELING VREDE Bij bestelling krijgt u een geboorteherinneringen-bewaardoos vol informatie en producten; Na de geboorte ontvangt u: - een tasje met allerlei informatie en producten voor zowel moeder als kind; - een bon voor een gratis vergroting (20x30 cm van uw eigen negatief) van Chris van den Bijgaart Fotografie; - een bon voor een speciaal samengesteld babypakket van Super Mario van Balkom; - een bon voor 3 rollen beschuit en 2 pakken muisjes van Jumbo Supermarkt Denissen; - een kortingsbon van Rijwielhandel Frank Vogels bij aankoop van een fietsstoeltje; - een bon voor 100,- korting bij aankoop vanaf 500,- van Jan Michiels Woninginrichting; - een handig notitieblokje van Buro ’76; - een bon voor een boeket bloemen van Bloemisterij Wim Willems Dat zijn er dus 9, maar er is nóg meer, want: u mag rekenen op een uiterst gunstige prijs, een uitstekende kwaliteit en altijd vakkundig advies. Dat maakt uw keuze dus wel héél gemakkelijk! Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268 Nog een goede tip? Reserveer de boeken wel tijdig! redenen om bij ons uw geboortekaartjes te bestellen? verblindend wit, helder blauw en zomers kersenrood zijn de kleuren van dit thema. Kleur en contrast met een sportieve styling met slechts grafische dessins zoals een ruitje of stre pen. Ook in het materiaal waait een frisse wind: grofkor relige piqué en singlejersey met micromodal met als enig doel: perfectie voor het figuur. Het nieuwe seizoen levert in spiratie op in de vorm van zachtheid en het natuurlijke van 100% katoenen jersey, geborduurd met een glan zend motief dat voor geluk staat: de korenaar. Colibri van Miss Lejaby is zowel jeugdig als romantisch en past bij de onschuldige sen sualiteit van meisjesfiguren, subtiel benadrukt door de stilering. Het zuivere wit biedt een mooie achtergrond voor het exclusief dessin, dat kleur op kleur geborduurd is: hemelsblauw of goudach tig beige. Het toppunt van raffinement: elk model is versierd met festons in de kleur van de borduursels. De Color Cocktail Is zonder twijfel de sappigste verleiding, sinds er vruchten zijn. Alleen de kleuren al zor gen ervoor dat je zin krijgt. Zacht banaan, verfrissend me loen of pepermunt. Op zichzelf al een genot, maar in een mix nog lekkerder. De collectie omvat items met strepen, krul len, ruiten maar ook microve- zels glad of met structuur, singlejersey, piqué en frotté - dit alles met een beetje Elastan voor zachtheid en comfort. Als laatste Elissa, een jonge, modieuze collectie. Beugelbe- ha’s, stringbody’s, kousengor- deltjes, strings, slips en shorts vervaardigd van superzacht katoen zorgen ervoor dat je je zelfbewust en goed voelt. Om weer samen in een gebied te kunnen wo nen en voldoende grond te hebben om van te kunnen leven zijn de Tupinikim en de Gua rani een officiële procedure begonnen om meer grond van de overheid te krijgen. Zij vinden daarbij de organisatie Cimi (Conselho Indige- nista Misionario) aan hun zijde. Cimi is verbonden aan de Braziliaanse katho lieke kerk en komt al sinds de jaren zeventig op voor de rechten van de Indianen in Brazilië door hen te helpen zich te organiseren. Samen sta je immers sterker! Zo helpt Cimi nu ook de Indianen in Espiritu Santo in hun moeilijke strijd tegen de over heid. Cimi informeert hen over hun rechten en over juridische procedures en werkt in to taal met enkele honderden medewerkers aan de verbetering van de positie van de Indiaanse volken. Via haar vele contacten met de over heid oefent Cimi bovendien invloed uit op de nationale politiek. Omdat slimme, meiden op de toekomst zijn voorbereid bovendien allang niet Westwind De westenwind brengt vaak dat verfrissende briesje. Oog- Wendv v.d. Zanden. Maar voor haar werd de kleur wat te eentonig, dus zwem je gewoon 2x naar de le plek. Prima gedaan, meisje, de 2 gou den plakken zijn dik verdiend. Tevens behaal de ze. op de 100m vrije slag een nieuw clubre- cord. Haar broer Mike miste net het ereme taal op de 400m vrije slag, maar wist wel de brabantse limiet op deze afstand te zwemmen. In totaal werden er 20 persoonlijke records ge zwommen. Voor alle zwemmers petje af voor de goede resultaten. Als organisator van deze wedstrijd een specia le dank voor die mensen die dit evenement tot een zeer goed resultaat hebben geleid. Graag zie ik begeleiders en zwemmers terug op 29 maart bij speedo deel 7. Bart, teamleider Eigenorganisatie Op 1 maart jl. hebben we met ons speedoteam de wedstrijd gezwommen in het eigen bad. Voor eigen publiek zwemmen gaat altijd beter, toch! Maar wat moet je toch elke keer weer schrijven als begeleider. Elke keer worden er medailles gehaald, limieten en records ge zwommen en PR’s behaald. Daar kijken wij niet meer van op, dat is voor ons team de ge woonste zaak. Totaal waren we met 14 zwem mers. De medailles waren dit keer weer voor De goede fee was om het maar zacht uit te drukken verbaasd. Maar omdat ze zojuist een seminar met het thema: ’De perfecte opkomst van de zaken vrouw’ achter de rug had, kon zij deze wens begrijpen. De wensen werden vervuld. Mo debewuste vrouwen die ook kennis willen maken met deze actu ele collectie hebben de keuze uit drie thema’s: Voor de komende weken heeft O. J. J. ‘t Kwar- tierke het volgende op het programma staan za. 21 maart: filmavond met groot beeldscherm en Dolby Surround geluid - 20:00h eerste film: “BEAN“ (met mister Bean) 22:00h tweede film: “SPEED 2“ za. 28 maart: open avond met eigen muziek of dj’s. zo. 29 maart: computerclub - netwerk games middag. BELANGRIJK in het weekend van 3 - 4 - 5 april MOERPOP ’98 (mini - popfestival opgezet door stichting Moerpop i. s. m.O. J. J. ‘t Kwartierke en Scou ting St. Jan.) MEER NIEUWS HIEROVER DE KOMEN DE 2 WEKEN EXTRA MEDEDELING O. J. J. ‘t Kwar tierke organiseert wederom zijn jaarlijkse bus vervoer naar PAASPOP in Schijndel 12 april a.s.. Kosten: fl5,= p. p. heen en terug. Verzamelen bij cafe de Kloare, vertrek 13:00h en vertrek Schijndel 01:00h. Zelf zorgen voor festival kaartjes bij voorver- koop-adressen. (zie affiches). Zin in zon en zin in het leven. De lente kan komen. Als voor bode daarvan presenteert Schiesser haar nieuwe onder- modecollectie. In sprookjes- verhalen geven feeën mensen vaak een wens cadeau. In dit geval geeft zij een vrouw er maar liefst drie. Colibri lijn bestaat uit drie beha’s, een tanga en slip. Waarom deze Bazar? Op dit moment worden er in Hogar San Pedro in Peru 74 chronisch zieke volwassenen en 34 kinderen verzorgd. Zij kunnen nergens anders terecht. Degenen die enigszins hersteld zijn helpen mee inde keuken, in de tuin of in de winkel voor tweedehands kleding. Deze win kel is de belangrijkste bron van inkomsten voor dit centrum. Veel te weinig dus. Er is echter helemaal geen geld voor de brood nodige vernieuwing van het sanitair, de gasin stallatie voor de keuken, een diepvriezer, de wasmachine voor het beddengoed, de water leiding, de electriciteitsvoorziening. Voor deze investeringen hebben wij ons ingezet. De tota le kosten bedragen ongeveer 20.000 gulden. En die zullen er komen... Daarom gaan we voor de zevende keer die ba zar houden en wel op zaterdag 13 juni in en rond ’De Voorhof’, Kerkstraat 64 in Oister- wijk. Noteert u alvast deze datum? Maar, voordat het zover is kunt u al meehel pen door goede spullen die u niet meer ge bruikt, af te staan, Dit gaat heel gemakkelijk door middel van een telefoontje aan één van de onderstaande nummers: Ad Rietveld, tel. 513 1135 of Marius van Bur- ken, tel. 528 2356. Namens de patiënten van Hogar San Pedro al vast hartelijk dank! Per 1 januari 1997 zijn de gemeenten Oister- wijk, Moergestel en Heukelom tot een gemeen te samengevoegd. Ten tijde van deze samen voeging waren er twee Emancipatienota’s in uitvoering waarin verschillende definities van het begrip emancipatie werden gehanteerd. Het vroegere Vrouwenoverleg Moergestel be sloot eind 1996 samenwerking te zoeken met Oisterwijk en tengevolge van dit besluit is de Emancipatie Raad i.o. gestart welke bestaat uit een breed scala van vertegenwoordigers afkom stig uit diverse politieke partijen, vrouwen- en ouderenorganisaties, gezondheidszorg en een aantal onafhankelijke leden. Definitie van Emancipatie: Dat is de erkenning van de waarden van ver schillen tussen mensen zoals diversiteit in sexe, leeftijd, etniciteit, sexuele voorkeur en religie met extra aandacht voor de achter standsbenadering. Gestreefd wordt naar een situatie waarin zowel mannen als vrouwen ar beid, zorg en sociale en politieke activiteiten op meer dan één manier kunnen combine ren. Doelstelling voor het Gemeentelijk Eman cipatiebeleid: Het scheppen van voorwaarden en het onder steunen en stimuleren van groeiprocessen, waardoor een situatie wordt bereikt van erken ning van de waarden van verschillen tussen mensen. Tevens samenwerking met andere maatschappelijke groeperingen en het inbed den van het emancipatiebeleid in de komende jaren in het algemene beleid, dienen een bron te vormen van kwaliteit voor de samenleving als geheel. De Raad geeft aan de Gemeente ge vraagd of ongevraagd advies inzake opgestel de speerpunten het emancipatiebeleid aan gaande. Nieuwe leden voor de huidige Raad: In de loop van de tijd is de samenstelling de Raad gewijzigd en dat betekent dat nieuwe leden, zowel mannen als vrouwen, welkom zijn om de gelederen te komen versterken. Zeker om positief mee te denken over de uitgangs punten van de Raad. Per 6 weken wordt er ver gaderd op woensdag avond met uitzondering van de vakantieperiodes. Secretariaat: Tevens is de afgelopen maand de plaats van se cretaris vacant gekomen. Wilt U zich beschik baar stellen of heeft U liever vooraf informatie, neem dan eens contact op met Voorzitter: Marja Oude Luttikhuis, telefoon: (013) 513 20 43 of Kitty Krakeel, telefoon: (013) 528 68 57 in beide gevallen liefst bellen na 20.30 uur. Hb en meer braaf zijn, maar het liefst heel veel willen, antwoordt vrouw: ’ik heb als eerste Color Cocktail nodig, tweede wens ik de Westwind en voor de laatste wens wil ik iets a la Elissa.’ MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 1998 PAGINA 18 tien

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 18