Reuma slaat niemand over! Ook haar niet. Open Huis ’98 beantwoordt aan een groeiende behoefte van consumenten ZOA^ VLUCHTELINGEN Nationaal Reumafonds GIRO 324 Helpt u? handen waken licht VIDO Voor Vrouwen In De Overgang Expositie Gezondheidswijzer Midden-Brabant organiseert thema- avond ’Ouderschap richting 2000’ VASTENACTIE 1998 III Rabobank stelt haar deuren open voor alle soorten van financieel advies Recht op land en onderwijs voor Tupinikim- en Guarani-Indianen in Brazilië. Is financiële planning een nieuw modewoord dat door banken is uitgevonden om klanten te trek ken? Bart van KnegselManager Financieel Advies, bij Rabobank Moergestel schiet in de lach bij het horen van deze vraag: “Nee, want steeds meer mensen hebben behoefte aan het maken van een financieel plan voor de toekomst. Het komt er op neer dat de consu ment op een rijtje zet welke stappen hij in zijn leven wil nemen, welke financiële zekerheid hij voor nu en de toekomst in wil bouwen en welke doelen hij wil verwezen lijken. Samen met een deskundig adviseur kijkt hij naar de prijs kaartjes die daaraan vast hangen en stelt hij een plan op om de doelen te bereiken. Bij ons heet deze vorm van dienstverlening Rabobank Persoonlijk Financieel Advies.” Voorbeeld Een eigen huis is de hoeksteen van een financiële planning. Voor het kopen van een woning sluit de consument een hypotheek af. Daarmee gaat hij een langdurige relatie aan met een hypotheekvers trekker. Aan de ene kant betekent dit een betalingsverplichting voor langere tijd, terwijl anderzijds gebouwd wordt aan een eigen vermogen. Wim Wolfs geeft een voorbeeld: “Een jong paar wil een hypotheek afsluiten. Beiden hebben een vast inkomen. In de toekomst willen zij kinderen en minder gaan werken. Een deel van het inkomen valt dan weg. Zij kiezen voor het spreiden van de hypotheeklasten. De eerste jaren extra aflossen of verhoogde premies betalen om later een hypotheeklast over te houden die niet te zwaar op het inkomen drukt. Verder kijken we naar de mogelijk heden van vermogensgroei, om MISSIE r ONTWIKKELING VREDE later de kinderen van te laten studeren of als aanvulling op het pensioen. Er zijn verschillende mogelijkheden. Een overwaarde in het huis opbouwen, maar ook sparen, beleggen of het aanschaffen van koopsompolissen. Als adviseur houd ik altijd rekening met persoon lijke wensen, bijvoorbeeld om minstens twee maal per jaar op vakantie te gaan. We bekijken welke vorm van vermogensgroei het meeste rendement oplevert, wat fiscaal het voordeligste is en natuur lijk het beste aansluit op de bestedingsmogelijkheden van het paar.” Kansen en risico’s Door de sterke economische groei van de afgelopen jaren is beleggen bijna net zo populair geworden als sparen. Diverse adverteerders spreken over een gemiddeld rende- ment van wel zeventien procent. Veel consumenten willen hier graag een graantje van meepikken. Voor velen is de beleggingswereld echter gehuld in nevelen van mysterie. Zij lopen met vragen rond over bijvoor beeld de risico’s en kansen, de vele beleggingsfondsen en fenomenen als klikfondsen. Dit soort vragen wordt tijdens Open Huis '98 beantwoord. Consumenten kunnen er ook terecht voor informatie over koopsom polissen, lijfrentepolissen en levensverzekeringen. Deskundigheid Ook wonen en woning- financieringen komen uitgebreid aan bod tijdens Open Huis ’98. Bart van Knegsel en Wim Wolfs: “Hypotheekadviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies zijn deskundig in de breedte en de diepte. Zij adviseren over hypothe ken, verzekeringen, en fiscale regelingen. De hypotheekadviseurs van Rabobank Huis Hypotheek advies kennen de lokale situatie, weten wie waar zit en wat doet en kunnen doorverwijzen naar de juiste mensen en instanties.” Bij Rabobank Huis Hypotheek advies staat de klant centraal. “Samen met de klant zoeken we naar de Oplossing die het beste bij hem past. In ons contact staan wij voor een zo eerlijk en gedegen mogelijk advies. Daarbij bieden we een totaaloplossing. Per slot van rekening ga je een financiële relatie aan voor vele jaren. Bij de Rabobank zijn alle soorten van financiële dienstverlening onder één dak ondergebracht,” licht Bart toe. Tijdens Open Huis ’98, over wonen, vermogen en genieten staan niet alleen adviseurs van de Rabobank klaar om alle mogelijke vragen te beantwoorden, maar ook diverse deskundigen van buiten de bank geven informatie over hun specia lisme. Open Huis ’98 vindt plaats op zaterdag 21 maart in het Rabobankgebouw aan de Raadhuisstraat 9 te Moergestel. Bezoekers kunnen er terecht vanaf 9.30 uur. Groeiende behoefte Onlangs berichtten diverse lande lijke kranten dat financiële planning sterk aan populariteit wint en er een groeiende behoefte bestaat aan deskundig advies. “De overheid treedt steeds verder terug uit het raamwerk van sociale voorzienin gen. Tegenwoordig wordt er meer aan de eigen verantwoordelijkheid van de burgers overgelaten. Zo moet men bijvoorbeeld zelf zorgen voor een aanvullende pensioenregeling. Of een verzekering tegen de nega tieve inkomensgevolgen van tijde lijke werkloosheid, langdurige ziekte of arbeidsongeschiktheid.” Volgens Annelies Heijmans zorgen de nieuwe regelingen voor onzeker heid omdat ze vaak moeilijk zijn en vele uitzonderingen kennen. “Men weet niet meer wat te kiezen. Er is een groeiende behoefte aan goed advies. Mede hiervoor is Open Huis ’98 bedoeld.” KOOS GUIJT Tel. (013) 513 2797 VIDO nodigt alle vrouwen van Tilburg en omgeving uit op de inloopmiddag, elke EER STE en DERDE dinsdag van de maand van 14.30 uur tot 15.30 uur. Tussen de 40 en 60 jaar verandert er veel in je leven. Al deze veranderingen kunnen je danig uit je evenwicht brengen. In een VIDO ge spreksgroep hoor en voel je dat je niet alleen .staat. Er wordt gewerkt aan evenwicht en zelf vertrouwen, 12 ochtenden ƒ50,- koffie of thee gratis. Vrouwen die meer over VIDO willen weten zijn van harte welkom op de info middag, de eerstvolgende inloop is op 17 maart. Je wordt verwacht in het wijkgebouw Loven-Besterd, Koestraat 164, te Tilburg. Park de Horion, eer ste verdieping zaal 2. Voor informatie: 013- 4562738 en/of 013-5426591. Er zijn zo’n 1.400.000 chronische reumapatiënten. Dagelijks dragen zij die erge pijn met zich mee. Helpt u ons het leven van reumapatiënten dragelijker te maken? Mijn hartelijke dank hiervoor. Onze maatschappij verandert snel. Wie had zo'n vijftien jaar geleden voorzien dat beleggen bijna net zo populair zou worden als sparen? Of dat het vertrouwde sociale vangnet zo snel uiteengerafeld zou worden? Dit heeft er mede toe geleid dat consumenten tegenwoordig veel bewuster een finan ciële planning maken en meer behoefte hebben aan deskundig advies. Daarom organiseert Rabobank Moergestel op zaterdag 21 maart Open Huis ’98; een open dag over wonen, vermogen en genieten. Ulrike Ravensburg-Smid exposeert in het Oude Kerkje Zaterdag 14 en zondag 15 maart is er een expo sitie te bewonderen van Ulrike Ravensburg- Smid in het Oude Kerkje te Middelbeers. Ulrike exposeert met werpen op papier o.a. landschappen, zelfportretten en stillevens. Haar werk toont frisse en heldere kleuren en heeft duidelijk een eigen gezicht. Eenvoud, boeiend en intens zijn de steekwoorden. De moeite waard om te bekijken en er van te genieten. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Entree 2,- p.p. (kinderen gratis), is voor het onderhoud van het Kerkje. Gezondheidswijzer Mid den-Brabant organiseert op dinsdag 17 maart a.s. 1 om 20.00 uur een thema- avond met als onderwerp ’Ouderschap richting 2000’. De avond vindt plaats in het hoofdkan toor van Thuiszorg Mid den-Brabant, aan de Lage Witsiebaan 2a te Til burg. Belangstellenden kunnen gratis aan deze avond deelnemen en kunnen zich aanmelden door te bellen met 0900-8806 en te vragen naar de Gezondheidswijzer. Kinderopvang is mo gelijk (wel bij aanmelding aangeven). Aan de hand van en aantal scènes, uitgebeeld door het ’Pleegtheater’ worden op 17 maart a.s. onderwerpen als kinderopvang, ouder- schapsregelingen en de keuze werken/thuis- blijven besproken. Een panel van deskundi gen, onder leiding van de heer J. van Eyck, hoofd Jeugdgezondheidszorg GGD Midden- Brabant, geeft antwoord op de vragen. De Gezondheidswijzer Midden-Brabant is een informatiecentrum voor iedereen die vragen heeft over gezondheid, ziekte en gezond heidszorg. Hiertoe beschikt de Gezondheids wijzer over een heleboel materiaal: folders, brochures, naslagwerken etc. over de meest uiteenlopende onderwerpen. In het gevecht voor hun landrechten moeten de Indianen opboksen tegen het bedrijf Ara cruz Cellulose. Een moeilijke opgave, omdat dit bedrijf benadrukt veel te doen voor de eco nomische ontwikkeling van Brazilië. De Tupi- nikim en Guarani moeten de overheid ervan overtuigen dat de grond toebehoort aan de In dianen. Het oppervlakte grond dat de Tupinikim en de Guarani nu nog bezitten is niet groot genoeg om van rond te kunnen komen. En is boven dien verdeeld over drie, niet aan elkaar gren zende gebieden. Dat is niet alleen vanuit eco nomisch oogpunt een nadeel, maar heeft ook negatieve gevolgen voor de cultuur van de In dianen. De onderlinge banden tussen de Indi anen verslechteren en de gemeenschap valt uit een. PAGINA 9 in de week van: 29 maart t/m 4 april 1998 ZORG) Statenlaan 128, 2582 GW Den Haag. Telefoon (070) 350 32 31. Fax (070) 354 95 19. Rank 70 70 70 848 Je kunt je opgeven bij: Wie wil 100 gulden verdienen? Niet voor jezelf, maar voor je medemens! Meld je aan als collectant voor ZOA-Vluchtelingenzorg! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MAART 1998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9