euro Hendrikx r Matrijzen M WERKEN IN DE METAAL! Rabobank Open dag roeivereniging Achil ’87 CNC frezers Conventionele draai-/frezers CNC zinkvonkers Bankwerkers Poprock in Demo Onze voorjaarscol lectie bestaat uit de bekende merken Samoon, Si Signora, Rimini, Head over Heals, René Frêres, La Vie Rose en nu ook BADKLEDING v/amt.44t/m56 ’De Vloet’ in Oisterwijk nu helemaal geopend Integraal Zorgcentrum “De Vloet” is al een paar maanden klaar, het kunstwerk binnen is onthuld, de Bossche bisschop mgr. ter Schure heeft het ingezegend en daarom was het vrijdag 6 maart j.l. de beurt aan een illuster gezelschap om de officiële opening en de onthul ling van het door Ton Buynsters gemaakte kunstwerk mee te maken. Alle elementen waren aanwezig om er een groot feest van te maken, de ontvangst van de genodigden op de Rosep, de Brabantse koffietafel, de speeches en het geheimzinnige spel wat men diende te spelen onder leiding van de psycho-entertainer Jan Bardi uit Leuven. Vanuit de Rosep werden de genodigden met bussen vervoerd naar “de Vloet”. Hb I moergestel Heb je interesse in deze functie laat het ons dan weten door ons te bellen of te schrijven naar bovenstaand adres ter attentie van E. Huyding. Iedere burger kan zo veel guldens in euro’s omwisselen als hij maar wil. Bij ’ongebruikelijke transacties’ is wel de wet Melding Ongebruikelijke Transacties van toepassing. Deze wet is gericht op het voorkomen en bestrijden van het witwassen van geld dat met misdrijven is verkregen. Zo bepaalt deze wet bijvoorbeeld dat iemand die een bedrag boven de 25.000,- wil wisselen, zich aan het loket moet legitimeren. Alle EU-landen, en ook veel financiële centra in de wereld, kennen een dergelijk systeem van melding van ongebruikelijke transacties. In Nederland moeten financiële instellingen ongebruikelijke transacties melden bij het Meldpunt Ongebruikelijke Transacties’. De criteria om te kunnen bepalen of een transactie ongebruikelijk is, worden continu geactualiseerd in overleg met de overheid en de financiële sector. Op dit moment wordt bekeken of de huidige criteria moeten worden aangepast met het oog op de invoering van de euro. Omdat drukwerk mooi, goed én Nijverheidsweg 8 5061 KL Oisterwijk (013) 523 0380 Rootven 35B MOERGESTEL Tel. 513 3152 Moergestel Q betaalbaar moet zijn... Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Op zaterdag 14 maart houdt de Tilburgse Open Roeivereniging OPEN DAG. De open dag is van 10.00 uur tot 14.00 uur en wordt gehou den bij het clubgebouw aan de roeibaan van de Beekse Bergen. Op de open dag kunt U kennis maken met de roeisport. U kunt de verschil lende typen boten bekijken en informatie krij gen over toerroeien, wedstrijdroeien, en recrea- tieroeien. U krijgt informatie over hoe oplei ding van beginnende roeiers wordt aangepakt. Op deze dag zullen dan ook instructeurs aan wezig zijn. Ontdek zelf hoe leuk roeien kan zijn. Roeien is een sport voor alle leeftijden, is Zondag, 15 maart 1998 organiseert atletiekver eniging ACHIL ’87 haar jaarlijkse individuele tijdloop op de atletiekbaan ’De Roodloop’ aan de Uranusstraat te Hilvarenbeek. Er kan tussen 10.00 uur en 12.00 uur gestart worden. Om de minuut start een loper en wan neer men niet graag alleen loopt kan de afstand vanzelfsprekend met meerderen tegelijk wor den afgelegd. De afstanden bedragen voor de jeugd (t/m ju nioren C) 1 km en voor volwassenen 5 km. Deze tijdloop wordt geheel op de atletiekbaan gelopen en kan dus van nabij worden gevolgd. Inschrijving vindt plaats in het clubhuis van Achil ’87 (aan het parcours, Uranusstraat te Hilvarenbeek); eventuele voorinschrijving kan geschieden via het telefoonnummer: 013- 5051897. De deelnemers worden ingedeeld volgens de KNAU-norm. Deelname is uiter aard op eigen risico. Kosten van deelname be dragen voor de jeugd ƒ2,00 en voor volwasse nen ƒ5,00. De prijsuitreiking is om omstreeks 12.30 uur in het clubhuis. ALGEMEEN BELANG De gemeenteraadsverkiezingen van 4 maart jl. hebben overduidelijk aangetoond, dat de pu blieke belangstelling voor het politieke reilen en zeilen mager is te nomen, vertaald in de lage opkomstcijfers. Het is er ’Algemeen Belang’ erg veel aan gele gen, dat de burger meer interesse krijgt in wat er minstens op gemeentelijk niveau voor u van belang is. Vandaar, dat wij u graag de gelegenheid bie den samen met ons van gedachten te wisselen over alle relevante zaken die voor u als inwo ner van de gemeente belangrijk zijn. Immers, uw belang is ook óns belang. Op maandag 16 maart komt onze fractie om 19.00 uur bijeen in kamer 8 (bovenste verdie ping) van de Raadhuis aan de Lind 56. U bent van harte welkom. U kunt bovendien, zoals gebruikelijk, telefonisch contact met ons op nemen door verbinding te leggen met Noud Smits (513 1694), Ferry Pörtzgen (521 7217), Hans Denissen (513 1836), Daniella Hulskes (528 5795) of Theo op ’t Hoog (513 2398). Graag tot ziens en/of horens! Hendrikx Matrijzen Prototypen b.v. is op zoek naar jonge, enthousiaste medewerkers, die in een dynamisch, groeiend bedrijf willen werken. Hendrikx Matrijzen Prototypen b.v. is een geavanceerde gereedschapsmakerij die gespecialiseerd is in het vervaardigen van matrijzen. Ervaring is een pré maar niet noodzakelijk. Onze vakbekwame mensen zullen garant staan om je op te leiden voor desbetreffende functie. Wel is vereist dat je een werktuigbouwkundige voorgrond hebt door studie (MTS, SVMT, LTS) of ervaring in deze branche. Circle of Life. Bestuursleden en vroegere bestuursleden van huizen die onder Stichting de Runne vallen, het Bestuur van het R.K.Gasthuis, het College van Burgemeester en Wethouders, de Kerke lijke overheid, bouwers, inrichters en anderen werden door Algemeen Directeur Leo Kam mers uitgenodigd om met hem de opening- plechtigheid te vieren. Volgens hem vormen de huizen een bepaalde cirkel in het Brabantse Landschap; een “Circle of Life”. Heel kort ging hij nog in op de historie. Hoe vroeger oude mensen met velen op een kamer moesten ver blijven en de overgang naar het huidige ver- zorgingssysteem van 1 a 2 persoonskamers met gezellige huiskamers per unit. Bewoners hoe ven niet meer te verhuizen als zorg voor een van beiden moet veranderen. Ook het geschei den worden van ouderen tijdens hun laatste levensfase behoort tot het verleden. De perike len van fusies, reorganisaties, bouwen en ver bouwen zijn nu grotendeels afgerond en men kan nu voorgoed aan de optimalisering van de zorgverlening gaan werken. Een goede finan ciële ondergrond is er maar het kan zorgelijk worden als *’t blijft regenen’. De medewerkers kunnen nu multidisciplinair werken en dat betekent dat er een betere motivatie kan ont staan omdat doorgroeimogelijkheden aanwe zig zijn. Nog maar een loket ten zorg in een huis. Mevrouw Marian van de Muijsenbergh, erva ringsdeskundige in zorgland, verwoordde de ‘Circle of Live’ meer als een openen van de kring voor anderen. Vooral Veiligheid, op komst, bloei en verval waren de levenscirkel. Altijd in beweging van waarvandaan naar waarnaartoe gelijk stromend water, ‘de Vloet is echter meestal de laatste schakel in de levens cirkel van velen en een goede verzorging is daarbij een vereiste. De benamingen van oudje, bejaarde, senior, oudere, patiënt, cliënt of zorg vrager zijn al jaren aan wisseling onderhevig maar nu koopt de mondige oudere een op maat gesneden zorgproduct aan één loket en dan nog wel zorg en begeleiding in één huis. Tobberige zorgbeleid in de prullenbak. Volgens gedeputeerde Lambert van Nistelrooij is het tobberige zorgbeleid van de laatste jaren eindelijk in de prullenbak verdwenen. Er is gelukkig een andere visie op het ouderenbe leid gekomen. Inzetten op preventief beleid en In samenwerking met Stichting Brabant Pop organiseert Jongerencentrum Demo op vrijdag 13 maart weer een concert. Deze keer staat Curfew en Support op het podium. Curfew is een poprock-band, die gerekend mag worden tot een van de beste bands van Brabant. Wie Curfew op Popwerk (Den Bosch) heeft gezien, zal het niet verbazen dat Curfew vooral ook naam maakt met zijn sterke concerten. Over de support act die Curfew mee zal nemen, is helaas nog niets bekend. Vrijdag 13 maart wordt een geluksdag voor zowel liefhebbers van poprock als voor een ie der die houdt van een goed live-concert. Jongerencentrum Demo, Molenstraat 1, Oisterwijk. Aanvang 22.00 uur, open 21.00 uur, entree 5,-. blessure arm en kan op alle nivo’s worden be oefend, van recreatie tot olympisch nivo. Kom naar ons clubgebouw op 14 maart. Met de auto volgt U de borden Beekse Bergen tot een T- splitsing voor de ingang van het recreatiepark. Op de T-splitsing gaat U links en vervolgens na 10 meter weer links. U rijdt het asfaltweg- getje af tot aan de laatste gebouwen aan de roei baan. Voor informatie kunt U bellen met de secretaris 013-533 48 16. Loopt u gerust vrijblijvend binnen! CDA nieuws Maandag 16 maart komt het CDA bijeen om de raadsvergadering van donderdag 19 maart door te praten. De agendapunten omvatten o.a. het bestemmingsplan buitengebied Moerge stel; opheffen van het SMB; jaarplanning riool- beheer; renoveren sportvelden Audacia. Bent u geïnteresseerd in een van de onderwer pen of het fractiewerk van het CDA, dan bent u van harte welkom. De CDA-fractie bespreekt op 16 maart de stuk ken van de raadsvergadering in het Raadhuis op de Lind in Oisterwijk. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. vanaf 89.- MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MAART 1998 het zich afvragen van wat de actieve vitale ouderen zelf willen voert de boventoon. Nu is alles dan al wat meer afgestemd op de wensen van de oudere maar hij waarschuwde dat een en ander betaalbaar moet blijven want: ‘Er dient wel een financieel kader bij te komen’. Gemeente met recht trots op ‘de Vloet’. Hierna vertrok het gezelschap in bussen naar ‘de Vloet’. Burgemeester drs. Y.C.Th.J. Kort- mann mocht hier het kunstwerk ‘de Lelie’s’ onthullen. Hij ging tijdens zijn toespraak even in op het woord zorg en de verschillende bete kenissen hiervan. Vooral de zorgelijkheid van de Gemeente Oisterwijk tijdens de totstand koming van dit huis kwam naar voren. Nu het er echter staat kon men meer zorgeloos achter overleunen en dit perfecte zorggebouw aan schouwen wat een grote verrijking betekent voor de gemeente en dat daar-door de zorg voor ouderen weer beter geworden is. Hij dankte hiervoor speciaal het bestuur van het R.K Gast huis, de Provincie Noord Brabant en verder allen die hieraan hadden meegewerkt. Hij noemde het zelfs een ‘Parel binnen de Parel’. In 1996 heeft Oisterwijk al eens de titel ‘Zorg- stad’ gehad vandaar dat het hierbij behorende beeld een plaats heft gekregen bij ‘de Vloet’. Kunstwerk de drie lelies. Jan Brugman, de ex-voorzitter van ‘ten Bijgaar de’ was blij het kunstwerk te mogen aanbieden en verzocht daarom burgemeester Kortmann het vuurwerk te ontsteken wat hij vervolgens deed en waardoor ‘de Vloet’ korte tijd voor Oisterwijk onzichtbaar werd vanwege het vuurwerk en de rook. Volgens kunstenaar Ton Buynsters verzinnebeelden de drie lelies het leven. De eerste lelie nog oprijzend uit het wa ter betekent het ontstaan van de mens, de twee lelie stelt de opgroeiende mens voor terwijl de derde lelie de mens in zijn grote bloeiperiode laat zien. Normaal denkend zou een vierde le lie ook bij het kunstwerk horen maar dan mag men gaan denken aan de laatste levensfase van de mensen die leven achter de voordeur van ‘de Vloet’. ‘s-Avonds is het kunstwerk prachtig verlicht en dient dan ook tevens om bezoekers de weg te wijzen. Na al deze plichtplegingen konden de genodigden het gebouw in kleine groepjes gaan verkennen en onder het genot van een hapje en een drankje nog enige tijd nakeuvelen. PAGINA 7 Prototypen HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK HEUKELOM OÏSTERWUK

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7