Kledingactie voor Mensen in Nood /<TDe Vennen h DE KLEINE MEIJERIJ Baby Bambino, de beurs voor a.s. ouders en ouders met jonge kinderen Beurs ontvangen. Ouders met kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar, die het consultatiebureau van Thuis zorg Midden-Brabant bezoeken, kunnen een gratis toegangskaart ophalen op de consultatiebureau. Maar ook mensen die een dergelijke uitnodiging niet hebben ge kregen, zijn uiteraard van harte welkom. Toegangskaarten zijn bij de ingang van de beurs te verkrijgen (ƒ7,50 per persoon). Voor de hele jonge kinderen is er tijdens de beurs gratis kinderopvang aanwezig. En voor de oudere kinderen zijn er tal van activiteiten waar zij zich kunnen amuseren. Hun vaders en moeders, of opa’s en oma’s, kunnen dus op hun gemak de beurs bezichtigen, in de zeker heid dat de kinderen het net zo goed naar hun zin hebben als zijzelf. actie. Iedereen heeft wel kleren in de kast die niet meer worden gedragen. Ze zijn niet lan ger in de mode of passen niet meer. De kle- dingactie van Mensen in Nood is voor deze spullen een goede bestemming. Kleding is naast voedsel, onderdak en medi sche zorg in noodsituaties een eerste noodzaak. En waar voor hulpverlening geen kleding no dig is, kan Mensen in Nood met de opbrengst van verkochte kleding andere hulp bieden. Zo snijdt het mes aan twee kanten! Eigen kracht We geloven in eigen kracht. Kracht van de mensen ter plekke, van de lokale hulpverle ners, van onze vrijwilligers én uw kracht. Om te helpen zo veel mogelijk goede, nog draagba re kleding, schoeisel, huishoudtextiel en de kens naar de plaatsen van inzameling te bren gen. En die moeite is het waard. Juist voor Mensen in Nood. Met vragen kunt u terecht bij de kledingactie van Mensen in Nood: Postbus 1041-5200 AB Den Bosch-Tel. (073) 645 67 49-Fax. (073) 645 67 00. Kleding, uw pakkie an Het nieuwe thema voor de kledingactie van Mensen in Nood in 1998 is ’Kleding, uw pak kie an’. Veel mensen in de Derde Wereld en Oost Europa kunnen zich niet of nauwelijks kleding veroorloven. Omdat ze op de vlucht zijn en alles moeten achterlaten of omdat ze eenvoudigweg te arm zijn. Via de kledingactie van Mensen in Nood worden zij op een prakti sche manier gesteund. Van grote waarde Bij rampen en oorlogen stuurt Mensen in Nood de bruikbare kleding rechtstreeks naar de noodgebieden. Daar regelen hulpverleners uit het land zelf de distributie. Afgelopen jaar gingen kledingzendingen naar vluchtelingen uit Krajina in Klein-Joegoslavië, naar Angola, Ghana, naar vluchtelingen uit Zaïre in Tanza nia, naar het project van broeder A. van Noije voor aidsbaby’s in Brazilië en naar Litouwen, Kroatië, Hongarije en Servië. Het blijft op vele plaatsen hard nodig, dus... ons pakkie an. In de week van 9 tot 14 maart men kan de kleding brengen bij mevr, van Esch, School straat 46, Mevr, van Oort, Stokske 1. Kledinghulp begint bij de mensen thuis. Daar mee is het een heel persoonlijke en concrete /JÊLjkMoergestel Heemkundekring Goede resultaten voor Superploeg van “De Vennen” in Kleine Banen Toernooi Op zaterdag 28 februari werd op de ijshockey- baan in Geleen de derde en laatste wedstrijd van het Kleine Banen Toernooi verreden. Na de goede prestaties eerder in Eindhoven en Lommel presteerden de 21 jeugdschaatsertjes van “De Vennen” ook tijdens deze laatste wed strijddag prima. Sanne van den Meijdenberg slaagde er zelfs in om een beker in de wacht te slepen. Zij werd namelijk keurig derde in het eindklassement van de categorie Meisjes B. Sanne van harte gefeliciteerd met je prijs. Naast Sanne wisten de meeste andere deelnemertjes van “De Vennen” hun plaats in het tussenklas- sement te handhaven of zelfs iets te verbete ren. De naam Superploeg, verkregen doordat deelname mede mogelijk was gemaakt dankzij de financiële bijdrage uit de spaarvarkensactie van Super Mario van Balkom, werd dus volle dig waar gemaakt. Hieronder volgen de eindklasseringen van al onze deelnemertjes: Jongens F: Jelmer van der Steen 6e. Meisjes E: Jolien van den Meijdenberg 6e, Lie- ke Biemans 7e. Meisjes D: Nikki de Kort 9e, Anne van Dijk 10e, Marloes op ‘t Hoog lie, Imke van der Steen 13e, Eva Haans 15e. Jongens D: Thijs de Vries 9e, Jelmer Hoog- hiemstra 14e; Meisjes C: Noortje van Kollen burg 17e. Jongens C: Hylke Hooghiemstra 10e. Meisjes B: Sanne van den Meijdenberg 3e, Inge Terwindt 5e, Jeske de Vries 6e, Saskia Willems 10e. Jongens B: Adriaan Kastelijn 6e, Rens Ma- theeuwsen 16e. Meisjes A: Anouk van den Meijdenberg 5e. Jongens A: Remco Bruurs 1 le, Sjoerd Boogers 17e. Gewestelijk Mini-Kampioenschap Dezelfde jeugdschaatsertjes zullen op vrijdag 20 maart om 18.30 uur deelnemen aan het Ge westelijk Mini-Kampioenschap op de ijshock- eybaan van Eindhoven. Tijdens deze avond zal volgens hetzelfde principe als in de wedstrij den van het Kleine Banen Toernooi, gestreden worden om het Kampioenschap van het KNSB Gewest Noord-Brabant/Limburg. Supporters zijn van harte welkom. Wij wensen de Vennen- schaatsertjes weer veel succes. K.V.O.- nieuws Beste leden, Hierbij nodigen wij u uit tot het bijwo nen van onze voor jaarsvergadering welke gehouden zal worden op maandag 16 maart a.s. om 19.30 uur in ’den Boogaard’. Agenda: 1. Opening 2. Toelichting en bespreking zomerprogarm- ma 1 Om 20.00 uur komt onze gastdocent aan het woord en hij zal verder deze avond verzorgen. De heer Mart Martorelli, kunst- en sierglasbla- zerij uit Oirschot. Hij zal een inleiding met een demonstratie over glasblazen verzorgen. 4. Mededelingen en vragen |5. Rondvraag 6. Sluiting Ook niet KVO-leden zijn van harte welkom! Open Huis'QQ Op dinsdag 17 maart a.s. wordt in Cafe Den Bartel, Driehoeven 2, in Haaren een lezing ge houden door Wim Boeijen uit Schaijk. Wim Boeijen is geschiedschrijver en verzorgt lezin gen met als hoofdthema de mobilisatie, bezet ting en bevrijding van het Zuiden van Neder land. Deze lezingen, die ondersteund worden door unieke dia’s en een tentoonstelling begin nen met een aantal markante Brabantse en Gelderse gebeurtenissen, die zich tussen de ja- ren 1925 en 1945 voltrokken hebben en die Boeijen voor een groot gedeelte zelf heeft be leefd. Inhoud: Het steeds terugkerende thema is het vergeten vliegveld Keent/Airstrip B82 te Gra ve, waar Boeijen een boek over heeft geschre ven. In de lezing komen het ontstaan en het einde van het vliegveld en de historische band met het Maaswater uitgebreid aan‘de orde. De werkverschaffing voltooide de Maaskanalisa tie in 1937 en het Defensiekanaal in 1939. Ook wordt aandacht besteed aan de stormramp in 1925, de overstromingen van de Beerse Over laat in 1926, de zwarte Meidagen van 1940 het operationeel maken van vliegveld Keent door de Duitse Luftwaffe in mei 1944 en de overna me ervan door de geallieerden in september 1944. Duidelijk wordt ook in de lezing, waar om operatie ’Market Garden’ een belangrijke actie was en waarom de geallieerden muurvast liepen in de ’Corridor’. Wim Boeijen wil zijn lezing ’Om nooit te Vergeten’ en met zijn dia- vertoning ’Uit een ver Verleden’ laten zien, dat er mensen zijn geweest, die dijken opwierpen en die vochten, opdat anderen zonder angst en in vrijheid konden leven. In dit licht bezien is deze lezing voor de jeugd ook zeer leerzaam. De lezing begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en introduces zijn ook van harte welkom. Cafe Den Bartel ligt vlakbij het nieuwe ge- meentekantoor aan het Mgr. Bekkersplein. De heemkundekring ’De kleine Meijerij’ heeft als werkgebied: Berkel-Enschot, Biezenmor- tei, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moer gestel, Oisterwijk en Udenhout. Op 14 en 15 maart a.s. van 10.00 tot 17.00 uur vindt in de Stadssporthal, Goirleseweg 44 te Tilburg de Baby Bambino Beurs plaats, die door Thuiszorg Midden-Brabant, samen met Kraamzorg Nederland en een professioneel organisatiebureau wordt georganiseerd. Deze beurs richt zich volledig op aanstaande ouders en gezinnen met jonge kinderen. Op de Baby Bambino Beurs kan iedere (aanstaande) ouder antwoorden vinden op de vragen die haar of hem bezighouden. Alle organisaties en verenigingen die zich op een of andere manier inzetten voor het welzijn van (aanstaande) ouders en hun kinderen, zijn op de beurs aanwezig. Hetzelfde geldt voor vele vooraan staande bedrijven die zich met hun producten en diensten richten op aanstaande ouders en ouders met jonge kinderen. Het hart van de Baby Bambino Beurs bestaat uit het zogenaamde informatie-eiland. Hier kunnen de bezoekers antwoorden vinden op de meest uiteenlopende vragen over zwanger schap, bevalling, baby- en peuterverzorging, lichamelijke, geestelijke en sociale aspecten van het ouderschap, eventuele complicaties en over hulpverlening in uitzonderlijke situaties. Aanstaande ouders kunnen hier bijvoorbeeld kennis maken met de kraamzorg en jeugdge zondheidszorg (o.a. consultatiebureaus) van Thuiszorg Midden-Brabant, verloskundigen en kraamafdelingen van de Midden-Brabant- se ziekenhuizen. Ze kunnen hun licht opsteken over zaken als zwangerschapsbegeleiding, voeding, verzor ging en gezondheid van moeder en kind. Kort om, op de Baby Bambino Beurs is een keur aan informatie bijeengebracht die je anders als (aanstaande) ouder op allelei uiteenlopende plaatsen en adressen zou moeten verzamelen. Mensen die bij Thuiszorg Midden-Brabant staan ingeschreven voor kraamzorg, hebben inmiddels een persoonlijke uitnodiging plus gratis toegangskaart voor de Baby Bambino Een eigen huis is niet alleen een woning, maar ook een bezit dat voor de rest van je leven 'n grote rol kan spelen in de financiële planning. En dus kun je je niet goed genoeg laten informeren. Kom daarom op zaterdag 21 maart naar Open Huis '98. Rabobank PAGINA* Kom op 21 maart naar Open Huis '98. Over wonen, vermogen en genieten. Open van 9.30 - 16.00 uur. Locatie Open Huis‘98: Rabobank Moergestel Raadhuisstraat 9, Moergestel MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MAART 1998 Midden in de samenleving

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5