euro BIBLIOTHEEK Open Dag Basisscholen I Aphrodite AFWEZIG Lente-special 'Moergestel-Nieuws' stichting^ópenbare Moergestelse tekent Hasseltse kapel voor op bidprentjes GEMEENTE BELANGEN Toneelvereniging Biest-Houtakker van maandag 16 t/m zondag 22 maart E.J. van Delft Laat tijdig uw medicijnen vullen Is er een limiet aan het aantal guldens dat ik voor euro's mag inwisselen? (zie pagina 7) R.K. Basisschool ’Graaf van Ursel’ R.K. Basisschool ’Hertog Jan’ O.B.S. ’De Bienekebolders’ Voorverkoop bij Nelly van Oort, Vossenhol 7, Biest-Houtakker, tel. 505 3331. Praktijk Terwindt/Blessing HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK De basisscholen in Moergestel nodigen u uit voor de Open Dag op dinsdag 24 maart De tekening die Corrie van den Heuvel SHM maakte voor op bidprentjes. De potloodtekening van dit belangrijkste Ma- ria-bedevaartsoord Tilburg en omgeving moest de voorzijde van het bidprentje sieren. Dat is inmiddels gebeurd. Daarna is de tekening aan geboden voor opname in het assortiment bid prentjes van Dela. Nabestaanden kunnen daar uit kiezen. De uitvaartverzorgers van Dela in Tilburg werken met dit assortiment, zodat de teke ning van Van den Heuvel op veel meer bid prentjes zal komen te staan. Tk voel me ver eerd dat mijn werk op deze manier zal blij ven rouleren’, aldus Van den Heuvel (60). Er zijn tientallen afbeeldingen voor op de voor- Op 13 en 14 maart a.s. speelt Toneelvereniging Biest-Houtakker de klucht in 3 bedrijven: ’Opa is de sigaar’ van Rob Heemskerk. De toneelvoorstellingen vinden telkens plaats om 20.00 uur in zaal ’D’n Bolck’ te Biest-Hout akker. De entree bedraagt 7,50 voor volwas senen en 5,- voor 65+ en kinderen. Huidvei I De Moergestelse tekenares Corrie van den Heuvel heeft een niet alledaagse op dracht tot een mooi einde gebracht. Naar aanleiding van het overlijden van een Boekenweek 1998: 11 tot en met 21 maart 1998 De komende tien dagen staat de boekhandel en de bibliotheek wederom in het teken van de Boekenweek. Ook in de bibliotheken van Moergestel en Oisterwijk wordt aandacht be steed aan het thema van de Boekenweek en aan de schrijver van het boekenweekgeschenk. Boekenweekthema: Panorama Nederland, Stad en land in proza en poëzie Dit jaar zoekt de Boekenweek het niet in ho ger sferen of ver van huis, maar naast de deur. Hoe staan stad en land te boek? Waar hebben de schrijvers hun stappen liggen? Hoe kiezen schrijvers en dichters het Nederlands land- schap tot decor voor hun verhalen, romans en gedichten? Hoe komt het aanzien van steden en streken in het boekenaanbod tot uiting? De Boekenweek 1998 zal het beschreven land- schap in het Nederlandse boekenaanbod be lichten. Zowel in poëzie als in fictie en non-fictie is de omgeving vaak nadrukkelijk aanwezig; varië rend van het gedicht Denkend aan Holland van H. Marsman, tot het Harlingen in Simon Vestdijk’s Terug tot Ina Damman en de huidi ge bestseller Hoe God verdween uit Jorwerd. Het Boekenweekgeschenk: De heilige An tonio van Arnon Grunberg Op uitnodiging van de Stichting CPNB schreef Arnon Grunberg (1971) het boekenweekge schenk 1998: De heilige Antonio. Het gaat over de kunst van het hongerig houden. Het hon gerig houden van de ander en de prijs die je daarvoor moet betalen. Arnon Grunberg woont en werkt in New York. Hij debuteerde op 23-jarige leeftijd met Blauwe Maandagen. In 1977 verscheen zijn tweede roman, Figuran ten. Behalve auteur van twee romans en enke le toneelstukken is Arnon Grunberg columnist bij de VPRO-gids en -radio, medewerker van NRC Handelsblad en gediplomeerd makelaar. Jan Oerlemans: nieuwe fractievoorzitter GemeenteBelangen Naast deze ’wisseling van de wacht’ wordt er o.a. vanwege verhuizing vanaf dezelfde datum het een en ander gewijzigd in de bezetting van diverse commissies. De diverse leden in de diverse commissies: Commissie Algemene Beleidszaken: J.M. Oerlemans, De Looijakker 8, 5066 MS Moer gestel. Commissie Financiën en Sport: C.J. Brands, Joh. Vermeerstraat 9,5062 LS Oisterwijk; A.N. Denissen, De Stappert 8, 5066 MG Moerge stel. Commissie Welzijn: J. Meerbach, Burg. Ver- wielstraat 91,5062 GC Oisterwijk; C.J. Rijnen. Commissie Ruimtelijke Ordening: PF. Meeu- wis en mevr. H.W Smetsers. Commissie Toerisme, Openbare Werken en Milieu: M.J. Ermen en GJ. Willems. broer van een dorpsgenoot van Van den Heuvel, kreeg zij het verzoek een tekening te maken van de Hasseltse kapel in Tilburg. zijde van een bidprentje, zoals kruisjes in al lerlei variaties, bloemen, sfeerfoto’s als van een heideveld of een treurwilg en ikonen van hei ligen. Een voor Tilburg en omgeving unieke afbeelding is de Hasseltse kapel. Daar wordt door nabestaanden regelmatig voor gekozen. Zo ook door de Moergestelnaar die pas gele den zijn broer verloor. Hij en zijn familie wil den een afdruk van de Hasseltse kapel op de voorkant van het bidprentje om de nabestaan den als het ware op te roepen voor de overlede ne een kaarsje op te steken als dit bedehuis wordt bezocht. De bestaande tekening van de Hasseltse ka pel was in de ogen van de Moergestelnaar echter niet mooi genoeg. Daarom vroeg hij Van den Heuvel iets nieuws te maken. Zij heeft zich perfect van deze taak gekweten. De in Tilburg geboren en getogen tekenares bezocht in haar jeugd regelmatig het bede vaartsoord. Zoals toen te doen gebruikelijk gingen school kinderen in klassikaal verband in mei naar de kapel. Kinderen kregen twee muntstukjes mee: één voor in het offerblok, één om snoep mee te kopen. ’Dat geeft herinneringen die je nooit meer vergeet. Ik vond het daarom leuk de kapel te tekenen. Het uiterlijk ervan werkt zeer inspirerend. Het is een apart gebouw en het is oud en beide teken ik graag’, aldus Van den Heuvel. Van den Heuvel is autodidact. In haar jeugd tekende ze veel. Toen ze een gezin had deed ze weinig met haar talenten. Vijfjaar geleden pak te ze haar hobby weer op door lid te worden van een plaatselijke tekenclub. Ze heeft nu één keer geëxposeerd. Corrie van den Heuvel woont aan de Oister wijkseweg 57 in Moergestel, tel. 013-5131196. Jan Oerlemans nieuwe fractievoorzitter GemeenteBelangen Per 1 april a.s. wordt Jan Oerlemans de nieuwe fractievoorzitter van GemeenteBelangen. Hij volgt in die functie Jac Meerbach op. Jan Oerlemans is sinds 1989 daadwerkelijk ac tief in de plaatselijke politiek. In 1990 werd hij partij-voorzitter van de toenmalige PGB. In 1994 trad hij toe tot de gemeenteraad en in 1996 werd hij bij de PGB benoemd als fractie voorzitter. Vanaf 1 januari 1997 is Jan gemeen teraadslid van de nieuwe gemeente Oisterwijk en lid van de commissie Financiën en Sport. Huidverzorgingsinstituut ie WOENSDAG 11 MAART 1998 - 23e Jaargang - Nr. 993 I Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Ook dit jaar komt ’Moergestel-Nieuws’ weer met een speciale Lente-krant. Volgende week woensdag 18 maart zal deze krant verschijnen met daarin natuurlijk weer vele tips voor het naderende voorjaar. Onze adverteerders doen wij weer het jaarlijkse aanbod om te adverteren tegen een heel speciale prijs. Die speciale prijs geldt uitsluitend bij plaatsing van ’n halve pagina, waarbij u mag rekenen op een fikse korting. Meer weten of wilt u aan deze voorjaarsactie meedoen van uw eigen huis-aan-huis weekblad, neem dan even contact met onze redactie: tel. 513 2268 (savonds na 18.00 uur). Nog een tip: lever bedoelde Lente-advertentie tijdig in zodat onze layout-afdeling er de nodige aandacht aan kan besteden. U bent welkom van 9.00-17.00 uur. Voor extra informatie kunt u terecht op dinsdag 24 maart om 19.00 uur. Kloosterlaan 21 Directeur: J. Geerts, tel. 513 1560 U bent welkom van 9.00-17.00 uur. Voor extra informatie kunt u terecht op maandag 16 maart vanaf 19.00 uur. Duyvekotstraat 19 Directeur: H. van de Ven, tel. 513 1886 U bent welkom van 8.30-11.30 uur en van 12.30-18.30 uur. Tevens wordt een informatieavond gehouden op maandag 23 maart van 20.00-22.00 uur. Bosstraat 1 Directeur: B. Smits, tel. 513 6228 Waarneming: Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 HUISARTS Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)jjj Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en v.G.Z.) Jj

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1