euro I AUDACIA AFWEZIG TV Lente-special 'Moergestel-Nieuws' Aphrodite stichti ngFopenbare BIBLIOTHEEK GEMEENTE BELANGEN Informatieavond over kolven Toneelvereniging Biest-Houtakker Oliebollenactie groot succes! van maandag 16 t/m zondag 22 maart Tot wanneer kan ik met guldens betalen? E.J. van Delft (zie pagina 7) Laat tijdig uw medicijnen vullen Donderdag 5 maart 20.30 u.: De band is na de uitzending te leen in de bibliotheek. Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 HUISARTS Op maandag 9 maart komt de fractie van Ge meente Belangen bijeen voor de voorbereiding van de komende commissievergaderingen. Tijdens deze vergadering zullen de agenda’s van de commissievergaderingen van dinsdag 10, woensdag 11 en donderdag 12 maart besproken worden. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage, kamer 7. Graag nodigen wij u uit om over deze agenda punten van gedachten te wisselen. Wilt u meer informatie dan kunt u zich rich ten tot onze raadsleden Ruud Hora: 528 8526; Jan Oerlemans: 513 2239; Jac Meerbach: 528 3670; Piet Meeuwis: 528 4678 of bij onze se cretaris Frans van lersel: 528 2500. Tot maandag 9 maart. U bent van harte wel kom! HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK Ben je pas bevallen van een baby en wil je graag meer weten over kolven, dan ben je van harte welkom op de informatieavond over kolven. Kolven kun je om verschillende redenen: je wilt een keer een avondje weg; je wil een voor raadje aanleggen voor als je weer gaat werken of omdat je ’n keer een hele dag weg wil. Op deze avond krijgt u alle uitleg over kolven en hoe je dat aan kunt pakken. Tevens zal er een aantal kolven gedemonstreerd worden. Na tuurlijk kun je je baby gewoon meebrengen. De avond wordt gehouden op donderdag 12 maart om 20.00 uur. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Helma van Heumen, Torentjeshoeve 8, Tilburg, tel. 543 0753. blessure van Dirk van Abeelen) zeer attent bij een te zachte terugspeelbal: 2-3. Toen werd het even rustig tot de vijfentwintigste minuut van die tweede helft. Frans Tekath speel de zichzelf prachtig vrij en kreeg het overzicht om Jan Habraken op maat aan te spelen: 2-4. Zware domper Tien minuten voor het einde bleek er zich iets dramatisch af te spelen. Bij een forse confron tatie leek Oscar van Alphen zwaar geblesseerd te worden (beenbreuk??) en de wedstrijd werd even gestaakt. Na het maken van foto’s werd een scheuring van het kuitbeen geconsta teerd en werd in het gips gezet. Dit bete kent minstens 8 we ken rust en herstel voor Oscar en een zware aderlating voor Audacia. Alex van Roessel: voorkomt 2-0 achterstand Directe concurrent DVG komt op bezoek De komende twee ontmoetingen zullen cru- siaal zijn voor het behalen van het kampioen schap ondanks dat Audacia wel een klein stoot je kan lijden. Sinds de laatste competitiewed strijd van Audacia heeft DVG afgelopen zon dag nog een inhaalwedstrijd gespeeld en ge wonnen. DVG is daardoor alleen nummer twee geworden en het aantal verliespunten is het zelfde gebleven namelijk 7 meer dan Audacia. De week daarop moet uit gespeeld worden bij WHV, dat inmiddels wel 2 verleispunten meer heeft opgelopen. Minstens gelijke spelen zou den het riante uitzicht in stand houden, doch bij 2 nederlagen is de marge nog maar 1 ver- liespunt minder. Zie daar dus ook voor het moreel het belang van de wedstrijden. Zondag dus eerst thuis tegen DVG. NB. Voor de wedstrijd wordt een voorwedstrijd gespeeld tussen de D-junioren van DVG en Audacia. Op 13 en 14 maart a.s. speelt Toneelvereniging Biest-Houtakker de klucht in 3. bedrijven: ’Opa is de sigaar’ van Rob Heemskerk. De toneelvoorstellingen vinden telkens plaats om 20.00 uur in zaal ’D’n Bolck’ te Biest-Hout akker. De entree bedraagt 7,50 voor volwas senen en 5,- voor 65+ en kinderen. Voorverkoop bij Nelly van Oort, Vossenhol 7, Biest-Houtakker, tel. 505 3331. Audacia blijft verrassen in bekertoernooi RKTVV - Audacia2-4 Het wordt welhaast een ongelooflijk verhaal. Spoordonkse Boys (vierdeklasser) uitschake len, dat hadden we wel gedacht; van Longa (tweedeklasser) winnen was puur prestige en in die beste wedstrijd van het seizoen was ei genlijk al voldoende bereikt. Dat daarna ook nog GSBW (derdeklasser) werd overtroefd ont lokte een aangename verbazing. RKTW(tweedeklasser), op dit tijdstip in het seizoen, zou wel een maatje te groot zijn. Nog nauwelijks onze plaatsen ingenomen stond het binnen 30 seconden al 1 - 0 en dachten we dat hier ons Waterloo zou worden gevonden. Maar het werd beter, na dat doelpunt vonden de verkenningen pas goed plaats en opnieuw bleek dat Audacia “mee” kon doen. In de twin tigste minuut moest er nog fraai keeperswerk van Alex van Roessel aan te pas komen om een grotere achterstand te voorkomen, doch intus sen was Audacia ook in de buurt van het doel van de tegenstander geweest en niet zonder gevaar. De score bleef echter in die eerste helft tot dat ene doelpunt beperkt. Tumultueuze tweede helft Wie zijn consumptie in de rust nog niet op had heeft in de eerste drie minuten van die tweede helft veel gemist. Net als in die eerste minuut van de eerste helft was het nu Audacia (Oscar van Alphen), die eerst via een fraaie kopbal (voorzet van Gregor Janssen), achterwaarts bewust het doel trof en binnen een minuut werd (in de twee de helft ingevallen) Jan Habraken vrij voor de keeper gemanouvreerd en scoorde beheerst: 1 - 2. Weer binnen de minuut daarna kreeg RKT- W een penalty (wel hands van Oscar, maar niet strafschopwaardig): 2 - 2, en twee minuten daar na was Leon Verhagen (in de basis wegens de 5.V. hout my daughter, Jane Eyre, Oeroeg, Rain man. Daarnaast beschikt de bibliotheek van Oisterwijk over diverse informatieve video’s, het meest bekend zijn wellicht de reisvideo’s over diverse landen en streken en steden maar er zijn ook informatieve video’s over zwanger schap en bevalling, over new age, cabaret, vi deo’s met Koot Bie, Harrie Jekkers en Mr. Bean, over de tweede wereldoorlog, Evita of Diana. Afhankelijk van de soort videoband betaalt u ƒ1,50 (informatieve video’s), ƒ3,00 (recreatieve video’s) of ƒ5,00 (voor videoban den die in de TOP-30 staan). De videobanden worden voor 1 week uitgeleend. En in de maand maart kunt u dus 3 videobanden voor de prijs van 2 lenen. Tot ziens in de bibliotheek! Huidverzorgingsinstituut OISTERWIJK EN MOERGESTEL Schrijver Ton van Reen in bibliotheek Moergestel De schrijver Ton van Reen komt op donder dag 12 maart aanstaande naar de bibliotheek van Moergestel. Ton van Reen is een bekend lid van het Griezelgenootschap (GG). Het GG is een geheime club van griezelverhalenschrij vers. Enkele andere leden zijn: Tais Teng en Paul van Loon. Zij schrijven samen de meest spannende, angstaanjagende griezelboeken voor kinderen, onderandere ’griezelige vertel lingen’ en ’griezelige tijden’. Ton van Reen begon al vroeg met schrijven. Toen hij 23 jaar was verscheen zijn eerste boek voor volwassenen, de gedichtenbundel ’vogels’. Het duurde tot 1985 voor zijn eerste kinder boek verscheen ’de toverring’, een bundel hek- senverhalen. Voor kinderen schreef hij boeken over heksen (’de violist van de heksensabbat’), weerwolven (’het wolfsvel’) en vampiers (’blo edbroeders’, ’vriendin voor dag en nacht’). Ver der publiceerde hij een serie historische jeugd romans (’de bende van de bokkerijders’) over de gevreesde bende die opereerde in de 18e eeuw. ’Een bijzonder vreemde familie’, een eigentijds sprookje, is het verhaal van Hans die bijna zijn hoofd verliest op het schavot, en een prinsesje dat een gewoon meisje wil zijn. In het boek ’eindelijk veilig’ logeren Marijn en Judith op een boerderij. Marijn ontdekt een gruwelijk complot. Alle kinderen van groep 7 van de basisscholen in Moergestel hebben een uitnodiging gekre gen om met hun groep op bezoek te komen bij Ton van Reen. De kinderen krijgen de gele genheid om de schrijver vragen te stellen over zijn boeken en over schrijven. De scholen heb ben van de bibliotheek een kist met boeken ontvangen en informatie over de schrijver zo dat het bezoek goed voorbereid kan worden. De kinderen zijn in ieder geval volop aan het lezen in alle spannende en griezelige boeken van Ton van Reen. Maart-videomaand in de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel In de maand maart zetten de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel de collectie video banden extra in de picture. De gehele maand namelijk kunt u drie video’s voor de prijs van twee lenen. Zowel in Oisterwijk als in Moer gestel vormen videobanden sinds enkele jaren een vast onderdeel van de collectie. In beide bibliotheken vind u een groot aantal jeugd films zoals: de Aristokatten, 101 dalmatiers, Free Willy, Bassie Adriaan, Toy Story, De tasjesdief, Het zakmes. Voorts beschikken de bibliotheken over verfilmingen van de bij kinderen heel geliefde serie Kippenvelboeken en verfilmingen van prentenboeken, Walt Dis- neyfilms etc. Ook voor volwassenen heeft de bibliotheek films o.a. Three men and a baby, Dumb Dumber, Honey, I shrunk the kids, look who’s talking, verfilmingen van boeken b.v. The firm, Dances with wolves, Not wit- Dit jaar was het de vijfde keer dat we deze actie hielden en het was wederom een groot succes! De hele optocht hadden de bakkers in D’n Donk voldoende capaciteit om ons in de op tocht van oliebollen te voorzien. We willen graag enkele mensen bedanken zon der wie deze actie geen doorgang zou kunnen vinden. Ad van Oirschot (die zijn garage be schikbaar stelde om de carnavalskar op te bou wen), Bakkerij Kouwenberg en Pastoor uit Til burg (bakpannen en olie), Pierre van Drunen (stroomaansluiting), Jos van Alphen (die we derom zijn aanhanger beschikbaar stelde), Peter van de Wouw (die voor de gamellen zorg de) en Martha Spijkers (voor het uitlenen van haar luidsprekers). Kortom: een aantal mensen die wij hartelijk willen bedanken en graag volgend jaar weer willen zien, evenals natuurlijk alle mensen die onze ’bollen’ kochten. Tot volgend jaar! De Scouts WOENSDAG 4 MAART 1998 - 23e Jaargang - Nr. 992 Cl! b L \)i i J Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactieBuro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond. - Pieregeblèr, Carnavalsconcert en Carnavalsoptocht - Wè zut zèn? - DNS - De natuur - Ouderen in beweging - Ontspanning op de Reuselhof Waarneming: Ook dit jaar komt Moergestel-Nieuws’ weer met een speciale Lente-krant. Op woensdag 18 maart zal deze krant verschijnen met daarin natuurlijk weer vele tips voor het naderende voorjaar. Onze adverteerders doen wij weer het jaarlijkse aanbod om te adverteren tegen een heel speciale prijs. Die speciale prijs geldt uitsluitend bij plaatsing van ’n halve pagina, waarbij u mag rekenen op een fikse korting. KS Meer weten of wilt u aan deze voorjaarsactie meedoen Tm van uw eigen huis-aan-huis weekblad, neem dan even XsL AX’ contact met onze redactie: tel. 513 2268 (’savonds na 18.00 uur). Nog een tip: lever bedoelde Lente-advertentie tijdig in K V zodat onze layout-afdeling XM er de nodige aandacht aan kan besteden. 0 7Q Schoolstraat 5 MÉti MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 r 51 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Ê.) fr

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1