^Jeuro Rabobank Zo is er maar één! Oisterwijk Oisterwyk V J Stoppen met roken Griep spelbreker Nederlandse jaargangwedstrijden Bart, teamleider Bestemmings plan Subsidie verordening Op het moment dat contante euro’s beschikbaar komen (omstreeks 1 januari 2002), zullen girale guldenstegoeden omgezet worden in eurotegoeden. Ook zullen contante guldens (munten en biljetten) dan zo snel mogelijk worden vervangen door contante euro’s. Als u geld opneemt bij uw bank of via geldautomaten en als u wisselgeld ontvangt in winkels, worden de guldens in uw portemonnee vanzelf vervangen door euro’s. U kunt de euro’s niet weigeren, omdat de nieuwe munt dan wettig betaalmiddel is. In de periode waarin de gulden en de euro naast elkaar circuleren (tot uiterlijk 1 juli 2002), kunt u natuurlijk met beide betalen. Omwisseling van guldens in euro’s is dus niet noodzakelijk tot vlak voor de definitieve omschakeling op de euro, uiterlijk op 1 juli 2002. Dartavond Op 6 maart hebben we een dartavond. Dit gaat in competitieverband, dus kom deze avond een pijl in de roos gooien. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Wendy: nr. 18 van Nederland Moergestel l|i Bouw- aangevraagde bouwvergunningen en meldingen B en W besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 17 februari 1998 onder meer de volgende besluiten genomen: Jaarrapportage Het college heeft de jaarrapportage 1997 inza ke verhaal en terugvordering van bijstand voor kennisgeving aangenomen. Streekmuziekschool Het college heeft ingestemd met de ontwerp begroting van de Streekmuziekschool Oister wijk e.o. voor de periode van 1 januari tot en met 31 augustus 1998. Onderwijsbegeleiding Besloten is om nadat de commissie Welzijn gehoord is, aan de gemeenteraad voor te stel len in te stemmen met de conceptbegroting 1998 van de onderwijsbegeleidingsdienst De Langstraat. Bouwverordening Een ontwerp-raadsvoorstel over het vaststellen van de ’Bouwverordening gemeente Oister wijk 1998’ zal ter advisering worden voorge legd aan de commissie Ruimtelijke Ordening. Ontheffingen Het college heeft afwijzend gereageerd op een aantal verzoeken om ontheffing inzake de voor gemotoriseerd verkeer gesloten Van Tienho- venlaan/Heiligenboom. Bezwaarschrift Het college heeft besloten het bezwaarschrift dat de marktkooplieden hebben ingediend te gen de verhoging van het marktgeld in Moer gestel niet ontvankelijk te verklaren. De por tefeuillehouder is bereid de vertegenwoor- diger(s) van de marktkooplieden mondelinge toelichting te geven. Gymnastiekonderwi j s Het college heeft de definitieve roosters voor het gebruik van de voorzieningen voor gym nastiekonderwijs door scholen voor het pri mair onderwijs voor het schooljaar 1997/1998 en de vergoeding voor deze voorzieningen vast gesteld. Standplaats markt Aan het bestuur van Platform Oisterwijk We reldwijd is geen toestemming verleend voor het plaatsen van een achter de kraam te plaat sen caravan op de weekmarkt in Oisterwijk en Moergestel. Op de markt in Oisterwijk is in overleg met de marktmeester één kraam be schikbaar. Dat zal aan het bestuur worden mee gedeeld. After Camavalsparty Op Tl februari hebben we een After Carnavals- party. Er kan worden gedart of gepoold als ze daartoe nog in staat zijn na al dat feestgedruis. D’n Tob is open vanaf 21.00 uur. Portefeuilleverdeling Wethouder Schoenmakers zal de portefeuille overnemen van zijn voorganger (de heer A. van Gils), uitgezonderd grondzaken. Grondzaken komt in de portefeuille van de burgemeester, dit omdat er diverse grote pro jecten lopende zijn (Sonman, Laarakkers). De burgemeester zal overigens hierin nauw sa menwerken met de portefeuillehouder Finan ciën, gezien de relatie met financiële en econo mische zaken. Informatisering en Automatisering gaat naar de portefeuille van wethouder Van Roessel. Dit omdat implementatie van het masterplan sterk ingrijpt in de organisatie en - mogelijk - perso nele (b.v. capaciteit) consequenties kan hebben. Om belangenverstrengeling te voorkomen acht het college het wenselijk om Informatise ring en Automatisering los te koppelen van Personeel en Organisatie. Gelet op de ontwik kelingen na de samenvoeging voor de organi satie vraagt PenO extra bestuurlijke aandacht. Het Landschapsbeleidsplan zal, gezien het feit dat dit reeds in een ver stadium verkeert en raakvlakken heeft met meerdere portefeuilles, onder bestuurlijke verantwoordelijkheid val len van wethouder Hora (projectwethouder). Voor het commissiewerk heeft bovengenoem de geen consequenties, uitgezonderd Grond zaken. Grondzaken zal toegevoegd worden aan de commissie Financiën. Loco-burgemeester College besluit om het loco-burgemeester- schap, op basis van inhoud, te verdelen over de wethouders. Hierbij hebben de volgende argumenten een rol gespeeld: -college kiest ten principale voor toewijzing op basis van deskundigheid; - college wenst aan te sluiten bij de dagelijkse praktijk; -college realiseert zich dat wethouder Schoen makers ’op een rijdende trein stapt’ en zijn handen vol zal hebben aan zijn portefeuille. Wethouder Schoenmakers zal als loco-burge meester optreden met betrekking tot de repre sentatieve taken van de burgemeester. Wethouder Hora zal als loco-burgemeester op treden inzake het voorzitten college- en raads vergaderingen en tevens waarnemer van por tefeuille burgemeester. Wethouder Rakhorst zal optreden als loco-bur gemeester bij calamiteiten in het kader van openbare orde en veiligheid. Wethouder van Roessel zal als loco-burgemees ter optreden ingeval politie en/of RIAGG/ GGD beroep doen op de gemeente. Moergestel Stoppen met roken. Wellicht het meest geuite goede voornemen voor het nieuwe jaar. Helaas gaat voor 80% van de rokers deze belofte aan zichzelf weer in rook op. Daarom is ons motto: Je laat je toch niet kisten door een sigaret? Iedereen weet dat roken zeer ongezond is. Het is vooral slecht voor hart- en bloedvaten en de luchtwegen en kan uiteindelijk zelfs leiden tot longkanker. Ondanks deze risico’s blijft het voor de meeste rokers moeilijk om deze ge woonte op te geven. Roken is voor hen name lijk zoiets als ‘een goede vriend’. Daar kap je ook niet zomaar mee. Maar deze vriend heeft wel veel slechte kanten, toch een reden om deze ‘vriendschap’ uit te maken. Als je wilt stoppen met roken, moet je er echt achter staan. Roken is een verslaving die al leen met veel doorzettingsvermogen overwon nen kan worden. Lapmiddelen zoals overgaan op lichtere sigaretten of minderen heeft geen zin. Dat komt omdat de meeste mensen na het overschakelen op deze lichtere sigaretten juist meer gaan roken. Ook het roken van een paar sigaretten per dag heeft schadelijke effecten. Een veilige hoeveelheid bestaat nu eenmaal niet! Per jaar stoppen zo’n 200.000 Nederlanders definitief met roken. De helft van alle rokers heeft binnen 24 uur last van vier of meer van de volgende bijverschijnselen: zin in roken, prikkelbaarheid, angst/spanningen, concentra- tieproblemen, toegenomen eetlust, hoofdpijn, duizeligheid, transpireren en slaapstoornissen. Deze tijdelijke verschijnselen maken het stop pen met roken niet altijd tot een pretje. Maar uiteindelijk word je er alleen maar beter van. Voor die mensen die hulp willen bij het stop pen met roken, organiseert de GGD Midden- Brabant groepscursussen ‘Stoppen met roken’. Voor meer informatie hierover kunt u zich wenden tot de afdeling Gezondheidsvoor lichting en -opvoeding (GVO) van de GGD (tel. 013 - 46 43 911). Overigens zal het college bij afwezigheid steeds heldere afspraken maken over waarneming. Expo van Milieu-Educatie Centrum Tentoonstelling duurzaam bouwen in gemeentekantoor Tot maandag 2 maart wordt in de voorlich- tingshoek in het gemeentekantoor van Oister- wijk een tentoonstelling gehouden. Het gaat om de expositie ’Duurzaam Bouwen’. Deze kleine tentoonstelling is een onderdeel van het project ’Duurzaam Klussen’ dat de gemeente in samenwerking met het MEC, het Milieu Educatie Centrum Midden-Brabant organi seert. De tentoonstelling geeft aan de hand van panelen en voorbeeldmaterialen praktische informatie over het op een milieuvriendelijke manier van aanpakken van uw karwei. De tentoonstelling kunt u in het gemeentekan toor bekijken van maandag tot en met woens dag van 08.30 tot 16.00 uur; donderdag van 08.30 tot 19.00 uur en op vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Voor eventuele vragen (ook achteraf) kunt u terecht bij het Milieu Educatie Centrum Mid den-Brabant (013) 536 1040. ’Kluskeet’ van Milieu Educatie Centrum in Oisterwijk ’Giet gebruikte terpentine door een koffiefil ter: de verfresten blijven achter en de terpenti ne is opnieuw te gebruiken’. Met deze en vele andere milieuvriendelijke tips trekt de ’Klus keet’ van het Milieu Educatie Centrum langs doe-het-zelf zaken in Midden-Brabant. Twee ’Kluskezen’ geven ter plekke uitleg en ant woord op uw vragen. De Kluskeet staat op Tl februari van 11.00 tot 17.00 uur bij de Boerenbond in Oisterwijk. Op 28 februari staat de ’Kluskeet’ zowel bij de Boe renbond als bij Detoor Doeland aan de Nico- laas van Eschstraat. Voor meer informatie verwijzen we naar het artikel ’Duurzaam Bouwen’ (zie hierboven). ten. Zelf wou ze hier niets van weten, er moest gezwommen worden. Daar aangekomen be gonnen de spanningen toe te nemen, maar het inzwemmen verliep niet slecht. Na 1 uur ge spannen wachten was het dan zover. Wendy zwom in de 2e serie van totaal 4 series. De eer ste 25m verdiepen goed, baan 2 werd minder en toen was het over. Het hoestje en de span ningen waren te veel. Toch werd ze verrassend niet eens laatste en mag ze zich de nr. 18 van Nederland noemen. Door de omstandigheden vinden we toch dat je het prima gedaan hebt meisje, volgende keer gewoon beter! Op zaterdag 14 februari vertrok Wendy van der Zanden samen met haar ouders, broer en vaste bege leidster Noortje naar zwem bad “De Zijl” in Leiden. Doel, een goed resultaat neerzetten op de 100m rug slag en eventueel een bra- bantse limiet te zwemmen. De voorbereidingen waren gewoon goed, maar op vrij dagavond begon een verra derlijk “hoestje” op te zet- PAGINA 7 O .1 gemeente gemeente ’KOM MOERGESTEL, IE WIJZIGING 1998’ Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken bekend dat zij bij besluit van 10 februari 1998 het bestemmingsplan 'Kom Moergestel, eerste wijziging 1998' heb ben vastgesteld. Dit wijzigingsplan heeft betrekking op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel sectie A nr. 5284, plaatselijk bekend Rootven 10a, inhoudende een verandering van de op het perceel gelegen bestemming 'Kantoordoeleinden' in 'detailhandelsdoeleinden'. Het gewijzigde bestemmingsplan ligt met ingang van 2 maart 1998 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Tegen het besluit tot vastetelling kan gedurende de termijn van zes weken, aanvan gende op 2 maart 1998, door belanghebbenden beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Tevens kan binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingediend, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mpIriinffPn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan iiiciuiiigcn het CQ||ege Van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 8 van 1998 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het plaatsen van een carport aan de Oisterwijkseweg 18; - het verbouwen van de woning aan De Looijakker 1 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een dakkapel op het achterdakvlak van de woning aan de Herengoedstraat 10. RESTAURATIE GEMEENTELIJKE MONUMENTEN Op 19 februari heeft de gemeenteraad de Subsidieverordening restauratie ge meentelijke monumenten 1998 vastgesteld. De subsidieregeling op grond van deze verordening heeft als doel het stimuleren en ondersteunen van eigenaren van monumenten bij het in goede staat houden van die monumenten. Het voor de uitvoering van de verordening beschikbare budget is gebonden aan een subsidie- plafond. Burgemeester en wethouders hebben op 20 februari 1998 het subsidie- plafond voor 1998 vastgesteld op 50.000,-. De Subsidieverordening restauratie gemeentelijke monumenten 1998 treedt in werking met ingang van 16 maart 1998. U kunt de verordening tijdens openstellingsuren inzien van 2 t/m 13 maart 1998 bij de afdeling Voorlichting in het gemeentekantoor en bij de openbare bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel. Voor informatie kunt u zich wenden tot ir. J. Huis in’t Veld, telefonisch bereikbaar onder nummer 529 1289, of tot de afdeling Bouw- en Milieuzaken bij balie 3 in het gemeentekantoor. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 FEBRUAR11998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 7