NIE DO 4 MUjpAClA’ ^jaah AUDACIA RONDOM DE KERK 901 MATRASSEN EN BOXSPRINGS Cursiefje Woensdag 4 maart om 20.30 uur in de kantine van S.V. Audacia! Moergestel geeft clubkampioenschap kleur! HOOFDPRIJS Uw Pullman dealer Bart, teamleider 10.00 EEN JAAR KOSTEREN’ JANMICHIELS V» COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 Mike: clubkampioen Martijn: zilver 12.00 12.30 10.00 10.00 10.00 10.45 11.30 -/(/.JM/y and (jozn/ort. dT/e dEnd/nan. Aanwezig: 13.30 13.30 13.30 12.00 9.15 8.30 9.30 9.30 Jong Brabant 7 - Audacia 6 Audacia 7 - Uno Animo 9 Oirschot Vooruit 11 - Audacia 8 Oirschot Vooruit 13 - Audacia 9 Dames: ODC - Audacia AUDACIA JEUGD Programma zaterdag 28 febr. Audacia Al - RKTW 2 VIOLA 1 - Audacia BI VOAB 4 - Audacia B2 Audacia Cl - Spoord-.-Boys 1 Hilvaria C3 - Audacia C2 Audacia Dl - Hilvaria 1 RKC Waalwijk 2 - Audacia D2 JPS 1 - Audacia D3 Audacia El - GSBW 2 Audacia E2 - LONGA 2 BLIJK VAN LIEFDE De koffie is er klaar en natuurlijk zijn er ook deze keer weer vele prachtige prijzen te winnen... Op zondag 15 februari was het weer zover. OZC ’57 uit Oisterwijk hielt haar befaamde club- kampioenschappen. Voor iedereen is dit een drukke dag in verband met de vele program ma’s. Er werd gezwommen in de volgende klas se: startnummers, waterpolo, recreatief en trimmers. Onder de trimmers waren ook een aantal ouders van kinderen die speciaal voor dit evenement meededen. Bij de startnummers jongens onder 14 jaar moest er wel iets heel geks gebeuren als Mike van der Zanden hier de titel niet zou behalen. De afstanden die de startnummers zwommen waren de 100m rug slag, 100m wisselslag, 100m schoolslag en de 100m vrije slag. Mike zegevierde met goud, zil ver en 2x goud en een puntentotaal van +7,2. De tweede plaats werd verrassend ook door een Moergestelnaar ingevuld. Martijn Helmer wist Taxandria 3 - Audacia E3 Hilvaria 6 - Audacia E4 Audacia F1 - Taxandria 2 Spoord. Boys 1 - Audacia F2 Willem II 2 - Audacia F3 Audacia F4 - Were Di 3 Nevelo 6 - Audacia F5 Audacia meisjes - Helvoirt meisjes hier beslag op te leggen. Martijn die met de schoolslag goed vooruitgaat en een brabants limiet op het oog heeft en met een 4Je plaats, zilver, goud en zilver en een puntentotaal van 36,9 een prima prestatie leverde. Jurgen Wil lems uit Oisterwijk werd 3' met een puntento taal van +57,0. Bij de meisjes onder de 14 jaar werd hetzelfde programma gezwommen en Wendy van der Zanden was ondanks de griep de favoriete al hier. Iedereen wist dat dit het spannendste zou zijn, want haar grootste concurrente, Merel Thomas, wilde maar al te graag haar titel ver dedigen. Dit deed zij overigens met succes. Met zilver en 3x goud en een puntentotaal van +4,3 werd zij clubkampioen. Ook hier legde een Moergestelse beslag op de 2e plaats. Wen dy van der Zanden werd mèt goud, zilver, brons, zilver en met een puntentotaal van +9,8 2de op dit kampioenschap. Wendy vestigde ove rigens nog 3 nieuwe clubrecords. Eva Thomas werd 3e met een puntentotaal van +29,5. Met twee 2de plaatsen en een clubkampioen was Moergestel goed vertegenwoordigd op deze kampioenschappen. Proficiat jongens en meis jes, ga zo door! -41 Ad Wolfs Harry van Boxtel X7 JfiKOWWOFMrt Beker- en inhaalprogramma 1 maart: RKTW 1 - Audacia 114.30 RKDVC 4 - Audacia 213.00 RKDVC 6 - Audacia 311.45 Audacia 4 is vrij Audacia 5 - Uno Animo 5 l ^9 PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 FEBRUAR11998 10.30 Pastor H. van den Broek 10.00 Wanneer we alles doen wat in ons vermogen ligt, doet God de rest Een optimist vergist zich evenzeer als een pessimist, maar leeft gelukkiger 11.00 „8.15 10.45 11.00 12.00 11.00 Onlangs kwam ik in het verpleeghuis in onze buurt. Dat is een wonderlijke wereld. Daar komt de vraag op je af: “Waarom al dat lijden?" Dat is ook de grote vraag waardoor mensen God f250 len niet eens met die wereld geconfronteerd worden. De aftakeling werkt bij hen afstotend. Wat is de zin ervan? Die zin is niet helder te krijgen. Het is geen raadsel dat je op kunt los sen, maar een mysterie. Hetzelfde geldt voor die andere grote vragen: hoe kunnen mensen oorlog voeren? Hoe kunnen ze elkaar zo ha ten? Waarom doen zij dat? Waarom kijken men sen niet naar elkaar om? Wat is daar toch in ‘s hemelsnaam de zin van? Er zijn mensen in het verpleeghuis waar geen familie of bekende meer komt. Waarom niet? Snauw Zo liep ik door het verpleeghuis op weg naar de mensen die ik wilde bezoeken. Toen ik bij de eerste kwam, was juist een verpleegkundi ge met hem bezig. Meteen kwam er een ande re vraag in mij op: “Waarom helpt die verpleeg kundige zo liefdevol?” En kijkend naar het andere personeel: “Waar om helpen zij mensen die alleen maar zwakker en zieker worden? Waarom steeds maar voe ren en verschonen? Waarom zijn die verpleegkundigen zo liefdevol, zelfs tegenover vmensen die je soms alleen maar een snauw Door jezelf eens wat te ontzeggen kom je ook geven?" Blijk van liefde Ik had het op mijn lippen om dat te vragen, week is het drukker dan de andere week en dat hangt dan weer af van het aantal extra dien sten. Er is ook een enorme verscheidenheid aan werk maar dankzij de 4 “hulp-kosters" en haar man Theo, die sinds kort vervroegd uitge treden is, komt alles op tijd klaar. Over een paar weken moet de kerk weer worden schoonge maakt en dat deed voorheen Mevr. Leen van Herk met een aantal vrijwilligers. Nu is dat de taak van Corrie geworden en zijn hoopt dan ook op een even grote deelname en medewer king van deze nagenoeg vaste groep mensen. Van 19 april tot 3 mei a.s. gaat zij met Theo naar Israël op vakantie. Dat gaf nogal wat pro blemen want van het kerkelijk gebeuren wilde zij eigenlijk niets missen en boekingsdata hou den daar geen rekening mee. Nu zal ze echter alleen de plechtigheid met de communicantjes moeten laten schieten, wat zij jammer vindt. De kerk zal dan intussen schoongemaakt zijn en de plechtigheden van Goede Week en Pasen zijn dan achter de rug. Als zij zo in de kerk be zig is krijgt zij nog steeds positieve opmerkin gen en soms zelfs complimentjes te horen. Mensen die in de dagkapel vertoeven zien haar bezig in de kerk en willen een praatje maken en hiervoor is zij altijd te vinden. Of zoals zij het zelf zo mooi zei: “Bij leven en welzijn wil ik dit wel tot mijn tachtigste blijven doen". Ouderen onder ons herinneren zich nog wel: het snoeptrommeltje in de vastentijd Je deed er alle snoep in, dat je door de week bemachtigde en zaterdags 's middags of zondags at je het allemaal op. Je leerde er door, wat vasten was: je iets ont zeggen Vasten: afschrijven. Voor hen is een verpleeghuis een Van de moslims horen we nog, dat zij vasten: aanklacht tegen God. Sommige mensen wil de Ramadan. Van christenen horen we het nauwelijks nog. O jawel: de vastenaktie: een du it in het zakje voor de derde wereld, maar je echt iets ontzeggen ter wille van die duit in het zakje? Dat komt er gewoon niet van. Wat is de zin van: je iets ontzeggen, Iets niet eten, niet drinken, niet doen, hoewel je er zin in hebt? Luxe is zo gewoon geworden, dat het so wie so goed is eens even te besef fen, hoe verwend we met ons allen zijn. Het is goed wat aan karaktervorming te doen: niet alles doen of nemen, waar je zin in hebt, kan bijdragen aan wat weerbaarheid: ergens tegen kunnen. Hoe vaak hoor je mensen bij enige tegenslag niet zeggen: zo hoeft het van mij niet meer! Vasten zou kunnen bijdragen aan psychisch wat gezonder in het leven staan! Door jezelf eens wat te ontzeggen kom je dich ter bij je eigen ik. Je staat eens stil bij wat echt belangrijk is. dichter bij een ander: je laat iets, om een ander van dienst te kunnen zijn, je geeft iets, waar je een ander een plezier maar ik durfde niet. Ik vond het oneerbiedig. Ook hiervan is de zin niet uit te leggen. Verant woording vragen voor liefde is de liefde ontken nen. Voor mij is het verpleeghuis één blijk van lief de. Als God ergens is, is hij hier. Daar kun je alleen maar bewondering voor hebben. Dirk Braakman, pastor Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os >A Ireen Stieger JAl Peter Verheijen Omdat drukwerk mooi, goed én Q betaalbaar moet zijn. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 mee doet. Vasten maakt je wat los van al dat materiële en maakt je ontvankelijk voor het spirituele Eigenlijk is vasten dus zo gek nog niet. We zouden iets kunnen leren van de sport; hoeveel moeten sporters zich niet ontzeggen, om tot redelijke prestaties in staat te zijn? Zou vasten ons dan ook niet kunnen brengen tot wat meer prestaties op de andere terreinen van ons leven? Daar hoef je nog niet persé een snoeptrommel voor aan te schaffen j.V. Ja, al weer een jaar zwaait Corrie op ‘t Hoog- Basemans als koster de scepter over het ge beuren in de kerk. Het werk is erg gevarieerd en zelfs nog leuker dan zij dacht toen zij die taak op zich nam. Maar dat ligt volgens haar aan het feit dat ze graag met mensen omgaat. Ook heeft zij in dit jaar heel veel mensen leren kennen die iets voor de kerk doen en die blij ken ineens allemaal even hartelijk en menselijk te zijn. Het werk op zich kan zij zelf veelal inde len behalve de diensten want die staan nou eenmaal vast en dan moet zij er zijn. De ene voor leden en Begunstigers

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 3